IGAZSÁGOT GERÉB ÁGNESNEK!/JUSTICE FOR ÁGNES GERÉB!


Vendég

#176

2011-12-22 23:20

Nem tudok hozzá szólni,annyira igazságtalan.....

Vendég

#177

2011-12-23 01:10

Isten éltesse Geréb Ágit!

Vendég

#178

2011-12-23 04:49

Egyszeruen elkepeszto, hogy meddig tart meg Gereb Agi megalaztatasa. Mikor lesz emberi es alanyi joga a noknek Magyarorszagon, hisz minden mas orszagban valaszthatnak kivel, hol hozzak vilagra gyermekeiket.
magnes59

#179 szabad szülés, szabad gondolkodás, szabad élet?

2011-12-23 08:47

Mindent leírtatok már, ami lényeges. Annyit talán még, hogy azok, akik az otthon szülést választják, vagy "fellázadnak" a kórházi eljárások ellen, veszik a bátorságot, hogy felelősséget vállalnak magukért, a testükért, a döntéseikért (ezzel nem azt akarom mondani, hogy a kórházat választók ne ezt tennék, ha hagyják nekik, hogy merik tudni, mi történik bennük). Azokat is megértem, elfogadom,akik inkább szívesen bízzák magukat másra. Az én időmben nem volt még otthonszülési lehetőség, csak a híres kövön szülés, amikor a mama a kórház folyosóján szült a férje segítségével, mert a kórházi személyzet nem volt hajlandó foglalkozni velük - ugyan ráér az, mit izgulnak, első baba, hosszú lesz a vajúdás. azt meg a folyosón is lehet.

Racionálisnak, kis szemelvény a kórházban szülésről, és ez csak egy hétköznapi, nem tragikusra fordult szösszenet:
Első két gyermekemet magasan kvalifikált doktor úrnál szültem, az elsőmnél szerencsére késett és a szülésznővel maradhattam egyedül, aki hagyott járkálni, elhitte, amit mondtam arról, hogyan vagyok és kilazította, simogatta a hüvelyemet stb. Gyermekem csodálatosan jött világra, hiszitek, nem hiszitek maga is segített...na sajnos a vágásra megérkezett a magasan kvalifikált, nem úsztam meg, de úgy varrt össze, hogy az állatorvos férjem is elszörnyedt. Bent maradt némi lepény, szerencse, hogy állatorvosom ehhez is értett. A másodiknál nem volt ilyen szerencsém. Eszem sem volt, mert ismét odamentem szülni. Nem tetszett az orvosnak, hogy dolgozni szeretnék terhesen, és úgy tűnik túlságosan magabiztos is voltam, így szerinte idő előtti tágulásomat úgy értelmezte a doktor úr, hogy azonnal be kell varrni, persze altatásban. tehetetlenül tiltakoztam, lazítottam, relaxáltam, persze bűntudatom volt, amit sikeresen felkeltett bennem. Még reggel is könyörögtem fűnek-fának, vizsgáljanak meg még egyszer, mert én tudom, hogy nem kell összevarrni, most mindegy miért (vizualizáltam stb). Akkor már csak munkadarab voltam, megfélemlítettek, lekezelni már előtte is lekezeltek. A slusszpoén, már ha van valakinek kedve nevetni: a vizitnél a következőt mondta a tiszteletreméltó magasan kvalifikált: "ugye Ágika mondtam, hogy ne dolgozzon annyit, feküdt egy napot, s mire a műtőbe került, már sokkal jobban össze volt záródva a méhszája". Ergo nem kellett volna összevarrni. Ettől az összevarrástól és a kötelező fektetéstől persze minden nehezebb lett, ráadásul a szülésnél összeakadtam a kórház rémével: ez a szülésznő nemhogy nem segített, hanem szemétkedett velem, nem hagyott sétálni, több mint egy órára magamra hagyott azon a marha magas "ravatalozón" majd meg fagytam, görcsöt kapott a lábam, rettegtem, hogy leesek. Mindezt azért, mert tudni véltem, mit szeretnék. Ezért büntetés járt mind az orvostól, mind a szülésznőtől. Nem hitték el, hogy hamar kitolom...beszélgettek a fejem fölött, nem rám figyeltek, beszakadtam, kevés választott el az átrepedéstől...na ezt sem sikerült túl jól összevarrni. Fiamnak zöldgallytörése lett, a szülés utáni harmadik napon mondták meg, én meg nem tudtam, miért üvölt minden szoptatásnál. Mikor döbbenten megkérdeztem, miért nem szóltak, és hogyan törött el a válla, mikor a negyedik tolásra kint volt? annyi volt a válasz: a nagy babáknál ez gyakori (3 kg 80 dkg!), meg túl gyorsan jött (no persze belém vágták az oxitocint), mit vagyok úgy oda, .... Középső gyermekemnek sok minden nehezebb volt aztán, ezért-e vagy sem nem tudom. Nos a harmadikat már nem ott szültem. A ranglétrán az alján lévő dokiról annyit tudtam, hogy szájról szájra jár, hogy hagyja a mamákat szülni. Megkérdezte tőlem, miért jövök el a híres nagytudásútól? Azt mondtam azért, mert az én testemről lehet, hogy én tudom a legtöbbet ebben a helyzetben és kértem, hogy hallgasson meg, fogadja el, hogy partner vagyok a gyermekem szülésében. Elfogadta és nagy tisztelettel és szeretettel bánt velem. Örök hála érte. Kislányom gyorsan és komplikációmentesen született meg (3 kg 90 dkg :-)), még "előkészíteni" sem volt idő, a háborítatlanságot viszont neki sem adhattam meg....

Visszatérve az elejére: a saját fejükkel gondolkodni merő és önrendelkező emberek veszélyesek. Akkor is, ha szülnek, akkor is ha másmilyen iskolába járatják a gyermeküket, s akkor is, ha már középiskolás fejjel szintén gondolkozó emberek lesznek. Ezért el kell lehetetleníteni az otthon szülés választását, az alapítványi iskolákat is, hiszen ezek szabadon gondolkodó szülők szabad döntése alapján, adózott jövedelmükből támogatott intézmények.
Egy ilyenben dolgozom, sok figyelemzavaros, tanulási problémával küzdő gyermekkel találkozom. Anamnézisükben szinte kivétel nélkül szerepel születés körüli anomália (nem otthon születtek). Jó volna egy olyan kutatás, ami erre a jelenségre is kitér. Van több olyan gyerkőc is a suliban, akik otthon születtek: amit megfigyeltem, az, hogy az átlagnál nyugodtabb és mosolygósabb gyermekek. De ez a családi légkörnek is köszönhető, nyilván.

Szabadságot Dr Geréb Ágnesnek! Köszönöm, mint nő, mint anya, mint ember, hogy tényleg a görög drámai hősökhöz hasonló kiállással, sorsvállalással van itt közöttünk. Sok erőt kívánok neki és családjának!

Szeretettel: Mayer Ágnes

Vendég

#180

2011-12-23 09:18

Igazságtalanság történik!
Miért ítélkeznek álszentül? Geréb Ágnes nem bűnös!

Vendég

#181 Re:

2011-12-23 14:43

Véleményed vs az egyik itteni hozzászólás:
Hollandiában az otthonszülések aránya 30%, nálunk a CSÁSZÁRMETSZÉSÉ ekkora.

Vendég

#182

2011-12-23 15:11

Homebirth yes

Vendég

#183

2011-12-23 15:33

Geréb Ágnest hősnek tartom, végtelenül tisztelem, mert rengeteget dolgozik és kiáll a szülő nők védelmében, azért, hogy - aki nem akar - annak ne kelljen az embertelen, gépies, hideg kórházi körülmények között szülni. Mindkét gyermekemet kórházban hoztam hoztam a világra, mert nem volt más lehetőségem. Az első gyermekem születésekor majdnem meghalt, mert kétszeresen a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór. Még otthon elfolyt a magzatvíz, azonnal kórházba mentünk, ahol az orvos az első vizsgálatnál megállapította, hogy a baba nyakára csavarodott a köldökzsinór. Ennek ellenére további 14 órát vajúdtam, teljesen egyedül, az orvos 8 órán át meg sem nézett, csak üzent, hogy még van idő. A 4 kg-os, egyébként egészséges kisfiamat újra kellett éleszteni. Biztos vagyok abban, hogy ha otthon szülhettem volna Geréb Ágnes vagy munkatársai, bába segítségével, ez nem fordulhatott volna elő, mert sokkal jobban törődtek volna velem és a kisfiammal. Véleményem szerint a kórházakban a szülések során sok műhiba történik, mégsem vonnak egy orvost sem felelősségre.Komplikációk bárhol adódhatnak. Nagyon szeretném ha olyan törvényt alkotnának, amely megengedi az otthon szülést, és csak komplikáció esetén kerülne kórházba a szülő nő. Szégyen, hogy egy "demokratikus jogállamban" előfordulhat ilyesmi, hogy egy emberséges, hivatásának élő tisztességes, segítőkész orvost, mint Geréb Ágnest így meghurcoljanak. Csatlakozom a Geréb Ágnes szabadon bocsátását követelők népes táborához.

Vendég

#184 Re:

2011-12-23 15:35


Vendég

#185

2011-12-23 15:38

A mindenható Isten fog ítélkezni, mi együtt érzünk és
kegyelmezünk...Geréb Ágnes hitem szerint: sohasem akart rosszat...tette a dolgát, csak a jóra esküdött.

Vendég

#186

2011-12-23 15:45

SAJNOS (most még)SEHOL NINCS IGAZSÁG EZEN A FÖLDÖN!

Vendég

#187

2011-12-23 15:51

Szégyenletes dolognak tartom ,ami a Doktornővel történt és történik,teljesen egyetértek azzal,hogy nem elítélni,hanem jutalmazni kellene az ilyen EMBEREKET,remélem minden a helyére kerül mihamarabb.Szeretettel üdvözlöm,egészséget és kitartást kívánok,Teri

Vendég

#188 Re: Egy vélemény a racionális oldalról

2011-12-23 16:06

#20: Racionalitás - Egy vélemény a racionális oldalról

Készült arról is statisztika, hogy a kórházakban orvosi műhiba miatt hány újszülött gyermek nem érte meg élete második percét ? A kórházakban is előfordul orvosi mühiba, elég gyakran ! Bármilyen korszerű a felszerelés!

Szerintem statisztikailag  semmivel sem gyakoribb a baj az otthon szüléseknél. Sőt...

Mindenesetre nagyon szeretnék statisztikát látni a dr Geréb Ágnes és társai által vezetett szülések,  valamint a kórházi szülések során bekövetkezett műhibák gyakoriságáról.

Vagy a kórházak statisztikai adatai nem nyilvánosak? Nem képez összehasonlítási alapot?

 

neduttki

#189 Re: Emberi nagyság

2011-12-23 19:09

#137: -

Victor Hugo-ról az a hír járja, hogy meggyőződéses rojalista volt. A művei meg nem azok.

Úgy látom, neked is juttott --hál'Istennek-- ebből az emberi nagyságból.

neduttki

#190 Re: kedvesroberto@gmail.com

2011-12-23 19:16

#140: szájhúzó kutya - kedvesroberto@gmail.com

Az "arcanalízised" párját ritkító! Az Állam elvtárs által biztosított aprópénz a gyermekek után még ruhára sem elég. A rokkant-ellátástól éhen halhat a nyomorék, de kérdem én volt valaki aki arányaiban többször kért esetleg ilyet? Akinek viszont itt sürgős egészségügyi ellátásra van szüksége --akár ingyenesre is, de azonnal-- az könnyen megtalálható.

neduttki

#191 Re: A tények, a tények...

2011-12-23 19:38

#164: Bodza -

A minden 8. anya elhalálozása ugye a gyermekágyi láz következtében állt elő, ami iatrogén hatás?

A MAI NAPRA vonatkozó statisztikák azt mutatják, hogy az otthonszülés nemhogy veszélyesebb, mint a kórházi, hanem azt, hogy BIZTONSÁGOSABB! Tessék utánanézni! ("Csak" egy olyan 700.000 otthonszülés adataira alapozva...)

Meghökkentő, de a babákat is megkérdezték!

A válaszuk az volt (megintcsak a többszázezres szülés adatai alapján!), hogy jobban szoptak, kevésbé sérültek meg szülés során, kevésbé sérült meg édesanyjuk, sokkal jobban fejlődött az agyuk is, kiegyensúlyozattabbak, nyugodtabbak lettek, sokkal kevesebb orvosi beavatkozásra volt szükségük egész gyermekkoruk során, sokkal kevésbé betegedtek meg, kevesebb légzési panaszuk volt, stb., stb.

Azért írom ezeket, mert bizonyos személyek számára csak a racionális, a mérhető az elfogadható, így a szeretet, vonzódás, családi összetartás stb. fogalmakkal itt nem érvelnék. A föntiek viszont kitapintható, mérhető jelenségek, amelyeket statisztikailag jól föl lehet dolgozni. Szóval a lelki folyamatok "materializálódtak"... Hát, és az eredmény ez! Ezt válaszolták a babák-gyermekek.

Ha tisztességesen bánunk a statisztikával, akkor az tisztességes eredményt és útmutatást ad. Az egész petíció pusztán csak a TISZTESSÉGről szól --minden külön értesítés helyett.


Vendég

#192

2011-12-23 19:51

Felháborító ami Geréb Ágnessel történik. Mélyen egyetértek a peticióval. Reméljük eredményesek leszünk
Laczó Jánosné

Vendég

#193

2011-12-23 19:59

És akkor mi van, amikor a kórházakban történnek halálesetek: Az idén szeptemberben egy fiatal anyuka halt meg ikerszülésben, az mi is volt.....? Miről is beszélünk akkor.....? Itt most milyen államforma is van......vegyes....?
Igazságot Geréb Ágnesnek!!!!!!!!

Vendég

#194

2011-12-23 21:18

Nagyon szeretünk és tisztelünk, Ági! És mindent köszönünk!

Vendég

#195

2011-12-23 21:28

Felháborító amit Vele tettek és tesznek!!

Vendég

#196

2011-12-23 21:45

Egyetértek vele.

Vendég

#197

2011-12-23 22:27

Felháborítónak tartom amit Geréb Ágnessel tesznek,mert arról még nem hallottam soha,hogy egy orvosi mulasztásnak ilyen súlyos következményei lettek volna,pedig sok újszülött,sőt kismama is életét vesztette már kórházban ahol minden lehetőség adott a veszély kivédésére és elhárítására!!Nincs igazság,amíg ilyen dolgok megtörténhetnek.Kérdem én hol van az a több száz,vagy ezer egészségesen született gyermek amelyet Geréb Ágnes a világra segített?!

Vendég

#198

2011-12-23 23:13

Embertelen amit művelnek vele! Meg kéne nézni,hány baba hal meg kórházban! Mindenki szabad akaratából választotta Őt nem véletlenül!!

Vendég

#199 Re:

2011-12-23 23:54


Vendég

#200

2011-12-24 09:16

Győzzön az igazság!