Rokkantvadászat...

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Rokkantvadászat... petíció automatikusan generált fórumtémája

nemo

#76

2011-12-12 20:18

A TB.egy biztosítás ami arra az estre szól ,ha valaki megbetegszik és az tartson akár meddig is.
A rokkantak nagy része több évtizedes befizetéssel ezt megszerezte.Akinek meg kévés az a befizetése
az már korábban megbetegedett vagy már születése óta szenved valamilyen betegségben és Ők nem is tudják milyen egészségesen élni.
Ez szerzett jog.
A vannak jogerős bírósági és közigazgatási határozatok ezeket felülbírálni jogsértés,főleg visszamenőleg.
Mint mindenhol az életben itt is található "jogtalanul szerzett jog",de ez a szám elenyésző(néhány százalék) az egész rokkantak számához.Ezekre hivatkozni nagy butaság és álságosság.
Maga a törvénytervezet önmagában egy kegyetlen még tervezetnek is.

Vendég

#77

2011-12-12 20:30

A törvénytervezet igaszságtalan, jogokat sért, a problémát nem oldja meg. A rokkantak, és a munkaviszonnyal rendelkezők között feszültséget teremt. A rehabkártya nem old meg semmit, több mukahely ezzel nem lesz, főleg olyan amely értéket teremt.

Vendég

#78

2011-12-12 20:57

67%-os,baleseti rokkant vagyok,végtaghiánnyal,akárhányszor megyek felülvizsgálatra,semmit sem nőtt a lábam,sajnos.

Vendég

#79

2011-12-12 21:16

Hallássérült vagyok és férjem is szintén hallássérült. Nagyon nehéz helyzetben vagyunk mint hallássérültekről beszélek,amely ők sem kapnak munkát mert siket!Munkaadó nem nagyon szívesen felveszi őket,mert két kézzel jelelnek,mindig kiabálnak.Ha munkaadó megtanulná a jelnyelvet,akkor más szemmel nézze de türelmük nincs siketekhez se nagyothallókhoz!
nemo

#80 Re:

2011-12-12 21:27

#76: nemo -

Egyet értek veled, de hát láttunk már olyat, hogy visszamenőleg változtattak a szerzett jogon. Úgy tűnik nálunk ez lassan törvényessé válik. És hát talán e miatt is, de félünk, hogy mi lesz velünk, akiket kikiáltottak bűnözőknek, csalóknak. A többségünk nem tud elmenni tüntetni, talán nem is értik mi történik, csak szenvedő részesei az egésznek. Bár talán van egy megoldás. Ha már minden kötél szakad, akkor bejelentjük, hogy éhségsztrájkot tartunk, amíg meg nem változtatják a törvényt. Nem kell azt tudni senkinek, hogy úgysincs mit ennünk! ;)  Bocsánatot kérek az iróniáért!


Vendég

#81

2011-12-12 21:49

Ezt, olyan ember írta, akinek gyakorlata van a témában. SZAKÉRTŐ ! Aki ezt a rendeletet hozta, annak nincs !
1./ Milyen munkaerő piacról beszélnek !?
2./ Az egészséges 30-as egyedül álló sem kap munkát !?
S.O.S!!!

#82

2011-12-12 22:47

Kedves nemo!

Szívemből szól minden szava, maximálisan egyetértek!!!!!!!!!!
Mit vétettünk mi nyomorultak, hogy ez a sors vár ránk! Hogy milyen? Éhen fogunk halni! Mehetünk a híd alá! Ezzel a törvénnyel meghozzák a halálos ítéletünket! Lesznek akik a halálba fognak menekülni! Lehet, hogy Én leszek az első!!! Mire elég 28-30 ezer Ft.? Talán gyógyszerre! Másra nem igen!!!!!!

Vendég

#83

2011-12-12 23:06

MIT AKAR A ROKKANTAKTÓL MÉG ELVENNI? AZ EGÉSZSÉGESEKNEK SINCS MUNKAHELY!!!!!! OSSZA BE A ROKKANT NYUGDÍJAT, ÉS ÉLJEN LEGALÁBB 2 ÉVIG BELŐLE CSALÁDOSTÓL. UNDORÍTÓ AMIT MŰVEL. INGYEN TANULT, INGYEN ÉLT 8 ÉVIG, MERT AZ ORRÁT BE NEM DUGTA A PARLAMENTBE, DE A MINISZTERI FIZETÉSÉT FELVETTE. NINCS SEMMIJE? MINDENT A CSALÁD NEVÉRE ÍRATOTT. A ROKKANTAK IS MEGTEHETTÉK VOLNA, HA LETT VOLNA BÁRMILYEN VAGYONUK. DE MÉG ÉLNI SEM TUDTAK!!!!!!!!!!!4

Vendég

#84

2011-12-12 23:07

IDEJE VOLT A MEGMOZDULÁSNAK, CSAK AZON IMÁDKOZOM, HOGY HASSON! GRATULÁLOK A SZERZŐNEK, CSAK MÉG AZT IS BELE KELLETT VOLNA ÍRNI, HOGY AZ ATYAÚRISTENIG IS ELMENNEK (ÉRTSD: EMBERJOGI BIZOTTSÁG PL.) A ROKKANTAK A JOGTIPRÁS, A GYILKOSSÁGI KÍSÉRLET MIATT, MERT NAGYON ÚGY NÉZ KI, HOGY A ROKKANTNYUGDÍJASOKAT LE AKARJÁK GYILKOLNI, CSAK ÉPPEN NEM IGAZI, KÉZZEL FOGHATÓ FEGYVERREL! - MONDOM ÉN, AKI MÉG CSAK NEM IS VAGYOK SE ROKKANT, SE NYUGDÍJAS!
HAJRÁ BETEGEK! NE HAGYJÁTOK MAGATOKAT!
TOVÁBBÍTOM A BARÁTAIMNAK, ISMERŐSEIMNEK!

Vendég

#85

2011-12-12 23:17

Én rendes nyugdíjas vagyok, de mélyen felháborít a mocsokság, amit a kormány a betegekkel művel. Mielőtt éh és fagyhalálra ítéli a beteg embereket, előtte még bejuttatja a diliházba is, nehogy már embernek érezze magát.
Viktorkának a saját zsebében kellene turkálnia és a többi ingyenélő zsebében... Én úgy gondolom vén fejjel, hogy előkerülnének a kasszából hiányzó milliárdok!
Ne hagyjátok magatokat, mellettetek állunk!

Vendég

#86

2011-12-12 23:19

Egytértek!

Vendég

#87 Re:

2011-12-12 23:40

#59: -

Nagy igazságok!

 

Orbán Viktornak és kedves társainak ajánlom a Sorstárs szavait, de a sorsot is, amit nekünk szán!


Vendég

#88 vesztes

2011-12-13 00:01

Most akkor mikor veszik el a nyugdíjat, vagy a rehab járadékot, felülvizygálat után, vagy már januártól

Vendég

#89

2011-12-13 01:20

Egyetértek velle

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-12-13 01:39


Winnie the Pooh

#91 Rokkantak vagyunk nem csalók!

2011-12-13 02:28

Felháborít, hogy az az ember aki az "országot jelenleg irányítja" , de egyetlen percet sem dolgozott még életében, - mert a képviselőség nem munka, és belerokkanni sem lehet - azokat az embereket alázza és gyalázza, akinek nagy többsége egész életét végig "gürizte", (Ha, érti egyáltalán ezt a szót) most azokat teszi még betegebbé, még "nyomorultabbá" ezzel a lelki terrorral, amivel rettegésben tartják az ebbe a csoportba tartozó embereket. Sokkal inkább azokat kéne kiszűrniük, kiemelniük akik csalással, vesztegetéssel szereztek rokkant papírt maguknak.
Még valami. Nem azért írtam ezt a néhány sort, mert én is III. kat. rokkant vagyok, ha-nem azért, mert tudom, hogy mit és mennyit dolgoztam (güriztem) és tanultam felnőttként, munka mellet (és nem csak magamnak)47 éves koromig, hogy most, 57 évesen sorozatos protézis műtétekre várva, még én bizonygassam, hogy tényleg rokkant vagyok e.
Ezért tartom, tisztességtelennek ezt a gondolkozást, eljárást úgy Orbán, mint Matolcsy urak részéről.

Vendég

#92

2011-12-13 05:36

Köszönjük a lehetőséget.Gratulálunk,mert jó a cikk!
Malaka

Vendég

#93

2011-12-13 08:26

2009-től vagyok rokkantnyugdíjas III kat. 38 éves munkaviszonyom alatt, több munkahelyi balesetem is volt. 2005-ben diplomáztam többségében munkanélküliség mellett.1 éve sikerült napi 4 órás kiegészítő munkát találnom. Napi 3 órát utazom, hogy el tudjam látni a 4 órás munkát. 6 évem van még a rendes nyugdíjig.3 gyermekem kiválóan iskolázott dolgozó felnőtt. Saját lakással többségében nem rendelkeznek. Hitellel igen. Unokám nincs, felelőtlenség lenne ennyire kiszolgáltatott helyzetben. Beteg férjemet amennyire van erőm, ellátom. Fáradt vagyok. Csaló lennék? Ha elveszik a csalóktól a nyugdíjat, elveszik tőlem is. Hiszem azt, hogy a velem hasonló helyzeteben több ember van, mint a csalók száma. Valami más rendszert kell kitalálni a szűréshez, mint a megszüntetés!

Vendég

#94

2011-12-13 08:35

Ismétlés: Kérek mindenkit, hogy itt ne üljön fel a hasra ütéses, minden sarok tele van, álrokkantakkal propagandát sulykolóknak. Maradjon ez a fórum a méltóságteljes tiltakozásé. Kérem, hogy aki tudja adja nevét a peticióhoz, mert a névtelen támogatás kevesebbet ér. Köszönöm Spitzer Tbor

Vendég

#95

2011-12-13 09:23

A jelenlegi döntéshozók nagy része is nyugalommal szemlélte az 1990.es években egyre szaporodó munkanélküliség elől menekülők jelentős részének a rokkantositásba kapaszkodását.És akkor érdekes módon nem tettek lépéseket,hogy legalább a megmenthető munkahelyeket fentartsák,hanem a kapitalizmus racionális
munkaerő gazdálkodási gyakorlatát,szinte azonnali hatájjal,az erre felkészítettlenül kiszolgáltatottak nyakába zúdították,védőháló nélkül.Ennek eredménye,hogy most kell szembenézni az ezzel várhatóan adódó problémák megoldásával.

Vendég

#96

2011-12-13 09:52

Kérdem én a T. Képviselő uraktól, ha válság van miért nem mondanak le a béremelésről, hiszen az országban alig van vállalat, amelyik tudna a dolgozóknak emelni. Ezekből a képviselői fizetésekből nem számít mibe kerül az üzemanyag , a kenyér...........Miért a szerencsétlen rokkantakon akarnak spórólni, akik már a gyógyszereket sem fogják tudni kiváltani. Tényleg halálra akarják ítélni őket? Ha egy csepp emberség lenne bennük akkor lemondanának a béremelésről, és adakoznának a lassan éh,fagyhalálra ítélteknek. Boldog , békés Karácsonyt mindenkinek!

Vendég

#97 Re:

2011-12-13 10:51

#95: -

Az akkori 50 év körüliek, akiket a rokkantosításba menekítettek, már öregségi nyugdíjasok, vagy a védett korban vannak. Különben nekik is volt valamilyen betegségük, csak zömének nem olyan súlyos, mint a mostani rokantaknak. Ezért felfoghatatlan, hogy ezt teszik a mai 57 év alatti betegekkel.

Az 1980-as évek végén felháborodtunk azon, hogy Romániában 60 év felett már nem kezelnek betegeket kórházban, bármennyire fontos lenne a beteg számára, akkor sem végeznek rajtuk életmentő műtétet. Úgy tartottuk, hogy ez megfelel a népírtásnak. Ez a törvénytervezet még ettől is kegyetlenebb! Itt az 57 év alattiak kiírtása a cél!


Vendég

#98

2011-12-13 11:28

Nagyon komoly, jól megfogalmazott írás. Minden szavával egyetértek!

Vendég

#99

2011-12-13 13:17

A petició minden sorával egyetértek,s minden erőmmel támogatom.Követeljük,hogy jogainkat ne vegyék el,és ne alázzanak meg bennünket!!!
egy olvasó

#100 Cím

2011-12-13 14:15

Nem tartozom a hívők közé,nagyszüleim szóhasználata volt,"ISTEN nem ver bottal".
Talán igaz.Egyre több elkeseredett ember,kilátástalan jövő!A beteg emberen SEGÍTENI kell,nem belerúgni.