Rokkantvadászat...

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Rokkantvadászat... petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#51

2011-12-12 14:19

Nem tetszik a TERV...
Rozika5

#52 janek59@citromail.hu

2011-12-12 14:25

Kérem, mondja meg nekem valaki, hogy hogyan lehet 4 órás minimálbérből megélni, lakást bérelni, rezsit fizetni, gyógyszert kiváltani, cukorbeteg lévén diétát betartani, ruházkodni, stb.?
Hát aki ezt kitalálta, az nem normális, vagy jó messzire gurult a gyógyszere!!!!
egy_rokkant_aki_dolgozna

#53

2011-12-12 14:29

Rokkantak számát gyorsan, fájdalom nélkül, és lehet, hogy az érintettek számára pozitívan lehetne csökkenteni: Egyszerűen, a statisztikából ki kell venni az öregségi nyugdíjkorhatárt elért személyeket.
Egyébként, hol akarják foglalkoztatni a rokkantakat? Van munkahely? Max. felvesznek egy négyórást, legfeljebb a minimálbér százalékában fizetik, hogy a járulékon tudjanak spórolni. EZ NEM FOGLALKOZTATÁS! MEGÉLHETÉST KELLENE BIZTOSÍTANI!
kíváncsi

#54 "Dr. Lanczendorfer Erzsébet kereszténydemokrata (?) országgyűlési képviselő"

2011-12-12 14:33

Valaki meg tudná mondani, hogy a hölgyemény miből kapott doktorit?

Vendég

#55

2011-12-12 14:35

Egyszer előbb, utóbb mindenki megrokkan, és akkor majd tudni fogja, milyen érzés ha úgy tekintenek rá, mint egy fölösleges kenyérpusztítóra.
Rozika5

#56 Re:

2011-12-12 14:35

#26: -

Remekül megfogalmazta a problémét, minden szavával maximálisan egyetértek!!!!

Tiszta szívből kívánom Önnek, hogy soha ne kerüljön ebbe a helyzetbe! Én benne vagyok sajnos, és mióta napvilágot látott  az az embertelen tervezet, nincs sem éjjelem, sem nappalom, teljesen kikészültem idegileg. Ha elfogadják ezt a törvényt én hajléktalan leszek, mert 4 órás minimálbérből megélni képtelenség!

Rokkant

#57

2011-12-12 14:42

Nekem is a halásos ítéletemet jelenti ha az igen gombot nyomják a képviselők!!! Betegen próbálnának ők meg élni 27 000 - 40 000 ft - ból!!!!! Gondolom mind annyian cserélnénk velük!!!!!!!!!!!
rozanna

#58 Veszprém Erdész u. 1. 8200

2011-12-12 14:44

aláírtam

Vendég

#59

2011-12-12 14:51

Agyrém lenne ennek a törvénynek az elfogadása! 28 illetve 41 ezer forintból nem lehet megélni! Én is özvegy vagyok 30 év ledolgozott munkaviszonnyal 5 éve lettem rokkant, és özvegy is egyszerre. Panelban élek aminek télen csak a fűtése 20-25 ezer, és nem lehet szabályozni! A többi számla , a gyógyszerek..........és akkor még nem is ettem. Ha megszavazzák öngyilkos leszek! Nem fogom engedni, hogy a fejem felül vigyék el a lakást, az legyen a gyerekeké. Úgy sem tudom kiváltani a gyógyszereket! De a gyerekeknek a fejébe véstem, hogy jól jegyezzék meg a mostani képviselők nevét. Mert ez olyan mint Auswitz, és büszke lehet rá a kormányunk!!
Hol vannak a munkahelyek, ahová mehetnénk, ha bírnánk???????? Teremtenek jó pénzes munkahelyet a mentoroknak.............Mennyi pénz ez???? Az egészséges embereknek teremtenének, és ha lenne annyi, hogy még a rokkantak egy részének is lenne, örömmel vennénk. És had döntse el már mindenki, hogy bír-e pár ótát dolgozni! Nem hagyunk senkit sem az út szélén, bele az árokba, rá a földet, jól megtapossuk! Hulljon a férgese! De még ők is megrokkanhatnak...........és havi 41-ért majd meglátják!!!!!!!!!!!!!!
Rozika5

#60 Re: "Dr. Lanczendorfer Erzsébet kereszténydemokrata (?) országgyűlési képviselő"

2011-12-12 15:39

#54: kíváncsi - "Dr. Lanczendorfer Erzsébet kereszténydemokrata (?) országgyűlési képviselő"

Én úgy tudom, hogy belgyógyász, mintha azt olvastam volna a Jogi Fórumon!


Vendég

#61

2011-12-12 15:57

...legtöbb helyen régen dicsérték a siket dolgozókat...
...ma nincs munkahely, hiába is képezik vagy képeznék, munkanélküliség vár rá..., ahogy egészséges lányom sem talál munkát, pedig egyedülállóként mozgássérült gyermekét is neveli siket, jóval a nyugdíjkorhatár feletti nagymama segítségével...aki 3 gyermeket nevelt fel, család mellett technikumi szakképesítést szerzett, embóliában lebénult édesanyját is megápolta, de ezt a nyugdíjába nem számolták bele...
Marika'55

#62

2011-12-12 15:57

Ezzel a törvénnyel nem csak a jelenlegi rokkantaktól veszik el a megélhetést, de figyelmeztetik az utánunk következőket, hogy véletlenül se merészeljenek megbetegedni!!!
Nem veszik figyelembe azt, hogy ki, és hány évet dolgozott, 28 és 54 ezer Forint közötti könyöradományt adnak. MIRE ELÉG EZ AZ ÖSSZEG????!!!!!!
A szégyen az, hogy a „sintér” munkát az ORVOS „SZAKÉRTŐKKEL” végeztetik el.
morcos

#63 Re:

2011-12-12 16:01

#9: kölyök -

Részben egyetértek, de azt hiszem,nagyon sok terület van még, ahol csalással, sikkasztással tudnak érvényesülni emberek. Pl.a jogtalanul kifizetett milliók, azért lehet, hogy több zsebet bélelnek, mint  a hamis rokkantnyugdíj. Túl azon,hogy azok egy része is, kényszerítve lett, hiszen, ha dolgozik, adózik, ő is és a munkálató is, akkor senkinek nem éri meg..tönkremegy a vállalkozás..

A töménytelen munkahely megszűnésével, az 50-eseknek, nem igen van módja dolgozni, és itt csak a pesti viszonyokat nézem, vidéken, még annyira sem.

Azt jogosnak vélném, hogy egy alapos vizsgálat után, megállapítanák, hogy mire képes a rokkant, és kezébe adva a munkahely címét, ahol tud szerintük dolgozni, útjára engednék.De nincs munkahely, az egészségesnek, a diplomásnak, a kismamának az alul, vagy túl képzettnek.....

Párhuzamosan ezzel az intézkedéssel, be kéne szedni, a bebizonyított milliárdokat, amik elszivárogtak. Többet jelentene a kasszába, biztos!

Abban is igazad van, hogy 41 év után, 62000 Ft nyugdíj, nagyon érdemtelen..Akkor ki kergeti csalásba a népet?

 


Vendég

#64

2011-12-12 16:55

Hallo, mivel magam is %5 évesen rokkantnyugdijas vagyok átérzem teljesen a helyzetet,bár itt sem olyan rózsás de ezt a nagyfoku embertelenséget , szemtelenséget még álmomban sem gondoltam vola hogy egy úgy nevezett demokráciban megcsinálják,gratulálok Orbánnak és hiveinek, csak igy tovább a törvényhozatalokkal és elérünk egy rosszabb idöt mint az 50-es évek .
Mindenesetre én szoritok, hogy a szerencsétlen sorsu honfitársaim mégis az igazukat megkapják
Tisztelettel és so-sok sikert

Vendég

#65

2011-12-12 17:08

Orbán szerint a rokkantnyugdíjasokat vissza akarja vezetni a munkába. Ha munkanélküliséget mondott volna, közelebb járt volna az igazsághoz. A magánnyugdíj pénztári pénzek után most már a rokkantnyugdíjasok pénze kell? Mert ez az egész csak erről szól! Hiába csomagolja be szépen, a sz.. attól még sz.. marad.

Vendég

#66

2011-12-12 17:30

59 éves ,4 éve rokkant, korábban fokozott fizikális és mentális igénybevételnek kitett főorvos vagyok 170 ezer nyugdíjjal,a vadászható csoportból.36 év igazolt munkaviszonnyal,kb 6 évnyi sehova sem beszámított ügyelettel éljek meg 50 ezer forintból.Mert megérdemlem...
nemo

#67

2011-12-12 17:40

melós 43
Ha biztos vagy benne hogy csalók, miért nem jelented fel őket?
Azt tudom, hogy én a rokkant nyugdíjazásom után, soha egy napot sem tudtam dolgozni. Nem azért mert nem szerettem volna /hiszen amikor megkaptam a határozatot sírva fakadtam, hogy hogy élünk meg ebből a 13 éves gyerekemmel ketten/,hanem mert képtelen lettem volna rá. Most viszont várhatom a behívót, hogy felülvizsgáljanak, mivel "fiatal" vagyok. Bár nem tudom hogy jutok el oda, mert ha a hátamra kötöm az oxigénpalackomat, akkor nem tudok felállni sem, anélkül meg a rosszabb napjaimon képtelen vagyok 100 méternél többet menni mert megfulladok. A jobb napokon viszont képes vagyok sok mindenre. Vásárolni, postára menni, stb.
Egy ismerősöm mondta a múltkor, hogy nem hiszi el, hogy beteg vagyok, hiszen nem látszik rajtam semmi. Elmagyaráztam neki, hogy azért, mert csak akkor láthat, ha jól érzem magam. Ha rosszul, akkor az ágyból se igen tudok felkelni, nem még az utcára menni. Kétkedve nézett rám, szerintem nem hitte el. Na de most álljak oda minden futóbolond elé hogy elmagyarázgassam miért is vagyok rokkant? Ha a felülvizsgálatra akkor kerül sor, amikor a jobb napjaimat élem, és úgy ítélik meg, hogy munkaképes vagyok, akkor hogyan fogok dolgozni? Hol? Mennyiért? Mert a havi gyógyszeradagom, kb. 20-25000 frt. Mert az időközben felnőtt gyerekemtől nem venném el az amúgy is kevéske pénzét, hiszen már neki is van családja, akiről gondoskodnia kell. Mese nincs, marad a kötél, vonat, 10 emeletes ház teteje. Már ha eljutok odáig. Ha nem, akkor meg az éhenhalás. Köszönöm a kormányunknak!

Vendég

#68 Re: Rozál

2011-12-12 18:12

#9: kölyök -

Én pont ezt írtam,hogy azokat az orvosokat kellene elő venni akik ilyet csináltak de azok jót nevetnek rajtunk betegeken a jó kis pénzt zsebre vágták.De azért nem kellene az embereknek álltalánosítani,mert sok emberen kívűről nem látszik,hogy milyen beteg és azt hiszik,hogy semmi baja és közben korházról korházra jár,hogy valahogy könnyitsen a fájdalmain.de azt azért senki nem irigyli tőle.


Vendég

#69

2011-12-12 18:13

Nagyon nehéz a helyzetetek,nagyon átérzem.Hasonló cipőben árok,engem nem akarnak leszázalékolni,a munkahelyem pedig ilyen állapotban nem akar foglalkoztatni. borsava
66 os

#70 l

2011-12-12 18:39

#67: nemo -

Nehéz a palackom,drága a gyógyszerem,de azért ne adjuk magunkat könnyen,mert ezt szeretnék!A korrupciós 1% felnagyításával megosztani akarnak,hogy egymást marjuk.Emiatt büntetni a 99%-ot erkölcstelen.Lehetne söprögetni a saját portájuk előtt is...


Vendég

#71

2011-12-12 19:14

Ismétlés: Kérek mindenkit, hogy itt ne üljön fel a hasra ütéses, minden sarok tele van, álrokkantakkal propagandát sulykolóknak. Maradjon ez a fórum a méltóságteljes tiltakozásé. Köszönöm Spitzer Tbor
blue

#72

2011-12-12 19:26

Egyetértek azzal, hogy a folyamatban segédkező „orvos”-„szakértőket” büntetőjogi felelősségre kell vonni!

Az egy dolog, hogy államilag vezérelt a súlyos betegek üldözése, de aki ebben tevőlegesen részt vesz, az maga is bűnöző!
Itt tömeges bűncselekményeket követnek el a súlyosan beteg állampolgárok sérelmére:
pl.: hivatali visszaélés (Btk.225. §), közokirat-hamisítás (Btk. 274. §-275. §), stb.
Nem tudom, tudtátok-e, hogy ezek az un. „szakértők” jó része vállalkozó és nem feltétlenül tagja az orvosi kamarának sem: kirúgott műhibaperes, alkoholista, stb. „orvosok”, az orvostársadalom söpredéke.

Vendég

#73

2011-12-12 19:29

Szerintem a kormánynak békén kéne hagyni a beteg leszázalékolt embereket.Tudom,hogy vannak olyanok akik egészségesen lettek rokkantak,de azok nagy része már betöltötte az 57 évet és védett lett.
Hova fognak menni dolgozni?miből fognak megélni??
Azt is tudom a kormányt egyáltalán nem érdekli,a lényeg,hogy a jó móduak jól élnek,a többi nem számít.

Vendég

#74 Re:

2011-12-12 19:41

#4: DANIMAMÁJA -  

Bocsánat,de ez az írás eléggé értelmetlen.

nemo

#75 Re:

2011-12-12 20:01

#71: -

Kedves Spitzer Tibor!

Jól megírt, és levezetett petíció ez! Köszönöm az író fáradozását, hogy foglalkozik a problémánkkal.