Rokkantvadászat...

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Rokkantvadászat... petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#26

2011-12-12 09:00

Döbbenet ami ebben az országban folyik! Nagyon remélem, hogy a bűnösök felelősségre lesznek vonva. Nem értem,hogy Unió miért nem emel szót a tervezetek ellen? Nem csodálkoznék azon, ha valamelyik rokkanttól elveszik az élethez való jogát, akkor olyan cselekedettre szánja el magát, ami visszafordíthatatlan lesz! Ki fogja ezeket az embereket megállítani? Szégyellem magam, hogy ebben az országban élek! Engem a rendelkezés nem érint, mert nem vagyok rokkant, de később bármelyikünk azzá válhat, akkor a járulékaimból ezt fogom kapni, hogy csaló vagyok, vagy bűnöző vagyok, mert igénybe venném a jogos rokkantsági ellátást? Belegondolni is borzalom!


Vendég

#27

2011-12-12 09:09

peticióval egyetértek

Vendég

#28

2011-12-12 09:23

56 éves vagyok.Magasvérnyomásom,2x trombózisom volt.3x műtötték már a lábam.2x voltam a bizottság előtt,de csak rehabilitációs járadékot állapitott meg.Évek óta 27 ezer ft-ot kapok!Ha a fiam nem segitene éhen halhatnék.36évet dolgoztam ,sajnos ezek a betegségek közbe jöttek.Nem tudtam dolgozni! Munkahely nincsen!!!!!Nyugdij korhatárig a fiamra kell számitani!! De vajon ő is meddig tud majd segiteni??!!Özvegy vagyok 34 éves koromtól.Két gyereket felneveltem,tanitattam,dolgoztam éjjel-nappal!! Szerintem az 50 éven felüliek nagyon kiszolgáltatott helyzetbe vannak!Nem kellünk senkinek,nem törödnek velünk!!!Nagyon szeretném tudni 27 ezer ft-ból hány miniszter tudna meg élni!!???
Gabiszol

#29

2011-12-12 09:45

Ez vár ránk, a keresztényi szeretet nevében:

http://index.hu/belfold/2011/03/14/alkotmany_nem_baj_ha_nem_lehet_megelni_a_segelybol/

Családi bevételünk: szoc. járadék én: 27 000 (13 év után "papíron" meggyógyítva)
jövedelempótló párom: 30 400 (januártól 22 800)55. születésnapja előtt
2 nappal elbocsájtva, azóta közmunka sincs)
cs. végzös gyermekem: 12 200
ÖSSZESEN: 69 600: 3 = 23 200


Létminimumértékek a különböző háztartástípusokban, 2009
Egy háztartásra Egy főre
Számított havi érték, Ft
Összesen Ebből élelmiszer Összesen Ebből élelmiszer
Aktív korúak háztartása
3 felnőtt 187 560 59 598 62 520 19 866

2009. évi átlagos fogyasztói áron számolva!!!!!!!!

Miért jó a kormánynak, ha a hozzánk hasonló százezrek néhány hónap múlva a másik "bűnbak csoport", a hajléktalanok táborát növeljük????
(Mielőtt valaki megszólna, nem otthonról gépezek, az nálunk elérhetetlen luxus. :( )

Vendég

#30

2011-12-12 10:02

Én is a forum tagja vagyok rendszeresen olvasom, de mostanában nem léptem be, mert harcolok az elvett rokk. nyugdíjamért a lakásomról nem is beszélek amelyet már szintén elvesztettem az által, hogy elvették rokk. nyugdíjam. December 20-án megyek újból állapotrosszabodással mert bővűltem még egy műtéttel. Nem tudom hányszór kell keresztbevágni egy embert ahhoz, hogy elhiggyék valóban beteg. Nagyon tetszik a petició és köszönöm mindenkinek, hogy a helyemben is eljár!
melós

#31

2011-12-12 10:53

Azért az is felháborító, hogy a szomszéd álrokkant nyugger naponta a pofámba röhög, amikor hulla fáradtan hazaérek a munkából. Ő egészségesen 20 éve lógatja a lábát és 100 ezer ft. felett van a rokkantnyugdíja. 55 éves és 20 éve vette meg a véglegest 30 ezer forintért.

Vendég

#32

2011-12-12 11:05

Remlem lesz foganatja a tiltakozásnak.Elképesztő mi folyik az országban.Nem csak a rokkantak vannak útban,hanem az ország lakossága úgy ahogy van,kivéve a gazdagokat.A Fidesz őket támgatja,mindenki mást az árok szélére tol,de nem hagyja ott,be is löki őket a legmélyebb árokba,hogy soha ne tudjanak kijönni.Szemét banda.Remélem aki rájuk szavazott azt most fogja a fejét,persze nem a gazdagokra gondolok.

Vendég

#33

2011-12-12 11:07

Szociális érzéketlenségből és dilettantizmusból jeles a törvénytervezet megalkotóinak. Nagyon veszélyes fegyvernek gondolom az ilyen társadalompolitikát, amely a társadalom egyes csoportjait egymás ellen hangolja. Azon már meg sem lepődöm, hogy egy törvénytervezet esetében is a hatásvizsgálatot hangzatos szólamokkal helyettesítik, mintha attól működne és igaz lenne, ha sokszor és hangosan elmondják.
óceán

#34 Re:

2011-12-12 11:46

#31: melós -

Vigasztalódj, a végleges sem jelent már semmit!


Vendég

#35

2011-12-12 11:57

Reméljük meghalgatásra talál!

Vendég

#36

2011-12-12 11:59

49.éves vagyok 13. műtéten estem át az utobbi 9 évben ebben volt 2 daganatos betegség tehát sugárra is jártam. az egész gerincoszlopom rossz vagy 3 gerinc sérvem van ami nem műthető,7 hasisérv műtétem volt,most ültettek be hálót,szívbeteg, idegbeteg,stb.vagyok.53000ft a rehabjáradékom, de van egy 13.éves fiam ezért muszály ha a belemet huzom is dolgozni.mit akar a t. kormány akasszuk fel magunkat;

Vendég

#37

2011-12-12 12:03

Feháborítónak, szégyenteljesnek és embertelennek érzem a kormány ún. "rokkantpolitikáját" Védekezésre képtelen,anyagilag már amúgy is ellehetetlenített beteg embereket kényszerít képmutató, hazug módon a nemlétező "munka" világába. (Elvégre papírhajót hajtogatni a papírhajó gyárnak halálunk előtt egy órával is lehet.)Etikailag vitatható módon ehhez "orvosok" asszisztálnak a "megmaradt munkaképesség" vizsgálata nevében. Hallottam olyan történetet, hogy IV. stádiumú tüdőbetegnek a légzésrokkantságát I.stádiumba sorolták, majd tekintettel arra , hogy a bokáját meg tudja fogni, valamint az "ökölképzése teljes" - munkaképesnek nyilvánították. A korrupciót ebben a műfajban soha nem fogják felszámolni, hiszen mindkét félnek érdeke a hallgatás. Tehát a "fizetős rokkantak" továbbra is valamilyen módon megmaradnak ebben a megtépázott rendszerben, a valódi betegek végképp szakadékba zuhannak.

Vendég

#38

2011-12-12 12:05

42 év munkaviszony után lettem rokkant. Betegségeim miatt szakmámban és máshol sem tudok dolgozni. Ha politikai döntés miatt elveszik a nyugdíjam, azzal az életem is elveszik.

Vendég

#39 Re:

2011-12-12 12:23

#37: -

"A valódi betegek végképp a szakadékba zuhannak" Ez a szakadék a temető. Sajnos nyugdíjkorhatár alatt lévő rokkant nyugdíjasok közül csak igazán beteg embereket ismerek. A korhatárt elérő, esetleg védett korban lévők között sokat ismerek, akik el is mondták, hogy megvették a r okkant nyugdíjat. Tényleg voltak csalók közöttünk. De mos az Ő bűneikért, mi beteg emberek fogunk bűnhődni?! Ez így igazságos?

Sokszor elmondtam, ha bűnös lennék, és azért büntetnének, megérteném. Nem elég a fájdalom, rosszullét, a mások bűneiért miért kell nekünk felelni?!


Vendég

#40

2011-12-12 12:27

Igen Támogatom, és együtt érzek!
pöttöm panna

#41 2011.07.12.

2011-12-12 12:30

Komárom környéke,iwiwen megosztva.
Szerintem az egészséges ember sem tudhatja mit hoz a holnap,
és ez a törvény nem egy évre szól.

Vendég

#42

2011-12-12 12:33

Aki egy rokkant nyugdijjast meg kérdőjelez ,azt szépen kérem vállalja át töllem a fájdalmaimat-és majd rá jön mekkora csalok is vagyunk mi-32év-után 39ezer ft,- !!!!! Az éhen dögléshez tul sok -a megélhetéshez pedig -000000000-minden politikusnak ezt az állapotot kivánom és ezekkel az összegekel !!!!!!!
melós

#43

2011-12-12 12:35

Az igazán beteg rokkant nyugdíjasnak nincs félnivalója! De ezeket a szemét csalókat tényleg szűrjék ki, mert én legalább 5-t ismerek. 50-55 évesek.
micuka

#44

2011-12-12 13:13

Egy kérésem lenne. Valaki világosítson fel, ha nyolc hónappal
idősebb lennék akkor nem számítana, hogy csaló vagyok?

Vendég

#45

2011-12-12 13:26

#43: melós -

Nem rettegnék, ha az igazán beteg embereknek nem lenne félnivalója. Sajnos azt látom, és az a kormány célja, hogy aki igazán beteg, és rokkant nyugdíjat kap, jövőre elvegyék tőle, és rehabilitációs ellátásra tegyék. Miután ez megtörtént, és mégis beigazolódik, hogy tényleg beteg, új belépőként már csak a minimálbér kb. 45 %-át kapja rokkantsági ellátásként. Tehát a mostani rokkant nyugdíjának lehet, csak a felét. Na ebből már tényleg nem fog telni gyógyszerekre, gyógykezelésre.  A családja -ha van- nem biztos, hogy tud anyagilag segíteni neki. Tehát belepusztul, így még ezt a kevés összeget sem kell utalni a számára. (Egy átlagos rokkant nyugdíjas gondolkodását ismerve, százszor szívesebben a halált választja, minthogy az unokáitól vegye el mondjuk a továbbtanulás lehetőségét.)

Dia

#46 Re:

2011-12-12 13:36

#43: melós -  

 Jelentsd fel őket, ha úgy látod kívülről, hogy nem betegek. Ez a törvénytervezet a 2012.01.01.-től bekövetkezett betegeket fogja leginkább sújtani. Lehet, hogy te leszel a következő rokkant. Kapsz egy agyvérzést vagy baleset ér.... Aki ma még teljesen egészséges, egyik pillanatról a másikra e törvény áldozatává válik. Ezt ne feledd!!

 

manyus

#47

2011-12-12 13:39

60 eves vagyok csokkentett elorehozott oregsegi nyugdijas ,havi 54 ezer ft;ot kapok 38 ev ledolgozott ev utan,na ebbol eljenek meg a tisztelt kepviselo urak :(
Valaki talan?

#48 Valaki

2011-12-12 13:43

Igen en is egyetertek minden elottem szoloval es mar ugy erzem en is hogy tul sok megalaztatas ert ahhoz hogy Eletkedvem lenne itt ebben az Orszagban!!Sajnos epp eleg nagy bajnak erzem es hatranynak!!Megis szomorubb az a teny hogy epp olyan orvosok dontenek rolunk az O utasitasukra akik szinten karosultjai ennek az orszagnak!!Szoval parancs szora elvegzik az utasitast mikor ok is lazadnak allitolag!!Ja hat igen inkabb jojjon a Duna part szerintem is cipok a vizparton a halak meg legalabb kajat kapnak es tettunk valami jot is ha masnak nem hat az Allat vilagnak akik legalabb megerdemlik!!

Vendég

#49

2011-12-12 13:58

Szomorunak tartom hogy meg kepesek emberek a betegsegekkel is jatszadozni!!Pedig ma En es talan lehet hogy holnap Ő lessz a kovetkezo ezt senkisem tudja elore?!En sem akartam beteg lenni es megcsak megsem rendeltem hiszen imadtam a munkamat!De sajnos kozbe jott a betegseg es azota igysem erzem magam teljes erteku embernek sot meg a csaladomba is szegyellem a betegsegemet!Inkabb sokszor meg ha latni is rajtam annyit mondok csak hogy nem nincs semmi baj jol vagyok!!Ők feltenek nagyon es tudom hogy minden napomert az ő imaik segitenek amit talan köszönnöm kéne nekik!De szivem szerint nemtudom meddig birom meg hiszen igy duplan kuzdok minden napomert en is!!Ezert senkinek sem kivanom azt hogy beteg legyen es rokkant sem,mert az Egeszseg a legnagyonn kincs az eletben!!Ha az meg van es az ero is akkor mar nagy baj nemlehet ha bir az ember..

Vendég

#50

2011-12-12 14:02

Kérek mindenkit, hogy itt ne üljön fel a hasra ütéses, minden sarok tele van, álrokkantakkal propagandát sulykolóknak. Maradjon ez a fórum a méltóságteljes tiltakozásé. Köszönöm Spitzer Tbor