Petíció Dörner György színi igazgatói kinevezése mellett!


Vendég

#101 Re: Re:

2011-10-19 22:59

#99: - Re:

És ezeken kívül utálom a franciakrémest a törők mézet és a spanyol csigát. Egyet viszont imádok, köcsögöt lőni csúzlival!

 

 

nick

#102 Re: Re:

2011-10-19 23:10

#98: - Re:

Nos igen, szerintem most nem te vagy pozícióban. Azon kívül, igen nekem csak az a magyar, akit én annak tartok. Továbbá értem, hogy mondasz még valamit, csak annak már végképp nincs semmi értelme.


Vendég

#103

2011-10-20 00:12

Támogatni kell minden igaz, értéket képviselő,tenni akaró embert!
Hajrá magyarország!

Vendég

#104 Re: Re: Re: nyelvtan: elégtelen

2011-10-20 00:22

#100: - Re: Re: nyelvtan: elégtelen

Értem. Tehát, ha valaki más véleményen van, akkor azt meg kell fenyegetni. Ez a ti szép új világotok, gratulálok. Ilyen egy igazi, tisztességes, magyar ember.


Vendég

#105

2011-10-20 00:25

Igazság szabaddá tesz!

Vendég

#106 Re: Re: Re: Re: nyelvtan: elégtelen

2011-10-20 00:32

#104: - Re: Re: Re: nyelvtan: elégtelen

Húha, rettenetes nagyot változott a stílusod! Gratulálok!


Vendég

#107

2011-10-20 00:35

Szánalmas ez a cirkusz: vihar a biliben - legalábbis amit a kinevezés ellenzői művelnek.
Fel kellene fogniuk: nem történik más, mint hogy MAGYARországon, MAGYAR színház élére MAGYAR színész kerül.
Ennyi...és már ez is baj...



Vendég

#108 Re:

2011-10-20 00:42

#107: -

A lényeget nem érted. Volt két pályázat. Két magyar pályázó, hogy világos legyen. A szakmai zsűri a korábbi igazgató - egyébként komoly - pályázatát támogatta. Dörner pályázata nem pályázat, hanem egy hagymázas szöveg. Olvasd el az Új Színház színészeinek a nyilatkozatát. Az egytlen megfogható tartalom Dörner irományában, hogy magyaroknak magyar drámát kell játszani. (De már Menzel és mások nevét sem tudta helyesen leírni, nem beszélve a hírbe hozott aradi színházról, amelyik kikérte magának Dörner egyoldalú "közeledését".) De most komolyan, szerintetek ennek van értelme? Nektek nem ez tetszik, hanem az, hogy jól tudjátok, Dörner politikailag hozzátok tartozik. Fogalmatok sincs a szakmai kérdésekről, fogalmatok sincs a színházról. És főleg: fogalmatok sincs az Új Színház épületéről, múltjáról és szakmai presztízséről. Aminek ti örültök, az sok-sok ott dolgozó - magyar - színész évtizedes munkáját teszi tönkre.


Vendég

#109 Re: Re: Re: Re: nyelvtan: elégtelen

2011-10-20 00:47

#104: - Re: Re: Re: nyelvtan: elégtelen

Fenyegetés? Nem az a baj, hogy egy írástudatlannak korrepetálást tartasz. A baj a stílusoddal van. És azzal, hogy simán lenácizol ismeretlenül embereket. Pedig lehet, hogy apád volt a náci!

 


Vendég

#110 Re: Re: Re: Re: Re: nyelvtan: elégtelen

2011-10-20 00:51

nick

#111 Re: Re:

2011-10-20 01:03

#108: - Re:

Nos, hát ez elfogadható! Vére egy emberi hang. Megtisztelsz, hogy ellátogattál erre az oldalra! De a válaszom, csak az én véleményemet tükrözi.  Igen, én kimondottan szeretném, ha lenne végre egy olyan színház, amelynek az élén olyan ember áll, akiről tudom, hogy hozzánk tartozik. Köszönöm a figyelmed!


Vendég

#112 Re: Re: Re:

2011-10-20 01:06

#111: nick - Re: Re:

Mióta kell a színházigazgatókat politikai hozzáállás alapján szeretni? Ami neked tetszik, az utoljára a rendszerváltás előtt volt divat, de leginkább az ötvenes években.


Vendég

#113

2011-10-20 01:20

Igaz magyar ember,a vegsokig tamogatom!
Felul kene vizsgalni az osszes magyar szinhaz vezeteset, az osszes kozintezmeny vezeteset, az egyhazak vezeteset, a partok vezeteset stb. Magyarorszag a magyaroke.
nick
Vendég

#114 Re: Re: Re: Re:

2011-10-20 11:42

#112: - Re: Re: Re:

„Mióta kell a színházigazgatókat politikai hozzáállás alapján szeretni” Ezt a kérdést, én is feltettem már régebben!

(mondjuk a „szeretni” szó he helyett jómagam a "választani" szót használtam)

Üdvözöllek! A kezdeti viszonylagosan kedves hangvitel, kezd átlendülni egy ponton, mi több, már-már súrolja a sértegetés határát. Vajon mi történt? Kritikával illetni egy számodra ismeretlen ember divattal kapcsolatos ízlésvilágát. Hogy következtetted ki? Esetleg egy több ismeretlenes egyenlettel? Vagy ez amolyan látnoki képesség?

Soha nem divat alapján választok, főleg nem színielőadást. Divat alapján színházat csinálni az a kultúra megerőszakolása lenne.  Ami nem azt jelenti, hogy egy modern darab, nem lehet jobb, mint a régi, de ez fordítva is igaz. Legalább is az én véleményem szerint, de hát nem vagyunk egyformák. Nos, mivel e leveleddel engem tiszteltél meg, melybe még a politikát is belekeverted, erre is igyekszem válaszolni. Én is olvasom ezt az oldalt és látom a degenerált bejegyzéseket, ahol letűnt korok ideológiái élednek újra és feszülnek egymásnak s ebbe a mocskos játékba, vallási felekezeteket is belekevernek. Feltételezem, hogy rövid leveledet is ez a szomorú tény ihlette. A politika engem csak a szükséges mértékig foglakoztat és megtartom a kellő távolságot, legyen az bármiféle politikai irányzat. Megbízhatatlanok, követhetetlenek, naponta váltanak irányt, csak a pártfegyelem a fontos, minden más lényegtelen számukra, legfőképp az ember. A politika pont olyan, mint az a bizonyos divat, amit te emlegetsz. Divat és politika annyit tesz, mint mások által rád erőltetett, nem feltétlen hasznos, jellemzően inkább haszontalan, sok esetben akár káros intézmények.

„Igen, én kimondottan szeretném, ha lenne végre egy olyan színház, amelynek az élén olyan ember áll, akiről tudom, hogy hozzánk tartozik” Ha az idézett és valóban megtévesztő mondatrészből olvastad ki a politikai irányultságot, akkor megértelek, de nem jársz jó nyomon. A”hozzánk tartozik” számomra mást jelent. Sajnos ezt azonban nem áll módomban bővebben kifejteni, nem akarok táptalajt biztosítani semmiféle mocskolódásnak.

Tiszteletben tartom a véleményedet, de!

Változatlanul Dörner Györgyöt támogatom!

Üdvözöllek!

 

 


Vendég

#115

2011-10-20 15:23

Nehezen sikerül egyenesbe hozni az Ország sorsát, tulságosan nehezen. Visszafogott, bár valamelyest bátor lépések is történnek, de gyorsítani kellene. Továbbá talán szigorítani is.
Fidela

#116

2011-10-21 08:21

Támogatom Dörner György kinevezését és a szellemiséget, amellyel új szinházat teremtenek !
Fidela

#117 Re: Re:

2011-10-21 08:24

#108: - Re:

Szerencsétlen, nem veszed észre a pókhálós, de vitriolos világnézetedet ?


Vendég

#118

2011-10-21 12:37

Hajrá Gyuri! Húzzatok bele!
vendég

#119

2011-10-21 18:47

Támogatom,

Vendég

#120

2011-10-21 19:03

Boldogan irtam alá,mert nagyon kedvelem és becsülöm Dörner Györgyöt.Több izben láttam,hallottam a Hir TV-ben,ő az a magyar ember és művész,aki tökéletesen otthon van a gazdasági és társadalmi életben,értelmes kritikái vannak,szabatosan el tudta mondani a véleményét,ugyanakkor nagyon finoman,közérthetően.Megfelelő választás az Új Szinház élére,és biztos vagyok a sikerben.Akik rikoltoznak,azonkna pusztán kell egy apropos,hogy kinyithassák a szájukat.Csurka István pedig,mint drámairó,azt hisem eleget bizonyitott,ráadásul jóstehetség is.Ballib majd elhallgat,ha nem el kell hallgattatni őket.

Vendég

#121 Re: Re: Re:

2011-10-21 19:44

#101: - Re: Re:

Gondolom,a zártosztályon ez a módi.

nick
Vendég

#122 Re: Re: Re: Re:

2011-10-21 20:00

#121: - Re: Re: Re:

Valóban a zártosztájra hasonlít veletek a élet!


Vendég

#123

2011-10-21 21:31

A fránya kutyák,de mi töretlenül haladunk előre,és a tudatjuk a gáncsoskodokkal,hogy a MAGYAR NEMZET él!!!(kutyabarát vagyok)Ez még csak szele a viharnak!
Kozma Szilárd

#124 Nagyon örvendek

2011-10-22 11:43

Nagyon örvendek, gratulálok és remélem, hogy nemsokára a Nemzeti is vissza nyeri a nevének, tehát a funkciójának: "hivatásának" megfelelő igazgatóját.

Vendég

#125

2011-10-22 16:26

Én őt szeretném a szináz éllére: Enikő.