Állatrendőrséget Magyarországra!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Állatrendőrséget Magyarországra! petíció automatikusan generált fórumtémája

Romboló

#301 Re:

2012-06-05 11:37

#276: vendég -

Remélem elolvasod ezt te szerencsétlen...ahogy az emberek az állatokkal bánnak, előbb utóbb úgy bánnak a többi emberrel is...ha ezt felfogni kevés vagy, minek szólsz bele olyasmiba amihez semmi affinitásod? Tudod mit, naponta látom a nemzetietlen magyarvalló nem napon barnult szomszédokat, akik kazal gyerekkel autóval járnak és pitbullokat adogatnak papírok nélkül ezrekért el, agyonfialt éhező állatok apró lyukakban, aztán kiengedik az utcára...ezért te szerencsétlen...takarítsd el a semmirekellő gyerekeikből megélő  szoláriumbőrű, tolvaj bandákat, aztán happoghatsz hogy miért kellenek jogok az állatoknak...édesanyádnak veled kellett volna úgy bánni mint az öregember aki hurokba fogta majd elevenen felgyújtotta a szomszéd rottweilerét...neked kellene ezeket érezni, a csontra bőrre fogyott kutyák és lovak fájdalmát, éhségét, akiket megkötnek és még amit maguk képesek lennének elérni, megtenni magukért, az ilyen bunkó emberek miatt azt sem tehetik, ehetik...te is életre való vagy, csak nem erre és nem ide, mert pont a hozzátok hasonlók miatt tarunk ott ahol tartunk...én fizessem ki az államadósságot, annak a bizonyos kasztnak a gyerekei után hány milliárd megy havonta ki támogatásokra,....szerencsétlen...sajnállak...és minden hozzád hasonlót...egyáltalán mi a fenét kerestél te itt?....

Romboló

#302 Re:

2012-06-05 11:56

#284: Macza Richárd Dániel -

Igazad van, csak az a baj, hogy ő ezt már nem akarja észrevenni...mármint állambácsi...meg az ostoba emberek..az ebadó nem központilag lett elrendelve. Kivethető adó, amiről a helyi önkormányzatok döntenek...ezt érdekes módon nem hangsúlyozzák és sokan nem is tudják. Debrecenben például nem vetik ki az ebadót...de még ezt sem tudják és az éves összeírás előtt kilökik a kutyát az ostoba emberek...


Vendég

#303

2012-06-05 15:01

Szólj hozzá...

Vendég

#304

2012-06-05 16:56

Jó ötlet az állatrendőrség csak elég brutálisnak is kellene lennie ahhoz,h elrettentse az állatkínzókat.Szerintem egy állat élete többet ér mint az emberé de ez csak az én meglátásom sajnos ilyen téren elég fanatikus vagyok.

Vendég

#305

2012-06-05 17:36

304-es nem csak fanatikus, hanem hülye is, úgyhogy meneküljünk innen!

Vendég

#306

2012-06-05 20:37

Van sajnos egy kissebbségi szomszédom,aki állandóan belerúg az autoimmun beteg cicámba,és már nem tudom,hogy védjem meg szegényt!Nagyon szeretném,ha fel tudnék ellene lépni valahogy,ha nem lenne az ilyen dolog bűntetlen!

Vendég

#307 Re:

2012-06-05 20:39

#305: -

Nem fanatikus,sőt,de ha nem tetszik a téma,inkább neked nem kéne itt lenned!!!!!!!!!


Vendég

#308

2012-06-08 07:26

Aláírtam!

Vendég

#309

2012-06-09 16:48

Kell az állatrendőrség, de kellene egy szigorúbb ítélethozatal is. Addig, míg olyan ember szabadon sétálhat idekinn, aki leszúr egy lovat a gazdája szeme láttára, addig nem lesz visszatartó ereje a törvénynek.

Vendég

#310 Re:

2012-06-09 16:53

#276: vendég -  

Csak annyit: a kettő nem zárja ki egymást. Ha az állatokért kiállok, miért ne állhatnék ki ugyanakkor az emberek jogaiért is? Csak azok írnak ilyet, akiknek nincs túl sok sütnivalójuk.


Vendég

#311 Re:

2012-06-09 17:02

#300: -  

Igazad van. Minden törvény annyit ér, amennyire érvényt szereznek neki. Az előbb írtam: amíg lógyilkosok szabadon sétálhatnak (lezárt tárgyalás után!), addig miről is beszélünk???

De egyszerűbb dolgot mondok: amíg nem tudjuk azt sem betartatni, hogy minden lovat egyedi azonosítóval (sütés vagy chip) kell ellátni, lóútlevelet kell kiváltani hozzá és rendszeresen oltatni, addig miről beszélünk???

Amíg egy közúti ellenőrzéskor nyilvánvalóan szabálysértő módon szállítanak szarvasmarhákat, és az ellenőrzéhez felkért állatorvos hiába hívja fel erre a rendőrök figyelmét, azok tojnak rá, és mikor az őrsön erről bejelentést akar tenni, akkor ellehetetlenítik, akkor miről beszélünk???

Kat

#312 Tehetetlenség

2012-06-11 11:52

Sziasztok!

Ha nincs állatrendőrség, akkor nem az a megoldás, hogy sírunk ezen.
Aláírom én is, persze, mert egy jogi, hatósági szervezet lenne a legjobb megoldás. 1 ember kevés. Ember ember ellen nem tehet semmit, csak ha paragrafusok mögé bújhat, pajzsként használva a törvényt. Annak még van némi ereje, de a szívnek, Élet tiszteletnek, szeretetnek semmi. A düh, harag, amit kivált egy ártatlant bántalmazó pedig csak arra való, hogy jól kitomboljuk magunkból ami fáj, és végül keserű szívvel állunk, egyedül, utálattal körülvéve, és nem értünk el semmit.

Lehet szitkozódni.
Lehet bántani másokat.

Semmi értelme.

Akik szeretjük az állatokat, avagy tiszteljük az Életet, egyet tehetünk: otthon, és ameddig elér a kezünk, segítünk.
Ha látjuk, hogy szomszédunk bántalmazza a sajátját, avagy miénket, próbáljuk emberileg megoldani, felebarátilag. (Tapasztalat: többre mész, ha nem rögtön a torkának ugrasz emiatt, mert akkor pláne az áldozatán torolja meg a sérelmeit, de ha sikerül barátoddá tenned, csak egy kicsit segíteni neki abban, hogy a saját démonait ne vetítse ki egy gyengébb, tehetetlenebb élőlényre, hanem akár veled is megbeszélheti, többre mész. ;)

Tudom, baromira nehéz, de csak ezzel tudsz eredményt elérni. Harag haragot szül, nem békét.
Értük tegyük meg, hogy nyelünk egy qrvanagyot.

Ami a nagybani történetet illeti (pl. markolóval dobják fel a már félhulla marhát az olaszba készülő kamionra, és ezt SENKI NEM VESZI ÉSZRE), azzal már csak egy erős alapokon álló, korrumpálhatatlan, törvényes szervezet tudna valamit is kezdeni.

A rendőröket pedig úgy kellene megfizetni, hogy az egyenértékű legyen a rájuk bízott feladattal, ami a MI védelmünk. A társadalom, az egy ember, egyén védelme. És akkor nem volna nekik "ingyenmeló" holmi állatok védelme... :S :/ :(

Nem vagyok rendőrimádó, nyalizós hülye, csak tudom, ha valaki száraz kenyeret kap fonnyadt hagymával, az bizony nem fog szántani... (Korrupcióra is gyógyír lenne, ha holmi alagutak építése HELYETT fizetésemelést kapnának

És most itt megszakítom gondolataimat, mert rátérnék a fos fizetésre, a gazdasági helyzetre, ami nincs, mert az elmúlt 12-14 év alatt totálisan tönkretették Magyarországot, méghozzá a saját gyerekei...

Szép Napot!

 

Kat


Vendég

#313 Re: Tehetetlenség

2012-06-12 03:04

#312: Kat - Tehetetlenség 

Igazad van, de nem minden esetben lehet így tenni. Van, akivel nem lehet beszélni, mert nála az alaphangnem az ordibálás, és az győz, aki túlordítja a másikat.

És abban is igazad van, hogy a rendőrök sincsenek megfizetve, mint ahogy más sem. De attól még mindenki dolgozik. Erre hivatkozva nem lehet a köldökünket vakargatni. Ha direkt állatvédelmi razziát tartanak a közutakon állatorvosi kísérettel, akkor hogy néz ki, hogy elengedik a szabálytalanul állatot szállító teherautót??? Erre nekem nem magyarázat a kevés fizetés.


Vendég

#314

2012-06-12 08:43

Nagyon szeretném ,ha ez létre jönne,már csak azért is,hogy a sok könyörtelen állat kínzó is megkapná méltó büntetését!!!!..... végre!!!!!!
romika

#315 Rózsa Marika

2012-06-12 08:46

Nagyon bízom benne ,hogy össze jön!!!!
Realista

#316 Re: Re:

2012-06-12 17:45

#301: Romboló - Re:  

 Kedves fórumtárs!

Ha felrobbansz is, a276-nak van igaza. Mindent a helyén kell kezelni, először jöjjön rendbe az ország gazdasága, utána lehet az állatok jogairól hasonlóképpen beszélni, mint amit a TV-ben az Animal Planet-en látsz.

nyelvész

#317 Re: Rózsa Marika

2012-06-12 21:31

#315: romika - Rózsa Marika 

 össze jön = összejön, azaz egy szó.

nyelvész

#318 Re:

2012-06-12 21:35

#314: -  

 Létrejönne, állatkínzó egy szó, mint ahogy a helyesírás is. Igaz, utóbbit nem szúrtad le, mert a szót eddig nem ismerted.

Carla

#319 9400 SOPRON BÁSTYA UT 63/b

2012-06-18 18:11

Az ÁLLATOK VÉDELMÉBEN SZÜKSÉG VAN RÁJUK!!! A SOK-SOK SZERETETÉR AMIT KAPUNK TŐLÜK MEGÉRDEMLIK A VÉDELMET!

Vendég

#320

2012-06-24 23:15

Nem szaporítom a szót. Tisztességes, jóérzésű ember minden ilyet támogat, mert kellenek az ilyen dolgok.

Vendég

#321

2012-07-14 12:29

Én úgy tudtam működik már Magyarországon állatrendőrség. Szerintem egy országban muszáj hogy működjön ilyen szervezet, hiszen ahogyan a környezetünkkel bánunk, úgy viselkedünk ember társainkkal is. A külföldi példákat megnézve teljesen egyértelmű hogy ahol az emberek figyelnek az állatokra, azokra az emberekre is felhívják a figyelmet akik nem is biztos hogy tudják, hogy szenvedést okoznak az állataiknak. Sajnos sokan úgy tartanak állatot, hogy nem is ismerik a megfelelő tartási körülményeket. Ez is kínzásnak minősül, nem csak a brutális állat bántalmazás. Ha van rá lehetőség én mindenképpen csatlakoznék egy jól működő szervezethez. Sajnos a mi országunkban mindent az anyagi okok hiányával magyaráznak. Szerintem semmilyen életet nem lehet pénzzel mérni. legyen az ember, állat, növény. Mindannyian egy egész részei vagyunk. Üdv: Tímea
lonci

#322

2012-07-23 13:55

Egyet értek.
lonci

#323 kaktusz5454@freemail.hu

2012-07-23 16:55

Szűkség van az állatrendőrségre.

Vendég

#324

2012-07-30 12:43

Sok állat jobban él, mint a magyar lakosság egy része. Először az embereket emeljük fel az állatok szintjére.

Vendég

#325

2012-07-30 16:44

Még az embereket sem tudják megvédeni szegény rendőrök...