Tiltakozunk az ebadó bevezetése ellen!!!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Tiltakozunk az ebadó bevezetése ellen!!! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#76

2011-10-03 08:44

"Szegény kuzyák!Nekiksem lesz jobb,mint az embereknek."
Dr Karl Heinrich Marx
18.....Párizs
frickom

#77

2011-10-03 10:31

Ha igaz az, hogy ezzel több kutya kerül az utcára, akkor ezen kutyák miatt kell fizetni, az amúgy is ebet tartó embereknek! (Vagy a befolyt összeg, nincs is megcímezve?) Nem lenne jobb, ha adó nélkül, a családok tartásában maradnának ezek a kutyák?!


Vendég

#78

2011-10-03 11:27

Nem volna okos dolog, ha az emberek megélhetési gondjai az állataikon csúcsosodnának ki. Magam sem támogatom azokat a felelőtlen gazdikat, akik nem ivartalaníttatják a kutyájukat, macskájukat, ha nem kívánnak kicsiket. De az ország lakói elég nyomorult helyzetben vannak enélkül is, és aki nem kötődik az állatához, csak úgy van neki, az nagy valószínűséggel szélnek ereszti szerencsétlen jószágot, aki mit se tehet a sorsáról. A menhelyeken pedig így sincs hely a kutyusoknak, az utcán élő állatokat pedig ki fogja ellátni? Vagy majd kilövik őket? Nem is értem, hogy gondolnak egyesek odafent a vezetői székekben néhány dolgot... Sajnálatos, hogy idáig jutunk, hogy már a kutyatartásért is pénzt kell fizetni, mintha valami luxus lenne.... Levegővételért mikor vezetik be az adót a nagyon okosok?
wolf

#79

2011-10-03 11:53

Kötelező ivartalanítás,és néhány évre betiltani minden fajta tenyésztését!Szerintem ez a megoldás.Lassan be lehetne vezetni a kötelező képzést gazdinak ,kutyának egyaránt.Nem ilyen baromságokat!!!

Vendég

#80

2011-10-03 12:24

Nagyon helyeslem a peticíót, remélem nem süket fülekre fog találni, mert akkor magyarország egy állatkínzók országa lesz.

Vendég

#81

2011-10-03 12:25

Én is szeretném támogatni azt,hogy ne vezesék be az ebadot!!

Vendég

#82

2011-10-03 15:44

Akkor legyen csak ebadó, ha lesz a parlamentben bársonyszék adó is. Amit persze a képviselő "urak-hölgyek" fizetnek, mondjuk a fizetésük 50%-át.

Vendég

#83

2011-10-03 17:17

Sajnos rengeteg kutya van az utcán,aki nem kellet senkinek.az ebadó bevezetésével,szinte biztos,hogy újjabb kutyákat fognak,itt-ott szétszórni.Itt ahol én lakom,nem egy kutyát fogadtak be utcáról,a mi kutyánk menhelyi,őt 2 hónaposan hoztuk el,de gondolom azért mert anyucijuk se kellett.Remélem az ebadó bevezetését visszavonják.

Vendég

#84

2011-10-03 18:33

Nem értem ezt az eb adót!Én vettem a kutyámat,én etetem és fizetem az orvost,én rakattam bele a csipet,az én udvaromon végzi a dolgát és én takaritok utána.Miért is kéne fizetnem?Hogy levegőt vesz?Vicc ez az ország....
Josymama

#85 Re: Nem ebadó, hanem milliárdos adó kéne, de jó magas!

2011-10-03 19:12

#25: -  

 

Írtó jó lenne, ha már végre azzal foglalkoznának "nagyjaink", hogy az elsíbolt milliárdokat szépen rakják vissza az államkasszába, ne a nép nyúzása legyen az egyetlen cél! Most már persze az állatkínzás is feliratkozik a listájukra, hiszen ezzel az adóval csak azt érik el, hogy még több lesz a gazdáját, otthonát, biztos vacsoráját vesztett, kidobott kutya. Nem a rossz szándék, hanem a megélhetési gondok miatt!!!!!!!!!!
granatalma

#86

2011-10-03 19:38

Nekünk olyan kutyánk van, aki val.színűleg eltévedt, és nem találtuk a gazdáját. Holnap után visszük ivartalanítani. El tudnánk költeni a pénzünket a saját egészségünkre is, ami azt illeti. Ráadásul pár hónapon belül jelentős jövedelemforrástól esünk el, még nem tudjuk, hogy fogjuk pótolni. És gondolom, ilyen problémákkal nem vagyunk egyedül. Ilyen helyzeteben gusztustalannak tartom, hogy még szerencsétlen kóbor ebek tartóira is adót vetnek ki. Kb, kiveszik a párnát a fejünk alól...Ez a kormány teljesíti be Gyucsány cinikus mondatát, hogy lehet menni külföldre. sajnos.
DerMedve

#87 pedig én szeretem az állatokat

2011-10-03 20:12

Nekem ezzel kapcsolatban az a véleményem, hogy igenis jó dolog az ebadó. Akinek nincs rá pénze, annak a kutya normális ellátására sincs! Tehát, ha a kutyája bekerül menhelyre, esélye lesz egy jobb életre, egy felelősségteljesebb gazdinál.
Ez már nem az a világ, ahol azért tartanak kutyát, hogy megegye a maradékot, és ha baja van, akkor vagy elpusztul, vagy túléli.
Ha már a felelős állattartás nem működik, akkor legalább így ösztönözve lesznek az emberek, hogy ne tartsanak, szaporítsanak ész nélkül kutyákat.

Vendég

#88

2011-10-03 20:16

mindkettő kutyám befogadott kutyus! Ha adót vezetnek be, még több kidobott állat kóborol az utcákon! Mi vár rájuk??

Vendég

#89

2011-10-03 20:20

Nekem két kutyusom van. Épp elég évente az oltásuk és az etetésük, illetve az orvosi ellátásuk. Ráadásul az egyik kutyusom törést szenvedett és rengeteg pénzt otthagytam már az orvosoknál.
Amúgy meg honnan tudják kiszűrni, hogy nem menhelyről és nem talált kutyusról van szó?????
Sára
Cuki és vaki gazdija

#90

2011-10-03 20:23

Az ivartalanítás és a chip mennyibe kerül????????? Két kutyának????????????
Cuki és vaki gazdija

#91 Re: pedig én szeretem az állatokat

2011-10-03 20:28

#87: DerMedve - pedig én szeretem az állatokat

Nekem pont annyi pénzem van, ami elég a kutyák eddig költségére, szeretem őket, ki tudnám fizetni, de inkább arra költeném, h egy évben 1-2 nappal több minőségi tápot kapjanak, vagy jobb helyet teremtsek nekik, vagy a bolháikat kiírtsam. Most hetente 3-4x kapnak tápot, a többit maradékból és tejcsis kenyérből pótlom. szeretik, eszik ezt is, de nyugodtabb lennék, ha tudom, hogy nem kell évente 7000ft-ot elvonnom tőlük, akkor heti 3-4 tejcsis kenyér lesz, nem táp.  Ráadásul mindig jöhet váratlan "baleset" betegség, ami az állatorvosnál ha csak ránéz már 3000FT..............

 


Vendég

#92

2011-10-03 20:29

Az ebadó bevezetése nem old meg semmilyen problémát, csak tovább szaporítja a kidobott, megnyomorított, megkínzott állatok számát! Ebadó helyett a szaporítók ellen kellene fellépni! Minden városban, minden kerületben, minden kisvárosban, faluban, településen, pontosan tudja mindenki, kik a szaporítók, hol működnek a kutyagyárak!! De az önkormányzatok semmit nem lesznek ellenük!
Cuki és vaki gazdija

#93

2011-10-03 20:30

a menhelyen meg elaltatják................. ha nincs több esélye
DerMedve

#94 ez olyan sok?

2011-10-03 21:56

Az ebadó mértéke MAXIMUM (ugye a pontos összeget a helyi önkormányzat fogja meghatározni) 292 Ft.
Véleményem szerint ez nem akkora összeg, amit nem lehet kifizetni, ha kutyát tart az ember.
Ellenben azokat elriaszthatja az állattartástól, akik amúgy is alkalmatlanok rá.
Az elején talán valóban lesz roham a menhelyen, de ez csak átmeneti lesz.
Ugyanis (ha valaki nem tudná) az ivartalanított és a menhelyről örökbe fogadott ebzetek után NEM KELL ebadót fizetni (a tervezet szerint).

DerMedve

#95 költségek

2011-10-03 22:08

Számoljunk csak!
Tápot etetek, házi koszttal nem tudok számolni, de szerintem az sem olcsóbb, ha a házi koszt mellé a szükséges vitaminokat, egyebeket is megkapja az állat, azaz teljes körű a táplálása.
Szóval! Egy átlag, mondjuk 15 kg-os eb napi adagja legyen 20 dkg egy jobb minőségű tápból.
Ha 15 kg-ot veszünk, akkor az 75 napig elég. Ha számolunk 10.000 Ft-ot a zsák tápra, akkor az felfele kerekítve 5 zsák táp az éves adag, ami 50.000 Ft.
Emellett ha csak a kötelező veszettség elleni oltást kapja az állat, akkor +5000.
Ha kap egy kombit, akkor még 5000.
Havi mondjuk 2000 Ft-ot úgyis elkölt az ember játékra, jutifalatra, erre-arra.
Nem számolok pórázt, nyakörvet, házikót, fekhelyet, kutyasulit, egyéb "hülyeségeket.
Viszont képezzünk biztonsági tartalékot, szánjunk 20.000 Ft-ot egy évben állatorvosi költségekre. Adjuk csak össze!
50.000 Ft a táp
10.000 Ft az oltás (kombi+veszettség) (féreghajtót nem számolok külön)
12.000 Ft játék, jutifalat, egyéb
20.000 Ft állatorvosi költségekre

Összesen:
92.000 Ft
Ennyibe kerül egy 15 kg-os eb egy évben.

Vendég

#96

2011-10-03 22:35

már most nap mint nap kapom a telefonokat az ebadó kérdése miatt!!!! van akinél több utcáról mentett kutya van akire már így is rengeteget költött mert sérült vagy beteg volt!!!!
mi lenne ,ha az adó felét a helyi menhelynek adnák és a menhely a befizetést igazolná.....???? hm??? az emberek adakozni jobban szeretnek mint adózni!!!!


Vendég

#97

2011-10-03 23:53

A menhelyeken már nincs hely,hely és pénzhiánnyal küszködnek.Az állatvédők erejükön felül mentenek,az ideiglenes befogadók egyre kevesebben vannak.Egyre több a kivert és megkínzott kutya.Már a kötelező veszettség elleni oltásra sem telik a sok szegény embernek de a maradék az asztalról a kutyának jut.Ebadóra egyáltalán nem telik.Ergo:egyre több lesz a kutya az utcákon vagy a sintértelepeken.És ez senkinek sem jó.Mahatma Ghandi szerint:egy nemzet erkölcsi magatartása az állatokhoz való viszonyáról mérhető le.Hát segítsünk ebben minden magyar ebtartónak.

Vendég

#98 Re:

2011-10-04 00:02

#92: -

Nagyon igazad van!Ha az ebadót többek között ezek a szaporítók megfékezésére költenék,nagyon szivesen adóznék a 3 örökbefogadott kutyám után,ha mentes is leszek alóla.Láncra vagy ketrecbe a szaporítókat!!!Egyetértek veled!


Vendég

#99

2011-10-04 08:57

Szégyen a kormányra nézve!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#100 Re:

2011-10-04 09:30

#19: -  

 Nem figyeled a híradásokat? Annak nem kell adót fizetni, aki menhelyről hozta a kutyáját, vagy aki ivartalanítattja.