Tiltakozunk az ebadó bevezetése ellen!!!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Tiltakozunk az ebadó bevezetése ellen!!! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#326

2011-11-20 18:40

Borzalmas dolog amikor védtelen állatokat bántalmaznak.

Vendég

#327 M.

2011-11-20 19:13

Azért egy pillantra jó lenne, ha a mindenki megnézné, hogy mi is az elfogadott törvény pontos szövege.www.parlament.hu mielőtt ítélet mondana.
Nem adó, hanem hozzájárulás, amit való igaz adók módjára lehet behajtani. Az önkormányzatok kaptak felhatalmazást arra, hogy rendeletben bevezessék ezt a hozzájárulást, de nem kötelező, csak lehetőség és meg kell határozni a mentességek, a fizetési kedvezmények körét is stb. A 6000Ft a maximum lehet.

Természetesen a konkrét törvényi előírásokat több ponton lehet kritizálni és talán nem is a legidőszerűbb volt a megalkotásuk, de a mögöttes célok azért egyet lehet érteni.

Meglátásom szerint amíg nem épül ki egy hiteles nyilvántartási rendszere kutyusainak addig az önkormányzatok bajosan fogják tudni kivetni a hozzájárulást.

Vendég

#328 Re: Ez igy van !!

2011-11-20 19:19


Vendég

#329

2011-11-20 19:21

Szemétség a kormány mindent meg tehet lassan jön a fing adó is és még kitudja még mi jön.!Szerintem nagy káosz az jönni fog!Na csá

Vendég

#330

2011-11-20 20:50

Nem értem mire jó ez az eb adó,azért hogy ne szaporodjanak,hogy kevesebb kutyát vesznek majd?Akkor legalább rendeltek volna el egy ivartalanítási akciót könyörgöm!!!!!!Nem eb adót-ekkora baromságot,s akinek meg nincs pénze mert napról napra él az hogy fizeti ki??? s majd emiatt kerülnek a kutyák az utcára nem beszélve arról,hogy mennyi közúti baleset lesz ez miatt,ami végett mint ember,mint állat megsérül vagy meg is hal majd!!!!Életembe ekkora idiótaságot nem láttam még,hogy ilyet szavazzanak meg!!!!Így sincs pénze az országnak!!!Most akkór a kutyákkal együtt mi is pusztuljunk éhen?????Vagy esetleg választhatunk még balesetes halált is kinek mi tetszik!!!!!Mind ember és kutya is kibaxott megszívja majd,ezzel lesz tele a média a kutyás balesetekkel s kidobott szegény kutyáról aki nem tehet semmiről csak épp a gazdi nem bírja kifizetni még ezta az adót is rá!!!!Vagy esetleg majd megöli a kedvencét nem???Ez mind állatkínzásnak minősül amiért börtön jár keményen!! Istenem hová fajul a világ???????Csak a zsebeiket tömik más nem számít:(((((Undorító mi van már itt!!!!!!

Vendég

#331

2011-11-21 11:49

Már csak az elhangzottakat ismételhetném
talán még annyit tehetnék hozzá hogy a kis nyugdÍjasok az egyedül állók akik csak úgy utcárol emelnek fel kutyust miért érdemelnek BÜNTETÉST

Vendég

#332

2011-11-21 16:45

Nagyon DRÁGA VIKTORUNK !!
Nem értem, hogy miért nem font édesapád kosarat ahelyett, hogy téged megcsinált????
Még csak most szavazták meg a " Viktoriánusok" az EBADÓT, már is tele van a környék nagytestű "ÚV" (utcai-vegyes), kutyákkal. Szétszaggatják a drótkerítéseket, összeszarják az udvart, a kerteket, FEL SEM TUDOD FOGNI, A ZSIDÓ BEFOLYÁSOLT DIÓNYI AGYADDAL, hogy mekkora kárt tettél Magyarországon, a megválasztásod óta!!!!!

Vendég

#333

2011-11-21 17:54

lehet tüntetni?

Vendég

#334

2011-11-21 18:06

Mint már írtam, mindig volt kutyám..-2010-be szintén..- Januárba,-Döme- oltásáért!. Juliusba Syssi oltásáért! 8900-+8900.-Forintott fizettem.- Most juniusba, márcsak 1X -De a Döme- ELL alttásáért!..-8000.-ret! Tudnotok KELL!.- Ez Azért! ennyi?-MERT! AZ ÁFA!! A KORMÁNYÉ!!,. NOS NINCS VÉGE!-DÖMÉT? Sajnos FIAM + egy sofför miatt!- Az ÁLLAT orvosira kellett4 szállitani..-/- a Soför- bevitte!/-Törött láb mütét!..-3000.-Kifizetve!.- Syssi.- 9-honapos ként!.- Csipő korekció..!-60.EZER!!- ÉRTED!!?: Magam még- tenni kész..-62- vagyok.. De sokk hasonló..-Embert ismerek,,.Kinek- csak a szeretet-és a barátság+ eledelre futja az Egyetlen!! Társnak..--Köny nélkűl.- nem megy..-

Vendég

#335

2011-11-21 19:13

Ne azokat büntessék meg ezzel az adóval ,akik gondozzák a kutyájukat .
Én szeretem a kutyámat és megadok neki mindent ,amire szüksége van .

Vendég

#336

2011-11-21 19:36

Nem fizetünk még eleget? A kutya tartók keményen fizetnek az oltásokért és azért, hogy kedvenceink jól éljenek!

Vendég

#337

2011-11-22 14:24

Magyar országon nagyon sok kutya az utcán lesz!!!!

Vendég

#338

2011-11-22 16:52

Mint tudjuk, kis kedvenceink gyógyszereire oltásaira nincs támogatás, ezek mellett ha veszek neki valamit ugyanúgy adóznom kell, és ami a legfelháborítóbb, hogy az állam még lehúzna 6000 forinttal.....

Vendég

#339

2011-11-22 17:46

en megkerdeztem az allatorvost egyszer hogy miert ilyen draga egy kutya oltasa akkor azt mondta mert ebbe benne van az ado is akkor milyen adot fizettunk eddig es milyet ezutan vagy hany fajta ado letezik vagy olyan is lessz aki fideszes ennyi aki mszp annyi

Vendég

#340 Re:

2011-11-22 17:49


Vendég

#341

2011-11-22 18:54

Kíváncsi lennék az indoklásra...

Vendég

#342

2011-11-22 20:14

Remélem nem fogják bevezetni ezt a butaságot!

Vendég

#343

2011-11-23 08:22

Aki eddig felelőséggel tartott állatot az ezután is így tartja. Aki pedig felelősség nélkül, gondtalanul az sajnos ennél csak jóval rosszabb ember lesz!
Azokat büntetik aki eddig is tettek ezért, hogy javuljon a helyzet. Rengeteg szerencsétlen kutya az utcára kerül majd, akik eddig is csak kenyér héjon tengődtek, hiszen a gazdájuk is szegény, és csapatostul járják a falvakat egy maréknyi morzsáért.
A magyar fajta hobby kutyát tartók törzskönyv hiányában mivel bizonyítanak, hogy nem keverék kutyájuk van.???????,
Ezek a kivételek, is vitába torkollanak. Az ivartalanított kutyákra pedig állatorvosi igazolást kell kérnünk, mert nem hinném, hogy bárki is beléjük látna.
junoci

Vendég

#344

2011-11-23 10:13

Én - azon túlmenően, hogy állat, és főként kutyabarát vagyok - azokra az idős, magányos emberekre gondolok elsősorban, akik kis kedvencükkel osztják meg mindennapjaikat, sokszor kevés ételüket is. Lehet, hogy egyesek kicsinyesnek találják azt, hogy havi 500.- Ft megfizetése ellen tiltakozunk, de vannak mostanság, és sajnos egyre többen, akiknek ez már havi szinten kifizethezetlen. Ezen túlmenően lenne egy indítványom: azok, akik úgy gondolják, hogy megtehetik,az eb vagy kutyaadó összegét fizessék be valamelyik állatvédő egyesület bankszámlájára. Én ezt fogom tenni!

Vendég

#345 Re:

2011-11-23 10:14


Vendég

#346 Re:

2011-11-23 11:16

#344: -

Nagyon igazad van, és az indítványod egy nagyon életrevaló, valóban az állatok érdekeit szoljáló, követésre méltó javaslat!
Köszönjük! :)


Vendég

#347

2011-11-23 11:41

Üzenem a sok tudatlan idióta képviselőnek hogy megint olyan dolgot próbálnak piacra dobni amihez abszolút nem értenek,egy percet sem töltöttek állatmenhelyen vagy állatok mentésével!Ez megint nem szól másról csak a pénzéhségről,mindenhonnan csak a pénzt próbálják kihúzni!Nem az ebadó lenne a megoldás,hanem az állam igen is támogassa az állatmenhelyeket és tegyék az ivartalanítást megfizethetővé,nevetséges a 10-20-30 ezer forint komolyan!De miért szól bele valaki olyanban és hoz döntést amihez kurvára de nem ért!A megoldás az lenne hogy az ivartalanítást az állam zsebére kellene csinálni,aztán majd akkor megtudnák hogy mi mennyibe kerül!A felesleges szaporulat megállításásra ez lenne a megoldás nem a kurva ebadó,ennek csak az lesz az eredménye hogy állatok százait dobják,akasszák,kínozzák,gyújtják fel.....de ha ezek közül valamelyik is túléli akkor majd Orbán Viktornál fog lábadozni,mert bevállalja ugye???????PFFFFFFFFFFFFFFFFFFF........kibaszott egy rohadt rendszer ez.............szétrobbanok!!!!!

Vendég

#348

2011-11-23 13:55

Ők semmiröl nem tehetnek

Vendég

#349

2011-11-23 18:11

ne legyen ebadó!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#350

2011-11-23 19:27

Mélységesen fel vagyok háborodva az ebadó bevezetése miatt ! Így is rengeteg ártatlan kutyuka szenved az emberek kegyetlenségei miatt, mert agyonütik, kidobják őket, pedig eddig még adót sem kellett fizetni. Most, ha bevezetik az adót, még több kutyuka kerül utcára, vagy elpusztítják őket, mert nem akarják bevállalni az anyagi kötelezettséget ! Nem szabad bevezetni az ebadót, mert az rengeteg kutya testi- lelki szenvedésével és pusztulásával fog járni ! Én is TILTAKOZOM teljes szívemből és lelkemmel az adó bevezetése ellen !!! Minden érző ember, akiben csak egy kis empátia van az állatok iránt, igen is TEGYEN VALAMIT AZ EBADÓ BEVEZETÉSE ELLEN !!!