Tiltakozunk az ebadó bevezetése ellen!!!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Tiltakozunk az ebadó bevezetése ellen!!! petíció automatikusan generált fórumtémája

Anya

#126

2011-10-06 08:30

Ebben az országban mindent meglehet csinálni amit ezek meg álmodnak.
Most ép az ebadót találták ki, holnap más jut az eszükbe.
Nagyon sok kutya lesz az utcán ezután hiszen már most is sok kóbor gazdátlan eb van.
Az önkormányzatok élni fognak ezzel a lehetőséggel és befogják szedni ezt az adót is.
Én már sokaktól hallottam, hogy nem fognak fizetni mert nincs miből. De ha gyerekeket megkergeti esetleg meg is harapja a beoltatlan kicsapott kutya az utcán iskolába menet azon majd el lehet gondolkodni.

Vendég

#127

2011-10-06 11:57

Ez hulyeség! Miért az állatokkal akarnak meggazdagodni?!
Era

#128 01

2011-10-06 14:30

Csak annyit fűznék hozzá, hogy egy menhely nem fogadja be jelenleg sem a szerencsétlen kidobott kutyákat. Nem akarom megnevezni azt a menhelyet Pest megyében aki legutóbb azt mondta, ha beadjuk a kutyát akkor 6.000Ft-ot kell fizetnünk, hogy bevegyék, 10.000Ft-ot, ha azt akarjuk, hogy ne altassák el.Előtte az állatorvos aki náluk dolgozik hozta tudomásunkra, hogy a menhely eladja Németországba azokat a kutyákat , akiket eladhatónak tart.Sajnos a menhelyek , főleg alapítványok elég szép kis pénzt zsebelnek be abból, hogy a kutyákért pénzt kapnak külföldön , ezt több forrásból tudom.Egy ismerősünk folyamatosan szedi össze a kölyköket és viszi egy német menhelyre ahol eladják őket. Szép kis állatvédelem ez.........

Vendég

#129

2011-10-06 21:47

Kedves Era, remélem nem valódi menhelyről és állatvédőkről van szó, de utánanézek, ha írsz nekem konkrétumokat a help@sinterstop.hu -ra! Köszönöm előre is!

Vendég

#130

2011-10-06 22:26

Eddig is több kutyát dobtak ki, mint amennyire volt menhelyi kapacitás, és főként örökbe fogadó. Az ebadó csak fokozza ezt az áldatlan helyzetet. Egy 80 éves egyedül álló nénike, aki eddig is a szájától vonta meg amit a kutyájára áldozott, már tovább nem tud áldozatot hozni, sem adó, sem chip, sem ivartalanítás formájában. Örüljünk, hogy eddig is etette, oltatta a kis kedvencét!!!!!! (Bognárné)

Vendég

#131

2011-10-06 23:50

az lenne jó ha minden kutyus chip-et kapna oltáskor igy nem lehetne kidobni a kutyusokat az utcára !vagyis meglenne a gazda is ami nem más mint egy állat!!!!!!!!!!

Vendég

#132

2011-10-07 10:18

Szegény állatok..... :/

Vendég

#133

2011-10-07 10:40

Én a kutyámat azért tartom, mert szeretem és hogy a házat őrizze. Nem vagyok egy tehetős ember, örülök ha egy egy jó falatot tudok adni a kutyának a sima táp mellé.
Felháborít, hogy ennyi bőrt le akarnak húzni az emberről. Azon sem csodálkoznék, ha kiszámolnák, mennyi oxigént használunk el a légzés közben naponta és az után is adót vetnének ki.
Elegem van már a politikusok önkényes "demokráciájából". Az stimmel, hogy a többség megválasztotta őket, de nem volt olyan opció a lapon, hogy nem kérünk egyet sem!!

Vendég

#134

2011-10-07 10:43

Levegővétel adót már ne fizessünk???
Willowfield

#135 :@

2011-10-07 11:32

...inkább a hajléktalanokért küzdenétek ennyire m@rha állatvédők...Lassan többet ér "nektek" egy állat élete, mint egy emberé...Nem mondom hogy nem szeretem az állatokat, sőt, de szerintem /és még sok ember szerint/ kezdtek kissé átesni a ló túloldalára...Nyugodtan jöhet az ebadó, legalább jobban meggondolják egyesek h 4-5 kutyát tartsanak, úgy hogy még a gazdájuknak sincs mit enni nemhogy a szegény kutyának...:S


Vendég

#136

2011-10-07 12:20

Willowfield, te pl. hogyan küzdesz a hajléktalanokért? Szívesen vennénk példát rólad!

Vendég

#137

2011-10-07 14:06

Az a legrosszabb ebben h.nem csak kóbor,hanem döglött kutyák is lesznek az utakon.

Vendég

#138 Re:

2011-10-07 18:52

#136: -

...sehogy...De nem is hangoztatom h küzdenék értük...

nullion

#139

2011-10-07 19:02

Szerintem is felesleges az ebadó, a kutyák nemcsak az ember barátai, hanem legtöbb helyen anyagilag megengedhető házőrző szerepét tölti be, ha már a kormány nem tesz kellő intézkedést a közbiztonságért, a házőrző a megfelelő megoldás sok helyen. Szóval szerintem az ebadó teljesen felesleges intézkedés, nálunk így is plusz költség volt a kötelező chipet ültetni az ebbe, és mai világban így is nehézkes megengedni egy kutyát, de ez az új adó nagyban hátráltatná az eltartást. Valamit szerintem inkább a chip rendszer lehetne a megoldás a kóbor kutyákra... az ivartalanítás egyéni döntésnek tartom, szerintem nem kéne kötelezővé tenni így is elég költségbe kerül egy eb eltartása. De azt meg kell hagyni zseniálisnak, tartom, hogy a kormány szokásához híven nem a problémát akarja megoldani, hanem inkább újabbakat csinál....

Vendég

#140

2011-10-07 22:16

Willowfield, rögtön gondoltam, hogy jól elvagy a hajléktalanok segítése nélkül, csak másokon kéred ezt számon! :((((( Annyira tipikus a viselkedésed: általában azok kérik számon az állatvédőkön, hogy miért pont az állatokat védik, és miért nem pl. az öregeket, betegeket, gyerekeket, stb. akik maguk csak kibicek és nem segítenek senkinek!
Különben az állatvédelem nem zárja ki, hogy adott esetben az embereknek is segítsünk!

Vendég

#141 Re:

2011-10-08 17:11

#1: -

Én imádom a kutyáimat, de  nehéz anyagi helyzetben vagyunk. A kutyáimat soha nem tenném ki az utcára, de sokan nem így gondolkoznak.

 


Vendég

#142

2011-10-08 23:23

Eddig is rengeteg állat kilett dobva,mi lesz ha az adót behozzák!!!Ártatlan állatokat mészárolnak le és dobnak ki ,vagy egyenesen agyon verik öket!!Ezt nem szabad megengedni,harcolni kell ellenne!!!
vendég

#143 Re: Willowfrield

2011-10-08 23:37

#136: - Te olyan vagy az irásodból itélve,hogy csak a szád nagy ,de senkin nem segitenél,még a hajléktalanokat is utálod ,hát még a kutyákat!Te egy nagyon gonosz lelketlen ember vagy!!!!!Mindent és mindenkit gyülölsz,csak magadat szereted!!Hogyan tudsz igy élni????

 


Vendég

#144

2011-10-09 07:50

Ezzel a törvénnyel végképp elveszik a lehetőséget a kis állatoktól!!!!!

Vendég

#145

2011-10-10 00:52

Nevetseges!!!! Az emberek meg tobb kutyat hagynak az utcan, dobnak ki. Nem lesz egyensulyban ez az elkepzeles! Eredmenytelennek tartom , amennyi kutyat kidobnak majd , talan annyit kivesznek a menhelyekrol,mert utanuk nem kell fizetni.Ertelmetlen ez a kutyaado , es sok problemat fog elohozni.Remelem soha nem fogadjak el ezt a torvenyt , es a peticio sikeres lesz.

Vendég

#146

2011-10-10 08:19

Írja alá mindenki, aki aki csak egy picit is, de tenni akar!

Vendég

#147

2011-10-10 09:14

Véleményem szerint a kötelező mikrochipeket kellene ellenőrizni, az állatorvosok az elsők, akiktől ezt számon lehet kérni, majd az önkormányzatok ellenőrizzék le, mennyi kutya van bechipelve. Így ellenőrizhetővé válik ki tette ki az utcára a kutyáját, ami állatkínzásnak minősül és ideje lenne az állatkínzásokat komolyan venni és a lehető legmagasabb büntetést kiszabni! Az ebadó bevezetése valóban csak a kidobott kutyák számát növelné meg, másrészt ennyi erővel a macskák, hörcsögök, tengerimalacok, vadászgörények és mindenféle kisállat tulajdonosait meg lehetne adóztatni!

Vendég

#148

2011-10-10 09:30

Jajj ne adj ilyen ötleteket!

Vendég

#149

2011-10-10 10:24

Ezzel csak azt érik el,hogy még több állat lesz az utcán és a menhelyeken,és még több kutya kerül majd elaltatásra.Mi lesz azokkal a kutyákkal,akik menhelyen várnak,hogy végre gazdihoz kerüljenek?Mert ebben a mostani helyzetben is nehéz őket örökbe adni.Már így is sok családnak okoz anyagilag terhet a rengeteg kiadás,mégis gondozzák etetik az egy vagy esetleg több kutyusukat,az orvosi ellátásukról már nem is beszélve.Nem értem mit akarnak elérni,hogy egyre nagyobb nyomorba taszítják az embereket.Mostmár az is luxus,ha az ember állatot tart otthon, családtagként szereti és gondoskodik róla?Mi lesz a következő adónem?Gyerekadó?Két gyerek után adót fizetünk............?Felháborító!!!

Vendég

#150 Re:

2011-10-10 13:45

#25: -  Most hol a fidesz aki sajnálja az embereket a szegény öreg néniket. Ellenzékben nagyon sajnálta az öreg néniket akiknek vizetdijat kellet volna fizetni,most az ebadó kivetésekor nem sajnálja? Hiszen ma egy ebet tartani fölér egy ebadóval.A szegény nénikék kénytelenek megválni hü társuktól, most nem salnálják öket,nem tartanak népszavazást hogya ki akar fizetni?