A magyar földgázért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) A magyar földgázért petíció automatikusan generált fórumtémája

Samat

#1

2011-09-03 02:56

A Magyar államnak nincsenek meg az eszközei a kitermeléshez, muszáj, hogy kiadja a kitermelés jogát. Hogy azt milyen feltételek mellett teszi, az már persze nem mindegy. Ebben a formában azt gondolom a petíció nem lesz sikeres. Több információra van szükség. Nemzetközi szokások, létező példák felkutatása, de az, hogy a makói gáz kizárólag a Magyar államé legyen (bár bevallom jól hangzik), szerintem irreális elvárás jelen körülmények között.

http://www.delmagyar.hu/mako_hirek/makoi_gaz_e-mailben_terjed_az_osszeeskuves-elmelet/2098604/

http://wita.hu/index.php?show=post&post=847

http://www.mfor.hu/cikkek/Mindenki_a_makoi_gazra_hajt.html

Vendég

#2

2011-09-03 09:46

"Ami a Szent Korona Ország földjén,földje alatt és földje felett van,a Szent Korona örök és elidegíthetetlen tulajdona,amelyet csak a Szent Korona tagjai birtokolhatnak!!!" "MINDEN MAGYAR ÉRTÉK A MAGYAR ÉRDEKET SZOLGÁLJA" Szeretettel Vajk

Vendég

#3

2011-09-03 12:33

Természetesen a magyar államnak nincs meg a szükséges technologiája , dehát mihez van?
Igenis szolgálhatna csak minket az a gáz, biztosan más módot is lehetne találni minthogy óriáscégek szájukat huzva mondogatják hogy nehéz a kitermelése , de azért csekély 12% bányaadó mellett szépen kitermelnék.
Szerintem lenne mas jelentkező is aki talán korrekt feltételek mellett beszállna.
Amugy a technologiai kérdés szinte az egész világon probléma, létezik kb 6 vagy 8 cég világszerte akik rendelkeznek megfelelö eszközökkel.
Kedves kormányunk meg ahelyett hogy mindent kiárusit már 21 éve , lassan elkezdhetne gondolkozni hogy vissza is kéne szerezni valamit. Ha meg a kormány erre nem hajlandó akkor talán a nép is gondolkozhatna helyette.

Vendég

#4

2011-09-03 12:49

lehet hogy nem egyertelmu de bene van a peticioban hogy

Követeljük hogy a magyar földgáz kitermelése kizárólag magyar állami tulajdonban legyen , a magyar nép javát szolgálja!

gondolom ez ugy ertendo hogy a gaz maradjon a mi tulajdonunk , aztan fizessuk ki a kitermeles koltsegeit a hasznot meg kapja meg a magyar nep. akarhogy is az a 12% nevetseges.

Vendég

#5

2011-09-03 15:46

külföld ne szerezhessen eg semmit,ami a mienk!
Kossuth téri talpas

#6 Re:

2011-09-03 19:47

#1: Samat -

Én azt olvastam a neten már régebben, hogy a külföldi cég Horvátországtól bérelte az eszközöket. A magyar állam nem tudta volna? Szerintem nem irreális elvárás, hogy a saját földgázunkat ne külföldi cégtől vásároljuk vissza drágán. Igenis, a magyar föld (ami még megmaradt nekünk belőle) minden kincse magyar tulajdon legyen, magyar érdeket szolgáljon. Ebből a szempontból engem nem érdekel semmilyen egyéb szokásjog, ami azon alapul, azt magyarázza meg miért jó nekem, nekünk, ha meglopnak, kifosztanak. Érdekes, hogy a magyar államnak megvannak pl. az eszközei az Irak, Afganisztán elleni piszkos háborúba való részvételhez. Ez is megérne különben egy népszavazást. Szerintem pont az ilyen vélemények és sajnos gyakorlat miatt is vagyunk 3 millió koldus országa.


Vendég

#7

2011-09-03 21:47

Vége az ország kizsákmányolásának és szét rablásának, felébredtek a magyar emberek végre.Mindenki elnyeri amit megérdemel ! ! !

Vendég

#8

2011-09-03 23:11

Semmi sem lehet magaantulajdonu, amit nem ember teremtett! Ez benne van a Szentkorona-tanban is!
Igy csak az igazi alkotmanyt kellene visszavenni!
Dr. Bene Gabor S.

Vendég

#9

2011-09-04 00:48

"Magyarország a Magyaroké!"

Vendég

#10

2011-09-04 09:19

"SEMMI SEM AZ AMINEK LÁTSZIK" ( Orbán Viktor 2006)
" A PÉNZ AZ A MÉREG
MELYET A PARAZITA AZÉRT BOCSÁJT KI
HOGY KISZÍVJA A VÉRED" (MAREVOSZ)
" A HITEL ÉS A PÉNZ FORRÁSA A PARAZITÁHOZ VEZET
AHONNAN NINCS VISSZAÚT hacsak
KI NEM TÖRSZ GLOBALIZÁLT HÁLÓJÁBÓL"

Vendég

#11

2011-09-04 09:46

Teljesen egyet értek!!!!

Vendég

#12

2011-09-04 11:52

egyetértek a követeléssel,de nem tudom miért kell a magát nemzetinek valló kormányt az ország érdekeire nekünk figyelmeztetni!

Vendég

#13

2011-09-04 19:24

Űdvözöllek! Örömmel terjesztem. A puzdra.com -on történelmi alátámasztást tudok nyújtani. Bővebben a hunpjp.com-on foglalkozunk a gáz kérdésével.

Tisztelt Ügyintéző!
Én Kiss Imre a Polgári Jogokat Pártolók(PJP) egyesületének elnöke
feljelentés
-t teszek a TIGÁZ -DSO Kft. és a TIGÁZ-GEPA Kft. csoport ellen, összehangolt közszolgálati jogkörrel való visszaélés, fogyasztók széles rétegét érintően, írat hamisítás, zsarolás, jogtalan haszonszerzés, rágalmazás, becsületsértés, és félretájékoztatás, bűnszövetkezetben elkövetett bűncselekményi tevékenysége alapján, a TIGÁZ Zrt. ellen.(...)http://hunpjp.com/news.php?readmore=90

A magyar földgázért

Mi , a magyar állam polgárai tiltakozunk az ellen hogy a magyarország területén lévő földgázt külföldi tulajdonú cégek használják profitszerzés céljából!.... http://ovom.tempohirek.com ide is kitettük a cikket !
Csaba

#14 Csaba

2011-09-04 22:39

Az ezer éves alkotmányunk,egyértelműen kimondja a választ. Na erre szavazott nemmel Orbán és a sleppje.

Vendég

#15

2011-09-05 13:20

és mindent vissza....

Vendég

#16

2011-09-06 13:12

Úgy gondolom, hogy ez nem igényel különösebb kommentárt! Épp elég kincsünk került már idegen kezekbe, és szolgál idegen érdekeket.
Jozi Koller

#17 Jozi

2011-09-07 02:36

Nem akarok trollkodni de bárki is komolyan gondolja hogy ebből lesz valami? Mar latom ahogy a max 1000 aláírassál rendelkező semmifele ellenőrzésen átmenő petíciót amit meg egy kisgyerek is indíthat mondjuk a mentsük meg Micimackót címmel sőt névtelenül is aláírható bárki is komolyan fogja venni? Főleg egy multi cég? :D de okes váltsuk meg a hazát egy petícióval :-)

Vendég

#18 Re: Jozi

2011-09-07 10:53

#17: Jozi Koller - Jozi

Esetleg van jobb ötleted?  Csak hagyjuk az egészet, hiszen abban van gyakorlatunk igaz?


Vendég

#19

2011-09-07 10:54

Én ugyan aláírtam, de nem bízom sem a döntéshozőkban pláne nem a médiában !!!

Vendég

#20

2011-09-07 13:16

Felháborító,hogy mindent ellopnak, elcsalnak megnyomorított nemzetünktől.Csak összefogással egymást mindenről értesítve tudunk ez ellen tenni.FIGYELEM! Csak összefogással.

Vendég

#21

2011-09-09 13:51

A makói gázmező jogviszonyát, - a szégyenletes - szerződéskötés miatt,- 1 - EGY hónap alatt helyre lehet állítani. Jogászok mondták kb. 2008.-2009. Kossuth Rádió Egyébként Baranya megye alatt, akkora gázmező van, ami sokkal nagyobb a Makó és a Hajdúság gázmezőket együttvéve ! ( Többszöröse !) Kb.6 hete írtam erről a kilakoltatásokkal, ill. munkahelyteremtéssel kapcs. levelet. Sok címre küldtem el, Deák Marikának is,vagy-e levél nyomán íródott a petíció ? A riportot a rádióban sokan hallhatták. Remélhetőleg ! T. Hutásné Teri

Vendég

#22 Re:

2011-09-10 19:29

#21: -

Nem , nem a levél alapján iródott . Szivesen megnézném pedig.


Vendég

#23

2011-09-13 21:22

Ha jól tudom,az araboknál az állampolgárok,alanyi jogon rendszeres juttatást kapnak az OLAJUKÉRT!!!
Valamint a nagy/?/ Amerikában Las Vegasban a bizonyítottan helyben születettek,szintén járandóságot kapnak a Kaszinók bevételéből!!!
Szebb Jövőt a Magunkfajtáknak!! F I.

Vendég

#24

2011-09-15 11:17

A magyar földgáz amit az itten magyar földön termelnek az állami tulajdonban maradjon mert saját természeti kincseinket védeni kell és nem hagyni hogy teljesen kizsákmányolják az országunkat a nagyobb hatlomal rendelkező országok mert úgy járun a végén mint az Afrikai országok!!!!

Vendég

#25

2011-09-18 17:23

FONTOSNAK TARTOM, HOGY A MAGYAR FÖLDGÁZ KITERMELÉSE ÉS AZ ABBÓL ADÓDÓ JÖVEDELEM A MAGYAR NÉP, ILL. KORMÁNY HASZNÁT SZOLGÁLJA, NEM VALAMILYEN "KÜLFÖLDI" BEFEKTETŐK PÉNZESZSÁKJÁT GYARAPÍTSA.