Átfogó intézkedéseket a szoptatás támogatásáért!


Vendég

#1

2016-07-28 14:44

Mert jelenleg én is szoptatok.☺


Vendég

#2

2016-07-28 15:37

Mert szoptatok!Jó lett volna,ha a lányaimat is sikerült volna,mint jelenleg.Hogy a lányaim,majd anyaként kellő segítséget kapjanak! :-)

Vendég

#3

2016-07-28 15:48

Mert jogosan mindig ki szeretnen elegiteni a gyermekem taplalasi szuksegletet. Barhol jarunk. Szeretnem ha gyermekemnek az etelhez mindig lenne joga es a torvenyek ezt vedenek!

Vendég

#4

2016-07-28 19:26

Védőnő vagyok. Szülészetek dolgozóinak szakértelme, odaadása ezen a téren -is - meghatározó jól szoptatás, ill. sikertelen szoptatás témában.

Vendég

#5

2016-07-28 20:13

Engedjék meg, hogy egy hasonlattal éljek: Ha a konyveloktol elvarjuk az aktuális adózási stb. törvények pontos ismeretet és betartasat, akkor szerintem az újszülöttekkel foglalkozó emberek is ismerjék és alkalmazzák a WHO ajanlasat a szoptatasrol!

Vendég

#6

2016-07-28 20:23

Fontosnak tartom hogy az újdonsült anyukákat mindenki támogassa a minél tovább tartó szoptatás érdekében. 15 hónapja szoptatom kislányom, sokat jelentett a védőnő és a család pozitív, támogató hozzáállása.

Vendég

#7

2016-07-28 20:26

Azért szavazok vagy írtam alá mert felháboritónak tartom mikor megalázák a szoptatos anyát vagy el hordják mindenek.
Nem kell persze mindenkinek láttni el kell takarni vagy ugy kell fordulni hogy az emberiség szemét ne bökje.
Én is anya vagyok át tudom érezni hogy milyen az mikor a pici éhes és megkell ettetni.
Legtöbb embernek volt benne része a szopiban ezért undoritó mikor szídjuk a másikat hogy itt szoptat meg ilyen szebbnél szebb szavak.
Ne akarják ezt is szabálynak be hozni hogy utcán nem lehet bevásárló központokban mert személyesen én sem fogom be tartani.
Kulturáltan kell szopiztatni a babát és nics ezzel gond.
Nekem ennyi a véleményem erről.
:)


Vendég

#8

2016-07-29 04:42

Szeretném, ha minden szoptatni vágyó anyához valós információk jutnának el, hogy minél tovább minél kevesebb problémával tudjanak szoptatni. Véleményem szerint ez az egészségügyi dolgozók felvilágosításával kezdődik.


Vendég

#9

2016-07-29 05:39

Azért írtam alá, mert nekem nem sikerült. Császárral szültem, jó 10 óra múlva kaptam meg a babámat, és azt a jótanácsot kaptam, hogy tegyem sokszor mellre, ha nem sikerül, akkor itatni, itatni, itatni, mert besárgul. A mellemet nem találta meg a baba, de a cumisüvegből azonnal tudott inni. Akkor le sem esett, hogy azt már ismeri. A mellemre azt mondták, ez még csak dísz, aztán azt is megkaptam, hogy mit erőlködök, örüljek, hogy létezik tápszer, ha már szoptatni nem tudok. Mikor mégis próbáltam szoptatni, akkor meg minek éheztetem, adjak neki inkább enni. Nagyon szeretném, ha ez a hozzáállás megváltozna!


Vendég

#10

2016-07-29 06:27

Hàrom gyermekes Anyuka vagyok, a legkissebb 2éves a nagyok 9évesek. A pici megszületésekor eldöntöttem, hogy nem fogom a nagyokat büntetni azzal, hogy nem tudunk menni csak korlàtozott idôben, a szoptatàs miatt, ezért bàrhol is voltunk, kiràndulni, csavarogni, szoptatni a picit bàrhol megtudtam. És ez a mai napig így van, és jó lenne ha sehol nem néznének érte rossz szemmel, vagy nem küldenének el. Köszönjük

Vendég

#11

2016-07-29 06:39

Jelenleg ne is a szoptato edesanyak koze tartozom,kismama is vagyok, es volt mar ra pelda, hogy a babam ott ehezett meg eppen, ahol nyilvanossa tortent a szoptatas. Termeszetesen mell letakaras kisereteben.

Vendég

#12

2016-07-29 06:55

Védőnőként, anyaként, leendő nagymamaként is aláírtam!! :)

Tmama

#13 Re:

2016-07-29 07:40

#9: -  

 Nagyon sajnálom,hogy nem támogattak,és így bántak veletek :( <3


Vendég

#14

2016-07-29 11:30

Az unokám 1,5 éves. Az anyukája, nagy örömömre elkötelezett híve a szoptatásnak, valamint egészségügyi dolgozó vagyok, így szakmai szemmel is nézem a dolgot. Nagyon jó dolognak tartom, hogy vannak akik még a mai "modern" és a látszatnak élő világban küzdenek az anyatejes táplálás minél szélesebb körben való terjesztéséért.

Vendég

#15

2016-07-29 14:04

Szeretnék egy olyan országban élni, ahol nem ítélik el az embert azért, mert szoptat. Legyen több bababarát hely és a tápszerek helyett inkább a szoptatási tanácsadást támogassa az OEP.

Vendég

#16

2016-07-29 15:38

Egyetértek vele

Vendég

#17

2016-07-29 17:13

Én is mindkét gyermekemnél fontosnak tartottam a szoptatást, legalább másfél éves korukig. Nincs allergiájuk, kiegyensúlyozott, egészséges gyermekek. Ez önmagáért beszél.

Vendég

#18

2016-07-29 22:13

Minden édesanyának és kisbabának joga van hozzá! Ez természetes dolog, nem közszemérem sértés!!!!!! A tápszeres táplálás nyilvános helyen, miért "erkölcsösebb a természetes táplálásnál?

Vendég

#19

2016-07-30 08:36

Mert egyetértek a céljával, az szükséges és nagyon fontos. Ha ez kell a cél eléréséhez, akkor igenis aláírom. Saját tapasztalat sajnos a szoptatási, újszülöttgondozási segítség hiánya!!

Vendég

#20

2016-08-01 05:52

Mert nem hagyhatjuk, hogy a szoptatás csodája továbbra is "szerencse" kérdése legyen!


Vendég

#21

2016-08-01 05:54

Mert mivel nem lehetek folyton a családom mellett, ezzel is szeretném támogatni a feleségemet a hosszan szoptatásban! (egy apa)


Vendég

#22

2016-08-01 10:45

Mert jelenleg is szoptatom a kisebbik lányomat és örülök hogy 1 éves koráig tudtam szoptatni a nagyobbikat. De kellene több hely ahol lehetőség nyílik arra hogy megtehessem.

Vendég

#23

2016-08-01 11:15

Édesanyaként én is szerettem volna a koraszülött babàm mellett lenni egész nap és az Apukàja is csak 6hét utàn làthatta és foghatta!!

Vendég

#24

2016-08-01 15:34

Fontos számomra a szoptatás . Van egy 8 hónapos kis lányom . Küzdelmek árán de sikerült . :)

Vendég

#25

2016-08-01 20:33

Mindkét gyermekem koraszülött egyikőjüket sem tehettem mellre pedig az egészségi állapotuk engedte volna!A nagyot 3 hét múlva az otthonunkban szoptattam először nagyon kemény munka volt de sikerült 1 évig szoptatni!A kislányom 5 naposan szoptathattam először ő jelenleg is kizárólagosan anyatejes 7 hónapos.Csak a kitartásomon és a szerencsén múlt hogy sikerült mert soha senki nem segített!!Azért írom alá hogy igenis pl a koraszülött gondozók is tudják legalább az alapokat a szoptatásról és segítsék az anyákat hogy ne csak a tesi de lelki egészségét is védjék a gyermekeknek!