Határon túli magyarok nyugdíj kifizetésének felfüggesztése


Vendég

#226

2016-07-10 23:11

Bontsák fel azt a szerződést,mert nekik nem jár!!! Nagyon sok kis nyugdíjason segitsenek! Ne a jogtalan nyugdíj osztogatással vegyenek szavazatokat. Nyomorult csalók. Üdvözlettel Anna

Vendég

#227

2016-07-11 05:15

Mert Magyarországon szegénység van, és az itt élő és egykor itt dolgozó nyugdíjasoknak kellene elsősorban élhető nyugdíjat biztosítani!

Vendég

#228

2016-07-11 08:42

Mert nem tartom jogosna,, nem fizettek itt nyugdíjjárulékot.

Vendég

#229

2016-07-11 08:46

Mert szolgálati járadékossá degradált az Obán kormány, a nyugdíjamat 16%-al csökkentette

Vendég

#230

2016-07-11 09:54

Nem jogos! Elveszik a magyar emberek nyugdíjat! Eltörölni!!!!!

Vendég

#231

2016-07-11 10:56

a magyarországon élő nyugdíjasokat teljes szivéből utálja a kormány,más országok nyugdíjasainak pedig odaadja azt a pénzt,ami az itt élőknek járna.Nemcsak útálja,hanem a 888 -at
felügyelő ferdeképűvel azt nyilatkoztatja,hogy a nyugdíjasok felélik az ország jövőjét.Hát üzenem a kormánynak meg a ferdeképűnek, hogy kapják be,és nőjön lófütyi az orrukra.

Vendég

#232

2016-07-11 11:23

Ideje már véget vetni a pénzszórásnak! Az itt élők anyagi gondjai megoldása kell, hogy reflektorfénybe kerüljön! A magyar nyugdíjas is van olyan értékes ember, mint azt a határon túl élő emberekről gondolja a nagyon mélyen tisztelt kormányunk!

Vendég

#233

2016-07-11 11:53

Nem értek egyet, a külföldi nyugdíj kifizetésével! Mivel nem itt laknak, és nem ide adóznak! Ezért a Magyar nyugdíjasok, (rokkant nyugdíjasok) nagyon sok hátrányt szenvednek el, ugyan így az egészség ügyben, oktatásban, és a szavazáskor is.Aki rendeltetés szerűen nem itt él és nem ide fizeti az adóját, ne részesüljön anyagi segítségben és ne döntsön a Magyarok sorsa felől !! Mi sem kapunk anyagi segítséget tölük, és nem szólunk bele az ők sorsukban!

Vendég

#234

2016-07-11 12:36

HÚSZ ÉVET DOLGOZTAM MAGYARORSZÁGON, VÉGLEGES NYUGDIJAS VAGYOK AUSZTRIÁBAN, MAGYARORSZÁGON NEM KAPOK EGY FORINTOT SEM,

Vendég

#235

2016-07-11 12:53

Felháborító,hogy semmit nem tettek le a magyar asztalra és jogosultak a magas nyugdíjra,szavazatuk fejében!!!Én ledolgoztam 40 évet,felneveltem 2 gyereket és 65.000.-ft a nyugdíjam!!!Az egész életem egy osztás szorzás megalkuvás!!!

Vendég

#236

2016-07-11 14:20

Több sebből is vérző szabály, ami könnyen kijátszható.

Vendég

#237

2016-07-11 14:55

Jogtalannak tartom.

Vendég

#238

2016-07-11 16:38

Mert nem jogos a külföldön élő ,aki nem itt dolgozott , csak átjelentkezett , de életvitel szerűen nem itt élt , nem itt adózott a jövedelme után
az itt kapott nyugdíj ! Én miért nem Svájctól vagy Németországtól kapom a nyugdíjam ?Elég az itt élőknek fizetni a nyugdíjat miért kell a külföldieknek is ebből a nyugdíjalapból fizetni amikor azt halljuk , hogy hamarosan kiürülhet a kassza !

Vendég

#239

2016-07-11 17:06

Mert nem tartom jogszerűnek hogy olyan embereknek fizetünk nyugdíjat, akik semmit nem tettek Magyarországért. Aki az egész életét ledolgozta Magyarországon, adózott a Magyar kormánynak, annak nincs biztosítva a megélhetése.
Ez JOGTALAN, ez CSALÁS!!!!!!!
Követeljük hogy töröljék el ezt a megállapodást!!!!!!!!!!

Vendég

#240

2016-07-11 17:25

egyetértek a megfogalmazottakkal

Vendég

#241 Re:

2016-07-11 17:49

Annak jár innen nyugdíj aki itt fizette a járulékot. Ilyen egyszerű


Vendég

#242

2016-07-11 17:55

Rumcájsz.  Csalás és  teljesen észszerűltlen  ez a  kűlfödi nyugdíj és szavazás.

1. Amit ki fizet kűlföldre , nyugdijat, egészségügyet, és még ki tudja milyen címeken  adakozik ez a rabló kormány  a mi verítékkel meg keresett befizetésünkön . Ez a be fizetés ma már nem is a nyugdíj kaszába kerűl hanem  egyszerűen  mint adót kezelik. Tehát ez teljesen törvénytelen !

2. Az állampolgárág  amit kaptak a magyarok az oké. Másut is létezik kettős állampolgárság. De az már nem oké, hogy nem az országunkban él . és mégis van  szavazati joga. Nehogy már  más ország csalánjával üssenek bennünket.  Mi miért nem szavazhatunk a Román  választás idején ? Hiszen a  Kárpátoknál , Brassónál ott volt a magyar határ ! Tehát területileg  ezen a sémán menetelve nekünk is jogunk lehetne át sza vazni.

Tehát ha nem itt él  és nem ide adózik  bármilyen magyarnak mondott  "  testvérünk "  jogtalanul szav ide.  Arról nem is beszélve, hogy  a fejfákról írják le a neveket , hogy  magyr nyugdíjat kaphassanak  az utódok. Emlékeznek ? mikor csak úgy át ruccantunk  a Nagy  Romániába  az ottani  magyarság nagy többsége nem volt hajlandó meg szóllalni !  Tehát legyünk  barátok de az egyenlőség alapján !

Háborgó

#243

2016-07-11 18:54

Minden külhoni csak akkor kapjon nyugdíjat, ha Magyarországon van igazolható szolgálati ideje és járulékbefizetése. A nyugdíj kiszámításának csak ez lehet az alapja, ugyan úgy, mint az anyaországbeli állampolgároknak.
Ellenőrizzék le, hogy aki jogtalanul részesül bármilyen járulékban, nyugdíjban, megfelel-e a feltételeknek, és, ha nem vonják vissza azonnali hatállyal a kifizetéseket!
Magyarországon kegyetlen módon visszavonásra kerültek jogosultságok 2012. január 1-től, a korengedményes, korkedvezményes, stb. nyugdíjak; bizottságok elé citálták a beteg embereket, megsértették, megalázták őket, nevetséges besorolást kaptak, hogy megrövidíthessék a járulékukat, pedig sok éven át megfizették a szükséges járulékot, amely alapján jogosultak lettek volna  a megállapított státuszra és jövedelemre.
Azonnali intézkedést várok, mert ez a "nagyvonalúság" a magyarországi emberek megalázása, és kifosztása, így persze lehet sopánkodni, hogy a nyugdíkassza üres!


Vendég

#244

2016-07-11 19:24

Akik soha nem fizettek nyugdijjárulékot,határon kívül laknak azoknak nem jár nyugdíj .

Vendég

#245

2016-07-11 20:47

Azért írtam alá,mert jogtalannak tartom azokat a kimagaslóan nyújtott anyagi támogatást amelyeket a kormány fizet olyan embereknek akik nem Magyarországon élnek azokkal szemben akik viszont itt élnek,dolgoznak és gyermekeiket itt nevelik .Először is azoknak kell kapniuk ingyenesen járó TB-ét akik itt élnek és ameddig volt biztosítva a munkalehetőségük addig bizony kőkeményen fizették a járulékokat !

Vendég

#246 Re:

2016-07-12 00:05

#1: -  

Érdekes hogy Gyúrcsányt ez 2006-ban  meg nem zavarta....

Itt kezdődik a népbutítás és ahogy látom van is már 1436 birka, vagy csak tudatlan....


Vendég

#247

2016-07-12 04:33

Nincs szükség az országot tovább terhelni...

Vendég

#248

2016-07-12 06:53

ELÉG VOLT MÁR A KIZSÁKMÁNYOLÁSBÓL !!!!!!!!!!!

Vendég

#249

2016-07-12 10:11

Mert lehet, hogy már elhalálozott akinek kifizetik a nyugdíjat, s senki sem ellenőrzi!!!

Vendég

#250 Re: Re:

2016-07-12 11:10

#246: - Re:  

 „Nem tudom, van-e önök között egyetlenegy is, aki megvizsgálta, miként hat a népszavazásra feltett kezdeményezés a jövőben, és miként hathat a magyar oktatás egész rendszerére, az egészségügy egész rendszerére, a szociális feladatok ellátására, hat-e, hathat-e azokra az adókra, amelyekből mindezt finanszírozni kell, azokra a társadalombiztosítási befizetésekre, amelyekből mindezt finanszírozni kell. Nem tudom, valaki végigszámolta-e, és azok után akar válaszolni erre a kérdésre, hogyan fog ez hatni a magyar munkaerőpiacra általában és részenként, hogyan fog ez hatni a magyar lakáspolitikára, hogyan fog ez hatni a magyar választójogra.” (Gyurcsány Ferenc)
2005