munkaszolgálat

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) munkaszolgálat petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#126

2011-07-17 14:34

ÍRJÁTOK ALÁ TI IS TILTAKOZÁSOTOK JELÉÜL EZT A PETÍCIÓT,
HISZEN NYILVÁNVALÓ, HOGY LEGFŐKÉPP A CIGÁNYOK MIATT HOZTÁK LÉTRE EZT A TÖRVÉNYT IS! MUTASSUK MEG, HOGY IGEN, ITT VAGYUNK ÉS HA KELL SAJÁT ÉRDEKÜNKBEN MEGTESSZÜK A SZÜKSÉGES LÉPÉSEKET! (lépjetek be a petíciókba, ott írhattok alá )

Vendég

#127 _

2011-07-17 14:41

_

Vendég

#128

2011-07-17 16:03

Nem lehet már ennél jobban kihasználni az embereket,mind ahogy ezek teszik minden alkalommal,mit akarnak még nem elég meg alázó az a tény hogy munkanélküli az ember!!most meg deportálással akarják az embereket munkába küldeni,hol van itt az emberi jog??ezzel is segít tik a munka adókat hogy vissza éljenek az emberek szorult helyzetére,és adó csalásához.Szerintem ezt nem szabad meg engedni hogy pár ember még jobban meg alázzon és tönkre tegyen embereket családokat.

Vendég

#129

2011-07-17 16:18

a parlamentben működő ellenzéki párt tagjait szeretném mély tisztelettel arra kérni OLVASSÁK MÁR EL MIT SZAVAZNAK MEG.

Vendég

#130

2011-07-17 16:37

Remélem a szüleik meg-pofozzák őket!.... Szégyen az egész!!!...
tilipino

#131

2011-07-17 17:22

kell a gyerek az országnak mert fogyunk de ha nem vagyok a szereteim körében mert messze dolgozom mert muszály.akkor bizzam ezt arra aki otholvan és ö dugja meg az aszonyt hejettem mert nincs aza a pénz amit a kormány megne vonna a népétöl.ez csak egy a sok közül.

Vendég

#132

2011-07-17 17:33

So OKAY ! De azt gondolom a "petíciók kora lejárt!!!

Vendég

#133

2011-07-17 17:39

Nezetem szerint senki nem fog rafigyelni, ha az emberek csak peticiokat keszitenek, mert majd ezt is odaadjak a bohocugyi titkarnak. Bocsanat, de ez a velemenyem.

Vendég

#134

2011-07-17 18:37

A nyivánosan vállalt aláírásommal - úgy érzem - már hozzá is szóltam.Ha ilyen emberek szólítanak meg, mint ennek a petíciónak a megfogalmazói, kutya kötelességemnek érzem csatlakozni.
Köszönöm a lehetőséget.Timárné Zsuzsi

Vendég

#135

2011-07-17 18:37

Én már régóta mondom, hogy ez is egyfajta re-evolució azaz az az Orbánék kifejlesztett rabszolgatartó neo-horthysta rendszer nosztalgiázó reinkarnáció..., mely az emberi méltóság semmibevevésén alapul. Nemzeti, vallási felekezetre való tekintet nélkűl: Százezrek skandálhatják annak a bizonyos népi-szimbólum panaszát, akit Katona József drámájában,TIBORC panaszkodik a merániakra. Ez a mai 2/3-os parlamenti "meráni parazita" társaság olyan törvényeketz gyárt magyar állampolgárok ellen, mintha valóban nem ismernének semmiféle emberi tisztességet!!! Több, mint gyalázat...szisztematikus népírtásnak tartom EZT is!!!

Vendég

#136 Re:

2011-07-17 19:16

#135: -

Milyen neo-Horthysta? Mondjon már pélát rá!


Vendég

#137

2011-07-17 19:30

A sajtóban megjelent hírek szerint Pintér Sándor bejelentette, hogy a közmunkások számára fizetendő bér sokkal ösztönzőbb lesz a segélyeknél: 57 ezer forint havonta, melyet a közmunkásnak hetente, munkája arányában fizetnek.
Ez a megnyilvánulás azt mutatja, hogy a kormány vagy arrogáns szinten tudatlanként kezeli az embereket, vagy maga sincs tisztában a mai helyzettel. Jelenleg ugyanis rendszeres szociális segélyként 28.500 forintot tudnak felvenni az arra jogosultak. Tehát ha a tervezett 4 órás közfoglalkoztatás valósul meg tömegesen, akkor az 57 ezer forintnak a fele jár, ami pontosan 28.500 forint. Ez lesz az a végtelenül ösztönző bérezés, amivel munkába kívánják csábítani az ingyenélőket? Ebből a pénzből kell majd megélnie az éveket, évtizedeket tisztességesen ledogozott, önhibáján kívül munkanélkülivé vált magyaroknak?
A kormány legfőbb célja világos: minél kevesebben jelentkezzenek közmunkára, így ne kelljen az államkasszából se segélyt, se közmunkabért, se álláskeresési járadékot fizetni. Mi lesz így a munka nélkül maradtakkal? Külföldre vándorlás, éhenhalás, bűnözés?
A Jobbik elutasítja ezt a kormányzati kész átverés show-t és javasolja, hogy a közmunkások teljes munkaidőben, bejelentett főállásúként vehessenek részt a közmunkaprogramban.

Vendég

#138

2011-07-17 19:54

A parlagfű hazánkban 200 milliárd ft. kiadást jelent évente.(gyógyszer,ellátás,kiesett munkanapok)Miért nem írthatnánk ki ezen a költségen mi munkanélküliek ?

Vendég

#139

2011-07-17 20:41

hát most mit "szóljak hozzá", hogy én már '89-ben megmondtam, mikor hallottam a rádióban beszélni, hogy ez egy diktátorpalánta!?

Vendég

#140

2011-07-17 20:49

Szegények elleni intézkedés. haszontalan és a múltba vezet vissza. Átgondolatlan és a diktatúrák emlékeit hozza elő. Munka tábor és kényszer munka. Meddig tűrjük még. Nem látják, hogy már kialakult a diktatúra eleje.
Egyre többen fognak éhezni! Nem igaz, hogy ez még mindig tetszik embereknek. Ne tovább. Tiltakozzunk! Tiltakozunk!!!!

Vendég

#141

2011-07-17 20:50

Ezek szerint van vagy lesz munka Magyarországon!!!
Ha van MUNKA akkor, miért nem egy cég vállalja fel a munkát, és fizet a dolgozóknak munkabért és munkásszállást utazási költséget.pl napi 8 órára, és a dolgozók után az államnak a kötelező adókat járulékokat. Az állam, mint a munka megrendelője pedig fizeti a a felvállalt munkáért járó szerződéses díjat a vállalkozónak. A stadionépítés, gátépítés igencsak nagy volumenű feladatok, ahol a szakképzett és szakképzetlen munkaerőre egyaránt szükség van.
Akkor mire való ez a un. kényszermunka ügy. Szerintem tisztességes munkabérért nagyon sokan elmennének dolgozni ilyen fajta munkára is Ez is munka!!!!!A munkáért tisztességes bért kell adni és akkor a munkavállaló a vállalkozó és az állam is megkapja azt ami jár neki, vagyis rövid és hosszútávon is mindenki jól jár. Ezek a munkák nem alkalmi jellegűek, tehát nem is úgy kell fizetni.
Még eszembe jutott egy gondolat ha napi 4 órában akarják havi kb 25-30 eFt-ért munkára bírni az embereket akkor a nap maradék 20 órájában mit fognak csinálni ezek az emberek messze a családjuktól. Hol és miből fognak lakni? utazni? és a családjuknak is pénzt adni? Építeni jelenüket jövőjüket? Ez a heti pénz maximum az élelemre, és arra a ruházatra elég ami ilyen típusú munkához elengedhetetlen.
Javaslom a kitalálónak, hogy amikor ezt a fantasztikus találmányt élesben működtetni fogja, akkor azonos feltételekkel álljon be a kényszermunkások mellé minimum 6 hónapra dolgozni. Vajon akkor is ilyen fantasztikusnak találná az ötletét.
Emögött az ügy mögött valami sandaság van? Jó lenne megtudni, hogy mi? Ki fizet kinek, mennyit és miből? Kinek van ebből igazán haszna? Szóval kérdéseim sora végtelen.

Vendég

#142

2011-07-17 21:10

Hitler is azt mondta, hogy a munka felszabadít. Ezek is azt mondják. Aljas, undorító és visszataszító.

Vendég

#143

2011-07-17 21:29

Minden tekintetben osztom ezen petíció célkitűzéseit!

Vendég

#144

2011-07-17 21:51

Hol találom meg a vitatott törvény szövegét?

Vendég

#145

2011-07-17 23:08

Felháborító

Vendég

#146

2011-07-17 23:33

Szégyen és gyalázat!...

Vendég

#147

2011-07-17 23:36

EGY ORSZÁG EGYSZERRE NEM LEHET 30-35 ÉVES! Minden normális nyugati (sőt bárhol a világon) ország foglalkoztatja az 50 éven felülit és a pályakezdőt is, MERT EZ EGY FOLYAMAT, AMI ÓTA MUNKAVÁLLALÁS LÉTEZIK! A "malenkij robot" semmilyen élénkítő hatással nem lesz a magyar gazdaságra! Eddig sem volt a közhasznú munkának, csak "szükséges rossz" volt. A jó megoldás, 1. NEMZETKÖZI PIACKUTATÁS - VISSZASZEREZNI AZ ELVESZTETT PIACOKAT (ha csak részben az is eredményesebb) - BEFEKTETŐK (magyar, külföldi megfelelő arányban) - így lesz munkahely...
Üdv:
barcog

Vendég

#148

2011-07-18 00:05

Esetleg meg lehetne oldani, hogy a petíció ne csak magyar nyelven legyen elérhető?

Vendég

#149

2011-07-18 00:14

Magyarország vsszacsúszott a középkorba. Európa és a XXI.század szégyene ez a törvény.

Vendég

#150

2011-07-18 00:16

Gyalázat!!!