Végveszélyben a Földrajz a (köz)oktatásban!


Vendég

#276

2016-04-25 18:56

Az oktatás szintetizáló tantárgyát lehetetlenítik el, azt a tantárgyat iktatnák ki, aminek tanulása során az ember rádöbben arra, hogy érti a körülötte lévő világ összefüggéseit. Egyetértek: az általános műveltségre mért csapás.

Vendég

#277

2016-04-25 20:17

Ha ezzel akarják elérni, hogy az ígyis elég szűklátókörű diákok ne menjenek külföldre akkor ez a lehető legrosszabb módja.

Vendég

#278

2016-04-26 04:35

Felhaboritonak tartom a termeszettudomanyi tantargyak leepiteset! Van olyan kozepiskola ahol nincs kemia vagy fizika.A foldrajz mint tantargy kivonasa teljesen felhaborit! Nem csak az altalanos muveltseg resze hanem maga az elet amely korulvesz minket!
Arius

#279

2016-04-26 06:44

Kezdték a középiskolai filozófia megszüntetésével, most jön a földrajz... 

Elgondolkodtat, hogy vajon a történelem mikor kerül sorra?


Vendég

#280 Re:

2016-04-26 08:38

#2: -  

 Én is aláírtam, mert fontosnak tartom a tárgy oktatását, de nekem úgy tűnik, mintha a legtöbb ember már eddig sem részesült volna a jótékony hatásaiból.


Vendég

#281

2016-04-26 09:45

Túl azon, hogy jó tudni hol van London, fontos a napi hírek megértésénél, és ne legyen olyan hülye a gyerekem, mint egynémely amerikai elnök

Vendég

#282

2016-04-26 12:46

Azért írtam alá a petíciót, mert ez a döntés mérhetetlen cinizmusról, dilettantizmusról és arroganciáról árulkodik a mostani oktatásvezetés-irányítás részéről. Semmibe veszi több ezer szakember több évtizedes munkáját, hivatását, jövőjét és több százezer tanulótól veszi(venné) el a lehetőséget ettől az alapvetően fontos műveltségterülettől. Nem hagyjuk !!!

Vendég

#283

2016-04-26 15:44

Fontos a hely és föld ismerete

Vendég

#284

2016-04-26 16:21

Felháborít és elszomorít ez az őrült ötlet.

Vendég

#285

2016-04-26 16:45

Szükségesnek tartoma világ megismeréséhez, az általános műveltséghez!

Vendég

#286

2016-04-26 16:45

Csakis semmihez nem értő, talán nem is érettségizett politikus lehetett az, aki ezt a szakgimnáziumi dolgot kiagyalta. A rendelet súlyát tekintve akár államtitkár is lehet az illető! A földrajz nélkül nem vagy ember. GPS nem elég, ehhez még ismeretek is kellenek, hogy megértsd akár a társadalmi folyamatokat. S összefüggések látása, amihez tudás kell!

Vendég

#287

2016-04-26 19:57

Mert fontosnak tartom, hogy az iskolákból művelt, széles látókörű emberek kerüljenek ki.

Földrajzi ismeretek nélkül a politikai, kulturális, természetismereti, stb.kérdések sem értelmezhetők.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-04-27 03:49



Vendég

#289 Re:

2016-04-27 03:53

#287: -  

 Így igaz! A földrajztudás nélkülözhetetlen egy globális világban a szakmunkásoknak is. Ha jó a tanterv és a taneszközök, akkor a tanulók világlátást kapnak és nem puszta ismerethalmazt. Nagyon kellene, mert korunk nagy kihívása, a környezetvédelem és nagy politikai kihívása, a tárgyilagos történelemokatatás alapozó tantárgya is. 


Vendég

#290

2016-04-27 06:52

Ne szűküljenek a diákok továbbtanulási lehetőségei.

Vendég

#291

2016-04-27 07:24

Fantasztikus közlekedési lehetöségek nyiltak meg az utobbi fél évszàzadban. A tàgulo vilàgban a fiataljaink ne legyenek tàjékozatlanok..

Vendég

#292

2016-04-27 08:48

Nem tudom, pontosan mit szeretnének változtatni, nem hiszem, hogy a földrajzi ismeretek teljes egészét iktatnák ki a középiskolai oktatásból. Nyilván az a megfontolás is vezérli a kezdeményezőket, hogy a tananyagot csökkenteni kell. Kettős, sőt hármas nyomás nehezedik most a közoktatás irányítóira, szervezőire: 1. csökkentsük a tananyagot, de 2. ne vegyünk el semmi olyat, ami a közfelfogás szerint az általános műveltség része, semmi olyat, amit jól bevált tantárgyi keretek között évtizedek, évszázadok óta oktatunk (még a testnevelés és az ének órák száma se csökkenjen, hiszen ezekre is szükség van), és végül 3. sok-sok új ismeret átadására van szükség, amely korábban nem képezte a tananyag részét. Súlyos ellentmondás, ember legyen a talpán, aki ezt a feladatot meg tudja oldani. ENNEK ELLENÉRE A FÖLDRAJZ OKTATÁSÁRA SZEMÉLY SZERINT IS NAGYON NAGY HANGSÚLYT FEKTETNÉK, e téren nem szabad visszalépni. (De akkor hol szabad???? A fizika, a matematika terén? A magyarórák számát kellene csökkenteni??? Ajjaj, a petíciót örömmel aláírtam, de a bölcsek köve nincs nálam a megoldáshoz!


Vendég

#293

2016-04-27 09:02

Mert egyetértek a tartalmával.

Vendég

#294

2016-04-27 11:13

Az élet legfontosabb eleme a környezet és a világ ismerete különben eltévedünk a sűrűbben!

Vendég

#295

2016-04-27 20:16

Szerintem a földrajz-oktatás az alapműveltséghez tartozik. Én szakközépiskolásként, cca. 25 éve csak egy évig tanultam. Kevésnek tartottam akkor is, de a semminél több volt, köszönhetően a tanáromnak. Ma, a munkámhoz elengedhetlen a földrajz és a térkép ismerete: anyakönyvvezetőként születési- és lakóhelyeket anyakönyvezek. Mindenféle külföldi állampolgárnak vannak Magyarországon anyakönyvi eseményei. Születés, házasság, haláleset, névviselés, hazai anyakönyvezés, stb. Nyáron pedig kempingezünk... itthon és külföldön. Nem árt, ha ismerem a térképet, az időjárást, a helyi viszonyokat. A logisztika, az erőforrások, stb.már egy további kérdés. A földrajz-okta nem lehet kizárni bizonyos középiskolás rétegeket!!!

Vendég

#296 Földrajz

2016-04-27 20:17

Szerintem a földrajz-oktatás az alapműveltséghez tartozik. Én szakközépiskolásként, cca. 25 éve csak egy évig tanultam. Kevésnek tartottam akkor is, de a semminél több volt, köszönhetően a tanáromnak. Ma, a munkámhoz elengedhetlen a földrajz és a térkép ismerete: anyakönyvvezetőként születési- és lakóhelyeket anyakönyvezek. Mindenféle külföldi állampolgárnak vannak Magyarországon anyakönyvi eseményei. Születés, házasság, haláleset, névviselés, hazai anyakönyvezés, stb. Nyáron pedig kempingezünk... itthon és külföldön. Nem árt, ha ismerem a térképet, az időjárást, a helyi viszonyokat. A logisztika, az erőforrások, stb.már egy további kérdés. A földrajz-okta nem lehet kizárni bizonyos középiskolás rétegeket!!!


Vendég

#297

2016-04-27 21:32

A földrajz az alapműveltség része.

Vendég

#298

2016-04-27 21:39

A világról tudnunk illene.ha sokmindent tudunk földrajzi helyzetünkről az jó.

Vendég

#299

2016-04-28 06:06

Ember vagyok.

Vendég

#300

2016-04-28 08:44

Teljesen egyetértek a petíció felhívásával, a földrajz valóban az alapműveltség szerves részét képezi, amit minden gimnáziumban tanítani kell (hiszen alapvetően arra való egy középiskola, hogy az általános műveltséget megismertesse a diákokkal).
Azzal a teljesen szűk látókörű állami szintű hozzáállással is szakítani kellene, hogy a földrajz egy természettudományos tantárgy, hiszen ez csupán a tananyag felére igaz. A földrajz azonban nélkülözhetetlen társadalmi-gazdasági alapismereteket is átad a diákoknak, ezért azt is támogatnám, hogy fogadják el a földrajz érettségit bizonyos gazdasági, illetve társadalmi szakokon.