Végveszélyben a Földrajz a (köz)oktatásban!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Végveszélyben a Földrajz a (köz)oktatásban! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#151

2016-04-22 17:13

Mert ez egy tudatos visszafejlődés lenne a sötét középkorba,a földrajzi ismeretek megvonása büntetendő cselekedetnek minősül,a tudás megvonása a gyerekek egy részétől,egyszerűen diszkriminatív intézkedés!!!!!

Vendég

#152

2016-04-22 17:22

A világban való eligazodáshoz, a környezettudatos magatartás kialakításához a földrajzi ismertekre feltétlenül szükség van. Az általános iskolában még komolyabb információkkal nincs értelme terhelni a tanulókat, érettebb korban tudják igazán megérteni az ember és a természet igazi kapcsolatát. Nagy baj lenne a jövő szempontjából, ha ez a társadalom nagy része számára rejtve maradna. A Föld jövője függ az emberek tudatos magatartásától. Ne tegyük lehetetlenné ennek kialakítását!

Vendég

#153

2016-04-22 17:25

Mert lassan ott tartunk, hogy a diákok arra a kérdésre sem tudják a választ, hogy hol volt a mohácsi csata... :-(

Vendég

#154

2016-04-22 17:30

A peticio tartalmával teljes mértékben egyet értek a földrajzi ismereteket mindennapi életünk fontos részének tartom.A földrajz tanitását intenzifikálni kellene semmi esetre sem csökkenteni!

Vendég

#155

2016-04-22 17:35

A földrajz oktatása fontos környezetünk megismerése, védelme és fejlesztése: egyszóval JÖVŐNK érdekében!!!

Vendég

#156

2016-04-22 17:36

Hivatásos mesemondó vagyok - földrajzi ismeretek nélkül sok mese a gyökereit veszíti el. Örökké hálás leszek az alapos földrajzi ismeretekért, amiker a gimnáziumban szereztem!

Vendég

#157

2016-04-22 17:52

A földrajz az általános műveltség része, a polgári öntudat alapja.

Vendég

#158

2016-04-22 18:03

Én is földrajz tanár vagyok. Úgy gondolom, hogy a természettudományok tanítása épp napjainkban a legfontosabb, hiszen olyan környezeti problémákkal küszködünk, amelyeket meg kell érteni és kreatív módon kezelni tudni. Ismeretek nélkül csak tovább romolhat a helyzet. Persze, azt gondolom, hogy az általános iskolában még az élményen kellene a hangsúlynak lenni, ami a mai rendszerre nem jellemző.Azt tapasztalom, hogy egyre több és több ismeretet kellene a fejekbe önteni, ami miatt épp ellenkező hatást váltunk ki. A kevesebb több... lenne...A tantárgy nagyon fontos, de ne akarjunk már általános iskolában tudósokat nevelni. Hagyjunk időt, hogy élményhez jussanak, gyakorolhassanak alap feladatokat, ne rohanjunk óráról órára új ismeretekkel, mert semmi értelme. A nagy többség nem bírja a tempót. Épp ezért ne csökkentsük tovább az óraszámokat, mert így is szégyenteljesen alacsony! A heti 1 órát pedig már nem is lehetne másképp csökkenteni, csak ha megszűnne a tantárgy. Ez ellen pedig teljes felelősségvállalással tiltakozom!

Vendég

#159

2016-04-22 18:10

A foldrajz tantargy kereteben oktatott ismeretek nelkulozhetetlenek, mindenkinek, mindig.Nagyon szerettem a foldrajzot....nem lehet ettol megfosztani a gyerekeket...egeszen elkepeszto ez a terv...meg kell akadalyozni!
Béla kettő

#160 Re: Semmi sincs veszélyben!

2016-04-22 18:10

#16: Egres Béla - JGE - Semmi sincs veszélyben! 

 Mit kellene megszerzni, Béla? A megszerzésnek a megszerzését? :D :D :D Kínos egy jövő elé néz a te generációd, hallod-e :) ! (pontosabban degenerációd :) ) ...


Vendég

#161

2016-04-22 18:43

Mert felháborító a földrajz oktatás eltörlèse. Alapvető müveltséghez tartozó tantárgy!!

Vendég

#162

2016-04-22 18:57

Azért írtam alá,mert tanár vagyok, 35 éve végeztem a JATE-n földrajz szakon. Azóta semmi mással nem foglalkoztam, mint azzal, hogy gimnáziumi diákjaim képesek legyenek önállóan gondolkozni, tudjanak válaszolni a kérdésekre, legyenek kérdéseik. Közülük sokan választották, remélem, hogy miattam is, ezt a tantárgyat továbbtanulásuk tárgyául. Én már akkor is szomorú voltam,amikor megszüntették azt a lehetőséget, hogy földrajzból lehessen előrehozott érettségi vizsgát tenni. Bízom benne, hogy a döntéshozók alaposabban átgondolják ezt az elképzelésüket, mert földrajz nélkül nincs általános műveltség,hiszen nincs olyan terület,ahol valamilyen formában ne lenne szükség a földrajzi ismeretekre.


Vendég

#163

2016-04-22 19:10

Nem támogatom a gyerekek "elbutítását"!
Rebeka

#164 Re: Hozzászólás

2016-04-22 19:12

#32: Jehova Tanúi - Hozzászólás 

 GRATULÁLOK!! Akkor szerintem már tanulhatnák a diákok azt,hogy hogyan kell felrobbantani az iszlám állam bombáit. 


Vendég

#165

2016-04-22 19:23

Nem szabad megfosztani az itjúságot attól az ismeretanyagtól ami segíti őket a világ megismerèsèben

 


Vendég

#166

2016-04-22 19:24

Most derül ki igazán, milyen jó, hogy megszüntették a Legyen Ön is milliomos! c. tévés tudáspróba vetélkedőt. Ha ez így folytatódik, már a 200 forintos kérdést is elbuknák a felnövekvő generáció képviselői. A viccet félretéve, tragédikomikus, de inkább tragikus az, amit erre a sokat szenvedett, nyomorult magyar népre ráerőltetnek. És sajnos mi, szürke eminenciások kevesek vagyunk ahhoz, hogy itt bármi változhasson. De azért hajrá!!!!

Vendég

#167

2016-04-22 19:38

A földrajz egy tudást ad arról, hogy hol vagyunk a világban. Magyarázatot ad arra, hogy a Földön zajló folyamatok miképp mennek végbe. Alapot ad arra, hogy megismerjük az univerzum miértjét. Használható tudást ad a minden a élethez.

Vendég

#168

2016-04-22 19:52

Mert már a NAT földrajz követelmény és óraszám megnyirbálása kezdetétől látható volt, hova vezet:
alapvető környezeti összefüggések, alapismeretek hiánya ma már a felsőoktatás szintjén is katasztrofális, a valamikori magyar átlagműveltséghez viszonyítva méltatlan ostobaság a jellemző!

Vendég

#169

2016-04-22 20:08

Mert felháborít, hogy a fidesz birkákat akar nevelni a népből, csak, hogy azok rájuk szavazzanak, még az ország, és a nép tönkretétele árán is.

Vendég

#170

2016-04-22 20:08

Azért írtam alá, mert nem járulok hozzá az oktatás színvonalának csökkentéséhez és a természettudományok szándékos leépítéséhez. Aki ezt kitalálta, szégyellje magát... Mi lesz a következő? Írni se tanuljanak a fiatalok, mert minek azt?


Vendég

#171

2016-04-22 20:18

Az egy dolog, ha nem mindenki tudja, mik azok a tanúhegyek, vagy, hogy mi a különbség a gránit meg a bazalt között, DE nehogy már, olyan sügérek legyenek földrajzból a fiatalok, mint az USA, akik azt sem tudják hol harcolnak a honfitársaik... Mellesleg a mai világban elég nagy "keletje van tőlünk nyugatra" a természettudományos beállítottságnak, tudomásom szerint. És a földrajz is velős része az ilyesfajta tudásnak... tudomásom szerint.... Régen verte mindenki a mellét, hogy a magyarok oktatás ilyen jó, olyan jó, mindenhol keresettek vagyunk a világban. Legalább, ezt az egyet tartsuk meg, ha már a legtöbb szempont tekintetében hanyatlik kétezer éves büszke országunk!!!!!

Vendég

#172

2016-04-22 20:58

Mert a földrajz fontos része az alapműveltségnek.

Vendég

#173

2016-04-22 21:09

Nem tudok szóhoz jutni. Itt tartunk.

Vendég

#174

2016-04-22 21:12

Meggyőződésem, hogy ez a legfontosabb közismereti tantárgy, esetleg a történelem mellett. Ez mutatja be a világunkat a legtöbb szempontból és összefüggéseiben. Aki a földrajzból képben van, az az egész világ aktuális történéseivel képben van.

Vendég

#175

2016-04-22 21:28

miért ne?