Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!

Bitmor654

#801 Re: Re:

2016-04-14 09:15

#26: Pláza mami - Re: Kedves vásárló, akinek jogod van casárnap vásárolni: nem igazán nyitnám ki a számat, akkor amikor hülyeséget mondok.... Az EU legtöbb országában vasárnap zárva vannak a boltok. Amikor én gyerek voltam a boltok szombaton délben bezártak, és hétfő reggelig, hogy úgymondjam, kuss volt. És lám nem haltam éhen, ahogy több millió ember sem! Tudod ha hétfőtől szombatig nem tudsz bevásárolni, akkor a baj veled van!!!

 


Vendég

#802 Re: dolgozzatok!

2016-04-14 09:18

#738: gero - dolgozzatok! 

 Anyàd a féreg Gerokàm:)))

szintén zenész

#803 Re:

2016-04-14 09:18

#791: -    De akkor igenis a vásárló vegyen emberszámba, ne beszéljen úgy a dolgozokkal mint akit a seggéből rángattak ki, tanuljon meg köszönni és igenis rakja le a telefont mikor a kasszához ér.

 Kettőn áll a vásár! A leírtak az eladók többségére is igazak!

Először is a köszönő vásárlónak a legtöbb esetben nem köszönnek vissza, ha mégis odaböknek valamit, az nem a megfelelő formulával történik.

Másodszor olyan hangnemben válaszolnak a vevőknek, ha keresnek, vagy kérdeznek valamit, hogy még ők érzik kellemetlenül magukat, hogy zavarni merték a cseverésző eladókat.

Harmadszor, nem egy esetben szolgál ki úgy eladó, hogy a fülén a telefon és harmadszor szólok neki, hogy még mindig nem a megfelelő felvágottat veszi ki szeletelésre és nem 10 dekát kértem, hanem harmincat. Mindezt úgy, hogy közben háromszor átteszi a telefont a másik fülére, amin tudvalevőlet több a kórokozó, mint egy wc-ben, majd összetapogatja a felvágottat, amit szeletel. 

Negyedszer a vásárló is lehet, hogy tizen napja húzza le a 12 órákat valahol máshol és éppen most van egy szabadnapja, vagy fél napja véletlenül, vagy nővérként éppen 24 órát húzott le egy kórházban, vagy ügyelt orvosként, stb stb stb

Kettőn áll a vásár és az eladók 90 %-a, főleg a 40 év alatti korosztály viselkedése kritikán aluli a vevőkkel szemben. Mondom ezt középkorú eladóként.


Vendég

#804 Vadkapitalista baromság

2016-04-14 09:21

Az én időmben még nem volt a tévében hétfőnként adás, és ételjegyre vettük a pick szalámit. Mit akar ez a sok kis taknyos mitugrász? Örüljenek, hogy lyuk van a picsájukon, gyülekezetbe kell járni vasárnap nem a plázákban zülleni és kábítószerezni. 
Ha népszavazás lenne rólla, én eltöröltetném, de a drága kormányunk hallgat az ő kiválasztott népére. Boldogság, ámen!

 


Vendég

#805 Re:

2016-04-14 09:22

#797: -  Vagy valami hasonló. Egyelőr ez a petíció másra nem való, minthogy a kisemberek egymást marják.

 Pont azt történt, amit Orbánt el akart érni és utasította a képviselőket, hogy igennel szavazzanak... 

tisztán látó

#806 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-14 09:25

#800: Etele Simon - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Nem lehetne az ilyen 799-es féle mocskoszájúakat kimoderálni? 

Nem értek egyet a petícióval, mert világosan látom, hogy sikerült azt tenned, amit Orbán szeretett volna elérni,  de figyelem a fórumot és engem nagyon zavar.

loller

#807

2016-04-14 09:34

Hát szörnyű, azt látom csak, hogy a siránkozók valahogy nem fogják meg teljesen az értelmét.

1. senki nem mondta, hogy ezentúl nyitva kell lennie a boltnak, nyitva LEHET

2. nem kötelező elmenni vásárolni, hanem el LEHET

3. nem kötelező vasárnap dolgozni sem, hanem LEHET

Vannak akik folyamatos 3 műszakba dolgoznak, és képzeljétek, ők bizony simán dolgoznak vasárnap éjjel is és hétközben van szabadnapjuk. Valahogy ők mégse rinyálnak. Amikor bezártak a boltok egyy csomó embert elküldtek. Inkább örülnétek, hogy új munkahelyek lesznek így, nem beszélve a hétvégi plusz pótlékról.

Nem arról van szó, hogy éhenhal-e valaki vagy nem (akik ezt az érvet hozzák fel, azok nálam automatikusan súlyos értelmi fogyatékosok). Arról szól ez az egész, hogy ne egy felsőbb utasítás mondja meg, hogy mikor vásároljál.


Vendég

#808 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-14 09:34


Vendég

#809 Re: Re:

2016-04-14 09:36

#803: szintén zenész - Re:  

 Én 27 éves vagyok. De tudom, hogy hogyan kell viselkedni. És ezt a Mi boltunkban meg is követelik. Sajnos tudom jol, hogy vannak boltok ahol ez van de inkább a vezetőséget venném elő, hogy hagyták ezt a dolgozoiknak. Én speciel rászolok a kedves eladóra h igy nem lehet viselkedni és elmagyarázom hogy miért. És a végén közlöm hogy én is eladó vagyok.

Igazat adok önnek de ön is adjon nekem. Ez egy tipikus ördögi kör amihez türelem kell, ami sajnos kihalóban van. 

Zárókelben hozzátenném hogy nem egy kis boltban dolgozom hanem egy multinál


Vendég

#810 Re:

2016-04-14 09:38

#807: loller -  

 Ember sajnos nalad van valami gigszer az aki vasarnap nem kirandul vagy nem vasarnapi ebedet eszik vagy tanul a gyerekevel vagy f1nez vagy akarmi mert sorolhatnak 100000000dolgot is nekunk ez volt az eggyetlen napunk mig nektek ott van 2FIX nap es szerinted a LEHET szavacskat nem fogja az osszes uzlet kihasznalni? Elloszor gondolkodj mielott irsz koszi!!!


Vendég

#811 Re:

2016-04-14 09:39

#807: loller -  

 Így van! A boltzár elleni tiltakozás arról szólt, ne a kormány mondja meg, mikor és mit tegyünk!

Engem pl. baromira zavart, hogy vasárnap elrepedt egy cső és azért kellett hétfőig elzárni az egész házban a vizet, mert nem volt nyitva egyetlen barkácsbolt sem, a szerelő ugyan kijött, de sajnos neki sem volt.

Közben jó kis gumicsont, mindenki a vasárnapi nyitvatartás lehetőségén rugózik, közben a kormány szépen űzi a piszkos üzelemeit, senki nem ér rá arra figyelni.

Lac

#812

2016-04-14 09:42

En 23vok es en is meg adom a tiszteletett de sajnos ( tisztelet a  kivetelnek ) egyes vasarlok eleg retardok es csak azert jonnek hiperbe vasarolni hogy kotekedjenek vahy csak rugdossak a dolgozokat 4 eve hogy ott vagy es tobb megalazast kaptam mind kedves mondatott


Vendég

#813 Re:

2016-04-14 09:43

#748: -  

 Én is pont ezt állapítottam meg. Mindenki anyuka, pici gyerekkel. És csak vasárnap tud a gyerekkel foglalkozni. Mindneki kirándulni járt eddig. Ugyan már. Leült a gép elé, a gyerek a tv elé és hűűű de minőségi együttlétük volt. :)


Vendég

#814 Re: Re:

2016-04-14 09:44

#811: - Re:  

 Az hogy a szerelonel nem volt egy kello alkatreaz az a szerelo hibaja mert aki jo szak ember mimdog van nala alkat resz mert voltam gyakornok en is ;)


Vendég

#815 Re: Re:

2016-04-14 09:45

#810: - Re:  

 A dolgozó dönthet úgy, hogy más szakmát választ. Mondjuk elmegy folyamatosban szalag mellé, aztán visszasírja azt a havi egy-két laza vasárnapi műszakot.


Vendég

#816 Re:

2016-04-14 09:46

#756: -  

"A multik bevételei maradtak," - ez igaz

"emberek utáni járulékai csökkentek" - szintén

"A dolgozók egy héten egy teljes napot a családjukkal tölthetnek" - kivéve amikor kirúgták őket, mivel nincs szükség olyan sok emberre, valamint a hétvégi pótlékok hiányában csökkent a fizetés is.


Vendég

#817

2016-04-14 09:46

nem akarok vasárnap ebédidőben indulni dolgozni,mikor normális embereknek ebédelni kellene,nem vásárolni.Délben meg van sértve,ha valami éppen nincs.

Vendég

#818 Re: Re:

2016-04-14 09:49

#813: - Re:   Én is pont ezt állapítottam meg. Mindenki anyuka, pici gyerekkel. És csak vasárnap tud a gyerekkel foglalkozni. Mindneki kirándulni járt eddig. Ugyan már. Leült a gép elé, a gyerek a tv elé és hűűű de minőségi együttlétük volt. :)

 Közben rendeltek ebédre pizzát és közben elmorzsoltak néhány könnycseppet szegény pizzafutárért és pizzasütőért, erőműven dolgozóért, bemondóért, stb. mert szegényeknek vasárnap is dolgozni kell... 


Vendég

#819 Re:

2016-04-14 09:50

#748: -  

 El mondom neked hogy nekem a beteg nagy szuleimet csak akkor latom es a paromal is csak akkor tudok eggyut lenni mert amugy latastolcvakulasig dolgozok es amugy mar egy kirandulast is allig tudok be tervezni folleg ha a vasarnapi rinyatok el eri a celjat probaljatok ki egy honapot igy dolgozni es akkor meg latjuk ki az aki okkal rinyal ;)

loller

#820 Re: Re:

2016-04-14 09:51

#810: - Re:  

Ahol nincs forgalom úgyse használják ki. Honnan tudod, hogy van 2 fix napom? Honnan tudod, hogy mondjuk nem mentőzök, és bizony néha épp vasárnap venném meg amit akarok? Ha ennyire nem tetszik állj a sarkadra aztán mondd meg, hogy te nem akarsz vasárnap dolgozni. Vagy ehhez már gyáva vagy? És képzeld el gondolkodtam, ez onnan is látszik, hogy nagyjából helyesen írok. ;)


Vendég

#821 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-14 09:51

#796: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Az az agyatlan szalag munkás mégis helyesebben írt, mint te! Pont az ilyen seggfej eladókat kellen jól kivágni. Aztán mehetsz ahova tudsz. Talán pont szalag mellé.

buszsofőr

#822 Re:

2016-04-14 09:53

#817: -  

 Én pedig nem akarlak elvinni vasárnap ebédidőben a munkahelyedre. Ha, hogy én le vagyok szarva, nem számít, hogy vasárnap a 60 fokos fülkében izzadok talpig egyenruhában? Így jártam!


Vendég

#823 Re: Re: Re:

2016-04-14 09:54

#818: - Re: Re:  

 El mondom neked hogy nem keresnek olyan jol am a boltosok mint ti azt hiszitek es meg a bora valot is el veszik mert az nekunk nem jar! Amugy hasonlitsuk csak ossze fizukat ;)

melós

#824 Re:

2016-04-14 09:56

#812: Lac -  

 Azért vannak előnyös oldalai is a kereskedelemnek: Veled nem üvölt ötpercenként a főnöknő ok nélkül a kollégák előtt, csak mer megjött neki. 


Vendég

#825 Re: Re: Re:

2016-04-14 09:56

#820: loller - Re: Re:  

 Na mivan mar az irrasomon sirsz akkor te nem mentos vagy hanem egy 10eves gyerek aki oda vissza motorozik a nonfood es a szaraz aru raktar kozott :*