Mindent a maga helyén!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Mindent a maga helyén! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#101

2016-03-18 19:32

Felháborít a fák kivágása.

Vendég

#102

2016-03-18 19:36

Mert egyetértek a tartalmával :D

Vendég

#103

2016-03-18 19:36

Mert felháborít, hogy Budapestet szétakarják rombolni kizárólag politikai indíttatásból! Nem szabad hagyni, hogy ezt a gyönyörű várost tönkretegyék, műemlékeit kisajátítsák! Ez a város mindenkié, a két millió budapestié, és az egész országé, nem csak néhány politikusé! Ne hagyjuk, hogy megtegyék!

Vendég

#104

2016-03-18 19:39

mert egyet értek vele

Vendég

#105

2016-03-18 19:41

Mert egyetértek vele és bízom abban, hogy valahogy sikerül megállítani azt az ámokfutást, amit a jelenlegi kormány végez.

Vendég

#106

2016-03-18 19:49

Elég a rombolásból!

Vendég

#107

2016-03-18 20:10

Nem szeretném, ha a Városliget tönkre menne,a város tüdejének meg kell maradnia.Orbán megalomán elképzelésének gátat kellene vetni. A milliárdokat jobb lenne ha nem az ő Várbaköltözésére hanem az egészségügyre, ill. oktatásra kéne költeni. Esténként talán a koronát is felpróbálná, mert ne higgyük hogy azt nem vitetné fel. El kéne számoltatni a sok milliárddal amit ellopott, a Lőrinc barátjával együtt, aki a stromanja .Érdekes az legujabb kastély együttes és a főldek ellopása. Családjának is el kéne számolni, mivel biztos hogy másnak a nevén van minden érték. Egyébként az elszúrt lámpák miatt a sok milliót fizettessék vissza a vejkóval. A legújabb disznóság pedig a József Nádor téri fa kivágások., ahol nem lepődnék meg ha tényleg szállodát épitenének a sajátlábán megálló Rahelkáék. Miből? Apuka elcsort Eus pénzeiből. Végre nyiljon ki már mindenki szeme. Üdv.

Vendég

#108

2016-03-18 20:13

Mert Szeretném ,ha élvezhetnénk a Liget fáinak szépségét, illatát, árnyékát.Felháborítónak, gyalázatosnak találom ezt a meggondolatlan, akarnoki döntést.Miért is kell elpusztítani ,azt ami érték,és örömet okoz a Liget látogatóinak!

Vendég

#109

2016-03-18 20:13

A mérhetetlen és esztelen pazarlás ellen tiltakozni kell!

Vendég

#110

2016-03-18 20:23

Mert nem értek egyet a Liget tönkretételével, nem értek egyet a vár átépítésével.

Vendég

#111

2016-03-18 20:24

molnarev1959

ramm

#112

2016-03-18 20:28

Nem kellene a főváros zöld szigetét is városiasítani. Minél több a természetes rész benna annál jobb.

A várba költöztetéssel csak még jobban elzárja magát Orbán és a kormány a nyilvánosságtól, a számonkérésektől, az emberektől és a valóságtól.


Vendég

#113

2016-03-18 20:29

Nagyon sok szép emlékem van a Ligetről, jó volt a szabadban a friss levegőn tanulni, beszélgetni. Nem lenne jó, ha ezt az élményt a mai és jövőbeni fiatalok már kapnák meg. Nem mellesleg természet-, környezet és állatvédőként felháborít minden élő szervezet elleni merénylet.

Vendég

#114

2016-03-18 20:31

Kutyásokat, gyerekesnek, budapestiek aláírásra fel!!!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-03-18 20:31



Vendég

#116

2016-03-18 20:39

.... mert maximalisan egyetertek a benne megfogalmazottakkal.
Hajcihő

#117

2016-03-18 20:43

Itt születtem a Városliget egyik sarkánál, a Szabolcs utcai kórházban és itt élek a másik végén, egy sarokra az Ajtósi Dürer sortól, élvezve a nyári estéken a parkból beáradó hársfaillatot.
Itt játszottam, itt csodálkoztam rá számos értékére a hazámnak, a természetnek, a történelmünknek. Ide mentem sétálni, itt andalogtam kézen fogva a szerelmeimmel, itt nőtt fel a pici lányom. Itt fogadott a kultúra számos értéke, és vált a sajátommá, akár a Mezőgazdasági, akár a Szépművészeti, akár a Közlekedési Múzeum, akár a Műcsarnok tárlatain, de épületeinek szépsége által is, éppen úgy, ahogy lökést adott a számomra a történelem mélyebb megismeréséhez a Hősök Tere szoborcsoportja, vagy a Liget rejtekén kiállított szobrok sokasága is, mert felkeltette a kíváncsiságomat, hogy megtudjam, mivel érdemelték ki, hogy emléket állítsanak nekik, legyenek akár költők, írók, építészek, mérnökök, avagy a mezőgazdaság, akár honi, akár külföldi kiválóságai.
Itt lettem "szerelmes" az egyik kút szobra lányalakjának esztétikájába, itt gyönyörködtem az íjászban, és számos más örökérvényű alkotásban. Itt ragadta meg a képzeletemet az ősfák eredete, amelyek időtlenségükkel szóltak hozzám, és amelyekről tudtam, tudom, hogy alattuk sétált apám, anyám, nagy- és dédszüleim, miközben a város körülöttük változott, itt a változatlanságnak, mégis a folytonosságnak mementóiként hajoltak, hajolnak fölém. Itt sportoltam (és nyertem pl. Budapest bajnokságot országúti kerékpározásból).
"Enyém" a Széchenyi fürdő, az Állatkert, a Nagycirkusz, és enyém volt a csúfosan, szégyenletesen elpusztított Vidámpark. Ezer és ezer történet, kaland fűz a Ligethez. Hatalmas beszélgetések nyári estéken az elsilányított - egykor gyönyörű - Botanikus kert kertészháza ámbitusa alatt, csendes tiszteletadás a "Fuit" sírnál, és - igen - számos apró zsiványság is, mert ki nem futott egykor a szigorú csőszök elől, ha - bár fűre lépni sok helyütt tilos volt - mi mégis megtettük. De én még láttam a gázlámpagyújtogatókat (inkább azokat a gázlámpákat kellene újjátelepíteni), mikor - kiskölyökként - kísértük őket, hogy rácsodálkozhassunk, miként varázsolnak pislákoló fényt az illatos tavaszi, nyári estéken, vagy az őszben és a téli, havas utak mentén. Vagy akkor, amikor kölykökként belerohantunk a platánfák összegyűjtött avarhalmaiba ősszel, a csőszök legnagyobb mérgére...
És micsoda élmény volt, hogy részt vehettem a Liget népe száján Királydombnak elneveződött, a második világháború szomorú törmelékhalma fölé emelt pázsitos halmon megrendezett István a király előadásának munkáiban, amely - szinte - először hitette el velünk, hogy élhetünk szabadságban, demokráciában!
De az is feledhetetlen élmény volt, amikor korábban belóghattunk BNV szigorúan körbezárt és buta módon odatelepített területére, és rácsodálkozhattunk arra, hogy a világ - tőlünk kicsit nyugatabbra - mennyire színes, mennyire szabadságillatú!
Tengóztunk a betonon, a frászt hozva a Dózsa György úton haladó autók vezetőire, amikor ki ki rohangáltunk egy-egy elgurult labda után, és napjában jó néhányszor látogattuk meg Unyi néni bódéját, szotyolát, tökmagot vagy házi málnaszörpöt venni, a kedves öreg nénihez és testvéréhez. Ez is a tradícióm, tradíciónk része volt, mint számos egyéb, mások számára talán lényegtelen apróság.
Sok mindenről álmodtunk a Ligetben, a Ligetről. Betonóriásokat soha nem álmodtunk bele. Boldogok voltunk, amikor - végre - elbontották a Liget felét elkerítő BNV ócska, hatalmas pavilonjait, és újra visszafoglalhattuk a Ligetünket.
Mit kellene tenni a Ligetben? Újjáépíteni a repedezett, elhanyagolt sétányait, felfrissíteni a füvet, virágokat, fákat ültetni, gondozni, és nem kivágni az évszázados platánokat, egyéb árnyat adó fáinkat. Újra padokat telepíteni a sétányok mellé, ahonnan "kipusztultak" a majd' évszázados betonlábú padok (legalább is többségükben). Újjáépíteni a játszótereinket, a "Botanikát", és még számos egyéb okos, vendégváró helyet újjágondolni, újjáalkotni. De nem odapréselni múzeummonstrumokat, pusztán azért, mert egy ostoba szellemiségű, szédült politikai önkény, ide álmodott mindent, amit a maga hatalmi mámorában ki akar söpörni a Budai várból!
Olyanok akarják a világ első közparkját, a város tüdejét átformálni, akik félnek ettől a "liberális" várostól, akik gyűlölik a népét, akik nem értik Budapest lelkét és átdöfnék a szívét.
Ne hagyjuk!


Vendég

#118

2016-03-18 20:43

Mert nem szeretném, ha tönkretennék a városligetetet és a várat.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-03-18 20:44


Molnár Éva

#120 Petíció megerősítése

2016-03-18 20:45

Petíció megerősítése

vendég

#121

2016-03-18 20:47

Szeretem a Városligetet. Hogy miért? Mert az, ami, időtlen, zöld, nyugodt, a miénk pestieké és vidékieké.
Szeretem a futóversenyeket a Ligetben, a közösségélményt, ami a futók sajátja, s a befogadó Liget otthonosságát. 
Ne vegyék el tőlünk!


Vendég

#122

2016-03-18 20:47

Környezetünk védelme érdekében

Vendég

#123

2016-03-18 20:52

Kár a Ligetért...

Vendég

#124

2016-03-18 21:10

Mert igenis, hogy van beleszólásunk! Legyen elég a fejünk felett cinikusan meghozott, logikátlan döntésekből.


Vendég

#125

2016-03-18 22:07

Mert maximálisan egyetértek a tiltakozókkal!