Mindent a maga helyén!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Mindent a maga helyén! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#76

2016-03-18 17:52

Demokrácia kormánya ne nagyzoljon, dolgozzon az országgyűlés közelében. Nem minden régi épület jó, pazarlás újraépíteni! A liget földúlása fölháborító.

Vendég

#77

2016-03-18 17:54

Hogy érjen már véget ez az egyre kontrollálatlanabb ámokfutás, amely helyrehozhatatlan károk tömegeit zúdítja az országra, és szegény Budapestre.

Vendég

#78

2016-03-18 17:57

A Budai Vár kulturális örökségünk, nincs királyunk és nem is akarom, hogy legyen, ne költözzön oda egy "méltóság" se. A kormányzásra ott a Parlament. A világon mindenhol harcolnak a zöld felületekért, sőt, saját városrendezési terveink is előírnak zöldfelületet a fejlesztéseknél. Nincs az a fejlesztés, ami indokolná a Városliget megcsonkítását, fáinak kivágást.

Vendég

#79

2016-03-18 17:57

Azért írtam alá,mert elítélem,hogy a főváros tüdejét csonkolják.A város liget legyen a zöld szigete Budapestnek,én ezt támogatom.

Vendég

#80

2016-03-18 18:01

EL A KEZEKKEL A A VÁROSLIGETTŐL, A VIDÁMPARKOT MÁR ELLOPTÁK!


Vendég

#81

2016-03-18 18:02

70 évvel ezelőtt édesanyám jutalmul mindig kivitt a ligetbe, amikor dicséretet kaptam az óvodában, majd később az elemiben. Nem akarom, hogy a mostani lurkókat büntetésből vigyék ki az esetlege megrovás miatt.

Vendég

#82

2016-03-18 18:12

A liget mellett születtem. Harminchat évig együtt éltünk.
A Budai Várban több fontos műemléket is helyreállítottam, így például a palota József Nádori Kriptáját is.
Kérdéseimre senki nem válaszolt ezidáig: Mi a kulturális szakmai indoka a Magyar Nemzeti Galéria elköltöztetésének?
A magyar nemzeti vagyon japán pagodába szállításának?
A városliget közpark jellege átírásának?

Vendég

#83

2016-03-18 18:16

A városligetért!!!! Szeretjük,kell! Fákkal együtt!!

Vendég

#84

2016-03-18 18:19

Közvetlen célom, hogy maradjon meg a liget. Távolabbi, hogy ne randalírozhasson és rombolhasson tovább ez a köztörvényes, arrogáns, cinikus banda.

Vendég

#85

2016-03-18 18:19

A petíció minden pontjával egyetértek, és nagyon fontosnak tartom, hogy mielőbb leállítsák ezt az átgondolatlan, romboló pazarlást. Kerekedjen felül végre a józan ész!!

Vendég

#86

2016-03-18 18:23

Sokat járok ki a Városligetbe, nem szeretnék betontömbök között sétálni!

Vendég

#87

2016-03-18 18:25

Mert nem értek egyet sem a Városligetben tervezett múzeumi negyed megépítésével (beleértve az ehhez tervezett szórakoztató és éttermi célokat is!), sem a Budai Várban tervezett nagyarányu, pazarló ,"felesleges" építkezéssel.
Helyette konkrétan fel kellene mérni a jelenlegi múzeumok állagát, rekonstrukciós lehetőségeit, kihasználatlan helyiségeit stb., összevetve a meglévő tárgyi vagyon bemutatási igényeivel és meghatározni főbb vonalakban a lehetséges fejlesztési irányt. Természetesen ezzel párhuzamosan el kell készíteni a fentiekhez tartozó pénzügyi felmérést is. Szakértők bevonásával ebből a két anyagból már lehet készíteni egy olyan összevont, lerövidített, közérthető nyelven megfogalmazott tervezetet, amelyet társadalmi vitára lehetne bocsátani. Természetesen a viták lebonyolítása, majd összegzése a döntéshozók részére a fenti szakértők vezetése mellett történhetne. Talán így elkerülhető lenne, hogy a kormány a társadalom többségének ellenzését figyelmen kívűl hagyva hozzon "meggondolatlan" törvényeket, amiket természetesen erőből végre is akar hajtani, bármennyibe is kerül.
Pl.: Figyelemmel kísérem a lehetőségekhez képest, ill. a megjelenő információk alapján a Liget Projektet. Elsőnek a Zene Pavilont akarják megépíteni. Maga az épület tetszik nekem, de kérdem, miért itt és minek ez az "5." épület, ha a zenének Pesten már legalább 4 épület ad otthont (Zeneakadémia, MÜPA, Olasz Intézet, Pesti Vigadó)? Budán nem lehetne, ha olyan nagyon kell? Biztos, hogy erre kell most a költségvetésből(ami szűkös és állítólag "nullásnak" kell lennie 2017-ben) forrást biztosítani? Ha a terv jó, talán később is megvalosítható!

Szóval én ezt hiányolom, és ezért nem támogatom a Kormány ezirányú erőszakos törekvéseit.

Anonymous

#88

2016-03-18 18:26

Semmi szükség múzeumokra a Ligetben. Hagyják ott, ahol vannak.

Vendég

#89

2016-03-18 18:39

Aláírtam, persze. De odafigyelnek rá a döntéshozók? Vagy ez is olyan, mint a kisvasút, ha sokan aláírjuk, beépítik a Népligetet is?

Vendég

#90

2016-03-18 18:50

Mert nem értek egyet a liget beépítésével. A liget pihenő övezet,nem múzeumi negyed....és így szeretem!!!!:-)

Vendég

#91

2016-03-18 18:50

Sajnos, manapság már miniszteriális szinten nem fontos a környezetvédelem. Aki igazán értett hozzá, Illés Zoltán, azt félretették. Miért? Azért, hogy ezt a tárcát átvehesse a köztársasági elnök, és valami figyelemre méltó témával felhívhassa magára a figyelmet, hogy ENSZ főtitkári székbe jelöltethesse magát reményteljes várakozással. Kérem! A környezetvédelem nagy harcosa és minden csínja-binjának értője és ismerője ILLÉS ZOLTÁN és nem Áder János! El a kezekkel a budapestiek kedvelt ligetétől. A Nemzeti Színház építését 1999 nyarán már a fővárosi közgyűlés is megvétózta, hogy a Ligetben, fővárosi területen épüljön fel a Nemzeti. Most meg egy egész épületdömpinget akarnak létrehozni a zöld terület rovására. Vajon miért most kezdték kivágni a "korhadt" fákat? Miért nem idejébe? Csúsztatás van minden válasz mögött. Illés Zoltán és az élőlánc, veletek vagyok.

Vendég

#92

2016-03-18 18:54

Mert egyetértek vele

Vendég

#93

2016-03-18 18:55

Nagyon fontos a Liget megmaradasa.

Vendég

#94

2016-03-18 18:56

Szeretném, ha Városliget és a Vár az eredeti (gyermekkorombeli) állapotában maradna, hogy az unokáim, esetleg ükunokáim is így láthassák.

Vendég

#95

2016-03-18 19:03

Mert sajnálom a Kossuth Lajos téri, József nádor téri városligeti fákat és azt a hatalmas zöld területet, amit 25 év alatt elpusztítottak.

Vendég

#96

2016-03-18 19:14

Azért, mert egyetértek vele. A Vár maradjon a kultúráé, a mienk, ne a hatalmaskodók pöffeszkedjenek benne. Nincs királyság, ne is legyen.

Vendég

#97

2016-03-18 19:19

A vár mindenkié! A muzeumok jó helyen voltak. felesleges pénzpocsékolás a költöztetés. hogy azután lezárva legyen ha ott valamilyen állami rendezvény van, A liget meg maradjon meg ligetnek, elég volt a fakivágásból, a Parlament elött József nádor tér nem volt elég?

Vendég

#98

2016-03-18 19:21

Mert sem a Városliget, sem egyéb zöldterületek nem lehetnek kitéve hagymázas rémálmoknak! A terület az embereké, időseké, akik a környékről oda sétálnak, kisgyermekes szülőké, akik oda viszik gyermekeiket a zöldbe, hogy a friss levegőt élvezhessék, és kergetőzhessenek az évszázados fák lombjai alatt.
A városban sok az üres, vagy lepusztul terület, zenepavilont oda is lehet építeni!

Vendég

#99

2016-03-18 19:25

Véget kell vetni az értelmetlen intézkedéseknek, nemcsak káros a Liget fáinak kivágása, de környezetromboló is. A Liget architectúráját, levegősségét, egyúttal megszokott szépségét vennék el ...

Vendég

#100

2016-03-18 19:31

Mert a tartalma fontos számomraa gyermekeim és az unokáim számára!