Gyermekeink jogaiért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Gyermekeink jogaiért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#76 Re: Re: Re:

2016-02-11 11:58

#74: - Re: Re:  

 Ettől még nem kéne másoktól várni a sültgalambot! Amit kapnak, azt köszönjék meg, ne akarjanak annyit kövtelni, mint amit mások kemény munkával keresnek.


Vendég

#77 Re: Re: Re:

2016-02-11 11:59

#60: - Re: Re:  

 Olvasd már el, hányan leírták, hogy nem dolgoznak és keveslik a pénzt, mert nem lehet belőle megélni. Inkább megköszönnék, hogy eltartja őket a társadalom, nem még követelőznének!


Vendég

#78 Re: Re: Re: Re:

2016-02-11 12:15

#76: - Re: Re: Re:  

 Neked van gyereked ? Kap oktatást ? Itt sem a sült galambot várják a szülök. Ha a te gyerekedbek jár az oktatás az ő gyerekeiknek is járnia kellene. Nekik nincs, ezèrt a szülő dolgozni sem tud. Ha holnaptól egy bölcsi, ovi, iskola sem nyítna ki szülők ezrei nem tudnának dolgozni . Ők ebben a cipőbe vannak EZ NEM AZ Ő VÁLASZTÁSUK.


Vendég

#79 Re: Re:

2016-02-11 12:23

#71: - Re:  

 Minden gyereknek joga van a tanuláshoz. Az SNI - s gyerekeknek mègsincs hely !!!! Ha már a jogokról beszèlünk. Mit tegyen egy szülő szerinted, ha az állam ezt nem oldja meg? A jogok sèrülèsèt az Állampolgári Jogok Biztosa az EBH is leírta. Tájèkozodj ès ne csak itèlj. További szèp napot. 


Vendég

#80

2016-02-11 14:18

Mert 2 autista gyermekemmel küzdve ,egyetértek az írottakkal, hiszen naponként tapasztalom a fentieket!...

Vendég

#81 Re: Pontosan!

2016-02-11 14:18

#26: -  

 


Vendég

#82 Re: Re: Azt hiszem, ön az alapokat nem érti. Kár ezen a helyen ilyen megnyilvánulást tenni!

2016-02-11 14:28


Vendég

#83

2016-02-11 14:41

Ma egyáltalán nem segítenek az iskolák sem a lelki sem a testi sem a szellemi fogytékkal élő gyermekeket.
Eszközök híján maximum egy szakértői véleménnyel kiszórják Őjet a suliból, vagy jettessel továbbnyomják!

Vendég

#84

2016-02-11 16:49

Dolgoztam gyógypedagógián gyermekfelügyelőként.Sajnos szembesütem a felsorolt problémákkal.A családban is van sérült gyerek,így átérzem a helyzetet.
Ilday

#85 Re:

2016-02-11 16:52

#57: -  

 Én is ebben a cipőben járok. Mghozzá a Fővárosban! Röhej, nem? Szánalmasak!


Vendég

#86

2016-02-11 18:11

Megerősítem az aláírásomat! Varga Jenőné

Vendég

#87 Re: Re: Re: Re:

2016-02-11 18:21

#77: - Re: Re: Re:  

 Az a szülő, akinek a gyereke esetleg ha napi 3-4 órát járhat iskolába vagy kényszer-magántanuló, nem fog tudni dolgozni járni, hiába van sok esetben diplomája, nyelvvizsgája, jó szakmája. Nincs választása. Aki viszont dolgozik, legyen szíves végre kinyitni a száját és számonkérni, hova megy az adója. Mert ha jó az oktatás, az anya is elmehet dolgozni, sőt a gyereknek is sokkal több esélye lesz nagykorában, hogy be tudjon illeszkedni a társadalomba. Ahelyett, hogy rúgna egyet egy másik emberbe, nézzen magába, mit tett ön, mint dolgozó, felelős állampolgár a jogok és az egyenjogúság érvényesüléséért!


Vendég

#88 Re: Re:

2016-02-11 19:12

#23: - Re:  

 Ne haragudj, de rettenetesen buta vagy! Amihez nem értesz, ahhoz ne szólj hozzá! Nem tudom, hogy a sok sorstárs szülőnek a szemébe nézve is tudnád zt mondani. Igen, a kezdetekkor azt gondolták, hogy nevelési hiba, frigider anya hatása, stb. dolgok okozzák, de mára ezt szerencsére már cáfolták!


Vendég

#89 Re:

2016-02-11 19:14

#25: -  

 Nem kívánok neked rosszat (de csak mert visszaszáll), de gratulálok az empatikus képességeidhez. Tipikus, undorító hozzáállás! 


Vendég

#90 Re: Re: Re:

2016-02-11 19:16

#33: - Re: Re:  

Szerintem, legalábbis amiket olvastam: a kettő együtt (meg az oltás, meg a chamitrail o.O )


Vendég

#91 Re: Re: Re: Re:

2016-02-11 19:34

#77: - Re: Re: Re:  

 Te annyira sötét vagy mint az éjszaka! Egy csomó intézmény 2-3 órára fogadja a sérült gyereket, vagy egyáltalán nincs iskola, aki fogadja, ezért magántanuló lesz. Áruld el nekem te nagyokos, akkor hova a bánatba menjen dolgozni? Tán kellenének nekik is iskolák szakemberekkel, akkor mindenkinek könnyebb lenne az élete!


Vendég

#92 Re: Re:

2016-02-11 20:07

#23: - Re:  

 A megjegyzése arról árulkodik, hogy fogalma sincs az autizmusról. Talán olvasson utána és adjon hálát azért, hogy nem érintett, egyébként szégyellné magát a leírtakért!


Vendég

#93 Re:

2016-02-11 20:22

#25: -  

 Vajon miért van íráskényszere annak, akinek fogalma sincs arról, hogy mi, érintettként min megyünk keresztül? Az egész életünk kűzdelem, a mi gyerekünk sem kevesebb a többinél, joga van ahhoz, hogy esélyt kapjon. Jelenleg akkor van esélye, ha  szülők bírják anyagilag magán úton a fejlesztéseket, alapítványi iskolát. Pont arról van szó, hogy nem kapja meg az államtól a szükséges fejlesztést, eszközöket, speciális bnásmódot ahhoz, hogy önmagát el tudja majd tartani és ne munkanélküli, kirekesztett és segélyre szoruló legyen. Gondolom nincs ilyen gyermek vagy fiatal a környezetében, különben szégyellni való lenne, amit leírt!


Vendég

#94 Re: Re: Pontosan!

2016-02-11 20:29

#81: - Re: Pontosan! 

 Teljesen egyetértek. A fiam autistaként sok mozgássérülttel jár egy iskolába, még Ő is félt kissé a helyzettől, de nagyon hamar elfogadó lett. Az autista és más fogyatékos gyerekek nem sajnálatra vágynak, hanem elfogadásra és feltétel nélküli segítségre. Mellesleg ez nem csupán pénzkérdés!!!!!


Vendég

#95 Re:

2016-02-11 20:32

#25: -  

 Úgy látom, semmit sem ért az egészből, mivel ez nem kizárólag pénzkérdés, de a leírtak alapján Önnek hiába részletezném...


Vendég

#96 Re: Re:

2016-02-11 20:37

#34: - Re:  

 Csak éppen az a nagy különbség, hogy mi nem az egyetemi bejutásért és másoddiplomáért kűzdünk, hanem azért, hogy eljusson a gyerekünk oda, hogy felnőtt korában egyáltalán tudjon önálló életet élni. Látszik, hogy nincs ilyen tapasztalata, adjon hálát!!!!


Vendég

#97 Re: Re: Re:

2016-02-11 20:39

#39: - Re: Re:  

 Maximálisan egyetértek!


Vendég

#98 Re: Re: Re: Re:

2016-02-11 20:46

#77: - Re: Re: Re:  

 El sem hiszem, hogy valaki ilyeneket leír! Talán látogasson el egy olyan intézménybe, ahol  fogyatékos gyerekek, fiatalok vannak, ígérem, le fog döbbenni... Egyébként én ezt már régen kötelezővé tenném, csak egy látogatás, mindjárt átértékelnék a kívülállók a helyzetüket. Szomorú a hozzáállása!


Vendég

#99 Re: Re:

2016-02-11 20:54

#73: - Re:  

 Talán előbb olvasson az autizmusról, mielőbb ilyet leír! Ezért tartunk itt, mert az embereknek fogalmuk sincs  arról, hogy mi is ez valójában, boldogok a lelki szegények?


Vendég

#100 Re: Re: Re: Re:

2016-02-11 21:00

#76: - Re: Re: Re:  

 Nem tudom, hogy nagyon szomorú legyek a véleménye miatt, vagy végtelenül kiakadjak. Mi a férjemmel kb. 30 éve fizetjük az adót, 15 éve pedig több százezret azért, hogy a gyerekünk ne állami éhbérre legyen szorulva felnőtt korában, hanem képes legyen önállóan élni és képzelje, hogy Ő is fizessen adót! Ez minden vágyam, elhiheti!!!!!

A lakás és autóhitelesektől nem sajnálja az adóját? Csak az elesettektől?