Állítsák le a műemlékrombolást Kolozsváron!


Vendég

#1

2016-01-06 12:41

Azért mert ERDÉLY a Mienk, nem a román betolakodóké.
Kötelességünk kiállni az Őseink által létrehozott, épített
alkotások megóvásában.

Vendég

#2

2016-01-06 13:08

Tiltakozom a kolozsvári műemlékrombolás miatt!
frnczbtyk

#3

2016-01-06 15:54

Az elődeink által megvalósított értékek iránt felelősséggel tartozunk, szégyen volna kibújni alóla. Ezt szintén különböző okokra hivatkozva megtette egy előző rendszer és a sajnos legtöbb esetben a kár visszafordíthatatlan.

con-troll

#4 Re: #1

2016-01-06 16:11

#1: -  

 amennyiben az őseid osztrákok meg zsidók is, és nem csak magyarok... :)

na meg a mócokat napszámosnak, szolgának hozták le pl Rákocziék a hegyekből, úgyhogy nem kizárt, hogy az építkezéseken segédkeztek. 

 

con-troll

#5 Re: #2 --- hejesiráss

2016-01-06 16:15

#2: -  

 ellen.

"Műemlékrombolás ellen"...


Vendég

#6

2016-01-06 17:20

Az ilyesmit nem lehet kozombosen nezni!

Vendég

#7

2016-01-06 17:45

Ellenzem minden műemlék rombolását.

Vendég

#8

2016-01-06 18:21

igy probajak el tuntetni a magyarok epuleteit mik koloszvaron muemlekek igy probaiak meg semisiteni az oseink munkaiat de egy a gond hogy ok ijen teren semit nem tudnak fel mutatni mert ok semit nem epitetek csak romboltak es amivel dicekednek erdei szepsegevel az mind magyar vagy szasz nemet muemlekek kastejok varak es ok most mind maguknak nyilvanitjak es mejekre igeny van aszt le rombojak mint a tarzan hazat temesvaron el jot a tarzan fia meg nezni a hazat es mas hazhoz vitek mi le volt nagy reszben bontva hogy ne hogy igenyeje mert valoszinu mar valakinek el adtak mar es a tarzan szuloi haza meg epen alot semi serulese nem volt de ahogy a tarzan fia visza tert amerikaba a temesvari polgarmesteri hivatal le bontata es mikor kerdore letek vonva miert nem mutatak meg a valodi hazat es miert bontatak le a valasz az volt hogy azert nem mutatak meg a hazat mert az utca amejeken volt a haz nem volt le aszfaltozva es a bontasra a valasz nem erkezet mai napig de mar mas valaki epit a hejere !

Vendég

#9

2016-01-06 18:43

Mert erdekel kincses varosunk hirneve,ha tonkremennek a tortenelmi muemlekek, azzal szegenyebb lesz nemzeti kincsunk!
Mixtay Péter

#10

2016-01-06 20:27

Ez a múlt rendszer rombolására emlékeztet, ez barbarizmus, amit Szíriában követnek el napjainkban. Szégyen!


Vendég

#11

2016-01-06 22:10

Azért írtam alá ezt a petíciót,mert Kolozsváron végeztem az egyetemet és talán a legszebb éveimet ott töltöttem.

Vendég

#12

2016-01-06 22:37

Magyar vagyok - és mint építész technikus nyugdíjazásom előtt több mint 20 évet töltöttem műemlék-restaurálással foglalkozó tervező vállalatnál. Igy hát kétszeresen is fáj a kolozsvári épületek mostoha sorsa.

Vendég

#13

2016-01-07 07:00

Mert kolozsvari vagyok es szeretnem, ha szulovarosomban megmaradna minden regi, szep epulet, hiszen ezek adjak meg varosunk varazsat.

Vendég

#14

2016-01-07 07:14

Mert a lebomlasztott homlokzat borzasztóan fog kinézni. Tatárjárás most már nincs a Basta generális várleromboló hadjárata már rég volt. Mégiscsak 2016 kettőezertizenhatot irunk , mások már a Marson landoltak és tájképeket küldenek vissza a földi bázisra amit végignéz az egész földteke. És egy nagy gazdag város mint Kolozsvár a helyi tanács a volt miniszterelnök nem képes megőrizni az Arcot a kinézetet az ismertetőjelet amiért Kolozsvár az ami . Fogjanak neki javitsák újitsák de ne ROMBOLJANAK . István 54 éves és a még régi várost megőrizni akaró.

Vendég

#15

2016-01-07 08:10

Azért írtam alá, mert a legnagyobb fokú vandalizmusnak tartom városunk műemlékeit lerombolni.

Vendég

#16

2016-01-07 08:15

A százéves épület része a közvagyonnak, műemlék kategória. Ha a kürtöskalács izgalmas, akkor ezen épületek állagának megőrzése annál inkább! Még akkor is ha Kolozsváron vannak...


Vendég

#17

2016-01-07 08:18

Mert ez barbárság. Nagyapàm Fancsali Dénes Farkaslakàn született.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-01-07 09:30



Vendég

#19

2016-01-07 09:51

Nem lehet ezt a gondolatlan es barbar metodust elfogadni , amivel a müemleknek nyilvanitott epületeket valosaggal romboljak hogy meg több kart okozzanak ezzel a " mentö " akcioval ! Europai szinten vannak müemlek vedö es konzervalo metodusok amivel a vegleges ujra renovalasig az ilyen problemakat orvosolni lehet es kell !!!
Nem hogy a varoshaza büntet hanem ezek utan öket kell büntetni es feljelenteni !!!

Vendég

#20

2016-01-07 12:37

Műemlék és értékvédelmi szándékkal.A "faluromboláshoz" -is - lehetne hasonlítani. Szégyen!

Vendég

#21

2016-01-07 13:23

azért mert barbárság amit művelnek-

Vendég

#22

2016-01-07 14:01

Miért írta alá ezt a petíciót?Azért,mert felháborítónak érzem ezt a barbárságot!

Vendég

#23

2016-01-07 14:20

Elkepeszto torvenytelensegeket kovet el a magyarsag ellen a tobbsegi vezetes ..s ezt nem lehet szo nelkul turni!


Vendég

#24

2016-01-07 14:24

Mert egyetértek vele.
Egy törzsgyökeres kolozsvári

#25

2016-01-07 14:43

Fájdalmas látni, hogy a szeretett városunkat hozzá nem értő politikusok egy egyszerű döntéssel, egy tollvonással átalakítják, le rombolják, és ész nélkül megsemmisítenek mindent amit elődjeink annyi munkával, lemondással és nem kevés pénzáldozattal hoztak létre. A Jókai utcában laktam. Itt nőttem fel, a kisutcáin játszottam amíg gyerek voltam és mindig el voltam kápráztatva és varázsolva az épületek szépségein ... magamba szívtam a város szellemét, hangulatát.
Igen fáj, hogy ezeket a barbár tetteket szemünk láttára végzik el és semmi beleszólásunk sem lehet.


Mire ez a petíció érni fog valamit addig az események már javában lezajlanak, az épületek egy megváltozott, torz külsővel fognak állni előttünk és magunkban szállva lelkiismeret fordulásunk lesz, hogy nem tudtuk megakadályozni ezt a rémtettet!
Van egy ide illő régi mondás: " ne adj a tehénre gatyát, mert le fossa", azaz sajnos hozzá nem értő egyének döntenek a város sorsáról. Ez a mondás annyira aktuális!