Mondj nemet a sorkötelezettség visszaállítására!


Vendég

#426

2011-12-07 11:50

nem
Egy másik Zrínyis hallgató

#427 Re:

2011-12-07 11:54

#425: -

Nem tudom, hanyadjára írom le, de a sorkötelezettség 2005-ben nem lett teljesen eltörölve, csupán békeidőben felfüggesztették. Rendkívüli állapot és megelőző védelmi helyzet esetén az Országgyűlés visszaállíthatja (vagyis nem veszélyhelyzet esetén, aminek pl. az árvíz minősül), de akkor sem kötelező elmenni fegyveres szolgálatra, ott van a polgári szolgálat és a fegyver nélküli katonai szolgálat lehetősége.
Ne pánikoljunk, emberek!


Vendég

#428

2011-12-07 12:10

Aki kényszeresen háborúzni akar, forradalomról, harcról beszél, annak meg kellene vizsgáltatnia magát egy - pártfüggetlen, ha lehet, külföldi - orvossal.

Vendég

#429

2011-12-07 12:32

Nonszensz...jobboldali demagóg hülyeség!!!!

Vendég

#430

2011-12-07 12:55

Viktor! A saját kölködet küld katonának ne a mienkét!
kata

#431 Re:

2011-12-07 13:51

#51: Dév -  

 

csakhogy azt a cikket 2011.05.18., 20:37 2011.05.18., 20:38 adták ki és nem mostanában, azóta lefolyt ám egynéhány lityi viz a Dunán !!! .....a mostani hir meg mikori is ???
Valami Szovjetunió

#432 Ingyen munka!

2011-12-07 14:18

Az egész arról szól, hogy legyen ingyen munka erő! Aki nem akar fegyvert fogni azt majd beosszák a kórházakba egészségügyi dolgozónak, vagy építkezésekre.
Én anno vállaltam a katonai szolgálatot! Az alap kiképzés alatt nem tanultam meg se lőni se tankot vezetni! Az alapkiképzés után meg vitték az egész brigádot a Rózsadombra építkezni vagy Tokajba szőlőt szedni! Persze ezekből egy fillért nem láttam. A családom otthon nyomorgott, én meg össze szedtem egy jó kis tüdőgyulladást mert nekünk jégesőben is dolgozni kellett méghozzá esőkabát nélkül. Mikor leszereltem egészségügyi a betegségem szövődményei miatt nem tudtam visszamenni a volt munkahelyemre dolgozni. Sőt egyáltalában a szakmámban se tudtam elhelyezkedni e miatt, mert beteg emberre senkinek nincs szüksége.
Arról nem is beszélve, ha az építkezéseken valami gebasz volt persze mindig minket vettek elő, mintha csak szakképzett kőművesek lennénk!
Ha vissza vezetik a katonai szolgálatot azt csak az ingyen munkaerő miatt teszik és persze azért, hogy mindig legyen valaki aki a balhét elviszi lásd szegedi beteg csere évekkel ezelőtt. Ott is a legalul elhelyezkedőre kenték a dolgot. Itt is az lesz. Ha lesz valami probléma akkor a szolgálat lejárta után mehetsz a börtönbe utána meg a híd alá!
Úgy látszik Viktorunknak csak ennyit ér a magyar ember!

Vendég

#433

2011-12-07 14:18

Nem, Nem, és Nem!!!!
Nem tudom ki irta ezt a hülye peticiót

#434

2011-12-07 14:21

MÉGEGYSZER!!!!!!!!!!!!!!
Nyugalom emberek!
#401-nek és #408-nak van igaza!
#401 mondta: "2. A jogszabály lényegi változtatást nem foglal magába, csupán adatszolgáltatást jelent, amit az állampolgár !!!!!!!!!!!!MEGTAGADHAT!!!!!!!!!!
Szóval akár személyi adat, akár az egészségügyi adatok/vizsgálartok kiadása megtagadható békeidőben.... és rendkivüli helyzetben (ami nem lesz) sem kötelező fegyvert fogni,
"ott van a polgári szolgálat és a fegyver nélküli katonai szolgálat lehetősége."

Nem tudom ki irta ezt a hülye peticiót

#435

2011-12-07 14:42


A honvédelmi törvény kimondja, hogy a Magyar Honvédség békében az önkéntességen!!!!, megelőző védelmi helyzetben és rendkívüli állapotban az önkéntességen és az általános hadkötelezettségen alapuló haderő."
Továbbá a 2011-ben elfogadott Honvédelmi törvény is garantálja a polgári szolgálat és a fegyver nélküli katonai szolgálat lehetőségét is, rendkivüli helyzetben (békében megtagadható az adatszolgáltatás,akár személyi adat, akár orvosi....).....
Valami Szovjetunió

#436 Facebook

2011-12-07 14:43

Van a facebookon is a HEL-nek egy oldala, de valamiért nem érhető el! Tud róla valaki valamit?
Egy másik Zrínyis hallgató

#437 Re:

2011-12-07 14:58

#435: Nem tudom ki irta ezt a hülye peticiót -

Asszem, én ezzel a lendülettel feladom a népnevelést, úgy látom, biztonságpolitika diplomám fölött győzelmi tort ült az emberi agyakban lakó sötétség. Mindenesetre kösz a támogatást! :)

Kata

#438 Re:

2011-12-07 15:08

#144: -  

 

és milyen pénzből teremt uj munkahelyeket a sorkatonaság visszaállitása ?? Melyik munkahely vár akár 1 hónapot is arra, aki munkahelyéről bevonulna??? Nem csak a 18 évesekre vonatkozna ám, hanem egész a 40 éves koruakra is !.Persze, aki ilyeneket nyilatkozik,annak biztos van jó fizetése,és biztos tárt karokkal várnák akár 12 hónap után is valami "zsiros " cégnél !.

Vendég

#439 Re: Re:

2011-12-07 15:08

#437: Egy másik Zrínyis hallgató - Re:

:) valóban sötétek egyes emberek..
Nem csak ebben az esetben, hanem bármilyen más törvény esetében is azt veszem észre, hogy egy ponton túl nem tudják értelmezni a hivatalos törvény szövegét!..... :) Nm a támogatással kapcsolatban, máskor is :)


Vendég

#440 Re: Re:

2011-12-07 15:10

#437: Egy másik Zrínyis hallgató - Re:

Nem tudom ki irta ezt a hülye peticiót " voltam, az előbb lemaradt a név :)

Kata

#441 Re: Re:

2011-12-07 15:41

#170: Árpád vére - Re:  

 

Keves Árpád vére. Maximálisan egyetértek Önnek a legtöbb érvvével, de...Az itt olvasható kommentekből azért kiolvasható ám,hogy igazából nem a sorkatonaság ellen lennének az emberek, ha nem azt látnák ,hogy kormányunk mindent csak a saját védelmére, hasznára fordit. Nagyon sok lelkes fiatal van ám ,aki akár vérét is adná a Magyarságért, ha ugy adódna, a problémát én abban látom ,hogy már sajnos nagyon rossz állapotban van országunk gazdasági helyzete,és szinte már csak annyi ereje van ennek a 16-40 éves koruaknak,( a többiekről ne is beszéljünk ) hogy valahogy megteremtsék a mindennapra való kenyeret, amig még tudják.A másik probléma az, hogy amig kötelező volt a sorkatonaság, sajnos már akkor is csak csicskáztatták a katonákat, és nem a honvédelemre tanitották. Ezt bizton merem állitani, ugyanis egyik fiam még beleesett abba a kötelező időszakban .Én ugy látom, hogy egyre több fiatal is szeretne "változtatást" az országunk vezetésében.Kimondva,kimondatlanul, nem véletlenül nem akarnak bevonulni most katonának.Ha érti Uram.Tisztelettel : Adjon az Isten !
Hozzászóló

#442 Hozzászólok

2011-12-07 15:49

Azokhoz szólok akik lehurrogják és szerintük elbagatellizáljuk ennek a törvénynek a mondanivalóját!
Annak idején a fityisz kiállt a hallgatókért mikor tandíjat akartak bevezetni!
-most más formában ugyan de ugyanezt tervezik!
Kiálltak a szakszervezetek követelései mellett!
-Most pont ők fordulnak ellenük az új munka törvény könyvel ami sok dolgozót ellehetetlenít!
Nagy mellényel kiállt Taplós főpolgármesteri kampánya mellet!
-most pont ők tesznek keresztbe a fővárosnak.
Az öszödi beszéd után a legnagyobb tüntetés szervezők voltak, kirángatták a jó népet az utcára, hogy a kormány ellen tüntessenek!
-most mindent elkövetnek, hogy ne tüntessenek!
Ugyanez megy most a katonasággal is!
Korábban ők szorgalmazták, hogy szűnjön meg. Mikor 98-ban kormányra kerültek nem tették meg. Mikor 2002-ben jött az MSZP és el akarta törölni akkor is ellene szavaztak!
Végül az akkori honvédelmi miniszter és a kormány saját hatáskörében függesztette fel a sorozásokat!
De a 2010-es kampányban a fityisz már azzal kampányolt, hogy ők szüntettek meg!
-ami persze nem volt igaz! Utána lehet nézni!
Most ezzel az egésszel pont ennek az alapjait rakják le! Ha megvannak az alapok akkor bármikor vissza vezethetik.
Félek ezzel is az lesz mint az előbb felsorolt intézkedésekkel!
Adjon Isten

#443 Önkéntes katonaság

2011-12-07 15:59

Az az igazság, hogy sokan elmennének ma katonának ja jobb fizetés és magasabb technikai feltételek lennének a Honvédségnél! Nem beszélve arról, hogy ha az otthon maradt családtagokról is tudna gondoskodni az állam, pl: kisgyermekes feleség, vagy idős nagyszülők!
Sokan pont az anyagiak miatt nem tudják vállalni, ugyanis amennyit a katonaság kínál annyit bármelyik plázában árufeltöltőként megkeres. És akkor még haza is tud járni és tud gondoskodni a családjáról!
Arról nem is beszélve, hogy pár éve pont, hogy létszám stop volt a Honvédségnél, sőt nagyon tisztet anyagiakra hivatkozva leszereltek!
Talán ezeken kéne változtatni! -Megérné! Én biztos vagyok benne, hogy hamar feltöltődne a létszám akik szakemberek lennének és nem 18-20 éves csőcselék hada!

Vendég

#444

2011-12-07 16:42

Én nem hiszem, hogy ennyi funkcionális analfabéta lakik ebben az országban. Nem lesz békeidőben sorkötelezettség, olvassátok el.

Vendég

#445

2011-12-07 17:34

Ne engedjuk gyermekeinket a korrupt politikusok keze koze. Harcoljanak a mocskos kapitalistak.Nem a Hazarol szol az egesz,hanem a sunyi haza arulokrol.


Vendég

#446

2011-12-07 17:34

Totálisan értelmetlen dolog

Vendég

#447 Nem tudom ki irta ezt a hülye peticiót

2011-12-07 18:02

#442-vel ne törődjetek...Az mszp teljessen el akarta lehetetleniteni a tanulás lehetőségét,már a középiskolákban be akarta vezetni,a fidesz meg csak minimális összeget akar bevezetni a tandijra ami teljesen jogos. Ne az legyen, hogy a magyar adófizetők pénzéből kitanittatják magukat és utána elmennek külföldre....
A munkatörvénykönyvvel nem lehetetlenitett el senkit, a szakszervezetekkel is egy csomó dologban megálapodott. A fejetlenséget akarja ezzel is megszűntetni.
Demszky-nél jobban senki nem tett jobban keresztbe az országnak, a Fidesz rendszerezi a dolgokat, Próbálják helyehozni a dolgokat, ami nem könnyű, és egyik pártnak se lenne könnyű.
Azt akarják, hogy ne legyen káosz, vagy talán fáj azoknak, akik a 8 év mszp-s kormány alatt
loptak-csaltak h ezután már nem tudnak??
A Kossuth tériek szervezték a tüntetéseket annak idején és nem a Fidesz, a fodesz csak egy-két naggyűlést csinált és kész... ! Nincsenek meggátolva a tüntetések, mostanában is tüntetnek az emberek és semmi vizágyú meg könnygáz....
A másik meg ez a duma "h a sorkatonaság alapját akarják lerakni"... ez az mszp és a karta által uszitott duma, amit a HM többször kijelentette hivatzalosan, hogy nem lesz ilyen.....
A másik az h nincsenek erre az országnak súlyos milliárdjai, amikor több ezer milliárd az államadósság, és laktanyák és fegyverek sincsenek... Ezt a mostani adatnyilvántartás is megtagadható békeidőben:

UTOLJÁRA:
A honvédelmi törvény kimondja, hogy a Magyar Honvédség békében az önkéntességen, megelőző védelmi helyzetben és rendkívüli állapotban az önkéntességen és az általános hadkötelezettségen alapuló haderő."
Továbbá a 2011-ben elfogadott Honvédelmi törvény is garantálja a polgári szolgálat és a fegyver nélküli katonai szolgálat lehetőségét is, rendkivüli helyzetben (békében megtagadható az adatszolgáltatás)rendkivüli helyzetben sem kötelező fegyvert fogni, ott van a polgári szolgálat és a fegyver nélküli katonai szolgálat lehetősége.
Nem megszüntették, hanem felfüggesztették a hadkötelezettséget, ami rendkívüli helyzetben automatikusan visszaáll. Megelőző védelmi helyzetben az Országgyűlés dönthet róla, hogy visszaállítja.
A jogszabály lényegi változtatást nem foglal magába, csupán adatszolgáltatást jelent, amit az állampolgár békeidőben megtagadhat.
Csak az adminisztratív részen lesz változás, ugyanis a 2004-es honvédelmi törvény a katonai nyilvántartásba vételt csak a hadkötelezettség bevezetése után (illetve volt hadkötelesekről már béke idején) engedélyezte, ezt hozzák úgymond előre a békeidőre.

Vendég

#448 Nem tudom ki irta ezt a hülye peticiót

2011-12-07 18:03

Már bocs, de egy embernek aki a "tűzközelben" van Zrinyisek (Nemzetvédelmi egyetem-akár hallgató akár dolgozó), sokkal jobban hiszek, mint egy uszitó embernek, vagy egy hozzá nem értő és pánikot keltő újságirónak :)

Do Something!

#449

2011-12-07 19:25

Nem vagyok hajlandó elmenni akár OKJ emberölésnek is nevezhető tanfolyamra, ahol szólnak, hogy én 'ezt akarom csinálni".
A 2 nap alatt tapasztalható óriási ellenállás mindent elmond a hozzáállásról és annak kiválóságáról, hogy az EMBERI ÉLET NEM ELADÓ ÉS MÁS NEM RENDELKEZIK VELE A TULAJDONOSÁN KÍVÜL.

Békesség és áldás legyen az embernek állandó kenyere, nem pedig az akadozó szállítások és romlott ételekkel táplált nemzedék a jövő állítólagos zálogául kimondott és törvénybe foglalt múltidéző nyomorúságos tevékenysége. (A sorozás...)

Szeretkezz, ne háborúzz!
Számítok az együttműködésetekre!
Egy másik Zrínyis hallgató

#450

2011-12-07 19:38

Az még úgy érdekelne, hogy akik gyermekeik besorozását és külföldi katonai szerepvállalására kényszerítését vizionálják, mégis mire gondolnak, hova vinnék őket? Az afganisztáni PRT-ba iskolát építeni, az OMLT-be az afgán haderőt kiképezni vagy esetleg Ciprusra békét fenntartani? Elárulok egy nagy titkot: ez marhára nem így megy. Pont ez a lényege az önkéntes és professzionális haderőnek: megfelelően kiképezni, felkészíteni, felszerelni a hivatásos/szerződéses állományt, majd a legjobbakat kivinni misszióba. Egyszerre max. 1000 embert (ugyanis ennyi a Honvédség ambíciószintje, ennyi embernek tudja biztosítani egyszerre a békeműveletekben való részvételhez szükséges minimumot, az ellátást, felszerelést, egyebeket).
Egyébként azt is elárulom, hogy a fenti missziók mindegyike ún. nem háborús művelet, vagyis nem kötelezhetnek senkit a részvételre (igen, a katonák is szerződést írnak alá), mivel BÉKEIDŐBEN SENKI NEM HADKÖTELES!