Mondj nemet a sorkötelezettség visszaállítására!


Vendég

#401

2011-12-07 00:17

Kedves "Vitázó" Emberek!
1. Nem megszüntették, hanem felfüggesztették a hadkötelezettséget, ami rendkívüli helyzetben automatikusan visszaáll. Megelőző védelmi helyzetben az Országgyűlés dönthet róla, hogy visszaállítja.
2. A jogszabály lényegi változtatást nem foglal magába, csupán adatszolgáltatást jelent, amit az állampolgár megtagadhat.

UI: Véleményünk szerint semmi hátránya nincs a dolognak, a jelenleg is működő rendszert segíti.
(És jó pár emberre rá is férne!)

Aláírás: A Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem "CIVIL" hallgatói

Vendég

#402

2011-12-07 00:18

NEM!

Vendég

#403

2011-12-07 00:20

Sem a fiaimat, sem a férjemet nem adom! Csak ők maradtak nekünk! Ne el vegyetek, adjatok!!!!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-12-07 00:21


Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-12-07 00:22



Vendég

#406

2011-12-07 00:22

NEM ADOM A FIAIMAT
NEM ADOM A FIAIMAT! ÉRTÜK ÉLTEM!!!!





Snow

#407 csont nekünk

2011-12-07 00:23

Mi van ha az egész porhintés? Dobnak egy csontot és mi rárepülünk. Szentségelünk, kurva anyázunk, de valójában az egész kamu? Sosem az a valóság amit látunk, azt sosem látjuk, a háttérben marad. Én azt hiszem ez simán lehet ilyen. Itt háborgunk, Ők meg addig csinálnak valami turpisságot a mellékvizen. Ilyenkor kellene megvizsgálni milyen egyéb dolog történik.

Vendég

#408

2011-12-07 00:23

Nem tudom, kinek az agyszüleménye ez a petíció, de javasolnám neki, hogy mielőtt hülyeségeket terjesztene, vegye a fáradságot és olvasson utána annak, miről is van szó a törvényben (persze ne az index.hu-s mezei újságírók szakmaiatlan kitalációit, hanem a most elfogadott módosítást.)
Ami a lényeg: eddig sem volt teljesen eltörölve a hadkötelezettség, csupán 2005-től békeidőben fel van függesztve, rendkívüli állapot és megelőző védelmi helyzet esetén az Országgyűlés visszaállíthatja (vagyis nem veszélyhelyzet esetén, aminek pl. az árvíz minősül). Ezen a mostani módosítás nem változtat, csak az adminisztratív részen, ugyanis a 2004-es honvédelmi törvény a katonai nyilvántartásba vételt csak a hadkötelezettség bevezetése után (illetve volt hadkötelesekről már béke idején) engedélyezte, ezt hozzák úgymond előre a békeidőre.
Semmi több.

Egy másik Zrínyis hallgató
Felderítő 3112

#409 alacsony a kerítés.

2011-12-07 00:55

Elmebetegek, inkább kampányoljatok az ingyen sörért,vagy a fű legalizálásáért. Bár olvasni megtanultatok, értelmezni nem.De tudjátok mit, majd ha valami baj lesz, akkor csak várjátok majd a sült galambot, utána meg panaszkodjatok a F@kusznak, hogy jájájj nekünk senki nem segített."Sem a fiaimat, sem a férjemet nem adom..." Sírok, b+, sírok. Atomcsapás kellene ennek az országnak :(
antikatana

#410 write only?

2011-12-07 01:08

Néhány embernek komoly gondot okoz a szövegértés. Hol van itt szó a katonaság visszaállításáról? De nem baj, csak hajtogassátok a hülyeségeiteket. #401, #408 :Na, legalább van értelmes ember is a közelben ÉS! minő véletlen, Zrínyisek.

Vendég

#411

2011-12-07 01:51

Katonának? Ölni embereket? Jó, hogy nem.
Nem tudom ki irta ezt a hülye peticiót

#412

2011-12-07 01:53

Nyugalom emberek!
#401-nek és #408-nak van igaza!
#401 mondta: "2. A jogszabály lényegi változtatást nem foglal magába, csupán adatszolgáltatást jelent, amit az állampolgár !!!!!!!!!!!!MEGTAGADHAT!!!!!!!!!!
Szóval akár személyi adat, akár az egészségügyi adatok/vizsgálartok kiadása megtagadható békeidőben....

Vendég

#413

2011-12-07 08:10

én aláírtam, de nagyon bízom benne, hogy ez eleve valami vicc

Vendég

#414

2011-12-07 08:49

A döntéshozókat soroznám be és szívesen vállalnám kiképzésüket.., rájuk férne a fegyelem és sorolhatnám még mennyi egyéb..! P.A.

Vendég

#415 Re: ..de leginkább arra, aki ezt "kitalálta"..!

2011-12-07 09:03


Vendég

#416

2011-12-07 09:05


Semmi szükség a kötelező sorkatonaságra. Szeretném, ha a mai fiataloknak már nem kellene átélni olyan fél-másfél-két éveket, mint régebben kellett. Inkább a sportolást kellene favorizálni, olcsóbbá tenni számukra.

Vendég

#417

2011-12-07 09:27

Egyetértek.

Vendég

#418

2011-12-07 10:14

A harcosabb szellemu barataimnak.Egy bolcs baratom mondta nagyok nem lehetuk de jobbak igen.Alapvetoen a magyar hadsereget at kell alakitani katasztrofa elharitassal foglalkozo vilagkozponta,igy nem kene attol tartanunk hogy megtamadnak minket,es mindenki szemeben bajtarsak lennenk.Destabilizalo erok igergetik hogy haboru lessz Europaban ugy hogy ez a sorozasi bohozat kisse aggaszt.Nem vagyok fbi os vagy nemzetbiztonsagi szerv hogy sejtsem mitortenik,ezert osszeskuveselmeletekkel sem fecserelnem az idomet.
Ami biztosan tudunk,hogy a sajat kivegzesen minden allat es ember sajatmaga kell hogy ott legyen.
haza becsulete es a rongyos elet osszefuggeseben meg annyit,hogy ...........................
Kata

#419 Re: Legyen sorállomány a libsiknek.

2011-12-07 10:17

#11: Nem oda Buda - Legyen sorállomány a libsiknek. 

 

kedves nem oda buda. Üdv, nem tudom ki vagy de el tudlak képzelni.... :@ , én egy Anya vagyok és NEM értek egyet a véleményeddel!!! Két gyermekem van, egyik fiam még beleesett a kötelező sorkatonai időbe ,a másik már nem,de nincs különbség a két gyerek segitőkészsége között, egyformán és önként résztvettek hordani a homokzsákokat még barátaikat is vitték magukkal !!!!...(amig mások csak a tv-ben nézték)...Megette a fene azt a társadalmat, ahol az emberek már csak "kötelezőből" segitenek egy katasztrófa esetén.....Nevelés kérdése is ám , hogy hogyan állnak gyermekeink az emberekhez és az élethez !!!! Talán törődni kellett volna velük, mikor még kisgyermekek voltak !!
Kata

#420 "Hivatásos katona bárki lehet, nem kell sorozni."-egyetértek !

2011-12-07 10:48

Üdv,én egy anya vagyok .Két gyermekem van, egyik fiam még beleesett a kötelező sorkatonai időbe ,a másik már nem,de nincs különbség a két gyerek segitőkészsége között, egyformán önként résztvettek hordani a homokzsákokat még barátaikat is vitték magukkal !!!!...(amig mások csak a tv-ben,kényelemben nézték !!!)...Megette a fene azt a társadalmat, ahol az emberek már csak "kötelezőből" segitenek egy katasztrófa esetén.....Nevelés kérdése is ám , hogy hogyan állnak gyermekeink az emberekhez !!!!
IGe

#421 Hadkötelezettséget Ellenzők Köre

2011-12-07 10:49

Általános információk
A hadkötelezettség eltörlése közös céljából világnézetre, pártállásra, pacifizmusra, vagy éppen katonai hivatásra, és minden más hasonló dolgokra való tekintet nélkül bárki csatlakozhat hozzánk, vagy kinyilváníthatja külső támogatását.
Küldetés
Az emberölésmentes élethez való alapvető jogot kellene rögzíteni az Alkotmányban és a törvényeinkben és a hadsereg önkéntességét. Lelkiismerete, akarata, meggyőződése ellenére senkit se lehessen emberölésre kötelezni, vagy olyan helyzetbe hozni, ahol ez a lehetőség közvetve, vagy közvetlenül is fennállhat. A haza védelme csak meggyőződéses emberekkel lehetséges. Kényszerítettekkel nem.

A katonásdi ma már egy külön profi szakma, ami komoly felkészültséget igényel. Amatőröknek amúgy sem való.

A katonai rendszerben teljesíthető fegyvermentes munkaszolgálat pedig teljes mértékben kimeríti az ideiglenes, de akár végleges rabszolgasors gyakorlatilag minden kritériumát.

http://www.facebook.com/hadkotelezettseget.ellenzok?sk=info
Egy másik Zrínyis hallgató

#422

2011-12-07 11:11

A katasztrófavédelem és -elhárítás nem csak a Magyar Honvédség feladata, hanem a különböző, erre a célra létrehozott védelmi szervek (pl. polgári védelmi szervezetek, a hivatásos katasztrófavédelmi szervek, a hivatásos önkormányzati tűzoltóság,a rendvédelmi szervek... és az állampolgárok)végzik, a feltevés, hogy ezt csak az MH-nak kelljen csinálnia, már alapjában véve is agyrém.
Egyébként már kb. 10 éve létezik szlovák-román-ukrán-magyar együttműködés keretében a többnemzetiségű Tisza Zászlóalj, melyet pont azért hoztak létre, hogy a Tisza áradása esetén segítséget nyújtson a négy állam egymásnak.
Mégegyszer nyomatékosítanám: a törvény módosítása NEM a hadkötelezettség visszaállításáról szól!
Egy másik Zrínyis hallgató

#423 Re: Hadkötelezettséget Ellenzők Köre

2011-12-07 11:20

#421: IGe - Hadkötelezettséget Ellenzők Köre

Hahó, a Honvédelmi törvény kimondja, hogy a Magyar Honvédség ", békében az önkéntességen, megelőző védelmi helyzetben és rendkívüli állapotban az önkéntességen és az általános hadkötelezettségen alapuló haderő." Valamint biztosítja a katonai szolgálat helyett a polgári szolgálat végzésének lehetőségét lelkiismereti okokra hivatkozva.
Miről beszélünk?! Minden, amit akartok, már biztosítva van a 2004-es Honvédelmi Törvényben, illetve - ha ez nem lenne elég - a Maastrichti szerződésben is. Tessék megtanulni olvasni!


Vendég

#424 Re: Hadkötelezettséget Ellenzők Köre

2011-12-07 11:33

#421: IGe - Hadkötelezettséget Ellenzők Köre

Továbbá a 2011-ben elfogadott Honvédelmi törvény is garantálja a polgári szolgálat lehetőségét, annyi a különbség, hogy  a fegyver nélküli katonai szolgálat lehetőségét is megadja, ami a 2004-esben nem volt benne.


Vendég

#425

2011-12-07 11:42

Ugyan tagadják, hogy újra be akarják vezetni a sorkötelezettséget, de ez nem garancia amikor naponta kiakad a hantaméter tőlük.