Mondj nemet a sorkötelezettség visszaállítására!


Vendég

#151

2011-05-21 08:30

Ki akar háborúzni,mert én nem!
papa
Vendég

#152

2011-05-21 08:36

A FIDESZ ámokfutásának újabb bizonyítéka.


Vendég

#153 Re:

2011-05-21 08:37


Vendég

#154

2011-05-21 11:27

Ugy gondolom a fiatalemberek számára -és családjuknak is - rémtörténet volt a kötelező katonaság - miértis kellene visszahozni, mert "ő" katona is volt, nem hiszem hiszen Londonban tanult- , vagy most ez egy ujabb "hülye" ÖTLET?? na.neee

Vendég

#155

2011-05-21 11:32

A két fiam már nem volt katona. Valószínűleg kibírták volna, de nehezen. Szerintem a FÉRFI, az ERŐS, a KITARTó nem ott születik. Megállják a helyüket az Életben a rendesen elkényeztetett hadkötelezetlen fiúk is, a hazát meg védjék a szoldosok. Legyen szoldat, aki akar.

Vendég

#156 Re: Re: Legyen sorállomány a libsiknek.

2011-05-21 12:05

#16: - Re: Legyen sorállomány a libsiknek.

sztem csak a zemberek zemberére, a (maj'nemtorgyán) zelnökre akar hasonlítani, és feltehetőleg már csak ez az egy picike hiányzott


Vendég

#157

2011-05-21 12:06

Annak idején jobban át kellett volna gondolni a megszüntetést. A sorkatonák között együtt volt a szegény a kevésbé szegény a városi fiú a tanyán élővel a magyar a cigánnyal és tanultak egymástól s egy kicsit tolerálták egymást, s talán nem lett volna mára ez a szörnyű állapot ami van. Ez természetesen egy utópia. Nekem két fiam volt katona s nem haltak bele.

Vendég

#158 Re:

2011-05-21 12:08


Vendég

#159

2011-05-21 13:06

NÁTO tagokként nincs szükségünk a sorkötelezettség visszaállítására. A kormány "belső" használatra, saját biztoságának erősítésére ne azoknak az adófizetőknek a pénzéből tartson fenn hadsereget, akiket egyébként is megnyomorít.
A munkanélküliség csökkentésére se ezt a megoldást alkalmazza!

Vendég

#160

2011-05-21 14:26

Nem azért szüntettük meg nyomós indokok alapján a teljesen értelmetlen általános hadkötelezettséget,hogy a fityisz -ostoba vezére parancsára újra visszaállítsa!
Ehhez,meg az "alkotmányhoz" ,meg sok más egyébhez nem kell népszavazás,a századrangú vizitdíj eltörléséhez,a tandíjmentességhez(ami a Fidesz visszaállít),a kórházak privatizációjának megakadályozásához kellett???

Vendég

#161

2011-05-21 17:23

Egyszer már eltörölték a sorkötelességet. Szabad választást kapnak azok a férfiak, hölgyek,hogy ki szertne hivatásos katona lenni. Ezt a választást kell támogatni, erősíteni!
Hazánk katonai fenyegetettségekor kellene a tartalékosokat behívni.

Vendég

#162

2011-05-21 18:10

Több mint két évtizede tartalékos hadnagyként szereltem. Hál' Istennek azóta nem léptettek elő és reméltem, hogy egy életre el is felejthetjük egymást! Ők sem kerestek és de pláne én sem kerestem a honvédséget. Most meg azt olvasom, hogy aki tartalékosként szerelt le, azt nem 40 éves koráig, hanem akár a
a hivatásosok nyugdíjkorhatáráig is behívható lehet a tervezet szerint. Mi van? Szép kilátások!
Mint egy rossz álom!

Vendég

#163

2011-05-21 18:58

Szellemileg tönkremennek vele az emberek.

Vendég

#164

2011-05-21 19:32

A fiataloknak hiányzik a katonai nevelés, de nem így kéne megoldani. A sorkatonai szolgálat maga az unalom,de jó balhé. A rossz emlékű levente foglalkozásokhoz hasonlót kéne létrehozni a fegyelem és csapat szellem erősítésére. A sorkatonai szolgálat újabb pénzlopási lehetőség lehet. Az emlékeim szerint.

Vendég

#165

2011-05-21 20:26

Nem a mai kiadású gyereknek való!!!

Vendég

#166

2011-05-21 22:24

Ezek (orbi) sík hülyék! Ahhoz, hogy ilyen-olyan helyzetben behívhatók legyenek, alapos kiképzésben kell részesíteni őket. Az minimum két hónap. Vagy úgy akarja behívni a hadköteleseket itt a puska, láttatok már filmekben. Ott az ellen és lőjj. Nem tudom másképp nevezni ezt a gyógypedagógiai osztályt kijárt kormányt,mint szellemi fogyatékosok bandája.

Vendég

#167

2011-05-21 23:23

Nem értem , miért fontos most mindenben betartani az embereknek?
A kétharmadra hivatkozva elvenni a táppénz egy részét, rokkantsági nyugdíjakat, a korkedvezményeket,a 16 %-s adóval megkárosítani a szegényeket és most meg a fiatalokat visszaállítani a katonák sorába, amiről már oly szívesen lemondtak agykor.?
Hát akinek ezek a dolgok tetszenek, igen elkötelezett Fideszesnek kell lenniük.

Vendég

#168

2011-05-21 23:57

... kérdezem:
1. Hogy vásárol lakást és egyéb nagy értékű fogyasztási cikket, aki nem teljesítette a katonai szolgálatát és még nem töltötte be a 40. életévét?
2. Melyik bank ad majd hitelt a fenti személyeknek?
3. Ki állja annak a vállalkozónak a jövedelem kiesését és teljesíti az általa elvállalt projektet, ha behívják?
.
.
.
n. Normális volt-e az, akinek az agya helyén ilyen ötlet született?

Vendég

#169

2011-05-22 00:31

NÁTÓ tagok vagyunk hazánk nincs kitéve ellenséges hatalmaknak.Elég az a hadsereg ami most van .
Árpád vére

#170 Re:

2011-05-22 00:48

#5: -  

 NINCS BÉKE! SOSEM VOLT! (csak most még nem lőnek)

Az ember az egyik leghatékonyabb ragadozó a földön! Nem a tűz használata különböztet meg bennünket az álatvilágtól hanem az hogy mi a saját fajtánkat is folyamatosan gyilkoljuk.

1. Az országunk határain kívül a szoc. blokk szétesését követőn az ott felhalmozott fegyverek leszerlése nem mindehol úgy történt mint kis hazánkban! Az idióta, magyar politikusok a Magyar hadsereg teljes páncélozott hadieszközeit lánvágóval szétvágatták, ergó nincs páncélozott védelmi eszközünk sem és más sem, stb....

2. Pl. északra tőlünk a felvidéken ez úgy történt hogy a Csehszlovák állam kettészakadása után az "ősi szlovák nép" pénzesebb nacionalistább polgári rétege, felvásárolta ezeket az eszközöket, ugyan hatástalanítva vannak de! bármikor újra élesíteni lehet őket. Ez mit jelent? pl. egy jahn slota vezette csürhe 1 óra leforgása alatt képes páncélozott hadieszközökkel bármikor az országra rontani.

3. Kérdezem? a harcképzetlen magyar polgár, aki mára olyan mély sötétégben él, mit tenne egy 62 tonnás lánctalpassal szemben? megkínálná kávéval? vagy hívná a győzikét tartson egy kis show-t? vagy segítségűl hívná VV 4 Alekoszt? dumálja le őket hogy ne tapossák szét a falut fél óra alatt? :-((

4. A VÁLASZ! PUSZTULÁS! Az a nemzet, ki feladja a jogát az önvédelem megtanulásának lehetőségéről, maga mondja ki a halálos ítéletét. A zsoldos sereg tagjai fegyverrel a kezében első sorban önnmagát és a közvetlen hozzátartozóit fogja védeni a többi meg le van sza....va, védje meg magát ahogy tudja. Jelenleg ez a nagy büdös helyzet.

A volt sorkatonai rendszerrel én sem értek egyet, sok volt benne a hiba. A katonai kiképzés, honvédelmi tudás megszerzése minden értelmes ember jól felfogott érdeke kellene legyen, a többinek meg kötelezővé kell tenni, mitöbb a tartalékos képzett álománynál még a fegyvert is ki kellene osztani mint Svájcban!

JA! hogy a liberális cionista köröknek nem érdeke egy magát minden helyzetben, akár fegyverel is képes megvédeni erős nemzet legyünk ez evidens.

Kedves honfitársak! Magyarországon GYARMATOSÍTÁS FOLYIK !!!!! (még vér nélkül)!!!!!!

Ma már nincs a magyarnak sem vize, levegője, földje!

ÉBRESZTŐ EMBEREK!!!!


Vendég

#171

2011-05-22 01:39

Nem akarok háborút, pedig ha felállítják a katonaságot, akkor annak nagyon nagy lesz az esélye, mert a hatalom nem a hatalmával él, hanem visszaél azzal.
Anya vagyok és nem azért hoztam világra gyermeket, hogy más ember hatalmi pozíciójának megtartásáért áldozza gyermekem az életét, ha akarja vagy sem.
Oldják meg a politikusok, főleg a jelenlegiek, mert anno mit ordítottak mindenhol nem kell katonaság, minket megvéd a NATO. Mi az elgyengűlt talán?? Elvesztette erejét, vagy meg akarják támadni? Most nekik fogják azt mondani: Takarodj haza USA!

Vendég

#172

2011-05-22 06:45

Nem hiszek a katonai szolgálatban.Aki akar menjen de ne legyen kötelező!!

Vendég

#173

2011-05-22 07:52

"...mert nem érted, csak harcolni vagy jó..." (Presser)
Tamás

#174 Re:

2011-05-22 09:10

#155: -

Életem legborzasztób 2 éve volt. Elloptak 2 évet, teljesen értelmetlenük. Megtanultam lopni, csalni, hazudni és hogy az emberi butaság és rosszindulat határtalan.i


Vendég

#175

2011-05-22 09:53

Örültem, mikor a kötelező sorkatonai szolgálatot eltörölték. Lelkileg, fizikailag nem minden ember alkalmas rá. Éppen ezért változatlanul az a jó megoldás, ha mindenki szabad akaratából dönti el, szeretne-e hivatásos katona lenni.