Mondj nemet a sorkötelezettség visszaállítására!


Vendég

#1

2011-05-18 10:48

Nagy vívmánynak tekintettem és tekintem ma is, hogy a NATO-ba való felvételünk után a szociálliberális kormány majd 10 éve eltörölte ezt a mára idejét múlt intézményt. Szerződéses katonák legyenek hazánkban, akik ezt azért választják, mert pénzt kapnak érte, meg szeretik a harciaskodást.

Vendég

#2

2011-05-18 10:57

Ez is csak egy újabb figyelemelterelő akció a kormány részéről. Mindent elkövetnek annak érdekében, hogy ne arról kelljen beszélni, hogy mit tettek az országgal. Szégyen.

Vendég

#3 Re:

2011-05-18 11:07

#2: -

Nem kétlem, de attól még kishazánkban jó pár millió embert sikerül negatív értelemben felturbósítaniuk.


Vendég

#4

2011-05-18 11:12

Aki akar az most is lehet katona!Ki fenyegeti az ország békéjét? A FIDESZ-n és a KDNP-n kívül más nem! Nem engedem,hogy a fiaimat ölni tanítsák!

Vendég

#5

2011-05-18 11:45

Béke van ne a háborúra készüljenek, építsenek!

Vendég

#6

2011-05-18 12:04

A sorkatonaság volt az eszköze a kommunista diktatúrának arra, hogy az éppen felnőtt gyerekekből engedelmes szolgákat faragjon a rendszer számára. Aki nem engedelmeskedett az így- vagy úgy, de beledöglött. A jobboldali politikusok rendmániája és a diktatórikus hatalomgyakorlás utáni vágya, most újra megteremtené ezt a már leküzdött antidemokratikus intézményt. A hivatásos katonaság épp elég eszköz a NATO szövetségi rendszerében lévő Magyarország számára integritásának megvédésére, akkora katonai erőt mint ez, a szervezeten kívül legfeljebb a marslakókkal szövetkezve tudnánk létrehozni. A valódi célok sokfélék lehetnek, de ezeket nem fogják az orrunkra kötni. Anyák, nagyanyák, húgok és nővérek rajtatok a sor, fogjatok össze ti is a fiúk megtörésére kitalált sorkatonai szolgálat bevezetése ellen.

Vendég

#7

2011-05-18 12:33

Állítsa már meg valaki őket,egy év alatt mindent és mindenkit tönkre tettek. Mi lesz a fiatalokkal? Én nyuggerként azt mondom,tegyétek azt,amit a vezír mondott valamikor:))) "egy-két pofon" ,oszt csak észhez térnek!

Vendég

#8

2011-05-18 13:04

Aki kitalálta arra is ráférne egy pár év kúszás.

Vendég

#9 Re:

2011-05-18 13:23

#2: - Teljesen egyetértek.

 


Vendég

#10

2011-05-18 13:23

Szoptam ott eleget, ne szopjon már más is!
Nem oda Buda

#11 Legyen sorállomány a libsiknek.

2011-05-18 13:41

De miért gond ez? A sorállományú katonaságnak az előnye békeidőben főleg katasztrófahelyzetnél érzékelhető. Azon kívül a magukkal semmit kezdeni nem tudó fiataloknak némi regulázást tesz kilátásba. Azok az örök lázadók akik úgy gondolják hogy azt csinálnak amit akarnak ráfáznak. Régi szlogenek még anno "A katona legfőbb erénye a feltétlen engedelmesség" vagy humorosabb " A parancsot ne ba...tok meg mert szaporodik". Bele gondolok a sok teljesen antiszociális idióta bekerűlne a darálóba. Előre dörzsölöm a kezem micsoda melberúgás lesz ez a sok "nem tudom ki vagyok és mit akaromkának". :) Remélem úgy lesz és megin lesz sorálományú hadserege Magyarországnak. (Tény és való mindent el lehet cseszni. Ezt is! De ha jól csinálják leht haszna nem is kicsi.)

Vendég

#12

2011-05-18 14:20

NEM, NEM ÉS NEM a fiaink sorkötelezettségére!!!
Sgt. Pepper

#13 Borgőzös agyalágyultak gyülekezete

2011-05-18 14:20

Ez már megint a Fidesztől megszokott módon fellőtt lufi. Agyalágyult vénemberek borgőzös elképzelése Szűz Mária országának ütőképes hadseregéről (vö. körkörös védelem a'la Kisgazdapárt), hatástanulmány nélkül. Gondolkodott-e már bárki is az ötletelők közül azon, hogy mibe kerül a regionális hadkiegészítő parancsnokságok személyi és tárgyi feltételeinek biztosítása, a hadkötelesek összeírása, sorozása, orvosi vizsgálata és felülvizsgálata? A kiképzésre behívottak hol kerülnek elhelyezésre, miből lesznek felszerelve, étkeztetve, szállítva, hogy egyéb katonai és logisztikai feltételek NATO előírások szerinti biztosításáról most ne is tegyünk említést? És a csicskáztatáson kívül milyen jellegű lenne a kiképzés? Mit kapnának a fegyveres szolgálatra, és mit a fegyver nélküli szolgálatra behívottak? És addig ki dolgozik helyettük, ha vannak olyan szerencsések, hogy munkahellyel rendelkeznek? És vajon 12 hónapig fenntartják számukra a kényszerűségből otthagyott munkahelyüket?
És lehetne folytatni a sort, mi mindennel járna, ha újból fel kívánnák építeni azt a rendszert, amit már egyszer mindenki megelégedésére a szoc-lib kormány leépített.

Vendég

#14 VÉDELMI HELYZET

2011-05-18 14:31

Annyi van, hogy ez nem sorkötelezettség, mert csak Védelmi helyzetben hívhatnának be embereket, NEM BÉKEIDŐBEN.

Csak ez nem jön le minden cikkből.


Vendég

#15

2011-05-18 15:02

A sorkötelezettséget azért szüntettük meg, mert nem kívánunk meghalni azért az ordas hazugságért, amit a felettünk uralkodó elit nem átall "hazának" nevezni!
Üzenem: menjen katonáskodni Orbán Viktor és Hende Csaba legyen a hadsegédje! Ketten együtt bármilyen ellenségtől könnyedén megvédi a hazát, mert aki ezt a párost együtt meglátja, az menekül hanyatt-homlok!

"Csak az menjen katonának, aki ilyet szeret"! (Kodály)

Vendég

#16 Re: Legyen sorállomány a libsiknek.

2011-05-18 15:06

#11: Nem oda Buda - Legyen sorállomány a libsiknek.

Aki a "mellberúgást" egy l-el írja, annak a véleménye sem sokat számít! Tanítsd meg a billentyűzetedet magyarul írni, azután tégy úgy, mintha véleményed lenne, vagy pláne - gondolkodnál...


Vendég

#17

2011-05-18 15:19

Nincs szükség újra a "megalázó" sorkötelezettségre ...

Vendég

#18

2011-05-18 15:22

nem szeretnék sorkatona lenni. menjen sorkatonának vagy bármilyen hadszolgálatot teljesíteni az, aki akar.

Vendég

#19

2011-05-18 15:25

Az én életemből 1,5 évet elrabolt a magyar állam. De az állam se járt jól vele, mert a kényszermunka eredményében nem sok köszönet van.

Vendég

#20

2011-05-18 16:47

Egyik legnagyobb örömöm volt, mikor végre biztonságban tudhattam a fiaimat a felesleges megaláztatás forrását jelentő sorkatonai szolgálattól. A seregben elsőként lopni tanul meg a kopasz, mert az öregek ellopják a felszerelését, hogy legyen mivel leszerelniük, aztán hazudni is, ha békét akar.
Ezt nem tanítottam nekik, jó lenne ha más se tehetné.

Vendég

#21

2011-05-18 16:59

Nem értek vele egyet, mert nem humánus, mert igazságtalan, és már egyszer eltörölték a sorkötelezettséget! Nem demokratikus, félelmet, ellenérzést keltő.

Vendég

#22

2011-05-18 16:59

Félelemmel tölt el, ha belegodolok a sok eszement intézkedésbe. Hát nem ezt a sorsot gondoltam magunknak, hogy rettegni,félni és FÉLTENI kell!!!!!!!

Vendég

#23

2011-05-18 18:01

A rendszerváltás nagy vívmányának tartottam, h eltörölték.

Vendég

#24

2011-05-18 19:09

Vállalom,hogy parlamenti képviselőként megszavaztam a sorkötelezettség eltörlését és büszke vagyok történelmi jelentőségű döntésünkre.Nemet mondok a restaurációs törekvésekre.A fiatalság testi nevelését a sportolási lehetőségek bővítésével,ingyenesen használható létesítmények biztosításával,az edzők és sportszakemberek anyagi megbecsülésével kell megoldani.

Vendég

#25

2011-05-18 20:15

Hivatásos katona bárki lehet, nem kell sorozni. Sehonnan semmilyen veszély nem fenyegeti Magyarországot!
A természeti katasztrófákhoz úgyis promt kell önkénteseket toborozni, közmunkásokat alkalmazni. A kiképzetlen, váratlanul berántott tartalékos csak homokzsáknak jó!