Megfelelőbb nevet az Egyetemnek!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Megfelelőbb nevet az Egyetemnek! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#76

2015-12-08 15:31

A petíciót két ok miatt írtam alá. Egyrészt a magyar egyetemnek magyar névadót elvet vallom, és bármennyire is érdekes-izgalmas személyiség Pallasz Athéné, semmi keresnivalója egy magyar egyetem nevében. Másrészt tiltakozni szeretnék az ellen, hogy a politika ma mindenbe beleszól az érintettek feje felett, ráadásul legtöbbször, mint jelen esetben, hülyeséget mond. Született kecskemétiként azt támogatom, hogy az iskolák hallgatói és tanárai döntsenek, a kotnyeles politikusokat pedig rúgják valagba.
Lacika

#77 Re: Re:

2015-12-08 15:35

#29: Nevek harca - Re:  

 Igazad van, a név nem számít a munkahelyen, de szerintem van Magyarországnak elég híres embere akiről el lehet nevezni egy egyetemet. ...

Nem kell névért külföldre menni....


Vendég

#78

2015-12-08 15:56

Egyet értek a felvetéssel. Pallas Athene a görög mitológia alakja, aki a tudományok istene. Akkor ennyi erővel lehetne már Thot is, aki az egyiptomi kultúra Pallas Atheneje.

Vendég

#79

2015-12-08 16:09

Csak. Szalay takarodjon a p....a!

Anonymous

#80

2015-12-08 16:45

Vicc ez as egész, porhintés. Egyáltalán miért használhatják az egyetemi titulust? Legjobb tudomásom szerint az 5 éves és nem négy. Jah, "Alkalmazott Tudományok Egyeteme", ami csak egy most kreált titulus, semmi köze az igazi egyetemhez. Szolnokon ezerrel nyomják a dumát, miszerint egyetem város lesz, még ez az utolsó főiskolás év, jövőre mindenki egyetemista lesz. 4 éves képzésen... Arról nem is beszélve, a szint nulla, harmatgyenge a képzés, hallgatók jóformán nincsenek, okj-s kreténségekkel próbálják a hallgatói számot kozmetikázni. Ezzel az összeborulással sokat nem fognak elérni, attól nem lesz több hallgató, Kecskemét még nem fogja az ott dolgozó kutyaütők hadát eltartani évfolyamonként és szakonként 10-20 hallgatóval. Arról nem is beszélve, a campus hitelét ugyan átvállalta az állam, de így állami tulajdonba is került, köhömm...

Temérdek

#81

2015-12-08 16:51

A Kecskeméti Egyetem, vagy Szolnoki Egyetem elnevezés nyilván nem jöhet szóba részrehajlás miatt.
De miért is rosszabb a Pallasz Athéné név, mint mondjuk a Columbia, Yale, Harvard?

Temérdek

#82 Re:

2015-12-08 16:55

#76: -  

 "tiltakozni szeretnék az ellen, hogy a politika ma mindenbe beleszól az érintettek feje felett"
Gondolom az ellen nem akarsz tiltakozni, hogy a politika beleszólt, és egyetemet csinál a főiskolából, és egy világbajnok kampuszt épít oda milliárdokból? Aki a zsozsót adja, az nevezheti el az intézményt. Szerintem meg kellene versenyeztetni a dolgot a magyar városok között, ki akar egy vadiúj egyetemet ilyen névvel.


Vendég

#83 Re:

2015-12-08 17:07

#59: Gömbigazdi -  

 Ez szuper! Nekem nagyon tetszik ez a név! :-)

Pierre Tombale

#84 Re: Re:

2015-12-08 17:11

#82: Temérdek - Re:  

"Gondolom az ellen nem akarsz tiltakozni, hogy a politika beleszólt, és egyetemet csinál a főiskolából,"
Figy, az ellen is tiltakozom, nehogy szomorú legyél. Ugyanis tele van a hócipőm a politika eszetlen nyomulásával. Nekem nem fájt volna, ha a főiskola megmarad főiskolának. Ez amúgy is Matolcsy-egyetem lesz, ahogy a kecskemétiek mondják, és a nemzeti bank elnöke nyilván totál legitim módon alapítgat egyetemeket. Mellesleg közpénzből, és ha lenne egyetemi függetlenség, akkor nem lenne olyan egyszerű az "aki a zsozsót adja, az nevezheti el az intézményt" elv.


Vendég

#85

2015-12-08 17:13

Mert nem tartom jónak ezt a nevet.

Vendég

#86 Re: Re: Re:

2015-12-08 19:25

#84: Pierre Tombale - Re: Re:  

 "ha lenne egyetemi függetlenség"
Tessék magánegyetemet csinálni (de valszeg a nevét akkor is az fogja megmondani aki a zsét adta hozzá).

Kékszem

#87

2015-12-08 20:22

Javaslom a Kunsági Egyetem nevet. Jász-Nagykun-Szolnok és Bács-Kiskun megyék nevei alapján.


Vendég

#88

2015-12-08 20:24

A kitalált név nem ide illő, van normális magyar névadó magyarország ezen vidékén is!
Pierre Tombale
Vendég

#89 Re: Re: Re: Re:

2015-12-08 20:37

#86: - Re: Re: Re:  

 Egy magánegyetem olyan nevet ad a kreációjának, amilyet akar, felőlem lehet akár Bodri Kutya Egyetem is, de egy állami egyetemnek nem feltétlenül kell oda nem illő nevet adni. Értsd: attól, még hogy valaki az államot képviseli, nem okvetlenül kell hülyének lennie. És mivel az állam különféle jogcímeken igényt tart a pénzemre (mit igényt tart, több mint a felét elveszi), elvárom, hogy normális neveket találjon ki. Valaki fent a Kunsági Egyetem nevet javasolta, és az szerintem totál rendben lenne, de túl szellemes és logikus ahhoz, hogy a hatalmi önkény felvállalja. Ja, jut eszembe, Matolcsy alapítványának a neve a Pallas Athene Domus Mentis, az új névért felelős két fideszes képviselőt, Balla Györgyöt és Bene Ildikót nyilván csak a szolgalélek késztette a javaslatra. Egy szó mint száz, a Pallasz Athéné nevet józan ész nem, csak az alattvalói észjárás indokolja.

Pierre Tombale
Vendég

#90 Re:

2015-12-08 20:38

#87: Kékszem -  

 "Javaslom a Kunsági Egyetem nevet. Jász-Nagykun-Szolnok és Bács-Kiskun megyék nevei alapján"
Remek ötlet! Éppen ezért biztosan nem ez lesz a neve :-(


Vendég

#91

2015-12-08 21:46

Annyi híres embere van hazánknak, és Kecskemétnek. Miért nem lehet róluk elnevezni Kecskemét épülő gyöngyszemét?
Nincs Mese

#92

2015-12-08 23:41

Szép estét! Kérem szépen tisztelettel, a helyzet az hogy teljesen mindegy, hogy milyen nevet kap vagy ki után kapja a nevét egy oktatási intézmény, viszont az nagyon nem mindegy hogy MAGYARországon MAGYARként MAGYARúl beszéljünk, írjunk, olvassunk, tanúljunk és kérem szépen MAGYARországon MAGYAR neveket használjunk ha lehetséges. Ez az ügy már tényleg nevetséges rengeteg szép MAGYAR szó, MAGYAR név van. MAGYAR híres EMBERekről már nem is beszélve. Miért nem tudunk még mindig a mieinkre büszkének lenni Őket helyezni az első helyre mindendenki elé? Miért? Ez itt a nagy kérdés! A politikát Én kihagynám ebből a történetből. Én csak MAGYAR nevet SZERETNÉK az intézménynek.


Vendég

#93

2015-12-09 01:02

Volt hallgató vagyok

Vendég

#94

2015-12-09 07:49

Különössen felháboritónak tartom, hogy az Alapitványunkat hozzák igen kellemetlen helyzetbe. Alapitványunk a Pallas Athéné Domus Mentis az első perctől kezdva Kecskeméti Egyetem Gazdálkodás Tudományi Karát akarta és akarja létrehozni. Ezért dolgozunk sőt ezért vagyunk!
volt GAMF-os

#95 GAME over :(

2015-12-09 12:37

Egy régi vicc szerint a GAMF azért nem egyetem, mert az egyetem nem játék.

Szerintem alapból tök felesleges a szintbn lehúzó szolnoki főiskolával összevonni. Szolnok megyeiként embert nem tudok, aki oda járt volna. Annyira rossz a színvonal (nem csak az iskolái, hanem az oda járóké is), hogy az már fáj, úgyhogy hagyni kellene az egészet felszámoltatni, és akkor a KEFO simán lehetne egyetem, ahol arra koncentrálnának, ami valóban fontos. Vagy pedig a GAMF váljon ki belőle, mert ez a névválasztás egyszerűen vicc. Persze úgyis a két gyökér fog győzni ebben a küzdelemben, mi nem tehetünk semmit sem. :(


Vendég

#96

2015-12-09 15:32

Legyen gróf Szapáry Gyula a névadó!

A szolnoki intézménynek már rég lehetne ez a neve, de akár az MNB-alapítványnak is


Vendég

#97

2015-12-09 19:07

Tudatlanság és hozzá nem értés szüleménye e név. Hogy-hogy nem volt egyetlen képviselő sem, aki ezt a parlamentben megakadályozhatta volna?

Vendég

#98 Re:

2015-12-09 19:16

#94: -  

 Az alapítványon kívül, még ki akarta ezt a kart létrehozni? A hiányszakmák sorában a második a gépészmérnök, ennek bővítése biztos jövőt hozna! Erre milliárdokat ölünk egy felesleges szakmai bővítésbe? Hol fog elhelyezkedni és mit csinál majd ennyi közgazdász?! Pénzt termelnek? Kinek, minek kellenek?! Ha egy követ elhajítunk közgazdászt találunk el vele! Ezért vagyunk egyszerre gazdagok és szegények. A név maga debilitás és szégyen!


Vendég

#99

2015-12-09 19:46

Az a vicc, hogy szolnok csak csatlakozik.. Az új kar-t ugyanúgy ide húzzák fel és avval a Kecskeméti elég nagy lesz.. Ugyanúgy a Merci is itt van .Tehát kb a Szolnokit csatolják ide ...

this is sparta

#100 Re:

2015-12-09 20:00

#97: -  

 Úgy, hogy fogyatékossak a paralamentben az "emberek".