Szatyor Miklós a Pécsi állatkert igazgatója mondjon le!!!


Vendég

#1151

2015-11-03 20:33

Tisztelt Aláírók!

Most ott tartunk,hogy 11 000 (tizenegyezer) ember mind hülye,hozzá nem értő,kommenthuszár stb., csak egyedül Szatyor a nagytudású,a felelős gondolkodású,ízig-vérig természetbarát az életét a természetvédelemre feltevő szakember.Annyira szereti az állatokat,hogy kedvtelésből rendszeresen gyilkolja őket vadgazdálkodás címen.Engem az érdekelne volt-e valamilyen hatósági engedélye a kilövésre?Esetleg csak önszántából cselekedett.Egy fokozottan védett állatfajról van szó!Ez mindenképpen vizsgálatot követel.Ha egy hivatásos vadász engedéllyel,felhatalmazással teszi ezt talán nem ennyire gyomorforgató.Várjuk a vizsgálatot.


Vendég

#1152 Re: Farkass

2015-11-03 20:51

#1150: Vadász - Farkass 

Ön valóban ezért írta alá a petíciót, mert ez nem tűnik logikusnak?!

egy lelkes pécsi állatkert-látogató

#1153 Szatyor Miklós védelmében

2015-11-03 20:54

Aki pécsi, tudja, hol van az Erdész út - Daindolok teteje. A középdaindoli völgy vége a Tubes lába, ahol a farkast is kilőtték. Szüleimnek is itt van háza, a hétvégét náluk töltöttük. Este megdöbbenve olvastam, milyen közel járt a farkas szüleim erdő széli kertjéhez (1000-1500 m), ahol pont aznap délután játszott édesanyám kis 22 hónapos fiammal. Testvéremet sikerült lebeszélnünk aznapi erdei futásáról. Mind emlékeztünk a 95-ös történetre is, akkor is itt laktam, akkor még kisgyerekként vártuk izgulva a gyéren világított utcában buszról hazatérő szomszédainkat.
Minden szakmai hozzáértés nélkül úgy ítélem, Szatyor Úr a kisebbik rosszat választotta. A gyűlölködő fotelállatvédőket, otthoni internetes szakkomentátorokat nem szokásom figyelemre méltatni, most mégis azt kívánom, érezzék bele magukat családom és magam helyzetébe, illetve képzeletben álljanak ott Szatyor Úr helyében abban a pillanatban, amikor mérlegelnie kellett. Lehet, hogy naiv vagyok, de nem hinném, hogy egy állatgyűlölő dilettáns sokáig bírná egy állatkert igazgatói székében.

laikusok

#1154

2015-11-03 21:03

Csak hogy segítsek egy kicsit.. Ez az állat, már nem először szabadult ki, és az első kiszabadulásánál több embert megtámadt, halálos áldozata is volt. Nem kell egyből az igazgatót támadni. Olvassatok utána. Beszéltem állatvédővel, természetvédővel, és azt mondta, hogy jogosan tette, mivel embereket támadhatott volna meg. Ha az utolsó oroszlán szabadulna ki, és megtámadna embereket, akkor azt nem lőnénk le? Gondolkozzatok már egy kicsit légyszíves!? A kábító lövedék is csak 20perc után használt volna(ezt a magyar farkasember nyilatkozta) és így még veszélyesebb lett volna, emiatt döntöttek úgy, hogy szegény ártatlan állattal végezzenek! A sok laikus, felháborodott ember, aki nem Pécsi, hanem máshonnét származó, az nyugodjon le, és válasszon más nyamnyogni valót! Ott van például az elefánt, és az oroszlán, akit kilőttek hobbiból!!! Azok ellen ugráljanak! 

Gaia

#1155 Re:

2015-11-03 21:07

#1151        

Na igen. Hozzászólásra nyílt lehetőség, hogy miért írták alá a petíciót... Vagy ennyi tudathasadásos ember él kis hazánkban, vagy ez pontosan az, aminek látszik. Ez az eset egyébként hivatásos vadászengedéllyel is gyomorforgató. 


Vendég

#1156

2015-11-03 21:13

Ezt minden jó érzésű embernek alá kell írnia !!!

Vendég

#1157 Re:

2015-11-03 21:22

#1154: laikusok -  

 Te aztán sokat segítettél! Miket hadoválsz itt össze? Nem zavar hogy előző nap érkezett Olaszból?


Vendég

#1158

2015-11-03 21:27

Én kiegészíteném ezt a peticiót azzal a javaslattal,hogy ameddig ez az ember az igazgató,senki ne menjen a pécsi állatkertbe....Ez a minimum,amit a szerencsétlen kiszolgáltatott állatokért megtehetünk

Vendég

#1159

2015-11-03 21:28

Állatkert igazgatónak alkalmatlan.

AtomAnti

#1160

2015-11-03 21:35

Lattam a kepet, ahol egy allatot vonszolt a kocsijaval. A tigrises kanape "takarotol" pedig rosszul vagyok. Megis mifele ember ez?! Elsullyedhetne!


Vendég

#1161

2015-11-03 21:37

Aki èleslövedèkkel indul egy szökött àllat keresèsère az gyilkos !





Vendég

#1162

2015-11-03 21:38

Szerintem sem jelentett semmiféle veszélyt emberekre az állatkertből szökött farkas. Altató injekcióval meg lehetett volna oldani a befogását. Valószínűleg amúgy is ijedt volt szegény, és mivel még soha életében nem vadászott, nagy valószínűséggel nem is tudott volna táplálékot szerezni magának.
jucushavanese

#1163

2015-11-03 22:00

Jo lenne ha vegre megszunnenek , a cirkuszok , az állatkertek.. Ellenőrzött Nemzeti Parkok váltanak fel , ahol hozzájuk méltó eletet élhetnének. Ahol tenyleg a megmentesuk , védelmük lenne a cel. Nem pedig a nagyobb látogatottság , profit érdekében adjak veszik, cserélik őket tobb ezer km utaztaztava . Kedvükre ölik meg oket , hol ezert hol azert büntetlenül !!!!

 

 

.

Biológus

#1164

2015-11-03 22:05

Szobatudósok és fotelforradalmárok. Tudás semmi, pofa nagy! Gratulálok! Ez az ország azért van ott, ahol, mert túl sok az "okos" ember.


Vendég

#1165 Re:

2015-11-03 22:13

#1164: Biológus -  

 Természetesen te kivétel vagy.Bravo.

Jucushavenese

#1166 Re:

2015-11-03 22:17

#10: -  

 az állatkerteknek a nem az állatok védelme , hanem a profit növelése a cel.!! Minel tobb embert megfogni.. Akik annyira ostobák hogy nem látják ez az allatoknak elethosszig tarto szenvedés. Nem eloszor oltek.meg indokolatlanul állatot, tartok tole nem is ez volt az utolso.


Vendég

#1167

2015-11-03 22:28

Mert a mai eszközök birtokában nem kellett volna életet kioltani, látszólag Szatyor úr vadászatnak tekintette az estet... nem értem meg, és nem való szerintem állatkert igazgatónak aki nem tiszteli az élet valamennyi formáját!!! SENKI nem volt veszélyben, csak a farkas Szatyor úrtól!

Vendég

#1168

2015-11-03 22:31

mert állatvédő vagyok, és elkeserítőnek tartom, hogy ez megtörténhet büntetlenül.
Vadász

#1169 Farkass

2015-11-03 22:32

Ez a petíciót 4000 ember írta alá Budapestről. Egy városból, ahol az emberek generációk óta el vannak szakadva a természettől, a vidéktől, egy művi környezetben a kutyáikat sétáltatják, macskáikat tartják egy panellakásban. Ezek az emberek magyarázzák el a vidékieknek, hogy mi az állatvédelem, vagy mi az, hogy természetvédelem? Fotel-állatvédők, akik itt írogatnak butaságokat, meg fröcsögnek ész nélkül. A farkast sikerült jégre tenni, senki nem tapsol, de ott a helye. A gyerekesek pedig pénteken újra birtokba vehetik az erdőt.


Vendég

#1170

2015-11-03 22:32

Miért neki kellett megoldani a helyzetet(felelősségérzet,bűntudat?)miért nem kért segítséget(pl.állatbefogók),jelentette az illetékes hatóságnak?Egyszer már leállították a keresést,akkor már nem volt  veszély vagy mégis?A veresegyházi eset a példa rá, hogy másképp is meg lehet oldani.Ők nem pánikot keltettek,hanem a szakszerű  megoldást keresték.Ami még ellene szól:"magamtól biztos nem mondok le".Hát volt olyan közlekedési miniszter,aki egy vonatszerencsétlenség miatt mondott le,pedig nem ő állította rosszul a váltót.


Vendég

#1171

2015-11-03 22:34

takarodjon haza! az ilyen nem való az állatok védelméért felelős hely vezetésére!
salapapa

#1172 húzzon haza!

2015-11-03 22:36

egy ilyen, embernek nem nevezhető lény mielőbb takarodjon el az állatok megmentéséért, bemutatásáért, védelméért felelős hely éléről!

salapapa

#1173 Re: Farkass

2015-11-03 22:41

#1169: Vadász - Farkass

budapestről írok. igen.

mindeközben járjuk az ország állatkertjeit, vadasparkjait. a veresegyháziakkal kimondottan jóban vagyunk. nem csak Istvánékkal, hanem a "srácokkal" is, négylábú barátainkkal.
elmondanád milyen jogon degradálsz engem? hmmm?
senkiházikám!

a nickem valós, adataim publikusak. egyenes gerincű ember vagyok, senki elől el nem bújok. fotelforradalmárkám! elmondhatod te is ezt magadról? :)

salapapa

#1174 Re:

2015-11-03 22:44

#1154: laikusok -  

 könyörögve kérlek, hozz cikket ahol az a halálos áldozata volt!
ehhhhhh... már te sem tudod, mit hazudj mi? :/


Vendég

#1175 Re: Farkass

2015-11-03 22:47

#1169: Vadász - Farkass 

 A gyermekesek akkor is birtokba vettek az erdőt,ha nem hallottál vona róla.Szerintem meg  te írogatsz butaságokat, meg fröcsögsz ész nélkül.Mi köze ennek Pesthez,vidékhez?Más véleményen levők vannak itt is,ott is.

Lelkisérült,fogyatékkal élő az az  ember aki képtelen az övétől eltérő véleményt tolerálni!