Petíció Valentin-Constantin Bretfelean, a marosvásárhelyi Helyi Rendőrség igazgatójának leváltására


Vendég

#1

2015-04-24 05:37

Most már bőven sok amit a magyarság ellen tett ez a Bretfelean.Ideje leváltani minél hamarabb amíg nem késő .

Vendég

#2

2015-04-24 05:48

Egyetértek a leváltásával.Sőt kérem ,hogy minél hamarabb váltsák le.

Vendég

#3

2015-04-24 06:54

Azon kívül, hogy jogunk van a kétnyelvűséghez, a rendőrfőnök az utóbbi időben egyfolytában provokál. Mintha jobb dolga, más elintézni valója nem is lenne Marosvásárhelyen. De tudjuk, közeledik a jövő évi helyhatósági választás, máris elkezdték a kapmányt, no mivel? Hát a "magyar kérdéssel". Nem kérünk belőle!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2015-04-24 07:05



Vendég

#5

2015-04-24 07:24

Domnu' Breftelean ați tras șirul prea strâmt și acum s-a rupt...

Vendég

#6

2015-04-24 07:24

Ez a példány nincs mit keressen egy közintézményben. Még takarítói állásban sem.

Vendég

#7

2015-04-24 07:25

a sri bukott ügynöke kimutatta soviniszta , nemzetgyülölő, szeparatista fogait, nincs helye az ilyen nacionalista elveknek, lejárt a komunizmus! le vele, sőt ne dolgozhasson semmiféle vezető funkcióban...Kérném Erdélyből száműzni!!!!

Vendég

#8

2015-04-24 07:28

Sa se termine odata cu sovinismul in Tirgu Mures. Romani, maghiari, tigani etc. traiesc de ani buni impreuna fara probleme, cu exceptia cazurilor cand politicienii sau preotii ii asmut unul impotriva celuilalt.

Vendég

#9

2015-04-24 08:03

Aláírtam mert Marosvásárhelyen születtem és ezt nem teheti a magyar lakóssággal szemben senki és azt, hogy megtíltsa, hogy ha haza utazom, ne érezzem othon magam!

Vendég

#10

2015-04-24 09:02

Hogy egy betelepült ne döntsön az ő akarata szerint az otthon maradt magyarság sorsáról.

És Marosvásárhelyen születtem családom egyes tagjai még mindig ott élnek és büszke vagyok származásom helyéről.

Fa

#11 SRI Florea Bretfelean

2015-04-24 09:05

Nem valoszinu, hogy Virag levaltana vedettjet... de probalkozni kell!

comunitarul-bretfelean-fost-securist

Florea es Vali baratok

 


Vendég

#12

2015-04-24 09:21

Ilyen munkastilusu embernek nincs mit kezdenie egy ilyen fontos intezmeny elen!
Luxor

#13 petició

2015-04-24 09:23

,,a fejétől büdösödik a hal,,- vagyis Bretfelean, főnöke, a vásárhelyi polgármester utasitására cselekszik. Leváltása együtt kellene történjen a polgármester menesztésével! Ezért ebből a célból is inditani kellene egy peticiót.


Vendég

#14 inscriptii de nume

2015-04-24 09:36

ez nem csak soviniszta dolog, 1990-ben a rendorseg ugyanugy nem vegezte a dolgat, nem vettek tudomast a veszelyeztetett helyzetben levo Suto Andras segelykereseirol, s amint kiderult, szervezetten folyt le a "fekete marcius"-i esemeny, kezdetileg ilyen ketnyelvu feliratokat szabotalva. Szerintem ez a lista tovabb kell jusson nem csak  a marosvasarhelyi vezetoseghez amelyiknek van szegyentelesege ugy csinalni mintha nem tudna mi tortenik. Tobb nyelvre le kellene forditani es a nemzetkozi sajtokhoz, europai szervezetekhez kuldeni. Ne varjuk meg amig oda jutunk mint 1990-ben. A hatteri anyag Florea-rol es Bertheleanrol ugyancsak talal az akkori helyzethez...ha nincs udemere aki vedje erdekeinket, koszonom hogy ti tesztek amit lehet.

 


Vendég

#15

2015-04-24 09:38

Az egyenjogusag es a normalitas elven!
Kezdeményező csoport

#16 Re: inscriptii de nume

2015-04-24 10:48

#14: - inscriptii de nume 

 A petíciót román, angol és német nyelvre is lefordítottuk és szándékunkban áll európai fórumokhoz is eljuttatni. A román, angol és német petíciók a fejlécben választhatóak ki.


Vendég

#17

2015-04-24 10:59

Constantin-Valentin Bretfelean nem alkalmas rendőrfőnöknek egy olyan multikulturális városban, mint Marosvásárhely, ahol Erdély legnagyobb lélekszámú magyar közössége él, melynek tagjai mégis másodrangú állampolgárnak számítanak, nem élhetnek maradéktalanul állampolgári és közösségi jogaikkal. Valentin Bretfelean sorozatosan sajátos értelmezés mentén alkalmazza a törvényeket és megfélemlíti a becsületes állampolgárokat, megbosszulja a civil kiállást és minden eszközt megragad ahhoz, hogy karhatalmi erővel meggátolja a civil jogérvényesítést Marosvásárhelyen.

Vendég

#18

2015-04-24 12:34

Szeretném ha félreállitanák hivatalukból az összes interetnikai feszültséget okozó személyeket, városunkban.

Vendég

#19

2015-04-24 12:39

Mert a rendőrfőnök ténykedése ellenkezik az alapvető állampolgári, Európa Uniós és emberi jogokkal és nem szolgálja a románok és magyarok közötti békés együttlétet, ellenkezőleg annak határozottan kárára van.
Kezdem unni

#20

2015-04-24 14:24

Idegesit,hogy minden úton a magyarokat hergetik és megalazzak.A kétnyelvűség a minimum egy olyan városban mint Marosvásárhely.


Vendég

#21

2015-04-24 14:55

Azért írtam alá a petíciót,mert marosvásárhelyi vagyok és biztos vagyok benne,hogy a tősgyökeres marosvásárhelyi román lakosokat eddig és ezután sem sérti(miben sérti ???? valaki magyarázza meg pontosan) a magyarul is kiírt utca névtábla.Nehogy már egy jöttment határozza meg a dolgok menetét városunkban.És ha azt kérnék valakik,még hozzá jogosan ,hogy igenis, legyenek kiírva az utcák régi történelmi megnevezései is úgy mint Széchenyi tér,Andrássy út stb.akkor ez a v-c b nevű ember a tömegbe lövetne? Emlékeztek még a marosvásárhelyi színház egykori előadására"Állítsátok meg Arturo Uit."?

vendég

#22 Vendeg

2015-04-24 16:31

Nagyon megszenvedi "szegény" ha leváltják, nyugdijba megy (már) 50 évesen . A nagy fizetése után lesz olyan 3500-4000 ron nyugdija !!! a mostani törvények szerint.  Valahogy megél belőle.              Nagy kár az ilyen embereknek bizalmat szavazni, ime visszaél vele. Le vele !!!!!!!!!!!!!!!!!


Vendég

#23

2015-04-24 16:38

Éljetek szabadon a szülőföldeteken! Senkinek sincs joga alattvallóként bánni Veletek! Hajrá Magyarok!


Vendég

#24

2015-04-24 18:54

Mert demokráciában a jogok és kötelezettségek egyformán érvényesek mindenkire, a jog betartása úgy szintén , nem kell holmi áltörvényességek mögé bujva magyarázni egyoldalúan a törvényeket és a kissebség jogait!
solder

#25 vendeg

2015-04-24 19:19

A gane inkab a zsebtolvajokal foglalkozna. Az idiota tudja e a reklam fogalmat, raadasul a mi adonkbol kapja a fizeteset a szerencsetlen.