Összefogás a nyíregyházi Apáczai Gyakorlóért


Vendég

#26

2015-04-25 13:36

Mert a 60 év nem lehet kevesebb, mint 0 érv!

Vendég

#27 Re:

2015-04-25 20:16

#9: -  

 Köszönjük


Vendég

#28

2015-04-26 06:10

Aligha akad városlakó, aki ne elismeréssel emlegetné ezt az intézményt, aki ide járt, büszke rá. Miért kell elrontani, ami jól működik, ami egyedi, ami különleges, miért kell, hogy egyenruhába bújjon, mint a trafikok, és megkapja esetleg még ez is a nemzeti jelzőt,? Agyrém!

Vendég

#29

2015-04-26 09:39

Kiállok az Apáczai gyakorló megmentéséért:
1. Mert újraindult az osztatlan felsőtagozatos tanárképzés, és a több szakon kialakult tanárhiányt követően remélhető tanárjelölti létszám növekedés a gyakorlóiskolák megtartását indokolja.
2. Mert a gyakorlóiskolák egyben tapasztalt módszertani kutatóműhelyek, melyek megszüntetése helyett azokat újból a tanártovábbképzés természetes bázisává kellene tenni. A főiskola oktatóival való együttműködés előnyei nyilvánvalók.
3. Mert az Apáczai gyakorló minden oktatási-nevelési mutatóban élen jár, eredményei vitathatatlanok.
4. Mert például matematikából az elmúlt két évtized alatt több, mint húsz brit hallgatói és tanári, oktatói csoport tanulmányozta a két gyakorlóiskola módszereit, mind sokat tanultak, és ennek is köszönhető az angliai matematikatanítási reform iránya. Emellett kísérletek történnek egyetemi gyakorlóiskolák alapítására, illetve a nyíregyházi háromosztatú "csoportnapi" modell alkalmazására (közös tervezés - hospitálás - közös elemzés) mind a tanárképzésben, mind a továbbképzésben.
Több brit mesterfokú és doktori disszertáció témáját merítette az itteni tapasztalatokból. Több TV-film, (BBC, Teachers TV) készült itt, és számos klippet használnak informálisan angliai tanárképzésben és továbbképzésben.
5. Mert tíz évig matematika szakvezető tanárként és harminc évig főiskolai oktatóként kiváló gyakorlós kollégákkal dolgozhattam együtt.

Dr. Szalontai Tibor nyugalmazott főiskolai tanár
Nyíregyháza, 2015. április 26.

Vendég

#30

2015-04-27 17:21

Itt voltam anno kistanár. A gyerekeim idejártak 13 évig.Nagyon jó döntés volt.
Makóné Holéczy Judit

#31

2015-04-28 09:03

Családom -másokhoz hasonlóan- sok szállal kötődik a Főiskolához, az Apáczaihoz, amely kiváló új iskolaként volt "a" gyakorló a TK közvetlen közelében (hogyan, miért lett másodlagos képzőhely?). A tanárképzés megindulása az egész régió haladását szolgálta,  évtizedek során országos elismertségre tett szert az intézmény - fővárosi iskolák derékhada is itt végzett egykor. A mai viszonyok között a városnak, megyének még inkább létérdeke volna e fontos szellemi műhely megőrzése. Az "illetékesek" nem így gondolják?!


Vendég

#32

2015-04-28 14:41

Amikor a Tanárképző Főiskola gyakorlója lett én az iskola tanulója voltam. Életreszóló tudás alapot kaptunk szeretett iskolánktól.
Nagyon megérezné a város, ha "véletlenül" megszüntetnék. Igaz most csak átszerveznék a KLIK-hez, de...
Az iskolának olyan patinás múltja,színvonalas oktatású jelene van, hogy megérdemli a jövőt.

Vendég

#33 Re:

2015-04-28 15:27

#16: -  

 Hú! Ez mennyire igaz!

 


Vendég

#34

2015-04-28 18:28

Mert itt tanítottam és akkor minden rendben volt itt.
Maradjon így továbbra is!

Vendég

#35 VÉGE

2015-05-30 08:10

2015. május 29. napján a GYAKORLÓ VÉGLEGESEN MEGSZŰNT.

 

1000*THX FIDE"SS"