Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#6301 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-22 07:59

#6300: - Re: Re: Re: Re: Re:  

Erre a kérdésre én is szeretném tudni a választ. 

Az viszont biztos, hogy aki most visszautasítja az adandó összeget, annak egyenlőre nincs gondja a különbözettel, mert semmit se kap. Pereskedhet, ha még van rá ideje, idege és pénze.  


Vendég

#6302 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-22 08:06

#6301: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Ez a gyalázat. A károsultak között rengeteg az idős, nyugdíjas ember, aki aligha fog pereskedni. Jól tudtá ezt a kártalanítás kiagyalói is, ezért van így kitalálva.   


Vendég

#6303

2016-04-22 08:18

NAGYON, DE NAGYON, ELŐRE MEGFONTOLT ALJASSÁGGAL BESZOPATTAK MINDENKIT!

Én úgy látom, hogy a pénzünkből annál többet, mint amennyit eddig kaptunk, többet nem látunk viszont.

 

A levél kézhezvételétől 30 napon belül, aki kap még pénzt az Alaptól, annak nyiltakozni kell, hogy elfogadja-e.

Ha visszautasítja, akkor itt vége van, az Alap vele már nem fog foglalkozni. Ha elfogadja, akkor kifizetik és neki

itt lesz vége, mert ezzel együtt a tv. szerint minden követeléséről lemond az Alapra javára.

A nullás levelesekkel meg már most végeztek. Nem foglalkoznak semmilyen panasszal,

lehet menni felszámolásba követelni QÉp Zrt-től a fiktív-, Hrurira Kft-től a valós kötvények után.

 

Egy szó mint száz, április 30 után a Kárrendezési Alap senkivel nem fog foglalkozni.

Aki elfogad bármennyit is azzal azért, aki nem fogadja el, azzal meg azért. Aki meg beadta a Hrurira

felszámolásba a hitelezői igényét, az meg várja szépen türelemmel a felszámolási eljárás végét.

Aztán, ha ott sem kap semmit, akkor találjon valakit, akit perelhet a pénzéért.

 

 

 

 


Vendég

#6304 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-22 08:22

#6302: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

... mert nem hagyunk senkit az út szélén, hanem aki ott áll, jól belerúgjuk az árokba, majd felhangosítjuk a luxus autónk rádióját, hogy ne halljuk meg a jajgatásukat... 

itt élünk és így élünk

 


Vendég

#6305 Re:

2016-04-22 08:24

#6303: -  

 Bölcs meglátás!


Vendég

#6306 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-22 09:34

#6297: - Re: Re: Re: Re:  

 nálunk ezt jelenti az "ex gratia"


Vendég

#6307

2016-04-22 12:13

Halgass a szivedre és mig élsz soha ne szavazz a fideszre !


Vendég

#6308

2016-04-22 12:51

Felhaboritonak tartom,hogy meg 2012.ben meszuntetett es leadozott ingatlankotvenyem akkori hozamat a 2015.ben vasarolt kamat nelkuli tokebol levontak es igy 0 .as kifizetest hozott ki a karrendezesi hivatal.Ha 1oo evig elnek akkor se jutna ilyen jogtlalan mar tulajdonban levo osszeg levonasat torvenybe iktatni!

Vendég

#6309 Re:

2016-04-22 15:55

#6308: -  

 úgy látszik, hogy ezeknél mindig van lejjebb


Vendég

#6310 Re:

2016-04-22 16:39

#6303: -  

 Nézd, annyira nem borús a helyzet. Aki 6 millió alatt volt, s volt jó sok fiktívje azaz QFD kötvénye, azt a BEVA kifizette, többségük még jobban is járt mint azok akik nem ebbe a körbe tartoztak. Nekik jött sok esetben a nullás papír, mivel a hozamlevonogatások, s esetleg 3 millió fölötti bünti miatt rosszabbul jönnének ki, ergó nem fogadják el, maradnak amit adott a BEVA annál, és kész. Igen, vesztettek, de nem 50-100%-ot, hanem buktak 20-25%-ot - mintha nem lett volna hozamuk pár évig.

Vannak olyanok is, aik 2014-ben tettek be pénzt, hozamuk nincs mert mire fizettek volna kész volt a csőd. De őket sem éri oly mértékű kár, hogy jajgatni kellene. Hisz hozamlevonásuk nem lesz, a betett pénzük 1-2 évig állt a semmibe, s a betett összegtől függően 0, vagy 11% tőkebuktával kiszállnak, s azért ez sem egy akkora trauma.

Akik 6 millió fölött voltak jóval, azok most is fognak pénzt kapni, a betett időtől azaz a megtermelt hozamoktól függően többet vagy kevesebbet. Mi pld 12 milliót kapunk most is - legalábbis erről van papírunk. Azért erre ha azt mondod "nem kapunk semmit" lelked rajta, nekem, hidd el, a 12 is jóval több mint a semmi. 

Akik nagyon szívnak azok alapban a 30 millió fölöttiek, esélyük sincs kapni szinte semmit sem, ha sok volt a bent levő pénz, hisz a hozamokat a 30-ból levonják. A másik kör aki nagyot szív az az, aki régóta volt Q ügyfél. Ez sajnálatos, főleg, hogy ők duplán ráfaragtak. Hisz mikor 2008-2012 közt a Q-nál tartották a pénzük, s ennek hozamai most elvesznek, máshol is simán lehetett 10-12%-os hozamokat termelni, bankban, biztonságban. Azaz számukra nagyon rossz story ez. Persze sokan sírnak jogosan, pld, akik az ingatlankötvényekkel lyukra futottak visszamenőlegesen tizenx évre.

Csak jelezni szerettem volna, hogy az, ha valaki rosszul jár, az nem 32000 teljes reménytelen embert jelent. Sokan írtuk már meg itt, hogy a veszteségeink ELLENÉRE, elfogadjuk a kártalanítást, s igaz elveszik nekem is 5 millió hozamom, meg majd 3 millió tőkem, de őszintén szólva, 24 meg visszajön, s a törvény nélkül mi jönne vissza ? A felszámolás ? Ugyan már... 

Az persze igaz, hogy magam is biztos vagyok benne, hogy 2010-ben szavaztam UTOLJÁRA a Fideszre, de a kárenyhítési dolog igenis sokunknak inkább POZITÍV dolog mint negatív.


Vendég

#6311 Re: Re:

2016-04-22 17:58

#6310: - Re:  

Van igazság abban amit írsz, de olvasd figyelmesen vissza magad, és próbáld ezt kivülállóként megtenni. Azonnal látni fogod, hogy megint egy olyan tv-t alkottak, ami végletes diszkrimitatív és totálisan szembe megy az ember igazság érzetével, a normális godolkodással és az emberi tisztességgel.

Szerinted normális az, hogy ha valakinek nagyon sok pénze volt bent (még 30 milliónál is több), az most lehet, hogy nem kap semmit. És ugyanez; minél hosszabban takarékoskodik valaki, annál kevesebbet kap. Ezeket az anomáliákat a tv hozók csakugyan nem látták előre, és ha látták, miért nem korrigálták? Tényleg csak ennyire képesek. Látva és átélve egy év vergődését, azt kell mondani, hogy igen. És ők mondanak itéletet felettünk, ez az igazi szerencsétlenség és gyalázat.


Vendég

#6312 Re: Re: Re:

2016-04-22 18:20

#6311: - Re: Re:  

  Természetesen az egész story büdös - nem véletlen az utolsó mondatom. Csak írtam, hogy sokkal, de sokkal rosszabbul is járhatott volna szinte bárki közülünk... Mint irtam, ne gondolod, hogy ugrálva, tapsolva örülök a majd 8 milliós veszteségemnek, amiből mint írtam 3 millió olyan tőke, amihez a Q-nak semmi köze nem volt - mégis elveszik. Ennek ellenére, jobb ma visszakapni 24 milliót és 8 milliót bukni, mint ha 32 millió menne a lecsóba...


Vendég

#6313 Re: Re: Re: Re:

2016-04-22 18:45

#6312: - Re: Re: Re:  

 NEM EGÉSZEN ÉRTETTEM, A VISSZAKAPOTT 24-BEN BENNE VAN A TAVALYI 6M BEVA IS?

vendég

#6314 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-22 21:21

#6313: - Re: Re: Re: Re:  

 

Az uzsora egyszerű esete a wikipédia szerint

„aki másnak szorultságát, könnyelműségét vagy tapasztalatlanságát felhasználva, olyan kikötések mellett hitelez vagy ad fizetési halasztást, melyek a neki vagy egy harmadik engedett túlságos mérvű vagyoni előnyök által az adósnak vagy a kezesnek anyagi romlását előidézni, vagy fokozni alkalmasak, vagy oly mérvűek, hogy az eset körülményeihez képest a szolgáltatás és az ellenszolgáltatás között szembeötlő aránytalanság mutatkozik”

 

Talán a 2. tv erre emlékeztet, szerintem van mit keresni a magyar és külföldi jogi fórumokon.

 


Vendég

#6315 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-23 18:18


Vendég

#6317

2016-04-24 09:20

mikor utalnak?


Vendég

#6318 Re:

2016-04-24 13:49

#6316: -  

Semmilyen használható új info sincs benne, a Tarsoly büntetőügye pedig nem érinti a kárrendezés mostani folyamatát.  


Vendég

#6319 Re: Re:

2016-04-24 15:04

#6318: - Re:  

Új nincs, de nyilvánvaló félrevezetés akad, pl. ez: 

„Mostanra egyébként az is kiderült, hogy a 32 ezer károsult közül 12 ezren egyetlen fillér kártérítést sem kaptak az elmúlt 13 hónap során. Ezek a károsultak egyenként perelhetnek.” 


Vendég

#6320

2016-04-24 16:22

20 ezren varunk erre. mikor utalnak?

 

 


Vendég

#6321 Re:

2016-04-25 06:02

#6320: -  

 Hamarosan.


Vendég

#6322

2016-04-25 10:19

A barátainktól ments meg uram minket! Az mszp-sek mellé felsorakoztak a jobbikos politikai dögevők is:

A Jobbik lépéseket kezdeményez a Quaestor-károsultak ügyében


Vendég

#6323

2016-04-25 17:30

Kedves Sorstársak! Segítséget, tanácsot szeretnék kapni olyantól, akinek NYESZ számlája volt, és azon Q kötvények voltak. Készpénz nem volt rajta mivel azt a keveset amiért nem vettünk kötvényt a számlavezetési díj elvitte. A transzferálás előtt még nekünk kellett néhány száz forintot befizetni, mert „mínuszos” volt a számla.  Ezt a felszámolónak készpénzben a helyszínen ki kellett fizetni. A felszámoló által kiadott „ 0” ás NYESZ  igazolást befogadást most két bank is elutasította.  Bízom abban hogy másnak van valamilyen javaslata (gyakorlati tapasztalata) ebben témában és segítségemre lesz mert nem akarjuk elveszíteni a 2008 óta vezetett NYESZ számlánkat. Előre is köszönöm!


Vendég

#6324 Re:

2016-04-25 17:40

#6323: -  

Nekem azt mondták a KBC Equitás-nál, hogy befogadnak nullás Nyesz-t.


Vendég

#6325 Re:

2016-04-25 17:44

#6323: -  

 Megkérdezhetem, hogy melyik ez a két bank, akikkel nem érdemes foglalkozni? 

Köszönöm előre is.