Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#3726

2015-09-01 13:16

Én is több,mint 41 évi munkaviszonybol megtakaritott pénzemet raktam a QUESTOR Rt-be,Egyrészt azért,hogy idóskori anyagi biztopnságáról gondoskodjunk,az idősek othonába való belépési dijat fizetni tudjuk.Másrészt gyermekeimet és unokáimat szerettük volna segiteni anyagila.Most a kormány elrabolta tölünk ezt a pénzt.Kereasztül huzta minden célkitüzésünket,csak azért,hogy a a haveroknak több jusson,a stadionok épitése folytatodjon.Rozsa Sándor és Sobri Joska forog a sirjában.Ők a gazdagokat sarcolták és a szegényeket segitették,a kormányunk a gazdagokat támogatja a szegényektöl elrabolt pénzekkel.Kormányunk számára ugy látszik smmit sem jelent 32 ezer kisember sorsa,ök dögöljenek meg a gazdagok,pedig hizzanak tovább.Istenemre mondom szégyelem,hogy magyar vagyok

Vendég

#3727 Re:

2015-09-01 18:03

#3726: -  

 szégyelem,hogy magyar vagyok.

Ezen könnyű segíteni! Biztosan akad otthon egy börönd.

 


Vendég

#3728 Re: Re:

2015-09-01 18:12

#3727: - Re:  

 a 3727-es biztosan nem q-áldozat

vendég

#3729 olvassátok!!!!!

2015-09-01 18:16

 

 

FELHÍVÁS!
Kedves Csoporttársak!
Ezúton szeretnénk tájékoztatást adni az e heti tüntetésünkkel kapcsolatban.
A BRFK-ra bejelentettük az eseményt „Demonstráció a Quaestor-törvény betartásáért és a teljes kárrendezésért” címmel.

Az e heti demonstrációval kapcsolatos információk a következők:

A rendezvény időpontja:
2015. szeptember 3. (csütörtök) 10.00 - 14.00 óra között

A rendezvény helyszíne:
Budapest, V. ker. Demokrácia tér
a Kossuth téren az Andrássy szobor melletti tér


Vendég

#3730

2015-09-01 18:41

Kedves Sorstársak!
A tüntetéssel kapcsolatban szeretnék néhány javaslatot tenni. Ahogy én látom a tüntetéseken egyelőre nagy számú jelenlétre nem számíthatunk, több befolyásoló dolog van, de ezt most nem részletezném. Ami eszembe jutott, bár tudom, hogy békés demonstrációról van szó, de a demonstráción lehetne amikor tiltakozunk, hogy "NEM HAGYJUK!" ütemesen tapsolni (láttam a menekülteket amikor fellázadtak...) azt sem tartanám rossz dolognak, ha akiknek van, vagy be tudná szerezni vinne sípot, kelepelőt, stb és szintén a skandálásoknál sípolna, kelepelne. Én amikor a demonstrációkon voltam láttam az elkeseredett, magába zuhant embereket, valamivel fel kell hívnunk magunkra jobban a figyelmet,! Kiabáljunk, ordítsunk, de ha ez nem megy akkor csináljuk amiket leírtam. Ha a demonstráció szervezők nem találják jó ötletnek, kérem válaszoljanak, hogy ezt nem szeretnék.

Egy-két db műanyag palackja mindenkinek van, azzal is lehet nagy zajt csapni!!!


Vendég

#3731 Re:

2015-09-01 19:03

#3730: -  

 Kritikus tömeg nélkül zajonghatsz, ahogy akarsz, rekedtre ordíthatod magad, de az egész annyit ér, mint halottnak a beöntés.

 


Vendég

#3732 Re: Re:

2015-09-01 19:44

#3727: - Re:  

 Kivánom: legyen benne részed!


Vendég

#3733 OTP HBPERP deviza kötvény

2015-09-01 19:54

Korábban  érdeklődő   sors-társamnak  írom,  hogy  ma  értesítést  kaptam  /furcsa  jogászi  firkákkal/ arról,  hogy  

a  kötvények  megvannak.  Persze  még  mindig  nem vehető  át,  arról  majd  a  csoda  PSFN  címén  tájékozódhatom.

Ez  is  több  a  semminél, mert  legalább   megvan   !!!

Ettől  a "jó " hírtől  függetlenül  megyek   tüntetni.!!!!!!!

Ne  hagyjuk   !!!

 

 


Vendég

#3735 Re:

2015-09-02 03:55

#3734: -  

 http://www.eco.hu/legfontosabb-temak/questor-oncsod/
Az oldalon, ahonnan eddig elég jól lehetett tájékozódni aligha nem felsőbb utasításra aug. 29 -én megállt az élet: Azóta volt híradás egy Veszprémi tüntetésről (80-100 ember) a fenti és egyéb cikkek.
www.veszpremkukac.hu/hetezer-megyei-karosult-fut-a-penze-utan/
Úgy látszik ez már alacsonyabb az ECO ingerküszöbénél.


Vendég

#3736 Re: Re:

2015-09-02 06:14

#3735: - Re:  

 Jó reggelt kivánok,igen napok óta én is tapasztalom,hogy semmi hir nincs az oldalon


Vendég

#3737 Re: Re:

2015-09-02 08:02

#3735: - Re:  

 Az összesküvés-elmélet kreálása itt is visszaüt!


Az ECO csak országos médiákat szemléz, megyeieket nem. Aug. 29. óta egyetlen esemény volt, a veszprémi demonstráció, s ez olyan súlytalan volt a médiapiacon, ami nem érte el az országos média, következésképp az ECO ingerküszöbét sem.


Vendég

#3738 Re: OTP HBPERP deviza kötvény

2015-09-02 08:50

#3733: - OTP HBPERP deviza kötvény 

"...a vagyonvizsgálat megállapította, hogy az ügyfelek pénzügyi eszközei – a nem valós kötvények kivételével - maradéktalanul rendelkezésre állnak..."

Remélem a valós Quaestor kötvényeinket - amiket a QKKA kellene, hogy kifizessen - nem akarják majd kiadni?

Tényleg! Mi van, ha kifizetés helyett ki akarják adni?

vendég

#3739 Re: Re: OTP HBPERP deviza kötvény

2015-09-02 08:54

#3738: - Re: OTP HBPERP deviza kötvény 

 Egyszer a QKKa-ra már átruháztátok vagy nem ?


Vendég

#3740 Re: Re: OTP HBPERP deviza kötvény

2015-09-02 09:03

#3738: - Re: OTP HBPERP deviza kötvény 

 Nagyon jó a kérdés, ezen biztosan sokan rágódhatnak.


Vendég

#3741 Re: Re: Re: OTP HBPERP deviza kötvény

2015-09-02 12:58

#3739: vendég - Re: Re: OTP HBPERP deviza kötvény 

Ruháztuk volna mindet, ha kifizették volna mindet.

A Q törvény szerint a kötvényeket ellenérték fejében kapja meg az Alap (9.§).  A 10.§ 5.pont szerint pedig: a BEVA által teljesített kártalanítás erejéig a követelés jogosultjává a BEVA válik.

A törvényben szó nincs fiktív és valós kötvényről, de a BEVA eddig csak a fiktív után fizetett. Ez már legyen is az övé, csináljon vele amit akar.

Engem az izgat, hogy ha a valós kötvényeket nem veszi át tőlünk a QKKA - merthogy ezekért csak innen remélhetünk pénzt -, akkor mi van? Mivel megvannak, kiadhatók. Még a végén megkapjuk, aztán mehetünk vele a Hrurirába?

 


Vendég

#3742

2015-09-02 16:09

Tudja valaki, hogy az AB mikor hajlandó az ügyünkkel foglalkozni? Mert amíg ezt nem teszi meg, nem történik semmi előremutató. Csak a toporgás megy.


Vendég

#3743 Re:

2015-09-02 16:23

#3742: -  

 Kb. egy év múlva (jó esetben)


Vendég

#3744 Re: Re: Re: Re: OTP HBPERP deviza kötvény

2015-09-02 17:06

#3741: - Re: Re: Re: OTP HBPERP deviza kötvény 

 Elvileg ki kellene adni, mint ahogy kiadja mindenki másnak a kötvényét, részvényét, stb..

 

Fiktív kötvény, ilyen kategória nincs. Azért sincs a törvényben, ez csak úgy elterjedt a szóhasználatban.

 

Bementünk a Q brókerhez, aki a pénzünkért cserébe adott Questor kötvényt, a másik részéért nem adott semmit (erre terjedt el a fiktív kifejezés, nincs jelentősége hogyan hívjuk).

A pénzünk azon részéért, amiért nem kaptunk semmit, a bróker átvert minket. Az hagyján, hogy nem lett értékpapír, a pénz sincs meg a brókernél. A BEVA a bróker visszaélések ellen biztosít, ezért a bróker csalásáéért ~6millió - 10%-ig helytáll. Ezek a kifizetések történnek most. Ez pont olyan helytállás, amit mások is kaptak korábban, meg amit kapnak a buda cash-nél is, illetve a questornál is, ha nem tudja kiadni az értékpapírokat vagy az ügyfélszámlán lévő pénz. Rengeteg ilyen ügyfél van szerintem, de még nincs hivatalos állás.

A pénzünk másik részéért megkaptuk azt a quaestor vállalati kötvényt, amit szerettünk volna. Itt a bróker nem csalt, ezek a kötvények ott vannak, nem tűntek el, létrejöttek, Kellernél is nyilvántartásban vannak. Ezek után ezért nem jár a BEVA, mert itt nem a bróker csalt, hanem a Questor Hruria vállalat nem tud fizetni. Itt alapesetben a brókernek ki kellene adnia a kötvényeket, mi átvihetjük más értékpapírcégbe és a Queastor Hruriától kellene megkapnunk az ellenértéket...

De van ugye a törvényünk, ami miatt nem tudom mi lesz. A Q alapé gondolom majd csak lesz, ha kifizet minket és megveszi tőlünk. Bonyolult ez.

vendég

#3745 nah !!!

2015-09-02 17:33

Az Orbán-kormány mindig nagy mestere volt annak a mutatványnak, hogyan palástolja, ha üres a házi kassza. Most is megy a rongyrázás, mintha volna mit a tejbe aprítani, de több jel is arra utal, hogy komoly pénzhiánnyal küszködik a kormány.

1. Húzza-halasztja a kormány a brókerbotrányok károsultjainak kártalanítását. Ez komoly hitelvesztést jelent, hiszen márciusban fűt-fát megígértek az ügyfeleknek. Most arra hivatkoznak, hogy a bankok megtámadták az Alkotmánybíróságon azt a döntést, miszerint nekik kell feltölteniük a kártalanítási kasszát.

Orbánék inkább kockáztatják, hogy ismét szószegőnek bélyegezzék őket. Az év elején megígérték, hogy nem terhelik a bankszférát újabb adókkal, sőt azt is, hogy fokozatosan csökkenteni fogják a különadókat. Ha a kormánynak (vagy a nemzeti banknak) lenne elegendő forrása erre a célra, valószínűleg nem cimbalmozna a bankok és a károsultak idegein.

A Questor-károsultaknak már kifizettek 41 milliárd forintot, amit mintegy 15 ezer károsult vett fel, de ők csak a 6 millió forintos értékhatáron aluli értéket vehették fel. Akik ennél nagyobb összeget buktak a brókercégnél, azok továbbra is tüntetnek, petíciókat írnak, és természetesen már nem hiszik el a kormány egyetlen ígéretét sem.

2. Hirtelen nagyon sürgető lett az állami földek privatizációja, amiből akár 500 milliárd forint is befolyhat az állami büdzsébe. Bitay Márton szakállamtitkár szerint mintegy 350 ezer hektárnyi az értékesítendő állami földterület, ami az összes magyarországi mezőgazdasági művelési ágú termőföld 5 százaléka. Ha a parlament megszavazza az ügyletet, arra is választ kapnánk, mi volt az a rejtélyes tétel a költségvetés tervezetében, amely az állami vagyon eladásából számolt több száz milliárdos bevétellel.

Az Orbán-kormány nem kezeli következetesen az állami vagyont: míg az egészségügy és az oktatás területén az államosítást szorgalmazza, addig a termőföld egy részét dobra veri. Az persze világos, hogy ismét a rokonok, haverok, Fidesz-közeli oligarchák járnak jól, hiszen elővásárlási joguk van azoknak, akik vitatható körülmények között jutottak az állami földek bérleti jogához. Jó fideszes szokás szerint így két legyet csapnak agyon egy lendülettel, hiszen pénz is jut az állami kasszába, és a haverokat is bebetonozzák a saját birtokaikon.

3. Az év közepére a 100 milliárdos költségvetési tartalékot szinte teljesen felélte a kormány. Csak júliusban 50,6 milliárd forintot költöttek el a tartalékból. Egyetlen projektre – történetesen a déli határzárra – még soha nem vettek ki ennyi pénzt a tartalékból, de egyetlen hónap alatt sem tapsolt el ekkora összeget a kormány soha ezelőtt. Pedig nagy szükség lenne még tartalékra, hiszen a menekültkrízis még biztosan elvisz újabb milliárdokat, ugyanakkor jöhetnek még természeti csapások, váratlan események, melyek következtében újabb forrásokat után kell néznie a költségvetésnek.

4. Amikor tavasszal leállították az M4-es autópálya Abony és Fegyvernek közötti szakaszának építését, mindenki arra gondolt, hogy ez csak Simicska Lajos kigolyózásáról szól, ám ettől a fordulattól is dupla hasznot remélt a kormány. Egyrészt megregulázta a lázadó oligarchát, másrészt pénzt spórolt a költségvetésnek. A kormány biztos volt abban, hogy az állami pénzből elindított beruházásba be tudja majd csatornázni az EU forrásait, ám ezúttal rendkívül következetesek voltak az unió bürokratái, ugyanis nem látták indokoltnak az építkezést, ezért fityiszt mutattak a kérésre. Az M4-es így olyan pénznyelővé vált, mint a stadionok: közpénzből épülnek, és teljesen reménytelen, hogy valaha megtérül az áruk.

5. És ha már az EU-nál tartunk, érdemes felidézni Lázár János bejelentését, miszerint a mostani hétéves költségvetési ciklus valamennyi uniós pályázatát ki kell írni 2017 júniusáig. Ez a gyorsítás annak a jele, hogy a kormány gyakorlatilag mindenét feltette az EU-s forrásokra. Így ha beválik a terv, a kormányzati ciklus végére ismét sok pénz juthat a központi költségvetésbe, ám a következő kormány (legyen az bármilyen összetételű) igen jelentős forráshiánnyal fog küzdeni, hiszen az évtized végére az összeg döntő hányadát felhasználják majd.

A kormány alig épít saját forrásokra, a magyar gazdaság teljesítménye továbbra is az EU-s pénzek lehívásának hatékonyságától függ. Miközben Orbán ádáz szabadságharcot vív a Nyugattal, és nincs az az alpáriság, amit a fideszesek ne engednének meg az Európai Unió intézményeivel és döntéshozóival szemben, a kormány valójában az uniós forrásoknak köszönheti, hogy nem szakadt még rá a mennyezet a korrupt és pazarló magyar költségvetésre.

 


Vendég

#3746 Re: Re: Re: Re: Re: OTP HBPERP deviza kötvény

2015-09-02 18:13


Vendég

#3747

2015-09-03 14:09

Mai demonstrációnak nem volt hírértéke?


Vendég

#3748 Re:

2015-09-03 15:50

#3747: -  

 Még a szervező Facebook csoport oldalán sincs érdemi információ.


Vendég

#3749

2015-09-03 16:45

Nem kellene egy paradigmaváltás a figyelemfelkeltésben, törvény betartatásában? Vagy akár pert indítani a kártérítésért inkább?


Vendég

#3750 Re:

2015-09-03 18:20

#3749: -  

 Igen paradigmaváltás meg egy-két jó kis öngyilkosság de csak szalonképesen hogy kedves SAJTÓ is tudósítson róla! Érik a vetés. Sokan még reménykednek –miben. Most a menekültek a fontosak, holnap más. Nekünk már csak tragédiák esetén lehet hírértékünk. A mai tüntetésről ennyi:

http://nepszava.hu/cikk/1068625


az is online változatban. Az ügyvédek dörzsölik a kezüket, bő aratás ígérkezik! Itt előre kell fizetni.
Utána meg a sikerdíj, ha nincs siker az se baj, az előleg már fél siker. Akkor inkább a szemfedő és tovább nem zsarolják, hitegetik az embert.