Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1776 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-04 08:11

#1770: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 OV ezzel bíztatja a bírkáit!   Neki semmi köze a kereszténységhez! Ő a megtestesűlt gonosz!  De,Isten elfog bánni vele!!  Isten azt igérte: KEZET RÁ,HOGY MEGBŰNTETI A GONOSZTEVŐKET!!  JAJJ ANNAK A BŰNÖSNEK AKI AZ ÉLŐ ISTEN KEZÉBE KERŰL!!!!!!!!!!!!  ÁMEN!


Vendég

#1777 Re:

2015-04-04 08:15

#1774: -  

 Nekünk kátosultaknak szedik össze "titokban" a lóvét !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Vendég

#1778 Re: Re:

2015-04-04 08:16

#1775: - Re:  

 IGEN! BÍRKÁK VOLTUNK MI IS.  DE EZUTÁN TIGRISEK LESZÜNK!


Vendég

#1779 Re: Re: Re:

2015-04-04 08:21

#1778: - Re: Re:  

Tehát vesszen a jelenlegi állami és egyházi hatalom, hajrá !


Vendég

#1780 INFO

2015-04-04 08:24

"A beva abba kapaszkodhat, hogy a 150 mrd QH kötvény (már ez is nehezen állja meg a helyét), illetve emellett nem ér semmit a kötvény" 

Alapvető tévedés: a QH kötvénynek a felfüggesztés pillanatában is volt jegyzett értéke. 

A fiktív kötvények eladásakor pedig egyszerű csalás történt.Mint ilyen,törvénytelen.Ebből adódik,hogy a megkötés előtti állapotot kell visszaállítani. Magyarul: számlákra visszatenni a leemelt kötvényértéket. 

Ami a lejáratkor (kamattal újra kötött) új kötvényeket illeti: ha ezeket a legelső kötési értékig ismerik el,akkor abból az következik,hogy az utánuk megfizetett minden közteher is elveszti jogalapját!


Vendég

#1781 Re: INFO

2015-04-04 08:33

#1780: - INFO 

Még annyit szeretnék mondani, hogy az állam jogi felelőssége szerintem nem áll fenn, a BEVA kártalanítási kötelezettségén pedig sokáig lehet vitatkozni. 


Terhelheti viszont jogi- és politikai felelősség az állam egyes képviselőit ezügyben, ahogyan azt korábban részletesen kifejtettem. 

A kötvényesek sokat buktak, a végső kár végülis egyelőre náluk van. Ez sincsen teljesen rendben, még ha jogilag erősen vitatható is a kérdés. 

Ez ilyen módon azonban gazdaságpolitikailag nagyon rossz üzenetet hordoz. A BEVA csak nagyon komoly és hosszútávra is igen kedvezőtlen hatások révén tudná egymaga finanszírozni a hatalmas kárt. 

Ezért úgy gondolom, az állam felelős dötéshozóit (gazdaság)politikai felelősség terheli a helyzet minél békésebb rendezésében. Ez a teljes magyar tőkepiac elemi érdeke, így végső soron állami érdek. Ezért értettem egyet Jaksity véleményével, hogy az állam szálljon be a kártalanításba akkor is, ha direkt jogi felelősség nem terheli. Még mindig jobb megoldás a kárt szétteríteni, mint egyetlen vagy néhány szereplőre terhelni azt. 

Nagyon rossz és összességében az egész országra kedvezőtlen hatása lenne annak, ha az állami és politikai szereplők nem látnák be, hogy fenti jogi- és politikai felelősségük hárításával a későbbiekben mekkora károkat tudnak okozni az egész országnak. 

Nagyon reménykedem a fentihez hasonló megoldásban, minden érintett szereplő közös érdeke lenne. Hogy a fiatal Orbán Viktort idézzem emlékezetből: "optimista vagyok, mert nincsen más lehetőségem". 

Ezzel kiszálltam a vitából, és kívánok minden fórumozónak boldog húsvéti ünnepeket!


Vendég

#1782

2015-04-04 09:16

Aki nem hiszi járjon .......

Magyarország méretéhez és tőkeerejéhez képest példátlanul nagy veszteségeket szenvedett az elmúlt évtizedekben az offshore jelenség miatt. 242 milliárd dollár magántőke – a teljes magyar államadósság két és félszerese – került offshore számlára. Az összeg abszolút mértékben is hatalmas: ezzel a világranglista 12. helyét foglaljuk el. Európából senki nem előz meg bennünket, és a többi kontinensről is csak gazdasági világhatalmak és néhány olajország.

....a többiről nem is beszélve !  !  !

Vendég

#1783 Vendég

2015-04-04 09:21

Véleményem szerint a Magyar állam ,amit elbukott a svájci frank elleni játékban( persze nem játszhatott volna közpénzen) január 15-én , azt a pénz gyűjtötte be a kisbefektetőktől ilyen olyan hazugságokkal álcázva, sztem nem létezett 150 milliárdos rábocsájtás a Q kötvényből, sztem a befektetők pénze és részvényei sincsenek a számlán. Az MNB kivonulása azért kellet,hogy be tudják gyűjteni a 3,8 milliárd kp-t és a 72 milliárdnyi rv-t.Eljátszák a közpénz ezért buktak volna!!! Eltüntetik a magánmegtakarításokat és megmentik őket mennybe mennek.

 

Jó gondolkodást!

 

 


Vendég

#1784 Re: Re: Re: Re:

2015-04-04 09:25

#1779: - Re: Re: Re:  

 Vesszenek az álszenntek,a képmutató farizeusok! A meszelt sírok! Akik azt mondják,hogy élnek de valójában halottak!  Dobjátok őket a külső sötétségbe! Lesz ott sírás,rívás,fogcsikorgatás!  


Vendég

#1785

2015-04-04 09:26

A zsidók (zsidó hitvallásúak) egyik ünnepét, a pészahot a kivonulás, az elkerülés és a kovásztalan kenyér ünnepének nevezik.

Itt az idő, induljatok mind, ahányan csak vagytok !  !  !

Ne keljen noszogatni egyet sem  !  !  !


Vendég

#1786 Re: Vendég

2015-04-04 09:29

#1783: Vendég - Vendég 

A mennybe evvel nem lehet kerülni...... 


Vendég

#1787 Re: Re: Vendég

2015-04-04 09:37

#1786: - Re: Vendég 

Az ejtőernyős kiugrása után megrántja az ernyő nyitószalagját ami leszekad.

Megrántja a tartalékot, az is leszakad.

Mi legyen most ? ? ?

Körbe néz, és meglátja az eggyik katonatársát.

Megörül, és kérdi tőle, mit kell ijenkor tenni?

Nem tudom mondja a társa, én a lőszerraktárból jövök ! ! !


Vendég

#1788 Re: Re: Re: Re:

2015-04-04 10:45

Köszönjük az emberséged! 

kis naiv

#1789

2015-04-04 10:55

Én is egy vagyok a "keményen dolgozó kisemberek" közül.

Növérként dolgozom és 60 éves vagyok. A szüleim és az én megtakaritásom van a Q-nál. 5 millió forint.

Én és a növértársaim cserélik a pelenkát, jó szót és mindent, amit megtehetünk adunk a beteg embereknek, és szeretjük a munkánkat. Nem voltam "haszonleső" "gondatlan befektető" stb. Mindig csak 1 évre kötöttem le a pénzt nyugdijas napjaimra és a gyermekeim boldogulására. Ha kérdeztem, a Q-t akkor mindig az volt a válasz, hogy biztonságban van a kis pénzem, a Beva  szavatol.A kamat sem volt kiriróan magas.  A Fidesz húsvéti üzenete az, hogy a pártok az ünnepre való tekintettel ne foglalkozzanak ezzel az üggyel. De kérdem én, aki egy pártnak sem tagja, a mi hangunkat ki hallja meg? Hogy "ünnepeljünk" igy, amikor életünk munkája veszett el? A politikai pártok hangját talán meghallja valaki.  Én már  nem tudok gyüjteni a fizetésemből, talán azokat kellene elszámoltatni akik hagyták ezt, akik még tavaly is aláirták  és hagyták, hogy tovább müködjön  a Questor. Terelést érzek, hogy miellenünk probálják forditani a többi embert. Én nem azoktól kérem a pénzemet, akik semmiről sem tehetnek, hanem azoktól, akik félrevezettek, akik csaltak és akik jól éltek, élnek és élni fognak az én megtakaritott pénzemből. Nem kell a hangulatkeltés ellenünk, ez csak elterelés. Már nincs pénzem ügyvédre sem, csak azt  szeretném visszakapni, amit odaadtam.

Miért nem gondol a vezetés (Fidesz, MNB, Pszáf, Kereszténydemokrata Párt) arra, hogy milyen Húsvéti ünnepek vannak nekünk, akik bizonytalanságban vagyunk, életünk megtakaritása van veszélyben?(nem is tudom szavakkal érzékeltetni a kétségbeesést, a kilátástalanságot, és a csalódást)

A Questor oldalán van a közlemény, hogy márc.30-tól felveszik velünk a kapcsolatot. Még egyetlen ilyen értesitésről sem  tudok. Velem együtt sok ember nem számitógép értő, (a saját munkámhoz értek és azt szeretem és büszke vagyok rá, hogy a beteg embereket szolgálom, és ez nagy örömmel tölt el, hogy nem hiába vagyok a földön).

Mindenki végezze a munkáját, nézzen a tükörbe és ne hazudozzanak nekünk és ne keltsenek rossz hangulatot ellenünk, én tényleg egy keményen dolgozó kisember vagyok, bocsi, aki lop attól vegyék el, és attól is, aki ebben segédkezet nyújt. 

Tudom, hogy sok-sok idős ember van, aki nem tudja az érdekeit érvényesiteni, nekik is csak a kétségbeesés marad.  Igy ünnepeljük a Húsvétot.

 

 


Vendég

#1790 Re:

2015-04-04 13:02

#1789: kis naiv -  

 Reggel bemondta a Kossuth rádió 7óra 5 perckor a hírekben (de azóta egyszer sem) hogy 6 millióig mindenkit kártalanítanak a BEVA által.(és nemcsak a fiktívre) Fülöp Zsuzsanna MNB szóvivő is nyilatkozott, kicsit másképpen szerintem.Leírva egyik hírportálon sem találom, a híreket interneten vissza lehet hallgatni.A károsultakon kívül már mindenki az ünneppel foglalkozik, nem tudom hogy tudják-e hogy milyen szerencsések? 

balek

#1791 Re:

2015-04-04 13:33

#1789: kis naiv - 

Szerintem az államnak kártalanítani kellene mindenkit és megtiltani az összes cégnél a hasonló ügyleteket. Persze, hogy biztonságos befektetést ígér mindegyik. Ez a csali. Én nem  a.Q. cég károsultja vagyok. Engem is rábeszéltek, és beugrottam.  Az ilyen és ehhez hasonló dolgok küldik az embereket a világban terroristának, szélsőbalosnak, szélsőjobbosnak. A kapitalista rendszer a hibás az egész világon.  Növekedni kell  és időnként lenullázódni kevesek haszonjának érdekében a többség elszegényesíítésével.


Vendég

#1792 Re: Re:

2015-04-04 14:16

#1775: - Re:  

 Egyikre se szoktam szavazni, elveszítettem a bizalmamat. Nem ma....


Vendég

#1793 Re: Re: Re:

2015-04-04 15:38

#1792: - Re: Re:  

 Már én sem adok több bizalmat, eddig is kár volt


Vendég

#1794

2015-04-04 16:32

Ünnepélyes csendet kér a Fidesz

Mi meg azt, hogy húzzanak a pi....ba.


Vendég

#1795

2015-04-04 16:46

http://privatbankar.hu/kkv/   +

 

mit-csinaltak-a-quaestorosok-a-mogyorod   +

 

-beregtetoi-foldut-mellett-279752

 


Vendég

#1796

2015-04-04 18:05

ad 1) a február 25-i dátumot és a kiadott utasításokat az ülés jegyzőkönyvével nyilvánosan bizonyítani kellene, de ez nem sikerült, mert kreált az időpont
ad 2) ha a Buda Cash bedőlése után nem tudott Orbán a még várható csődökről, akkor a kormánya több ponton (pénzügyi felügyelet, gazdasági irányítás, szakszolgálatok) megbukott
ad 3) a közpénzekről való intézkedésekkel egyidejűleg intézkedni kellett volna az érintett többi befektető érdekében is 
ad 4) a CHF január közepi elszállása után a pénzügyi szektort illetően vészes múlasztásba került a kormány, ha nem kért/kapott információkat a felmerült kockázatokról

Mindent egybevetve Orbán kormányfői felelőssége a bennfentes informácival való visszaélés gyanúja mellett hivatali kötelesség elmúlasztásával és közhatalmi állásánál fogva gazdasági erőfölénnyel való visszaéléssel is vádolható.
Plusz azért is, hogy állami pénzeket brókercégeknél parkoltattak. Egy bűnhalmaz a kormányfői tevékenység. Ez persze növelni fogja az eddig sem csekély bajokat: a pénzügyi rendszer iránti bizalmatlanságot.


Vendég

#1797

2015-04-04 18:20

Azért írtam alá a petíciót mert megengedhetetlen ,hogy elvegyék a nehezen megtakarított kis pénzünket , /hiszen úgy tájékoztattak hogy ez nem fordulhat elő/ de különben is véd bennünket a Beva tehát a tájékoztatás sem volt megfelelő. Szeretnénk belátható időn belül megkapni a pénzünket.Ki tud tájékoztatni hogy csatlakozni lehet e valamilyen ügyvéd által alakított és támogatott csoporthoz,ha igen akkor hol ? megköszönve szintén egy kárvallott.

Vendég

#1798 Re: Re:

2015-04-04 18:26

#1790: - Re:  

 A 6 millió csak 5,5 millió. Csak akkor 6 millió, ha valakinek minimum 6,5 millió volt bent. És hogy mi lesz a többiekkel, akiknek több volt bent? Szerintem frappánsan le akarják választani a 6 millió alattiakat, mert az afelettiek már "csak" kb. 10.000.-en vannak, ők a kisebb tömeg. És sikerülni is fog nekik, egyszerűen azért, mert ilyen a magyar. Ha megkapja a pénze nagy részét, akkor utána lesz...ja a többieket.:-(


Vendég

#1799

2015-04-04 18:26

A pénzügyi közvetítők győzködték az önkormányzatokat: nem lesz gond Quaestorral, hisz a fideszes önkormányzatok zöme is náluk fekteti be a pénzét, és a hozamok is azért ennyire jók, mert a cég jól fekszik a kormánynál. Hogy lehet, hogy a Quaestor még a bedőlése előtti pillanatban is kötvényeket osztogatott  ?  ?  ?

Törökszentmiklós a Quaestor csőd bejelentése előtt 3 nappal kapott ajánlatot a cégtől - meghosszabították még egy héttel a letétjüket, most 103,5 millió forintjuk ragadt Quaestor-kötvényekben.

Dunaszeg 20 ezer forint híján 51 millió forintot bukott azon, hogy március 9-én (a törölköző bedobásának napján!) elhitték, a csatornázási munkákra félretett pénzt érdemesebb még egy kicsit benntartani.

Abony, melynek éppen március 9-én járt le a lekötése, 279 millió forintot nem kap meg - és a városvezetés eddig sem a Quaestortól, sem az MNB-től nem kapott választ arra a kérdésre, hogy akkor most mire számíthatnak ?


Vendég

#1800

2015-04-04 18:27

A saját Q. ügyintézőt is lehet perelni, aki szándékosan megtévesztette az ügyfelet a BEVA garanciával. Csak ezt sokan nem tudják. Állítólag vannak, akik már az ügyintézőt is bevonták a feljelentésbe.