Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája

Tarsolyom Tele

#1001 Quaestor

2015-03-23 15:22


Vendég

#1003

2015-03-23 15:49

www.hvg.hu

Quaestor-ügy: elkezdődött a sikálás?


Vendég

#1004 Re:

2015-03-23 16:32

#1003: -  

 nagy baj ígérkezik számunkra  a mai hírek alapján!


Vendég

#1005 Re: Re:

2015-03-23 16:49

#1004: - Re:  

 Tarsolyos átiratja a cégét valami csóró hajléktalan nevére, a cégcsoport vagyonát pedig tologatják jobbra balra az ott lévő kis cégeken belül és a végén mindenkit kiröhögnek? Ez nem lehet ennyire egyszerű 2015ben Európa közepén. Sok országban itt már vér folyna.


Vendég

#1006 Re: Re: Re:

2015-03-23 16:54

#1005: - Re: Re:  

 Megtörtént a pénz kimentése,utolsók a sorban a kötvény tulajdonosok,nem kapunk semmit. Ebben Orbánék keze is vastagon benne van. Lényeg, hogy az ETO megmenekül.


Vendég

#1007

2015-03-23 16:56

Mert ezt ma LEGÁLISAN meg lehet tenni Magyarországon...

Vendég

#1008

2015-03-23 17:48

Ma ATV egyenes beszédben egy károsult beszél. !!!!!!!

Lélekben ott vagyunk.

 Kb félóra műlva


Vendég

#1009

2015-03-23 17:50

Egy kis figyelmet szeretnék kérni mindenkitől Quaestor Károsultak Hivatalos Oldalán!!!!!

2015.április 2.-án Déluán 17-20 óra között Palotás ügyvéd Úr várja a Budapesti károsultak csoportját Lurdy Konferencia és Rendezvényközpont

A ludy ház első szintje 9-es terem, 1097 Budapest Könyves Kálmán u 12-14. 1-es villamos. Kérek mindenkit ossza tovább igen fontos!!!!!!!


Vendég

#1010 Re:

2015-03-23 18:10

#1009: -  

 lehet tudni, hogy ő mennyibe kerül fejenként, olcsóbb, mint dr. Magyar ügyvéd úr, 50ezer Ft-ért? Csak mert egy ilyen ügy akkora reklám egy ügyvédnek, hogy ingyen is képviselhetné emberek tízezreit. De azért mindenképpen elmegyek 2-án.


Vendég

#1011

2015-03-23 18:11

A beteg kisfiam gyógyitására kuporgattuk össze a pénz!

Vendég

#1012 Budapestiek facebook csoportja

2015-03-23 18:12

https://www.facebook.com/groups/1421534641490808/

de a többi megyéknek is van. (Aki nem ismeri annyira a facebookot: Ismerősök keresésénél kell beirni pl "quaestor károsult"

 


Vendég

#1013

2015-03-23 18:16

mert rajtam kívül sok becsületes embert érint. Sok évi munkánk eredménye az ami most nagyon bizonytalanná vált, hogy megkapjuk-e ami a MIÉNK!!!!

Vendég

#1014

2015-03-23 18:18

Épp a bukás előtt vette ki a pénzét a Quaestortól a külügy

 

Reagált cikkünkre a külügyminisztérium. Bár a korábbi kérdéseinkre küldött válaszukban még nem cáfolták, hogy az Eximbank és a MEHIB is a Quaestor-csoportnál vezetett volna számlát, cikkünk megjelenése közölték, az említett cégeknek nem, csak a kereskedőháznak volt pénze a Quaestornál. A Magyar Nemzeti Kereskedőház tőkéjének egy részét viszont épp időben sikerült kimenteni a Quaestortól, vagyis "nem ragadt be", mint azt először írtuk.

Eredetileg azt is kérdeztük, hogy "mettől meddig" vezettek számlát a Quaestornál, erre válaszolva pedig meg is adták, hogy mikor nyitottak számlát, azt viszont nem tartották szükségesnek közölni, hogy éppen a cég összeomlása előtt kivették onnan a pénzüket.

De hogyhogy épp a bukás előtt vették ki a pénzüket? Azt írják, hogy azért, mert

az MNKH vezetői figyelték a pénzpiaci folyamatokat, látták azt, hogy bedőlt a Buda-Cash és a Hungaria Értékpapír, ezért úgy döntöttek, hogy a továbbiakban nem tartják a brókercégnél a pénzüket, és ennek megfelelően kivették a tőkét a Quaestortól.

---

Innentől van még valakinek valamilyen kérdése???


Vendég

#1015 Re:

2015-03-23 18:30

#1008: -  

 és a károsult után egy volt pénzügyminiszter az öncsőd ügyében


Vendég

#1016

2015-03-23 18:39

Szeretem a rendet !
Vendég

#1017 Re:

2015-03-23 18:48

#1014: -  

 Jó estét !

 

Jól megtervezett és zseniálisan végrehajtott terv. A politikusok előre szólnak mi fog következni. Így egyszerű a következő lépés. Gondolom a bűnüldöző szervek keze meg van kötve. Még azt is megérjük,hogy mint az olajügyek 30-80 évre titkosítva lesznek.Az MNKH vezetői milyen jó bennfentes információval bírhattak ,hogy pont előtte vették ki a pénzeket, vagy emiatt lett likviditási gond meg a többi fejes miatt?

 


Vendég

#1018

2015-03-23 19:06

Sajnálom a kis embereket, akik a megkuporgatott pénzüket elveszítették csalók miatt.

Vendég

#1019

2015-03-23 19:22

Tarsoly Csaba továbbra is a cége székhelyén dolgozik

A Quaestor Csoport fő tulajdonosa hétfőn arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a sajtóban megjelent hírekkel ellentétben sem a cégtől, sem az országból nem távozott, és ez nem is áll szándékában, valamint továbbra is személyesen vesz részt a reorganizációs munkában a cég székhelyén.

Tarsoly Csaba közleménye szerint az ügyfelek és a cégcsoport vagyonának megóvása érdekében reorganizációs tanácsadót vontak be, aki a kötvényeket kibocsátó Quaestor Financial Hrurira Kft. csődeljárás indításáról szóló döntést követően a folyamatokat koordinálja.

A Quaestor Financial Hrurira Kft. csődkérelmét első fokon egy formai hiba miatt a bíróság elutasította, a döntés azonban nem jogerős. A csődeljárási folyamattól függetlenül a Magyar Nemzeti Bank március 10-én felügyeleti biztost rendelt ki. Ez idő alatt a Quaestor Értékpapír Zrt. új ügyfélmegbízásokat nem fogadhat el – tudatta Tarsoly Csaba.

Hozzátette, hogy az intézkedések hatálya alatt az ügyfelek értékpapírjai és pénzeszközei feletti rendelkezési jogosultság szünetel, azaz sem készpénzkifizetés, sem kiutalás, sem értékpapír transzferálás nem lehetséges.

Hangsúlyozta, hogy a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt.-ből és a cégcsoport egyetlen cégéből sem történt vagyonkimentés, valamint

a reorganizációs tanácsadó bevonásával folyamatban van egy terv kidolgozása, amelynek célja, hogy a Quaestor Csoport vagyonának értékét az ügyfelek érdekében meg tudják óvni.

"Ezzel párhuzamosan mindent megteszünk olyan befektetők bevonására, akik további segítséget jelenthetnek" – írta a tulajdonos.

Közölte: múltbeli és jelenlegi vezető tisztségviselői pozíciójára tekintettel a lemondásától függetlenül mind személyesen, mind az érintett vállalatokon keresztül maximálisan együttműködik minden érintett hatósággal.

A Quaestor Financial Hrurira Kft. március 9-én öncsődöt jelentett.

"A Buda-Cash botrány olyan pánikot okozott az értékpapírpiacon, amely lehetetlenné tette a piac normális működését. (...) A kialakult pánik során ügyfeleink olyan mennyiségű kötvényt kívántak értékesíteni, amely meghaladja a Quaestor Csoport likvid pénzügyi eszközeit" – indokolt a cég.

Március 10-én a Magyar Nemzeti Bank (MNB) részlegesen felfüggesztette a Quaestor Értékpapír-kereskedelmi és Befektetési Zrt. tevékenységi engedélyét. Akkori közleményükben azt írták: az MNB a cégnél indított célvizsgálata során a társaságnál szabálytalanságokat észlelt, ezért függesztette fel részlegesen a Quaestor tevékenységi engedélyét.

Binder István, az MNB felügyeleti szóvivője március 12-én azt mondta: a Quaestor Értékpapír Zrt.-nél, az értékpapír-kereskedő cégnél szabálytalanságokat talált az MNB, ezért rendelt ki oda felügyeleti biztost, ugyanakkor a kötvénykibocsátás területén is szabálytalanságokra derült fény. A Quaestor Financial Hruria Kft. 210 milliárd forint vállalati kötvényt bocsátott ki, ebből 150 milliárd fiktív kötvénykibocsátásról lehet szó – jegyezte meg. Binder István azt mondta: eddig csak a Buda-Cash esetében kezdeményezett felszámolást az MNB, a másik két érintettnél, a Hungária Értékpapír Zrt.-nél és a Quaestor Értékpapír Zrt.-nél a felügyeleti biztos összegzi a helyzetet, meg kell állapítania a fedezethiány mértékét is.


Vendég

#1020

2015-03-23 19:24

Csaknem 20 év munkája, a megadózott pénzem raktam a Quaestorba, úgy tudtam tőkebiztos hely. Egyedülállóként 2 gyermekem 8 évig Fundamentában gyűjtött pénzét is múlt év végén ide raktam be. Még a szüleimnél lakuk, azt terveztem egy kisebb házat tudok majd venni idén, vagy jövőre és önállóan élni.

Vendég

#1021

2015-03-23 19:26

Na! Most akkor mi az igazság? A francba ezzel a sok hülye médiával.


Vendég

#1022

2015-03-23 20:14

Azért,mert én károsult vagyok!

Vendég

#1023

2015-03-23 20:20

Esetemben két család 3 generációjának egy kétszobás lakás árának megfelelő megtakarítása került veszélybe.A mai fejlemények (stróman a cégcsoport élén, a csődben lévő vállalat tulajdont szerez az anyavállalatban) különösen vészjóslóak.

Vendég

#1024

2015-03-23 20:27

Mert mélységesen fel vagyok háborodva,hogy egy élet munkája által összegyűjtött pénzt szemét módon lenyúlják .

Vendég

#1025

2015-03-23 20:44

Mert benne volt acégben a bizalmam, miután akkor már 23 éve működtek és beletettem kötvényekbe hozzájuk. Persze szeretném a pénzem vioszont látni.