A szülői elidegenítés ellen

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) A szülői elidegenítés ellen petíció automatikusan generált fórumtémája

Erika

#26

2016-01-16 15:55

Én tudom, milyen az, fegyvernek lenni egyik szülő kezében a másik ellen. Teljes életen át tartó pokol!

https://www.facebook.com/notes/katona-erika/szia-anyu/1092417817443984


Vendég

#27

2016-01-16 17:25

Magyar Fruzsina: Fontosnak tartom még a petíció szövegébe belevenni: vüntetendő legyen a másik szülőről illetve vele kapcsolatban (többségében Apákat érint) hazug megállapításokat tenni, hazug módon negatív színben feltüntetni, személyiségi jogait megsérteni, és ezekkel ráadásul gyermekét sokszor visszaforsíthatlanul elidegeníteni tőle.


Vendég

#28

2016-01-19 12:32

Mert a gyermekek érdekei és jogai ezt kívánják! Mégha sokan próbálják is elbagatelizálni a gyermekek jogait!

Vendég

#29

2016-01-31 18:48

Nemtudom tartani a kapcsolatot a kislányommal, kedves anyukája tiltja a számom, tehát két hetente látom ,itt kimerül a kapcsolattartás....

Vendég

#30

2016-02-15 12:29

Mert két fiam, az édesanyjuknál kaptak elhelyezést de nincs számomra biztosítva a rendszeres kapcsolattartás. Sem telefonon, sem a megegyezett láthatási időpontok sincsennek biztosítva.

Vendég

#31

2016-02-24 21:54

Mert szenvedő alanya vagyok, sajnos. Nagyon szükség van ilyen változtatásra.

Vendég

#32

2016-03-17 08:00

Mert szorító problémàkat jelez, aminek kárvallottja a gyerek és a család! Ez meg egy egészséges társadalom alapja.

Vendég

#33

2016-03-17 18:36

teljes mertekben egyet ertek a tartalmaval

Vendég

#34

2016-03-17 19:09

Szörnyű esetekről hallani, ez egyértelműen a jogi szabályozás felülvizsgálatát indokolja.

Vendég

#35

2016-03-18 08:09

Mert velem is ezt csinálja a volt feleségem

Vendég

#36

2016-05-28 01:01

Gyermekem apja elvette a kislányomat tőlem holott 10 évig én gondoztam, Már a szétköltözéskor sem volt korrekt a vagyonmegosztás tekintetében Sőt nem adott oda sok holmim és amiért kitartóan és rendszeresen kértem zaklatással feljelentet. PAS sindroma ami rá illi a viselkedésére Vagyis sülői elidegenitési szindróma, és az elsfeleségével is ezt tette,mert nála az első házasságából származó fia, mint a most 16 életévében lévő lányom. Ott az asszony azért hagyta a fiát nálam mert szerinte egy fiúnak az anyjánál volna a helye, Ezen vezérel szerint a kislányomnak nálam kellene lennie. Aljas ember , csak sajnos ahol a pénz ott a hatalom. Fél milliót keres havonta és igényli a minimál béres fizetésemből a gyerektartást amit most utólagosan vonnak a fizetésemből , és épp ezért alig tudok megélni. eddig 50%-ot vontak és volt olyan , hónap , hogy csak 44 ezer forintot utalt a munkáltatóm. LAufer Tibornak hivják ezt a szégyentelen apukát aki már a második gyerekének az anyját is tönkre tette. Feminim jellegű a volt felesége is mondta, és a PAS sindrómás szűlő leirásában ez is megtalálható. A család nagyon jó anyagi körülmények között él, mert a testévre a Laufer Tamás IVSZ elnőke. KRK szigeti tengerparti nyaralóval rendelkezik, ezt sem bérből és fizetésből a gyári keresetből spórolta. Az alábbi linken taglal PAS sindrómás leirás mintha rólam, vagyi saz én élethelyzeemről szólna.NAgyon rosszul van a gyeektartás mértéke megállapitva ha az egyik szülő pld aránytalanul sokat keres, mint pld jelen esetben apuka fél milliónál is tőbbet havonta,mert informatikával foglalkozik, akkor ne lehessen már a minimál béren tengődő anyától gyerektartást kérni aki ellen neveli apuka a leány gyermeket, holott anyuka 10 évig napi 24 órűban foglalkozott vele. Idézet a cikkből:"AZ elidegenitett szülő, akár évekig rászt vett a gyermek nevelésében, erős kötődésben a gyermekkel, mégis a PAS gyermekmost egyetlen olyan dolgot sem nevez meg, amit szeretett benne." Pedig én vittem mindig kislányom pici kora óta a sport foglalkozásokra. MÁra már a december 5-én a 16.életévét betöltő GAbriella 183cm maga és kiváló kosaras és edzője a 110 szeres válogatott Zsolnai Gyöngyi. "KIzárólagossági manőverek a gyermek életének fontos kérdéseiben történő döntésből is kizárja a másik szülőt" MInt pld a volt felesége esetében megtiltotta, RIdeg Évánakl, hogy szülői értekezleten rész vehessen, valamint nem tetszett neki ha a fia elelnőrzőjét aláirta. Ezt saját fülemmel hallottam. Sőt azt is hallottam, h a votl feleség kiabált a telefonba, hoyg LAufer Tibor tönkre tette az életét. MOst pedig az én életeem is tönkre tette azzal, hoyg kislányom elenm hangolta és nem jön hozzám , de a gyerektartás a hátralékkal együtt kemányen levonatja, AMelynek eredménye a mágy hónapalatt 210 ezer forint. Sőt lakásomra jelzálogot tetetett és a levonás ellenére ügyvédje az agressziv Dr Sárkány Márta végrehajtást kért. http://www.tabunyitogato.hu/cikkek/tudastar/pas--szuloi-elidegenitesi-szindroma.html Tehát kérem olvassák el a fenti linken lévő cikket, mert a jelenlegi élethjelyzetemre illik teljes mértékben. AMi a cikkben nem szerepel.hogy lAufer TIbor apuka alkohol kedvelő és a testvére is akinek külön vörös és fehérboros hűtője van, és a családban van egy hölgy a Laufer TAmás felesége aki pedig nagyon sörkedvelő, férje szerint is szarrá birja magát inni Szóval alkohol irányzat az nagymértékű, de ahol a pénz ott a hatalom és közben kislányom aki az én természetem örökölte, nélkülem nő fel. Apuka nem látja, hogy ezzel valamilyen szinten öngolt rúg magának.Ugyanis egyszer eljön kislányomban a felismerés pillanata és az apjától a nagy számonkérés.Remélem nem kell még sokáig várnom,mert minden nap a kislányom nélkül nagyon nehéz, nem látom ahogy felnő és az életének egy pillanatában sem vagyok ott.Addig a volt sógornőm aki szarrá birja sörrel inni magát a gyerekeit minden nap láthatja és azok meg azt látják, hogy az anyjuk szarrá issza magát és intenziven dohányzik. Én pedig antialkoholista vagyok és a cigarettát is messziről elkerülöm, sőt ha tehetem még a dohányos emberek társaságát is.


Vendég

#37

2016-05-30 20:01

Hajdú Adrienn
Mozgalma Jogfosztottak
A petíció szerzője

#38 Re:

2016-06-06 10:42

#2: -  

 ugyan az a problémakör

Mozgalma Jogfosztottak
A petíció szerzője

#39 Re:

2016-06-06 10:43

#27: -  

 ez eddig is benne volt a btk.-ban csak bizonyítani nagyon nehéz...

Mozgalma Jogfosztottak
A petíció szerzője

#40 Re:

2016-06-06 10:45

#36: -  

 Nem állítjuk, hgoy csak anyákat érint a probléma, apáknál is megtapasztalható ez a probléma ahogy más rokoni kapcsolat által is nagyszülő is tudja úgy alakítani a zakaratát hgoy a baj megtörténjen... a lényeg, hgoy ezekre felfigyeljen mindeki időben s annak megfelelően cselekedjene ka hivatalok s szülők is, hgoy többé ne forduljon elő s megfelelően lépjen fel ellene, ne pedig bátorítsa s támogassa ezt a hozzá állást (sajnos ez jellemző tud lenni egyesekre)

Mozgalma Jogfosztottak
A petíció szerzője

#41 Re:

2016-06-06 10:48

#34: -  

 a jogi felülvizsgálat azt nézi, hgyo a jogszabályoknak megfelelnek-e, addig amíg rossz a jogi szabályoizás addig hiába vizsgálják felüle ha megfelelőe nérvéynesítették a rossz szabályokat. Sajnos a legtöbb probléma a hozzá állással van, hogy nem tudják megfelelően értelmezn ia jogszabályokat hanem a régóta beidegződött rossz hozzá állással érvényesíti kőket... lsd rabszolgaság attól ghyo amerikába na törénybe iktatták annka tiltását még nagoy nsok helyen sokáig fenmarad s ugyna úgy megvetették őket továbbra is...

Mozgalma Jogfosztottak
A petíció szerzője

#42 Re: ???

2016-06-06 10:51

#3: Vendég - ??? 

 Miért lennél? A petíció a bűncselekményeket nem tekinti elhanyagolhatóvá hanem egy bizonyos viselkedést s hozzá állást tekintet annak s igyekszik elfogadottá tenni hogy aként is kezeljék. Amennyiben erőszakos s bántó a fél akkor az egyértelműen nem a gyermek érdekeit szolgálja s nem támogatható a kapcsolatot. Ak ia gyermeket bántja az nyilván nem megfelelő a további kapcsoaltra, de az is ugyna úgy bántja a gyermeket aki a ne mártó s szereteté kifejező félnek a jogos erre irányuló kifejezését tiltja vagy rombolja.


Vendég

#43

2016-09-27 17:36

Klasszikus eset vagyok.A fiamat nem láthatom,ráadásul minden hülyeséget összehordanak rólam.

Vendég

#44

2016-09-27 18:48

Ez a petíció teljes egészében tükrözi a mai magyar valóságot, hogy a törvény és annak betartása, betartatása mennyire hibádzik a szétszakított családok, az elvált családtagok esetében. A gyermek, mint ennek a társadalom jövőjének a záloga mennyire kiszolgáltatott és eszközként kezelt az elidegenítő szülő, és az úgynevezett ;családvédelem; kezében.Az a nyílt kizsákmányolásra épülő gyerektartási jogrendszer a külön élő szülő felé teljes mértékig már az emberi jog határait feszegeti napjainkban, miközben a gyermek mellett élő, sokszor abszolút, gyermek nevelésre alkalmatlan személy büntetlenül,az állam által támogatott jogi intézmények teljes védelme alatt pont a jövő társadalmának az alapköveit, magát a gyermeket lelkileg nyomorítja és tiporja meg.Ez tarthatatlan, ez ellen TENNI KELL! Bármi áron ! Petíciókkal, társadalmi megnyilvánulásokkal, bármivel, de azt a harangot már félre kell húzni, hogy az évezredek alatt kialakult család, mint fogalom, mint összetartozó egység ne csak a múlté lehessen!

Vendég

#45

2016-09-28 06:42

Miután, Kislányom és jó magam is megszenvedem a hivatalok tutyi-mutyi, "anya központú" , valóságtól elrugaszkodott, szubjektív hozzáállását, ezért írtam alá. Valamint, a rettenetes hátrányba és jogfosztottságba taszított apák-anyák védelmében, amit azt gondolom, egyedül az AI mert teljes mellszélességgel felvállalni.
Remélem, hogy mielőbb sikerre viszi-visszük ezt az ordas nagy aljasság elleni harcot, ami a gyermekeink és ellenünk, igazi szülők ellen folyik.

Vendég

#46

2016-09-29 17:01

Mert minden szavával egyetértek !
fehérgalamb

#47 Re:

2016-12-17 18:01

#7: nevaria67 -  

 Nagyon egyetértek , a gyermek érdekében  kellene  ,de ezt sajnos a határozatok  sem érnek semmit ,  ami nagy nehezen megszületik ,hosszú évek harca után ,sem lehet betartatni ,és mindenki lerázza magáról ,nem illetékes eljárni ,,,stb ,  Ha külföldre költözött az egyik szülő a gyerekkel ,...............

fehérgalamb

#48

2016-12-17 18:14

Egyetértek  nagyon sürgősen tenni kell a jogi ,igazságtalansággal  szembe menni ,és a gyermekeinket  ne tudják  elszakítani a kapcsolattartás akadályozásával , és a külföldreköltözéssel ,,,,,,!!!!!!!!!!!!!!

 

Érintett vagyok ezügyben ,és már 7 éve küzdünk ,  hiába   !!!!!!!!!A jogaink  csak akkor lehetnek ,ha milliókat tudunk mellé tenni ???

zsuzs.o

#49 akkor most mit lehet tenni?

2016-12-29 08:30

ugyanerről sok helyen írnak. DE hol a megoldás, vagy legalább lehetőségek, ötletek? mivel leht próbálkozni hogy az ember javítson a helyzetén?


Vendég

#50 Re:

2018-09-22 20:38

#36: -