A szülői elidegenítés ellen

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) A szülői elidegenítés ellen petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1

2015-01-20 09:03

ELÉG VOLT! Azonnali családjogi törvény reformot, MOST!

Vendég

#2

2015-01-20 12:26

Ideje lenne a szabadrablást is bekorlátozni, mert ebből is történhet elidegenítés féltésből.
guest

#3 ???

2015-01-21 00:27

Halott lennék eszerint a petíció szerint. A testvérem is. Apám egyetlen egyszer jött láthatásra, 2-3 évesek voltunk. A nagybátyjám hozott minket haza az utcáról, a kocsma elől. De ja, joga van az ilyen "szülőnek" is a gyerekéhez. Köszi. 


Vendég

#4 Re: ???

2015-01-21 06:25

#3: Vendég - ??? 

 Olvasd át még egy párszor, aki nem akar veled foglalkozni annak nincsen, mivel nem akar. Ez azokról szó lakik akarnak, de akadályozzák őket. 


Vendég

#5 Re:

2015-01-21 06:27

#2: -  

 Pontosna erről van szó az első felében. Ez a "rablás" bűncselekmény. Az akadályozás is, a korlátozás is, midnen ami gyermek elle nkövetnek el. Nem kihágás, nem vétség, nem szabálysértés,  nem bűntet, hanem BŰNCSELEKMÉNY.

guest

#6

2015-01-21 19:22

ja, szerencsére az nem az, ha az apa elissza a tartásdíjat. 

nevaria67
Vendég

#7

2015-01-22 17:26

Az a szülő, aki nem hajlandó a gyermek érdekeit védő és elsősorban azt előtérbe helyező, KOMPROMISSZUM KÉSZ, BÉKÉS MEGOLDÁSRA, s ehelyett minden lépésével csupán a másik szülő ellehetetlenítésére törekszik, ezzel nyilvánvalóan egyoldalú, ERŐSZAKOS HOZZÁÁLLÁST TANÚSÍT!

MELY EGYÉRTELMŰEN ÖNKÉNYES, FELELŐTLEN SZÜLŐI MAGATARTÁS!
E magatartás pedig VESZÉLYEZTETI A GYERMEK EGÉSZSÉGES LELKI FEJLŐDÉSÉT, sérti a gyermek másik szülővel történő egészséges kapcsolatát, akadályozza a másik szülőt abban, hogy gyermekéről megfelelőképpen gondoskodni tudjon!

Azzal, hogy mindenáron kerüli a békés, humánus és ésszerűbb megoldásokat, s A PROBLÉMÁKAT NEM FELELŐSSÉGTELJESEN GONDOLKODÓ, ÉRETT FELNŐTTKÉNT KEZELI, hanem éppen ellenkezőleg, tetteit a bosszú vezérli, ily módon NEGATÍV PÉLDÁT KÖZVETÍT A GYERMEK SZÁMÁRA!
Ugyanis ERŐSZAKOT ALKALMAZVA igyekszik SAJÁT AKARATÁT ÉRVÉNYRE JUTTATNI!

TÁMOGASD, SEGÍTSD, NE ELSZAKÍTSD!

nevaria67

#8 Re:

2015-01-22 18:12

#1: -  

 EGYETÉRTEK!

Macsek

#9

2015-01-22 19:50

A gyermekek elidegenítése egész életüket befolyásolja és soha nem heverik ki! 


Vendég

#10

2015-02-26 18:39

Nagyon jó a kezdeményezés ! Remélem, eljut azokhoz is, akik döntenek a gyerekek életéről!

Vendég

#11

2015-02-26 20:46

Nagyon nagyon örülök ezen kezdeményezésnek és remélem mihamarabb a törvényhozók elé kerül és Törvénybe foglalják 1.-1.-ig!!!!!
Tisztelettel:Gégény Zoltán(Szenvedő Apa és Gyermekei!)
m

#12

2015-02-26 21:14

Ez teljesesen butaság. Mert jogogokat  kapni és jogokat képviselni, megérdemelni, alkalmassá válni stb.... teljesen szerteágazó elmélet. 


Vendég

#13

2015-02-27 15:17

A PAS szindróma fogalmát egy olyan orvos vezette be a köztudatba, aki többek között harcolt a pedofília elfogadtatásáért is. Számtalan pszichológiai kutatás cáfolta és minősítette dilettánsnak a teóriát.

http://www.leadershipcouncil.org/1/pas/RAG.html

 


Vendég

#14

2015-03-10 15:15

Az elhunyt édesanyák csemetéi(nemüktől függetlenül) még nagyobb odafigyelést igényelnének!Sajnos az életben maradt szülő már nem korrekt az amúgy is összeroppant lányukat-testvérüket elvesztett családdal szemben.Bár,az anyuka életben maradása esetén, lett volna mit mérlegelni az apa és családja kapcsolattartása terén!A gyámügyi szervek és a bíróság mindenre kiterjedő és körültekintő rövid időn belüli döntése, fontos lenne a gyermekek testi-lelki-érzelmi, és ,,megkockáztatom" erkölcsi fejlődése szempontjából is!Az egész társadalom vesztesége, a
most rosszul működő gyermekvédelem!Lehet,hogy pár év múlva éppen a rossz döntést hozó bíró nyakát vágja el egy helyét nem találó, érzelem szegény drogos félárva fiatal.Tegyünk érte, hogy változás történjen!

Vendég

#15

2015-04-14 12:57

Gyermekeimet a Budapest xx gyámhivatala apai brutalitás miatt intézetekbe vitte .Bántalmazó azóta börtönbüntetését tölti. Gyermekeimet 2006 ban vitték el az apa 2008- ban elözetesbe került, majd 2010- ben elitélték. Azóta küzdök gyermekeimért hiába. Láthatásuk korlatozva van ,minden kérelmemet elutasítják. A bántálmazó apával viszont levelezés , telefon utján de tervben van a börtönlátogatás !! kapcsolatot kell tartsanak .
Klári74

#16

2015-08-12 06:49

Az orvosszakértő apa felé erősebb érzelmi kötősést állapított meg, ezért neki javasolta a fiamat. Ennek a véleménynek fényében az ítélőszék nála helyezte el ideiglenesen. Azóta nem láthattam a fiam. Egy törvényes láthatásra nem adta oda, egy pótlást nem biztosított. Telefonját nem veszi fel, vissza nem hív. Minden heti program, hogy pénteken átmegyek a törvényes kapcsolattartásra, miután nem adja rendőrt hívok (aki még rám van kiaakadva és közli, hogy nem fogja erőszakkal nekem adni) rögzítse ott jártamat. Majd hétfőn a gyámügyön kezdek, hogy jegyzőkönybe mondhassam a dolgokat.  Sokáig nem tudtam felfogni, hogy ezek a magyar törvények, egyik fél bármit megtehet a másikkal és nekem tehetetlenül kell ezt néznem. Közben teljes mértékben ellenem hangolja és hivatalos helyeken, valamint a lakhelyünkön elmondatja fiammal utál engem. Diktafonra mondatja, leíratja vele papírra és senki nem tesz semmit, mintha ez teljesen természetes dolog lenne egy 9 éves fiú esetében.


Vendég

#17

2015-11-19 07:02

Miért írta alá ezt a petíciót? Mert sajnos részem van benne, és nem szeretném,ha a jövőben akár egy gyermek és szülő is így járna.

Vendég

#18

2015-11-19 08:20

Gyerekkoromban anyám nevelt .Addigi életem csak arról szolt,hogy apám milyen egy mocskos féreg.Szándékosan akadályozta a kapcsolattartását 7 éves koromban adta fel. Én pontosan tudom ,hogy a PAS kontraproduktív 14 évesen úgyhozta az élet ,hogy apámhoz költöztem(hosszú történet)
A lényeg az ,hogy azóta felnöttem anyámra nem vagyok kíváncsi ,azt se tudja ,hogy van unokája.
Ennek elredményeképpen nem tanúlhattam meg a megfelelő családi mintát(konfliktus kezelés) sem én ,sem az oldalbordám. Ő is elvált szülők gyermeke......
Igy szépen tönkre is tettük a saját családunkat. Most a kislányom tanúlhatja azt a sémát ,hogy ami elromlik azt el kell dobni és nem megjavítani!Ő felnőve ugyanúgy elfogja követni azokat a hibákat amiket mi is elkövettünk .......
Ha váltott elhelyezést bírói gyakorlatként alkalmazták volna az elhelyezésnél ,most az édesanyjával tanulnánk meg együtműködni (bírósági kényszerből) így talán volna esélye kislányomnak megtanúlnia ,hogyan kell a szülök közti surlódásokon felülkerekedni,hogyan oldanánk meg az ohatatlanúl felmerülő problémákat.....

......és nem menne tönkre az ő élete (ami még elsem kezdődött)
vonsohn

#19 Re: ???

2015-11-19 08:55

#3: Vendég - ??? 

 A joga meglegyen. Ha nem megy, az sajnos a ti bajotok. Erre nem lehet jogszabályt hozni. Bár most is elvileg KÖTELES kapcsolatot tartani. Így jártatok. De ha anyud elzárta volna és minden módon minimalizálta volna a kapcsolatot, és ezen tört volna meg a kapcsolatotok, akkor mit mondanál? Vagy te lennél elzárva a gyerkeidtől, mikor nem adtál rá okot? És nem a kocsma elé vinnéd őket, hanem rajzolnál velük, ellátnád őket, gondoskodnál róluk, de egy erőszaktevő eltilt ettl és ehhez asszisztál egy állami gépezet. Akkor mit mondanál? Megvan?

Mostoha

#20 Re:

2015-11-19 09:04

#13: -  

 Argumentatio ad hominem. És nem is igaz, de a megélhetési feminista szervezetek rendszeresen bedobják.

vonsohn

#21 Re:

2015-11-19 09:07

#16: Klári74 -  

 Az eseted sajnálatos és borzalmas - de unikum. És azonnali változtatást igényel. Ha ez történik, azonnal el kell venni az apától a gyereket. Osztott elhelyezés annak jár, aki alkalmas. Ez egy primitív emberek milliójaiból álló ország, itt sajnos nem megy másképp, csak az erőszak (jogi kikényszerítés!). Nekünk mohács kell. Kitartást és ne hagyd. Vannak jogvédő szervek, menj el a miniszterig velük! Menni fog!


Vendég

#22

2015-11-19 11:06

Mert elképesztő amit a jog és a bíróság megenged. Ilyen ügyekben - több sorsot is ismerve - a gyermek érdekét védő ítélet nagyon kis százalékban születik.

Vendég

#23

2016-01-15 22:42

Azért írtam alá mert, én sem láthatom a kislányomat. Már több éve harcolok a láthatásért.És teljesen egyet értek azzal,hogy a gyermek jövöjére ,fejlödésére,életére mindenképp káros hatásal van.Mellette vagyok ,hogy ez megváltozon.


Vendég

#24

2016-01-16 07:10

Aki egyetèrt ìrja alà,mert komoly jelensèg ès pusztìtò a gyeremekre nèzve.

Vendég

#25

2016-01-16 15:17

Mert a Ferjem elvalt es 1 éve nem talalkozhatott a fiaval.