A devizaalapú elszámolás csalás!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) A devizaalapú elszámolás csalás! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1

2015-01-03 06:29

Farkas làszlónè

Vendég

#2

2015-01-03 08:32

Rá ment az életünk,!!!!

Vendég

#3

2015-01-03 08:41

2008-ba felvettem svájci frankba 6 millió forintnak megfelelő összeget és 2014 decemberében sikerült visszafizetnem úgy, hogy el kellett adnom a házam 10 150 000 ft-ot úgy hogy havonta 75 000 ft kamatot fizettem úgy, hogy ha összeszámoljuk kifizettem egy lakás árát pluszba és fedél nélkül maradtam. Hát ezt nevezzük tisztességtelennek? Ez nem más mint uzsorakamat amit a törvény büntet! Mostanig valakit ilyenért vontak felelősségre? Sajnos ez világjelenség és nemcsak itthon hanem a nagyvilágba is kéne keresni a bűnösöket miért juttattak sok embert a nyomorba? Arról nem készül statisztika hány ember lett e véget öngyilkos, hány család ment tönkre, hány gyerek lett lelki sérült mert a szülök nem bírták ezt a terhet és elváltak nem beszélve arról, hogy a plusz teher amit a családok el kellett viseljenek és nyomorították meg az életét sok ezer családnak és tiszteletem azoknak a családoknak akik egybe tudtak maradni.

Vendég

#4

2015-01-03 10:42

Minden meglévő dokumentummal hozzájárulok a feljelentéshez, illetve a büntető eljáráshoz. Mondom ezt a fiam Nagy Csaba nevében is.
pimpa

#5

2015-01-03 12:37

Remélem sikerül feljelentés után érdemben is cselekedni az a baj hogy annyian hangzatos beszéddel már "segítettek" csak a valóság az hogy átt lett vágva rengeteg ember és ebben a kormány keze is bent van mert ha nem lenne a mai napig akkor már rég a bankárok a börtönben rohadnának a becsapottak kártalanitva lennének és az ország státuszát sem úgy itélnék meg a külső szemlélők hogy DIKTATÚRA!  Ennyi a véleményem.

Még ha anyagilag azt a sok embert kártalanítanák is aki szenved emiatt a csalás sorozat miatt a lelkek sohasem gyógyulnak.

 

Köszönöm a lehetőséget az egész családom nevében.

Egy leendő földönfutó,kisemmizett.


Vendég

#6

2015-01-03 13:20

Nekem nincs ilyen hitelem,de teljes mértékben egyetértek avval,hogy ezt a rabló bandát vonják felelőségre!!!!!!!Sok sikert hozzá!!!!

Vendég

#7

2015-01-03 13:20

A 240 hónap futamidő az nem 10 év!!!!

Vendég

#8

2015-01-03 17:26

Bankari trebuiesc trasi in teapá...

Vendég

#9

2015-01-03 17:51

Csak azt nem értem,hogy a környező országokban meg tudták oldani/semmisíteni/akkor itt miért nem?sajnos a kormány nem olyan,amilyennek lenni kellene!

Vendég

#10

2015-01-03 18:12

Engem már tönkre tett a CIB -bank elvette a hiteles autómat. 11 éves kocsimat is le foglalta amivel dolgozhattam volna. Már csak az életem amit elvehetnek tőlem.Most avval fenyeget a végrehajtó, ha nyugdíjba megyek /most 60éves leszek/akkor vonják majd le /1.300000 Ft./
EGY ÁLDOZAT a sok közül

#11 Rablóhitel

2015-01-03 18:59

Ráment az egész anyagi életem, egészségem, egzisztenciám, teljesen tönkretettek EZZEL  az UNDORÍTÓ, BECSAPÓSDI "SEVIZAHITELLEL!"MAXIMÁLIS ÁTVERÉS TÖRTÉNT! EZT MA MÁR MÉG A KISKUTYA IS TUDJA! MINDENHOL MEGOLDOTTÁK MÁS ORSZÁGOKBAN, - AZ ADÓSOK JAVÁRA!ITT FORDÍTVA TÖRTÉNIK!!!!!!!VAJON MIÉRT IS?????!!!! KÖNNYŰ KITALÁLNI!!!!!A BANK-ok   JAVÁRA MEGY KI itt a BULI!LEGALIZÁLJÁK A BŰNCSELEKMÉNYT, A TÖRVÉNYTELENSÉGET!ÉBREDJ MAGYARORSZÁG! ÉBREDJ MAGYAR! A felvett kölcsönt meg kell adni, azt mindenki vállalta és tudja, - de, tisztességes és becsületes úton! Nem a háromszorossát annak, amit annak idején bevállaltunk.  Az évszázad legnagyobb átverése, a magyar emberek kirablása ami történik!

A legszegényebb réteg kisemmizése, tönkretétele, teljes  ellehetetlenítése folyik!Hiszen, - 2010-ben 180 Ft-os árfolyamon végtörleszthetett a tehetősebb, módosabb  réteg? A kis jövedelműek nem kaptunk  forinthitelt, hogy ki tudjuk váltani a devizahitelt! Minden bank azt mondta, nem elég a jövedelem. A devizahitelnek álcázott kölcsönhöz elég volt anno a minimálbér is? Persze, mert tudták, hogy meg fog ugrani a törlesztő, és semmi nem számított, hiszen, - a lakás a tét! Most közel 260 Ft-os árfolyamon forintosítanak? Forintosítják a forinthitelt? Most ezen az árfolyamon forintosítva, lehet az akkori forintban kapott tőketartozásnak a több mint duplája is az átforintosított hitel összege? A jelenlegi kis fizetésre 15-20-25 éven át is akár?  Mivel a hatalmas havi törlesztést így sem, úgy sem  fogjuk bírni fizetni több százezren. Nekik nem gond, - a lakásunk a tét! Állam bácsié lesz, mi pedig bérlők leszünk  a saját tulajdonunkban, amit önhibánkon kívül veszítettünk el. Ez a játszma másik oldala.

És mi van az évek alatt  megnélkülözött, befizetett millióinkkal?

Elfújta a szél a kirablóink zsebébe?

Merthogy, nem volt deviza, csak átverés, csalás! Az is már réges-régen köztudott!

Hiszen konverzós bizonylat sincs! Egy bank sem tudna ilyent felmutatni!

Akkor miről is beszélünk tehát?

Hozzájárulok a feljelentéshez! Minden meglévő dokumentummal, valós névvel stb.....


Vendég

#12

2015-01-03 19:15

nekem nincs semmilyen hitelem nem is volt nem is lesz de ott verik at az embereket ahol csak tudjak

Vendég

#13 Re:

2015-01-03 19:43

#9: -  

 Mert nem is akarnak segíteni!!!!


Vendég

#14

2015-01-03 20:44

Nem kérünk mást csak azt ahogyan az Önkormányzati adósságokat rendezte a Kormány!!!
Aki eddig még nem tudta az önkormányzatok deviza adósságát rendezte a Kormány, pedig ott voltak felelős vezetők ( Jegyzők),!!!!!!

Vendég

#15

2015-01-03 23:13

igen anyit csalnak hogy már az szinte fáj a nyugdijamhoz olyan tartozásokat küldenek aminem is az enyém a meg élhetöségem veszélynek van ki téve egész életembe dolgoztam és még 50 ezer se nincs a nyugdijam de aból mind össze 28500ft kapok ki cukros asztmás magas vérnyomásos vagyok meg depresziós a jászberényi végre hajtó biró nötöl akinek a neve ágnes mert anyira ideges vagyok hogy a vezeték neve most nem jut eszembe továbbá minden felöl meg veszik az adóságot amivel nem is tartozom és álandó levelek jönnek ki készitik az embereket idegileg hogy fojon el a vérük vagy haljonak meg éhen szemét társaság és emailben is zaklatnak vegyen fel az ember pénzt hiába iratkozik le csak küldik de ki adja ki az adatokat ez büncselekménynek számit én minden bankot be zárnák ha rajtam mulna mert rablók

Vendég

#16

2015-01-04 09:07

Csak egy kicsi dolog böki a szemem.
A petíció rubblikáinak a sorrendje. Magyarországon a Családnevet használjuk elől!
Apróság számomra lényeges.

Vendég

#17

2015-01-04 11:17

Sok sikert!

Vendég

#18

2015-01-04 17:40

Az a baj,hogy kormány szinten elkaszálták ezt a dolgot!!!
erzsó64

#19

2015-01-04 18:50

persze most 260ft-tal forintosit és lehet hogy 5 év mulva nem lesz csak 180 ft a svájci frank. és mennyit is bukunk?

Tilk László Géza

#20 Re:

2015-01-04 20:06

#7: -  

 Jogos. Javítjuk majd. :)


Vendég

#21

2015-01-04 20:27

T. C!
A petíció sikere nem fogja a kifizetések megkezdését késleltetni, esetleg újabb bírósági perekkel?

Vendég

#22

2015-01-04 21:18

Eddig még nem foglalkozott senki a bedőlt hitelekkel. A bank évente 2 millióval gyarapítja az adósságot és nem hajlandó tárgyalni.

Vendég

#23

2015-01-04 22:02

Tennunk kell, mert mar igy is vegunk van. Aljas szandekos csalas tortent.

Vendég

#24

2015-01-05 09:07

Amikor felvettük a hitelt a bankoktól, azok az akkori árfolyamon vásárolták meg állítólag a devizát, majd ezt átváltották forintra /ezt kaptuk meg mi adósok/ Ez volt a hitelünk. Majd innentől kezdve az éppen aktuális árfolyamon számolták ki a hitelünket, mely árfolyam természetesen folyamatosan emelkedett, erre tették rá a kamatot. Szeretném megtudni, hogy milyen jogon emelték folyamatosan a hiteleink összegét, hiszen csak egyszer vásárolták meg a devizát, nem folyamatosan havonta a magasabb összegért. Egy példa: 10 évvel ezelőtt 250 forintért megvásároltak egy eurót, majd ezt átadták a hitelesnek. Ez volt az alap tartozás. A banknak soha többet nem kellett megvásárolnia ezt az egy eurót, hiszen már megvette, ennek ellenére úgy néz ki, mintha 10 éve, minden hónapban megvásárolná. Ha ez így lett volna, akkor jogos lenne a folyamatos emelgetése a hitelnek, hiszen ők is drágábbért vették meg azt a bizonyos eurót. De így a legnagyobb uzsorásokká váltak. Becsaptak minden embert, tönkretettek családokat és egy egész országot.
Tilk László Géza

#25 Re:

2015-01-05 09:28

#16: -  

 Sajnos ez egy ingyenes Internetes szolgáltatás. A szolgáltató így csinálja, így programozta. Túl kell lépni ezen.