Vidám Mancsok Állatvédő Egyesület telephelyének megmentéséért


Vendég

#51 Re: Re: Re:

2015-01-27 01:13

#39: - Re: Re:  

 könnyűszerkezetes az építmény. A körülötte lévő 30 bérleményen beton építmények vabnnak, meg sufnik, azt se beszélték meg. Sőt sokan életvitelszerűen élnek ott, engedély nélkül. Azt lehet ? 

 


Vendég

#52 Re:

2015-01-27 01:16

#43: -  

 Szerencsére nem kell büntetést fizetnünk, mert nem elsődlegesen az egyesülettel van a gondja a kormányhivatalnak, aki a bontást előírja. Az önkori elég sok dologban félrevezette a bérlőket


Vendég

#53 Re:

2015-01-27 01:25

#44: Hobby-telek -  

 A hobby telken lehet kertészkedni, nyulakat tartani és azt mindenféle engedély nélkül emberi fogyasztásra eladni, ezéltal hasznot húzni az életükből, lehet madarakat menteni, németjuhászokat szaporítani, kutyákat kiképezni, engedély nélkül életvitelszerűen ott élni, a kutyákat zavarni. De 1700 négyzetméteren nem lehet kultúrált körülmények között állatokat menteni. Hova legyenek téve azok akiket megunt a gazda? A holdra költözzünk fel? Önnek is mentett kutyája van, azt írja. Az a mentett kutya már nem élne, ha egy állatvédő nem menti meg. Ugye? Azt a kutyát is a holdra mentették, hogy ne zavarja azt az embert aki körülötte élt addig míg Ön örökbe nem fogadta? A telekszomszéd kutyája is folyamatosan vékony hangján ugat. Semmi mást csak az ott járó embereket. Azt neki lehet? Sokszor az a kutya indítja el az ugatást! Nem nem vemhes a kutya, de vemhesen lett anno mentve, és már nem lehetett műteni mert az életébe került volna. De ha arra jár nyugodtan adjon be Ildikónak a gondozónak egy ivartalanítás árát, ha már annyira ggódik a kutyákért. :) 


Vendég

#54 Re: Re:

2015-01-27 01:31

#47: - Re:  

 Az egri menhely a lakóingatlanok közvetlen közelében épült, ott 100-120 kutya van. Azok a kutyák is ugatnak csak 3x többen. Érdekes az ott élőket nem zavarja, pedig a keriig lehethallani az ugatást .Csak az itt élőknek van annyira kihegyezve a hallása ránk. Jöjjön segíteni, kutyát ellátni, fogadjon örökbe egyet, és máris kevesebb fog ugatni kint a lakóingatlanoktól több mint 200 méterre ! A vonatot ne tegyük arrébb? Már hajnali fél 5-kor megy közvetlenül a lakóházak közelében. Ráadásul tehervonat. A négysávoson dübörgő autókat is állítsuk le? 


Vendég

#55 Re: Re: Re:

2015-01-27 01:33

#46: - Re: Re:  

  Az egri menhely a lakóingatlanok közvetlen közelében épült, ott 100-120 kutya van. Azok a kutyák is ugatnak csak 3x többen. Érdekes az ott élőket nem zavarja, pedig a keriig lehethallani az ugatást .Csak az itt élőknek van annyira kihegyezve a hallása ránk. Jöjjön segíteni, kutyát ellátni, fogadjon örökbe egyet, és máris kevesebb fog ugatni kint a lakóingatlanoktól több mint 200 méterre ! A vonatot ne tegyük arrébb? Már hajnali fél 5-kor megy közvetlenül a lakóházak közelében. Ráadásul tehervonat. A négysávoson dübörgő autókat is állítsuk le? Majd sajnálom én. Most jobban érzi magát???Én most is fent vagyok hajnali 2. 32 perckor. A kutyák csendben vannak, a madarak csiripelnek. A madarakat is öljük ki???


Vendég

#56 Re: Re:

2015-01-27 01:34

#48: - Re:  

   Az egri menhely a lakóingatlanok közvetlen közelében épült, ott 100-120 kutya van. Azok a kutyák is ugatnak csak 3x többen. Érdekes az ott élőket nem zavarja, pedig a keriig lehethallani az ugatást .Csak az itt élőknek van annyira kihegyezve a hallása ránk. Jöjjön segíteni, kutyát ellátni, fogadjon örökbe egyet, és máris kevesebb fog ugatni kint a lakóingatlanoktól több mint 200 méterre ! A vonatot ne tegyük arrébb? Már hajnali fél 5-kor megy közvetlenül a lakóházak közelében. Ráadásul tehervonat. A négysávoson dübörgő autókat is állítsuk le? Majd sajnálom én. Most jobban érzi magát???Én most is fent vagyok hajnali 2. 32 perckor. A kutyák csendben vannak, a madarak csiripelnek. A madarakat is öljük ki???


Vendég

#57 Re: Re: Re:

2015-01-27 01:42

#49: - Re: Re:  

 A terület megfelelő, a törvényben előírtak szerint lett felépítve. Könnyűszerkezetes építmény, így nem engedélyköteles. Ezt ellenőrizte több hatóság is. Az állatok is megfelelően vannak ellátva, ezt is többször bejelentés nélkül ellenőrizte több hatóság. A terület lakó ingatlantól 200 méterre van, az egri hivatalosan működő menhely 50!!!! méterre van. Ott a kutyák létszáma 3x több, 100-120 kutya ugatását hallják a keriig. Érdekes az ottani embereket nem zavarja csak Önöket. Jöjjön ki segíteni ellátni a kutyákat, vagy fogadjon örökbe egyet, ezáltal egyből kevesebb fog kint ugatni. Én az egyesület vezetője is ott lakom, és érdekes én tudok aludni. Sőt hallottam azt is nem egyszer amikor direktben voltak a kutyák hergelve és akkor kint voltunk mi és a rendőrök is. A környéken ott van a németjuhász tenyészet, a szomszéd vékony hangon vonyító kutyája a kaukázusik. Sokszor ők ugatnak, vagy ők kezdik, és mégis önök azt mondják az is a mi kutyáink. Most  hajnali 2.40 perc van és csend van. Talán azért mert Ők is alszanak. Tudja a kutya akkor ugat ha zavarják, ha bajt érez. Lehet békén kéne már Őket hagyni végre. Csak egyeseknek nem érdeke ! 


Vendég

#58 Re:

2015-01-27 01:51

#50: -  

 Ha elkerülő út van oda tervezve akkor az önkori ki sem adhatta volna bérbe. Köszönjük, hogy nem minősíti a könnyűszerkezetes építményünket viskónak, úgy mint amik a környéken vannak felhúzva. Azok a viskók közül néhányban életvitelszerűen élnek :( :) Gondolom az lehet. Gondolom az építési engedélyezett:( Van olyan viskó amelyik betonalapzata majd 1 méter. Lefotóztam, tehát nem valótlant állítok . Ugyan úgy nem tartható a telken a hűtőbe szánt haszonállat mint a házikedvenc. Csak megjegyzem sok jogszabály tiltja a haszonállat tartását míg egy jogszabály nem tilthatja! a kutya tartását. Ez a terület hobby kert itt lehet tartani haszonállatot és kutyákat is. A kutyák tartását több esetben bejelentés nélkül vizsgálta a felettes szerv , és minden alkalommal rendben találtak mindent. Míg egyes helyeken a haszonnállat tartása némi kivetni valót kívánna, és  a tartójára nem küldünk rájuk hatóságot. Viszont ezen a területen TILOS az életvitelszerű lakhatás és mégis  elég sokan ott élnek. Csukjuk be a szemünket erre is ugye? Milyen érdekes felfogás!


Vendég

#59 Re:

2015-01-27 01:52

#50: -  

 A fullbeton talapzat amúgy nem éri el a 20 cm-t amit a törvény engedélyez!!!


Vendég

#60 Re: Re: Re:

2015-01-27 01:58

#40: - Re: Re: Milyen érdekes a többi bérlő sem kért engedélyt a beton építkezéséhez, sőt akik életvitelszerűen élnek ott azok is lakhatnak , de amit mi építettünk az sokatoknak zavarja a szemét 

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2015-01-27 13:27



Vendég

#62 Re: zsemle színű kutya

2015-01-27 13:28

#44: Hobby-telek -  

  A zsemle színű kutya, aki a külső részen van, IVARTALANÍTOTT ;)


Vendég

#63 Re: Re:

2015-02-02 23:43

#53: - Re:  

 Az összes egyéb tevékenység és állattartás nem zavar senkit!!!! És ez a lényeg!! A szomszéd kutya vékony hangja sem zavar, ha elmegyek előtte. Viszont a kb 80 kutya ugatása elhallatszik a 300m- re lévő telekre, és a kb 600m- re lévő panelba is!!! Igen, zavar! Az embereknek is vannak jogaik! Válasszon másik helyet a kutyáknak, nem az embereknek kell elmenniük. Még egy nyarat nem vagyok hajlandó elviselni- és még jó páran vagyunk így ezzel!!!!


Vendég

#64 Re: Re: Re: Re:

2015-02-02 23:52

#55: - Re: Re: Re:  

 Mondja, miért harcol az ellen, hogy egy másik helyre tegye a telepet? Oda, ahol senkit nem zavar? Mérje fel a környezetet és ha ok, akkor települjön át! Vagy ehhez nincs meg a kellő intelligencia??? Mindenkinek jobb lenne!!! És természetesen a többi hangforrás nem zavaró- bármennyire is próbál gúnyolódni! Sajnos maga nem látja a dolgok közti különbséget, ha ilyeneket ír. 


Vendég

#65 Re: Re:

2015-02-02 23:56

#53: - Re:  

 A telkeken lévő kutyák a telket őrzik, ez a dolguk. Ezért ugatnak!!!


Vendég

#66 Re: Re:

2015-02-03 00:04

#58: - Re:  

 Tehát akkor lehet haszonállatot és kutyát is tartani??? De gondolom az is feltétel, hogy ne zavarjon senkit!!! És ha becsukom a szemem.....csak az ugatást hallom....vagy 70- et egyszerre!


Vendég

#67 Re: Re: Re: Re:

2015-02-03 00:07

#57: - Re: Re: Re:  

 Nem megfelelő a terület, mert nagyon sok EMBERt zavar!