Tiltakozás a roma gyerekek szegregációjának legalizálása ellen

bpetya

#51 Re:

2014-11-29 15:38

#50: -  

 Így igaz. Mindkét oldalnak meg van a flelőssége a dologban. Ez így korrekt. 


Vendég

#52

2014-11-29 16:16

És a Gandhi Gimnázium? Azt is be akarják záratni? Micsoda őrültség ez?

zuglo

#53 egy roma csaladfo

2014-11-29 18:43

miert kene kulon iskolaba jaratni a ciganygyerekeket ez a parlament a fidesz a jobbik mind rasszista beteg emberek van rendorseg aki hibazik aztan tanul belole ha pedig nem akkor megy vissza mit akarnak ezek haborut az obama is ki akarja oket zarni mindenbol ez az orban is cigany csak letagadja szemet egy kormany ez elobb utobb hitler is itt lesz ha lehetne te uristen mennyi ember feltamasztana de elobb utobb a haboru lesz ebbol forradalom erre mennek ki nem hagynak elni hogy nevelhessuk gyerekeinket es ezert iriggyek mert mindenben jobbak vagyunk fejletebb nep vagyunk mi CIGANYOK EZ VAN MAGYAROK EZT KELL SZERETNI

sors

#54

2014-11-29 19:19

Végül úgysem ússzák meg!:

„Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és angyalainak készült. Mert éhes voltam, és nem adtatok nekem enni; szomjas voltam, és nem adtatok inni; idegen voltam, s nem fogadtatok be; ruhátlan voltam, és nem takartatok be; beteg voltam és börtönben sínylődtem; s ti nem látogattatok meg engem!” Erre ők is megkérdezik: Uram, mikor láttunk téged éhezni vagy szomjazni, idegenként vagy ruhátlanul, betegen vagy börtönben, és nem siettünk a segítségedre? Ő pedig ezt feleli majd nekik: Bizony, mondom nektek: Amit e legkisebbek egyikével nem tettetek, velem nem tettétek! Ezek akkor az örök büntetésre mennek, az igazak pedig az örök életre.Mt 25,31-46

Ezt a hozzászólást az oldal adminisztrátora eltávolította (Részletek)

2014-11-29 22:53



Vendég

#56

2014-11-30 08:22

sárga rózsa


Vendég

#57

2014-11-30 23:38

Aláírtam!

Vendég

#58 Re:

2014-12-01 13:09

#54: sors -  

 Hogy jön ez ide?! 


Vendég

#59 egyetértek!

2014-12-01 13:10

#42: - Re:  

 Egyetértek! Ez egy megoldás a problémra.


Vendég

#60 Re:

2014-12-01 13:12

#44: -  

 Az ő gyerekeiket nem jut eszébe senkinek külön osztályba tenni, mert valószínűleg foglalkoztak velük.


Vendég

#61 Tökéletesen igazad van!

2014-12-01 13:13

#47: bpetya - Re:  

 Tökéletesen igazad van!


Vendég

#62 Re:

2014-12-01 13:16

#50: -  

 Senki nem rekeszti ki őket! Csak sokan alkalmatlanok arra, hogy együtt haladjanak egy hasonló korú gyerekekből álló csoporttal, mert otthon nem kapták meg a kellő fejlesztést. 

A "nyomorból kilábalni" csak úgy lehet, ha előbb bepótolnák náluk, amit otthon nem kaptak meg: készségfejlesztés, szocializáció, viselkedési normák elsajátítása.

 


Vendég

#63 Re: egy roma csaladfo

2014-12-01 13:26

#53: zuglo - egy roma csaladfo 

 Miben is lennétek fejlettebbek?!

Ahogy elnézem helyesírásban és fogalmazásban te konkrétan egy általános iskolás, alsó tagozatos gyerek szintjén állsz.

Mégis ki nem hagy élni, ha szépen elmész dolgozni, becsületes munkából keresett pénzeden neveled a gyerkeidet, nem próbálod a dolgozó adófizetőkkel eltartatni magad és a családodat, nem szeged meg a törvényeket, becsületesen élsz, normlisan viselkedsz, normálisan viselkednek a gyerekeid, senki nem foglalkozik vele, hogy cigány vagy, vagy sem...

Viszont ha bűnöző, élősködő életmódot folytatsz, a gyerekeid nem tudnak viselkedni, akkor minden normális állampolgár (még a cigányok is) azt szeretnék, hogy minél távolabb legyetek tőlük és a családjuktól. EZ NEM AZÉRT VAN, MERT CIGÁNY VALAKI, HANEM AZ ELFOGADHATATLAN ÉLETMDJUK MIATT.

Csak érdekesség képpen: egy tanult cigány prímástól hallottam, hogy legszívesebben szétlövetné a cigány telepen az utcán üldögélő, henyélő naplopókat. Na ezt is fogd a rasszizmusra!

Szóval ha szépen, becsületesen elmész dolgozni, nevelgeted a gyerekeidet a munkával szerzett béredből, ahogy minden normális ember, nem tartod a markodat olyanért, amiért nem dolgoztál meg, nem veszel el olyat, ami nem a tiéd és erre a gyerekeidet is megtanítod, akkor senkinek nem jut eszébe, hogy nem szeretné, ha a gyereke a tiéddel járna egy osztályba. Ez pofon egyeszerű!


Vendég

#64

2014-12-02 22:40

Ez a soviniszta disznóság nem illik a magyarokhoz.
Senki sem tehet róla hogy hova születik.
A romák is ugyanolyan emberek mint a többi, csak szerencsétlen helyzetben vannak. A mi civilizációnk az több mint a nyugati mert emberibb, ezt kell alapul venni!

Vendég

#65

2014-12-05 10:01

Maximálisan egyetértek azzal, hogy hazánk fejlődésének egyik legnagyobb gátja a sok primitív rasszista, antiszemita által hergelt közvélemény! Ennek a demokráciát megszégyenítő stílusnak az ellenszere lehet az oktatás egész kis gyerek kortól az egyetemig a közös oktatás útján történő megvalósítása. Továbbá minden kisebbséget sújtó megkülönböztetés törvényi, és más eszközzel történő határozott, következetetes tiltása!!!

Vendég

#66 Re:

2014-12-05 11:02

#55: -  

 Na még csak a Jobbik hiányozna! Primitív, agresszív társaság.


Vendég

#67 Re:

2014-12-05 11:06

#64: -  

 Gondolkodni kéne, nem demagogizálni...

A fejlettségi szint szerinti elkülönítés nélkül soha a büdös életben nem tudják a roma gyerekek utolérni magukat, csak bukdácsolnak. Igenis külön csoportban kéne őket felzárkóztatni arra a szintre, ahonnan már biztonsággal és jó eredménnyel végig tudják járni az általános iskolát, a továbbtanulás esélyével. 

Amíg rasszizmust kiáltva, alapok nélkül bekövetelik őket egy normál tanmenetű osztályba, nem fognak kitörni, mert a tankötelesség végéig csak bukdácsolnak, a továbbtanulás esélyétől fényévekre.

Gondolkodni! Gondolkodni! Gondolkodni!


Vendég

#68 Re:

2014-12-05 11:16

#65: -  

 Na okostojás, megnézném hogy oktatsz együtt egy olyan 6 évest, aki már kicsit olvas, számol, egész mondatokban beszél, komoly szókincse van, mondókázik, versel, énekel, egy olyannal, aki a szavak tanulásával is küzd, nulla szókinccsel, a korai otthoni fejlesztés miatt a finommotoros képességei fejletlenek, így az írás tanulásával is gondjai vannak.

Ha egy ilyen gyerek bekerül egy fejlettebb csapatba, mert jaj, rasszizmus külön csoportban kezelni őket, akkor nem hogy az egyetem lesz számára elérhetetlen álom, hanem még az is, hogy 16 éves koráig a 8. osztály végére érjen.


Vendég

#69

2014-12-05 12:43

Minden nemzetközi vizsgálat bebizonyítja, hogy a gyerekek egymást tanítják,- Vekerdy Tanás -  a gyengét nem a gyengék viszik magasra, hanem az erősek. Ha nincs művelt környezetből származó gyermek az osztályban, a hátrányos helyzetű gyermekeknek nincs kitől tanulniuk. A roma gyerekeket korrepetálni kell. Ők is sok mindet tudnak tanítani a többieknek, pl. azt, hogy náluk menyire összetartó a család.Az én Lakatos Lajoskám a 80-as évek elején az orosz betűket nem ismerte, csak olvasni tudtam megtanítani,mivel diszgráfiás volt magyarból is, az l és g orosz betűket keverte. De sokszor beszólt jókat. Mindenre kettest adtam neki, gondolván, soha senki nem fogja megnézni. Aztán felmentették oroszból, addig magyar korrepetáláson vett részt a könyvtárban. (Centenáriumi Lakótelepi Ált. Isk.)Azt mondta, az ő vidéki iskolájukban csak egy könyv volt, nekik nem volt könyvük. A kolléganőm, az osztályfőnöke sírva jött ki a családlátogatásról, mivel egy ágyon aludtak nyolcan, asztal nem volt, az apukájuk épp börtönben volt. Ez a gyerek nagyon tisztelettudó lett, néha humorizált, nagyon szerettem. Sajnálom, hogy nem tudom, mi lett belőle. Egy másik tanítványom főiskolát végzett, Kállay Julika. Gyönyörű lány volt - ma is az -,s mivel nincsenek faji előítéleteim, ezért nem figyeltem azt, milyen a bőrszíne, nem tudtam hogy roma. Egyszer elkéretőzött tőlem, mondván tánccsoporttal előadásuk lesz, és akkor csodálkoztam el, hogy ő cigány lány, hiszen cigány tánccsoportban táncolt. Négy csodálatos gyermeke van, jó házasságban él, nagyon intelligens. Ő nem szeparált iskolába járt, hanem a Leővey gimibe Pesten. üdv maggie

4563

#70 Re: Re:

2014-12-07 09:14

#29: kálo - Re:  

 jaja részben

vendég

#71 Re:

2014-12-07 19:37

#26: -  

 Írtad, hogy "Aki Magyarországon él fajra és bőrszínre való tekintet nélkül mind egységesen magyar." Értem. Azaz mégsem. Akkor most mégis milyen roma gyerekekről és milyen szegregációról meg milyen rasszizumsról van szó?


Vendég

#72 Re:

2014-12-08 10:41

#69: -  

 Egy osztályban egy ilyen gyerek más, főleg, ha fegyelmezett és otthon foglalkoztak vele, mintha fele, vagy kétharmada nem tud viselkedni és messze alatta van a többinek az alapokban. Ez esetben viselkedésükkel lehetetlenné teszik a normális munkát a tanulni akaró gyerekek számára is.

Ma már 4-ig vannak a gyerekek iskolában, nincs idő korrepetálásra, pont ezért lenne célszerű már az elején a felzárkóztatással kezdeni, mielőtt rátérnek a normál tananyagra.

 

Eszter

#73 A szegregációt mi teremtjük

2014-12-11 12:51

A szegregációt saját magunk teremtjük meg és tartjuk fenn. Ma roma, holnap kék szemű, holnapután cukorbeteg, aztán csak a nem szimpatikus. Mi a határ? Hol kellene végre már megállni? Mert elindulni sem kellett volna ezen az úton! Ez a problémák elkenésének és nem megoldásának a módja.


Vendég

#74

2014-12-11 17:52

Minden gyereknek egyformán jár a szeretet, a figyelem!!!

Vendég

#75

2014-12-11 17:52

Egyetértek a tiltakozással.