XXI. századi internetet a XII. kerületbe!


Vendég

#1

2014-12-11 22:09

Köszönöm a kezdeményezést!!!

Vendég

#2

2014-12-11 22:15

Már itt az ideje!

Vendég

#3 kérdés

2015-02-14 16:34

Lesz ebből valami végül?


Vendég

#4

2015-03-01 14:28

ha beindul, lehet


Vendég

#5 Végre

2015-08-04 10:30

Csak mert nem a belső kerületekben lakunk attól még nekünk is jogunk van normális internethez, nem csak ahhoz, hogy rendszeresen leüvöltsük az ügyfélszolgálat fejét mert megint szétkapcsolt a minősíthetetlen "net" 


Vendég

#6

2015-08-11 14:23

Mert szerintem is botrányos ez a szolgáltatás, ennyi pénzért
Johndoe

#7

2015-09-06 13:39

110 aláírás......Sajna ez kevés lenne bármire is :-( De egy kis remény. Én Orbánhegyen lakom, itt is dsl van csak (30/5 mbit). Nyáron jött a házba ahol lakom egy telekom-os szerelő, a telefonvonallal volt valami gebasz. Beszélgettem vele kicsit és rákérdeztem erre is. Azt mondta 2 éven belül ki lesz építve az optikai kábel....Szóval meglátjuk mi lesz.....

hope?

#8

2015-09-13 19:50

mostanában több helyen is fel volt bontva a járda a környéken és szerintem hálózati kábelt fektetnek (istenhegyi, galgóczy pl.). aug31-én telekom hálózatbővítéssel kapcsolatos karbantartást is végzett külön levelük szerint.

kiváncsi vagyok mi lesz belőle. egyenlőre semmi változás, csak a legkisebb alap adsl internet rendelhető a címemre továbbra is..

NDA

#9

2015-09-27 18:01

Sziasztok!

Nemrég vettem egy lakást a XII. kerület, Melinda út 16. számú házban. Érdeklődtem a házban a lehetőségekről van aki meg van elégedve a Telekommal és van aki nem. Kértem a Telekom ügyfélszolgálatot, hogy küldjenek ki egy szerelőt (akár térítés ellenében is, hogy mérje be a lehetőségeket - azt nem lehet, de rákérdeznek távolról és visszahívnak - Másnap hívott a hölgy, hogy 1100 méterre vagy az elősztó állomástól és így a garantálnál (1mbit/s) - ajánlott (max) 20 mbit/s - tehát a garantáltnál jobb sebesség is elérhető. kérdezem mennyi 2 mbit/s (mert az ugye jobb) ? sajnos erre nem tud választ adni, de rendeljem meg a szolgáltatást aztán majd kiderül :) az Invitel ugyan ezen a címen csak Internetet tud ajánlani (IPTV, Telefon nem) de ott 20 mbit/s az ajánlott és 10Mbit/s a garantált. Erre nem mondtak semmit. Nagy dilemma :(


Vendég

#10

2015-10-11 08:46

Lakáscsere miatt is szeretném. Másfelől,a kerület sokoldalúan megújul de az internet,kábel TV vidéki színvonalat sem éri el.
Szomorú,sürgősen változtatni kell!

Vendég

#11

2015-10-26 11:41

A Hegyvidék nem maradhat gyors internet nélkül! Ez szégyen!!!

Vendég

#12

2015-10-26 13:47

Németvölgyieknek nem jár semmi???


Vendég

#13

2015-10-26 13:51

Párszáz méterre a Déli pályaudvartól és a Széll Kálmán Tértől 5 (öt!!!) megabites ADSL a csúcs 2015-ben, ami botrány. Örülök a kezdeményezésnek, remélem, célt ér.
Mitya

#14 T-Kom az egyetemes szolgáltató

2015-10-26 16:41

Én is váltani kényszerültem. A korábbi szerződés felmondását a Datanet keltezés nélküli levelével közölte, (amely cég az új tulajdonos T-kom-mal történt megállapodás alapján szüntette meg a szolgáltatását !?!) Emiatt voltam kénytelen váltani a Budapesten az egyetemes szolgáltató T-kom-ra. (Ez a szerződéskötési kötelezettség mellett quasi monopóliumot jelent). A határidőben leadott megrendelésemre (de ez később kitöltött nyomtatványokon csak igénybejelentésként szerepel) olyan választ kaptam, hogy műszaki okok miatt megrendelésemet nem tudják teljesíteni. Akkor még műszaki alapon működtette a szolgáltatást a leányvállalatuk? (vagy részlegük?). Több sikertelen reklamáció után sem vált folyamatossá a távközlési törvényben meghatározott minimális szolgáltatás-csomag; ui. a telefon működött, de az internet szolgáltatást 3 hétig itthon nem tudtam igénybe venni. Két olyan körülmény van, ami a cég súlyos ügyviteli hiányosságaira utal: 1)   Nem akarnak, vagy nem is tudnak hiteles tájékoztatást adni az általuk nyújtható szolgáltatásról; u.i. ugyanazon a napon a telefonos ügyfélszolgálat, a helyszínen dolgozó szerelő, az egyik T-pont ügyintézőjének a monitora, a működő interneten keresztül elérhető honlap az adott címen elérhető szolgáltatásról még véletlenül sem közöl egyező adatot. 2)   A panaszlevemre több mint 45 nap után sem kaptam választ. Nem tudom ki hogy jutott vezetékes távközlési szolgáltatáshoz, azt az idősebbek megélték, hogy a telefonra (hacsak valaki nem volt fontos elvtárs) 15-20évet is kellett várni (esetemben 18 év volt a várakozási idő); emellett 28 évvel ezelőtt 7200 Ft belépési díjat és szerelési költséget kellett fizetnem; ami az inflációt figyelembe véve jelenlegi100 ezer Ft nagyságrendet jelent.   Szerintem a fizetőképes kereslet a kerületünkben megvan (akár a hálózatfejlesztést is beleértve), csak manapság a mobil internet (amelynek a díjtételei az adatforgalomhoz kötöttek) nagyobb üzlet a szolgáltatóknak (na és az államnak is, mivel ezek után be tudja hajtani a 27 %-os ÁFÁ-t).   A fejlesztési tervet is megnéztem, abban a Mártonhegy környékén 30 Mb/s sávszélesség szerepel.


Vendég

#15

2015-10-26 17:15

Teljesen egyetértek a kezdeményezéssel. Magam is léptem már az ügy érdekében, kapcsolatba lépve az Önkormányzattal. Ők azt ígérték, hogy hamarosan a Digi megkezdi az infrastruktúra kialakítását, amihez ők minden támogatást megadnak. Ez már hónapokkal ezelőtt történt (május elején), elég lassan halad a dolog, vagy rossz a kommunikáció.

Vendég

#16 Re:

2015-10-26 17:18

#15: -  

 "A megvalósítás idejére korrekt választ adni nem tudok, ez legnagyobb mértékben a beruházótól függ. A szolgáltató célja az, hogy minél előbb az előfizetőkhöz jusson.Ami biztató, az, hogy az elvi hozzájárulásunkra azért volt szükség, hogy elkezdhessék a konkrét tervezést. A tervezés és a szükséges engedélyek beszerzése néhány hónapot vehet igénybe. A kivitelezés, előfizetőkkel történő megállapodás legkésőbb a jövő évben megvalósulhat. Ennél többet jelenleg nem tudunk mondani, esetleg a nyár végén érdeklődjön a fejleményekről."

tn77

#17

2015-10-27 17:59

Örülök, és támogatom a kezdeményezést, hajrá!

De kérném, a Zugligetet se hagyjuk ki belőle, ott is botrányos a hozzáférés!

További megvakarandó pontként vetném fel azonban a szolgáltatók előfizetési jogi gyakorlatát is, amellyel ezt a siralmas szintű szolgáltatást megfizettetik fogyasztóikkal.

Pl. a T.Com policy szerint, ha a szolgáltatott sávszélesség a csomaggal kifizetett értéket minimum 10%-ban eléri, akkor a szolgáltatót semmilyen kártérítési, pénz visszatérítési felelősség nem terheli. Magyarul megfogalmazva a teljes szolgáltatást kifizetjük, és annak maximum 10-20%-os teljesítését kapva legyünk boldogok, hogy legalább ilyen jutott a teljes árért.

Persze a szolgáltató ezt miért ne tenné meg, ha van aki ezt törvényileg hagyja?!

Ilyen tárgyú petíciót is bármikor szívesen aláírok.

 


Vendég

#18

2015-10-28 20:33

Botrányos a T-HOME szolgáltatás. Az utóbbi időben szinte heti gyakorisággal van hiba az internet kapcsolatban.Ilyenkor hosszas telefonálgatás, gombnyomkodás után csinálnak valamit, amire megjavul az internet összeköttetés, de csak ideig-óráig. Az érdemi hibafeltárás helyett automatikusan generált hülye SMS-eket küldözgetnek az un. vevői elégedettség felmérésére. De ha csak egy napot kések a számla kifizetésével, máris újabb csekket küldenek 760 Ft-ért.

Vendég

#19

2015-10-28 21:11

Információ-gyorsaság - TUDÁS
Zúg a liget

#20

2015-10-29 09:47

ZUGLIGET! 

ZUGLIGET! 

ZUGLIGET!

Miért maradt ki? Arra majd egy külön petíció készül? Nem lenne sok értelme.

Ha lehet még, ki kellene egészíteni ezt, és folyamatosan döngetni a kapukat, ahogy lehet, minden eszközzel.

Ahogy a klasszikus szöveg szólt egykor valahogy, még a legócskább, legszemetebb, legkorruptabb eszköztől, a sajtótól sem kell visszariadni (akkor még a politikusok szóba sem jöhettek, most ők is versenyben lehetnének ezekért a cíímekért:-).


Vendég

#21

2015-11-04 18:50

Három éves korom óta lakok a tizenkettedik kerületben azt tapasztalom hogy bár hol járok a kerületemen kívül lényegesen magasabb színvonalú internet és kábel TV van. Érdeklődtem a telekomnál fejlesztést nem terveznek. A Budakeszi út túloldalán
a második kerületben ott az üvegkábel és én csak nézek ki a fejemből hogy 10méter vezeték vagy wifi-n múlik hogy gyorsabb internetem legyen. Parabola antennáról nézzük a TV adásokat. A feleségem a MÁV számítástechnikán dolgozik mint programozó. Programokat tesztel úgy hogy otthonról dolgozik be a céges nagy szerverre. Ha ketten vagyunk az interneten valamelyikünk nem tud érvényesülni. A mi esetünkben lenne pénz hogy jobb vagy nagyobb sebességre fizessünk be de nincs szolgáltató aki ezt biztosítani tudná. Dühömben már gondoltam arra hogy megbízok egy céget hogy mikrohullámon kapjak net. szolgáltatást. Igaz ekkor a félhavi keresetembe kerülne de legalább gyors lenne. Tudtommal alanyi jogon kellene tudom normális sebességhez hozzáférnem. A mostani sebesség letöltéskor maximum 10Mbit/sec a feltöltés 0,52Mbit/sec. Egy NASA TV adást szakadás mentesen nem lehet nézni. TV-ről ne is beszéljünk mert az egyetlen egy kábelszolgáltató olyan gyenge és bizonytalan szolgáltatást biztosított hogy saját kezűleg vágtam el a kábelt mert hetekig nem lehetett műsort nézni. Ahogy fújdogálta a koax kábelt a szél úgy volt vagy nem volt szolgáltatás. Hiba bejelentésre sem jöttek ki! Már meggondolom kinek és minek fizetek. Sajnálom hogy vidéken sokkal jobb és színvonalasabb szolgáltatás van mint itt a XII-dik kerületben. Meddig mehet ez így tovább?!

Vendég

#22

2015-11-13 12:48

Mert évek óta szenvedünk a minősíthetetlen színvonalú internettel a Felső svábhegyi úton is.

Vendég

#23

2015-12-15 21:59

zugliget, kútvölgy is szeretne a korszerűsítésből, ki ne hagyjanak! :)
morzsa

#24 #24

2016-01-05 20:51

Helyi honatyák!!! Lécci-lécci-lécci!!!

Egyik kollégám Gyömrőn lakik ott DIGI van. Itteni 10Mbit-es ADSL áráért ott 60Mbit-es(!) optikai kábeles internetet + telefont + kábeltévét kap.

Másik kollégáméknak Bugyi(!) községben a T-Home most húzza be az optikát. Ott szintén kevesebbért jóval többet kapnak.

Csak mi vagyunk lesz@rva! Nesze neked "elit" kerület!

Ebből is látszik milyen jól sikerült a távközlés privatizációja és piac teljes liberalizációja. Csak úgy dübörög a piaci verseny, az árak zuhannak -> helyett: helyi monopóliumok húzzák ki a belőlünk a pénzt, mondván úgysincs más választásunk (feltéve, hogy kell nekünk internet, mert nem kötelező... :-)

 

 


Vendég

#25

2016-01-27 06:09

Gyakoroljunk nyomást a tisztán üzleti alapon működő szolgáltatókra. Hívjuk fel Deutsch Tamás figyelmét, hogy a fővárosban (legalább) egy fél kerület huszadik századi színvonalon telekommunikál. Szerintem ez is botrányos. Egyre kevésbé vagyok FIDESZ szavazó.