Tiltakozás a pécsi Weöres Sándor szobor ellen

városlakó

#51 Re: Re: Re:

2014-11-19 08:08

#45: - Re: Re:  

 Szerintem pedig igaza van! 

Már csak azért is mert felhívák rá a figyelmemet, megnéztem a petíció készítőjének a  ...-it.  Szándékosan nem használom a mű szót, mert attól, hogy valaki odáig van egy ilyenért, még az emberek többsége számára ronda és értelmetlen.

Egy költőnek úgy kell emléket állítani, hogy az emberek többsége azt megértse! Sőt, az alkotás számomra ott kezdődik, amit mindenki megért.

Ha odaviszem az óvodás és 2. osztályos gyermekemet és meglátja a kritizált szobrot és azt mondom neki, hogy "nézd kicsim, ez a bácsi verseket írt", meg fogja érteni.

Ellenben, ha meglátja a petíció írójának a fény mit tudom én micsodája című akármilyét, két eshetőség van:

1. mászókának nézi

2. Megkérdezni, hogy miért csináltak szobrot a gyógyszeres kapszulának

Itt valaki azt is írta, hogy meg kéne kérdezni az embereket, akik nézegetik nap, mint nap ezeket a köztéri szobrokat, hogy vajon nekik melyik tetszik jobban. Szerintem ez a helyes megoldás!

Ne olyan elvont emberek próbálják eldönteni, hogy az átlagembernek és a lekosságnak mi tetszik, akik örömtáncot járnak egy kőtojásnak, vagy egy kőasztalnak, hogy micsoda alkotás, hanem azok, akik ezeket a környezetükben nézegetik.

Véleményem szerint egy köztéri alkotás legyen mindenki számára érthető, 0-99 éves korig, ne pedig olyan semmik, amibe csak az lát bele valami értelmeset, aki farigcsálta. 

Abban is egyet értek, hogy az elég szánalmas figura, aki más művész alkotása ellen ilyen kampányt indít és képtelen tisztelni a másik alkotását, ami szerény véleményem szerint is klasszisokkal jobb azoknál a nem tudom miknél, amiket a szerző farigcsált.

Talán irigynek sem kéne lenni, hogy nem ő, vagy valamelyik haverja kapta a megrendelést, mert úgy sejtem, itt inkább ez áll a háttérben.

Az, hogy megrendelésre készül valami, nem jelent semmit, attól még nézhet ki jobban, mint egy olyan semmit mondó valami, ami "indíttatásból" készül.

városlakó

#52 Re:

2014-11-19 08:11

#43: -  

 Aki mások munkáját nem tiszteli, érdemtelen a tiszteletre! Ez ilyen egyszerű!


Vendég

#53 Re: Re:

2014-11-19 08:15

#44: - Re:  

 Szerintem pedig ennek az egész hadjáratnak egyetlen idítatása van: a piszkos anyagiak!

Az egész banda irigy rá, hogy nem őket kérték fel a szobor készítésére és nem ők zsebelték be a millákat. 

Amúgy a környékbeli épületek közé nem is illene más stílus... 


Vendég

#54 Re: Re: Re: Re:

2014-11-19 08:58

#51: városlakó - Re: Re: Re:  

 Elnézést, hogy így beleszólok, de mutasson már nekem pár saját szobrot, had fröcsögjek én is a maga farigcsálásain! Ja hogy nincsenek? Ja hát úgy könnyű...

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-11-19 18:55



Vendég

#56

2014-11-20 08:41

Azon túl, hogy egyetértek a petícióval, a következőket jegyezném meg:
- Nem csak Pécsen van egyetemi szintű képzőművészeti oktatás (pl.: Eger, Sopron, Kaposvár), és nyilván az ott oktató művészek is (jórészt és vélhetően) elutasítják azt a jelenséget, ami ellen ez a petíció is tiltakozik.
- Ez a fajta köztéri szobrászat történelmi távlatokban is meghaladott, tehát már a rá irányuló igény is abszurd és retrográd.

L.Barna


Vendég

#57 naugye

2014-11-20 08:56

Ráadásul nem kell tudni tojást tojni ahhoz, hogy a rántotta minőségét megítéljük.


Vendég

#58

2014-11-21 08:39

Budapesten is rengeteg az ehhez hasonló giccs

Vendég

#59 re58

2014-11-21 14:14

Ez a "Nemzet" izlése

clarya

#60 ?

2014-11-24 12:07

Budapesten élek 3 éve, előtte sokat jártam Pécsen. A neten találtam véletlenül erre. Megnéztem a szobor képét, pártatlanul, kíváncsian. Szerintem az ég egyadta világon semmi probléma vele, és igen, én azonnal kitalálnám, hogy Weöres Sándort ábrázolja. Nem giccses, bátor és illik is hozzá. Kedvenc költőm, magyar nyelv és irodalom szakon végeztem egyébként. Nevetne mindezen. Szobrot rúzsozni, liszttel beszórni kulturált véleménynyilvánítás? Nem Weörest alázza ezzel, aki ilyet tesz? Elfogult indulatok, irigység, kapzsiság, egoizmus: és egyáltalán nem érték, vagy művészetpártolás, ami emögött érződik.


Vendég

#61 clarya

2014-11-25 04:42

Kedves clarya, mitől bátor az a szobor? Ha valóban ismerné Weöres Sándort, tudhatná, nem illik hozzá, az emlékéhez is méltatlan. A legfőbb bűn azonban a mű fogantatása, melyt Ön is láthatóan elkerül. Mutynipp bürgéknek.

.

#62 Re: Re: Re: Re:

2014-11-25 08:13

#51: városlakó - Re: Re: Re:  

 Súlyosak a félreértések!

A petíció írója egy szóval sem említette, hogy inkább az ő munkáját kéne emlékműként felállítani, ígyhát itt nincs helye az összehasonlítgatásoknak. Megírt egy petíciót, amit vagy aláírnak, vagy nem. Akik aláírják, mert egyet értenek vele, azoknak meg van az okuk erre. Persze mindenkinek joga van a vélemény nyílvánításra, de előbb talán meg kéne próbálni megérteni a petíció szándékát, mielőtt támadnák. Egyébként ennyi erővel az összes aláírónak is utána lehetne nézni, hátha akad köztük mindenki által elfogadott művész, tudós, egyéb, aki egyetért a petíció írójával, mert én láttam nem egy ilyet.


Vendég

#63

2014-11-25 20:16

Maximalisan egyetertek a petícióval, viszont szeretnek tenni egy eszrevetelt a szoveg megfogalmazasaval kapcsolatban.
Helytelen es magyartalan a "keruljenek felallitasra" szoosszetetel.
A "ne allitsak fel" lenne a helyenvalo.
/elnezest, nincs a gepemen ekezet/
udvozlettel!Sumeghy Gyongyver
Kiss Magdolna

#64

2014-12-17 21:09

Az is garázdaság, amikor a közizlést és Weöres Sándor emlékét ilyen silány szobrászati munkával sértik meg.


Vendég

#65

2015-10-27 20:54

Nincs helye igénytelen tárgyaknak Pécsett!