RehabCritical Mass - Egyenlőség, akadálymentesítés - Elvárjuk!

bélabá

#51

2014-11-11 19:21

Ebben az országban mindneki mindent akar, természetesen állami pénzből. Csak adót fizetni nem akar senki...


Vendég

#52

2014-11-17 15:27

Így legyen!!!

Vendég

#53

2014-11-17 20:20

Sajnos a szocik hamis pályázatokkal kilopták az országnak adott akadálymentesítési EU-s pénzeket. Ugyanúgy ahogy sok ingatlant privatizált sok volt kisz és párttitkár, Elévült sajnos, De teli vannak pénzzel és a jelenlegi kormánytól követelődznek,
Egy műszaki aki nem gazdagodott meg

Vendég

#54

2014-11-17 20:56

a szocik--akiknek a bp-i unokái most tüntetnek---már korábban ellopták az eu-s pénzeket akadálymentesítés ügyében, Akkor kellett volna tiltakozni,
Egy nyugdíjas

Vendég

#55

2014-11-25 11:18

Emberségesebb életre vágytunk,sajnos az ellenkezője valósult meg

Vendég

#56 Re:

2014-11-28 21:35

#9: -  

 Kérünk küldj nekünk ilyen helyszíneket fotókkal a https://www.facebook.com/rehabcriticalmass.hu oldalunkra és írd oda, hogy milyen jó lenne feljutni. Köszönettel, judit


Vendég

#57 Re:

2014-11-28 21:41

#40: -  

 Mi is és dolgozunk rajta! önkéntes alapon.


Vendég

#58

2014-11-29 14:20

Szomorú, hogy betegként rettegnem kell, hogy mi lesz velem, velünk a jövőben, hiszen a mostani ellátás is katasztrófális, a nyugdíjunkat lenyúlták, most még a közgyógyhoz is hozzányúlnak, és a gyerekeink épp, hogy meg tudnak élni, nemhogy minket is ők tartsanak el...!!! Így szinte halálra vagyunk ítélve...!!!


Vendég

#59

2014-12-10 09:10

talán még azt is bele kéne venni a petícióba,hogy a fogyatékos emberekkel ne a helyi szervek (önkormányzat) foglalkozzon,hanem valami felettes szerv,mert én már kb. 10-éve küzdök a polgármesteri hivatallal lakás csere ügyében,mivel emeletes házban lakom,és kb10-15 éve nem nagyon tudom elhagyni a lakásom.a polgármester úr,és az illetékes minisztérium javaslatára az önkormányzathoz fordultam segítségért,ahol a 39 négyzetméteres komfortos saját tulajdonú lakásomért felajánlottak egy 20 nm.-es alagsori mosókonyhát,amit természetesen nem fogadtam el,ezen a polgármester úgy fel bőszült,hogy szabály szerűen kidobott az irodájából,szintén mozgássérült édesapámmal együtt.azóta minden szoc. ellátást meg vonnak tőlem,és bármivel is fordulok hozzájuk el utasítják.már olyan helyzetben vagyok hogy se fűtésem,se elegendő élelmem nincs,és nincs hova forduljak.ezért nem kéne az önkormányzatok kezébe adni a szoc. ellátást.

Vendég

#60

2015-02-24 21:25

A petíció akkor érheti el célját, ha az EU irányelvek mellett forrást is rendel hozzá, kötelező erővel!

Vendég

#61

2015-03-08 17:18

Az esélyegyenlőség és szociális biztonság minden embert megillett.
Konrád Imre

Vendég

#62

2015-03-13 15:38

Szeretném, ha valamit elérhetnénk végre

Vendég

#63

2015-03-13 18:37

Minden szavával mélységesen egyet lehet érteni!!!!
Magdi

#64

2015-03-14 17:14

Szomorú, hogy ilyen témákban mindig alulról kell szervezkedni, a sok milliárdos beruházásokat meg egy szempillantás alatt meszavaznak (tudom, arra is szükség van), de ez miért nem működik?


Vendég

#65

2015-03-16 18:31

Teljesen egyett érték a pozíció tartalmával, remélem ez segiteni fog, a mostani lehetetlen helyezten amiben a fogyatekkal élők, és családjaik vannak.

Vendég

#66

2015-03-17 07:50

Mindenkinek joga van a biztonságos mindennapokhoz!

Vendég

#67

2015-03-17 20:10

Azért mert jobban oda kellene figyelni a fogyatékkal élő emberekre,több segítségre és támogatásra lenne szükségük.

Vendég

#68

2015-03-18 17:34

A benne foglaltak nagyon fontosak.Az épnek tünő emberek nem is tudjuk,hogy mennyire nem segítik az arra rászorulókat,akik közűl sokan önnállósulnának.Érthetetlen,hogy nincs munkahely,amit a gondozóknak lehetne alapítani,akik a lakásokban élők segítségére lehetnének több műszakban.Akár alkalmazhatnának munkanélkülieket is,persze képzés után,és azt vállalókat.Négy órás,kormány által nagyon támogatott közmunka gyanánt,azért az összegért,amit a sarabolóknak adnak nyolc órában.Sok fölösleges dologra milliárdok vannak,legyenek már legfontosabbak az emberek,az egészségügyet is ideértve.

Vendég

#69

2015-03-18 21:52

Mert érintett vagyok én is és eddig nem tapasztaltam pozitív változást!

Vendég

#70

2015-03-25 01:27

Érintett vagyok a témában,de egyébként is felháborít,h.ilyen a hozzáállása az államnak és az embereknek.Az akadálymentesítés kötelesség,nem adható kegy,sorolhatnám felháborodásom okait

Vendég

#71

2015-03-25 15:25

A sérült emberek kiszolgáltatottságának csökkentése érdekében, bárki lehet sérült, nem csak születése miatt. Ez nem csak testi, de lelki megpróbáltatás is.Korlátaik sokkal kevesebb lehetőségre adnak teret.Ezért jelen petíciót csak támogatni lehet.

Vendég

#72

2015-04-09 07:58

Nem csak a fizikai akadályok a problémák, hanem a szellemiek is. Az emberek nem tudnak mit kezdeni a fogyatékkal élő társaikkal, mert kevés olyan helyzetben vesznek részt, ahol erről tapasztalatot szerezhetnek. Amikor pedig első kézből kapják az értesülést, mert a családban, a közvetlen környezetben találkoznak a megoldandó feladatokkal, rendre falakba, jó vastagokba ütköznek. Talán ezért jók az integráló óvodák, iskolák, mert bár a személyi ellátottság nem kiegyenlítetten megoldott az egyes intézményekben, s a pedagógusok félnek is a dologtól, ha kicsi korban elkezdjük az elfogadást, néhány évtized múlva toleránsabb lesz a társadalom. Mert sajnos, egyre több a MÁS, ilyen szempontból különleges embertársunk. Segítsük őket!

Vendég

#73

2015-04-10 20:18

Mert a munkahelyek nem biztosítják az t ,hogy nem tesznek egyik napról a másikra az utcára.Ha van szorgalma.m es kézügyességem nem ertem miert velem meg a hozzám hasonló megváltozott munkaképességű emberekkel szúrnak ki miért nem a lógósokkal.Azért tesznek az utcára mert agymutetes vagyok de nekem is fizetni kell mindenért.csók Erzsi mama.
Böske

#74 Re:

2015-04-10 20:23

#51: bélabá -  

 Már bocsánat de ugyis belerakjak az adójukat az árakba ugyis drága minden.Em szegyellnek Ennyit kerni a kenyérért .Meg volt idő amikor nem koveteltek adót ez csak88 óta van Azelőtt mibol éltek?


Vendég

#75

2015-04-15 14:54

Súlyosan és halmozottan fogyatékos gyermekkel vagyok ápolási díjon 17 éve + 10 év gyes.
A rá és a családunkra vonatkozó résszel teljesen egyetértek.