RehabCritical Mass - Egyenlőség, akadálymentesítés - Elvárjuk!


Vendég

#126

2016-04-06 12:03

Aláírásom annak az illúziónak a jegyében fogant, ami szerint ettől jobban odafigyelnek e petícióra a döntéshozók.
Ezért aztán megosztom is.

Vendég

#127

2016-04-06 19:53

A "Stroke-os hősök és szeretteik" közösség nevében aláírtam :)

Vendég

#128

2016-04-10 08:10

A közelmúltban két olyan családról is olvastam, akik éber kómás gyermeküket ápolják és ezért teljesen az anyagi mélypontra jutottak! Ezek az emberek nem a társadalmon akarnak élősködni, de nekünk, a társadalomnak kell segíteni rajtuk. Mi befizetjük az államnak az ilyen-olyan adókat, elvárhatjuk, hogy a rászorulókon segítsen. Ha másként nem megy, akkor olyanoktól, akik több milliós fizetést vesznek fel, ne kapjanak pl. családi pótlékot.

Vendég

#129

2016-04-10 08:17

Azt gondolom h a fogyatekossaggal elö embereknek ugyanolyan eselyeket kell teremteni. Ez itt Svedorszagban mar regota muködik meg ha van is mit javitani. Edesanyam Magyarorszagon el, mozgasserult egy autobaleset miatt es sajnos nem kap segitseget az otthonaban mivel nem eleg idös! Micsoda idiota szabaly? Mivel az ugyintezes is nagyon regimodi (Svedo-ban mindent elintezhet az ember interneten keresztul e-legitimation segitsegevel) mindenhova szemelyesen kell megjelenni, muszaj megoldani az akadalymentesitest. Ma ez nem muködik! Nagyon sokat irhatnek meg erröl..

Vendég

#130

2016-04-10 08:18

Èn is "CSAK egy CIVIL ÀPOLÒ" vagyok. Azt hiszem ehhez nincs mit hozzàfűzni.

Vendég

#131

2016-04-10 10:53

minimum elvárás

Vendég

#132

2016-04-10 11:41

Nagyon fontos a társadalmi összefogás.

Vendég

#133

2016-05-12 21:13

Mert egyenlő esélyeket kell biztosítanunk a nehezebb sorsú embertársainknak, ha igényt tartunk a "civilizált" jelzőre. És én igényt tartok rá.

Vendég

#134

2016-05-13 18:33

Mert fontosnak tartom.

Vendég

#135

2016-05-21 17:13

Tisztességes bánásmódot követelek minden sérült embernek!

Vendég

#136

2016-05-25 15:26

Mert elvették a súlyosan fogyatékos, halmozottan sérült gyermekem után járó ápolási díjat, mely miatt bírósághoz is fordultam és a bírónő sem tudott megfelelő választ adni a miértre és "csak" alapon elutasította a keresetemet és persze még azt is hozzátette, hogy a fellebbezésnek helye nincs. A tárgyaláson sem az önkormányzattól sem a gyámhatóságól nem jelent meg senki,- holott kizáró gondnokság alatt lévő gyereről van szó- egyik tárgyaláson sem. A bírónő pénzbírságra kötelezett a meg nem jelent gyámhatóságnak. Mondtam börtönbe vonulok gyerekestől, mivel sem ellátni nem tudja magát, sem felügyeletet nem tudok neki biztosítani napi 10.000..ért.Most az ügy Csató Zsuzsa által az EMMI-nél van.
kornicska75

#137 Foglalkoztatás

2016-05-26 17:54

Nagy nehezen el lett érve hogy vissza állítsák a 6 órás foglalkoztathatóságot, hogy aki bírja tudjon benne dolgozni hisz kevés a rehab járadék és pénzből élünk nem igéretekből. Mégis mivel a foglalkoztatási támogatás még csak a 4 órást támogatja csak így a vállalatok a 4 órásnál többet nem válalnak fel. Hiába lett elérve a munka idő emelés a kereset miatt, a közjót a cégek állás pontja és a törvény nagy hibája megvétózza. Követelni kell, hogy legyen támogatott a 6 órásnak megfelelő foglalkoztathatóság is nem csak a 4 mert így a cégeket nem lehet rávenni, hogy engedjenek több munka időt a megélhetéshez a rokkant beteg embernek aki még képes 6 órában dolgozni de 8 ban már nem. És a 4 órás bér meg kevés a megélhetéshez mint kiegészítő jövedelem rehab járadék mellett. Nem beszélve követelni kell az utazási kedvezmény vissza állítását, mivel a sok vizsgálat és kezelés miatt sokaknak az rengeteg kiadást jelent. Sajnos maga a kormány , nem ember párti inkább csak egy tőzsde piac ahol az emberek az árucikk statisztikai adatok, és a rokkantak benne sajna ott vannak a gyenge minőség rovatban amit hanyagolni kell, és így nem foglalkoznak velük. úgy bánnak velük mint egy szétrágott huscafattal ami nem izlik nekik és hogy jobban alájuk tegyenek kiköpik a kukába. Itt lenne már az ideje, hogy a kormány 180 fokos fordulatot vegyen és ember beteg barátibb rendszert alakítson ki. De ehhez akarni kellene, és ez hiányzik belőlük, így csak illúziós mentő öveket dobálnak arra amit úgy tönkre tettek amivel nem lehet mit kezdeni. Itt az ideje követelni az emberségesebb egyenlőségibb bánásmodot, a jobb élet körülményt azon ember társainknak akik közé én is tartozom és akár baleset akár öröklött genetikai okok miatt kerültek ezen állapotba amit nem kértek. Mert a rászoruló beteg rokkant embereknek is megjár a bizonyítási vágy a megélhetéshez és jobb élet körülményhez való jog, és az emberséges bánás mód. És amelyik politikus ezt nem képes megérteni és ezért tenni az nem valo egy állam élére, hisz nem képviseli akkor az emberi mivoltot az emberséget de magát a népet sem, hisz nem úgy bánik az emberekkel mint a népével mint állampolgárok képviseleteként, hanem mint diktatorikus rendszert irányító propaganda személyek önző és aljas céljaikat érvényesítő pártagoként azoknak takarodnija kellene az ország vezetéséből. Igen is ezen dolgokat is nem ártana egy peticióba bele foglalni és a kormány és parlament elé tárni és ütni a vasat lázadva hogy igen is a beteg is ember és nem a statisztikájukban egy bineáris kod egy 0.


Vendég

#138

2016-05-27 14:49

Harminchat éve ápolom halmozottan fogyatékos gyermekem. Nem tud beszélni, járni, szívbeteg, daganatos, epilepsziás. Egyedül vagyok vele, 180 cm és 65 kg, pépes étellel etetem, emelgetem. Egy picit sem lehet magára hagyni. Naponta átérzem azt, hogy a társadalom számára nemkívánatos személyek vagyunk. Nem adom intézetbe, nem hárítom az államra a gondozását, nem is tenném soha, mert imádom.
Miután nincs tisztában a helyzetével ő egy boldog ember, szeret élni. Neki ez az élet a természetes. Csak mi nem vagyunk azok a döntéshozók szemében, akik úgy tesznek, mintha az ilyenek mint mi nem is léteznénk, vagy bűnösök lennénk amiért merünk élni.

Vendég

#139

2016-05-29 18:41

Érintett vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4

Vendég

#140

2016-05-30 10:52

Kötelességemnek tartottam.

Vendég

#141

2016-06-21 14:02

Vegyenek minket beteg embereket emberszámba,és az ápolási díj 26.000.helyett legalább 80,100.000.kellene emelniük ahhoz hogy ne haljunk éhen legalàbb,a gyógyszereinkről stb...már nem is beszélünk !!!

Vendég

#142

2016-07-14 15:15

Miért? A legfontosabb az, hogy ne érezze egyetlen fogyatékkal élő társunk sem másodrangú állampolgárnak magát.Márpedig sokszor nem úgy bánnak velünk.
Ha nekünk ügyet kell intézni sok esetben nehézkesen tudunk intézkedni, na nem biztos , hogy az állapotunk miatt. Az elmúlt időben többször kerültem olyan helyzetbe, amikor az emberi segítőkészség megnyilvánulása határozottan megjelent. EZÉRT!!

Vendég

#143

2016-10-10 17:37

Mert még mindig nem kap kellő segítséget nagyon sok fogyatékkal élő.

Vendég

#144

2016-10-21 09:29

Férjem 16 éve mozgásában korlátozott önálló életre nem képes. Így az elmúlt évek alatt életünk tele van eddig el sem képzelt, rejtett csapdákkal. Közel 1 éves levelezésembe került, mível a ZBR pályázaton nyert korszerűsítésen átesett házunk főbejárati küszöbét nem süllyesztették le, így három szintet képtelen átfogni, átlépni még egy ép ember sem, balesetveszélyes, kifordulhat a boka. Miután a Kormányhivatal kötelezte erre a házat, a közös képviselő megfellebbezte a határozatot. Ez az ember emberségből levizsgázott és megbukott. Ez elfogadhatatlan, ezért is, és az évek alatt elszenvedett diszkrimináció miatt. Üdvözlettel