Kizárólag az énekelni/zenélni tudó személyek énekelhessenek/zenélhessenek fizetségért!

Quoted post


Vendég

#14

2016-10-16 12:57

A petíció olvasása közben nem vettem észre, vagy nem volt benne az a rész, amelyben az O.SZ.K. stúdióját eredményesen elvégezve előadóművész "B" kategóriától a saját hangszeren belüli oktatásra is feljogosított. Ezt valamikor a közelmúltban szintén rendelet keretén belül egy tollvonással kitörölték. Az éveket tanulással eltöltött és kellően nagy rutinnal rendelkező addig előadóművész-tanárok nem tudják tematikusan átadni a technikai és stílus ismereteket. Ez így nem korrekt.Csak szakirányú pedagógiai végzettséggel lehet hivatalosan hangszert tanítani. A mi tudásunk akkor ezek szerint senkit sem érdekel, nem számít. A kidobott idő, amiről azt gondoltuk,hogy életünk célja, már nem adható vissza.Majd sorban állunk egy udvaros állásért, benne életpályánk csúcsát remélve, miközben a kóklerek sorban ütik ki a jó ízlésű rutinos, még neadjist' élőben válogatott műsort játszó zenészeket.Persze itt jön a mondat, hogy nem kell mindenkinek zenésznek lennie-ez igaz! De aki abban dolgozik, az igenis tegyen vizsgát bizottság előtt, ahogy mi is tettük. Az ízléstelenség piszkos lábvizét kell meginnunk a média jóvoltából csaknem minden zenés helyen. Itt sem ártana egy kis szabályozás, pl sanzonbizottság, de ne álmodozzak tovább....

Válaszok

Adrián Fülöp
A petíció szerzője

#22 Re:

2016-10-16 16:09:59

#14: -  

 Köszönöm, hogy megosztotta az információkat! Nem álmodózás ez, csak kell hozzá elégendő számú összefogó előadóművész!

laci

#125 Re:

2017-07-30 12:35:57

#14: -  

 Mondjuk, ebben van egy nem is kicsi ellentmondás. Csak most találtam meg ezt a beszélgetést, annak a kapcsán, hogy azt kerestem, vajon én a B kategóriámmal oktathatok-e?  Otthoni körülmények között, de hivatalosan, adózva utána. Az ellentmondást ott látom, hogy míg az egyik oldalt azt mondják, nem kell ez a vizsga, játszhat bárki e nélkül is, viszont az oktatáshoz meg már nem elég (de eddig elég volt). A Kőbányai Zenei Stúdió ha jól tudom az OSZK utódja, talán jogfolytonos is és ott 2 év után ugyanilyen tánczenész vizsgát adnak oktatási lehetőséggel.