Quaestor károsultak megmentéséért

Quoted post


Vendég

#4813 Re: Re: Re: Re:

2015-11-26 09:31

#4812: - Re: Re: Re:  

 pedig én sajnos nem igy értettem a Völner-nyilatkozatot. Bár úgy lenne!

Válaszok


Vendég

#4814 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-11-26 09:49:14

#4813: - Re: Re: Re: Re:  

 Én sem... eleve nem sok mindent kellene számolni, hisz ha csak az utolsó hozamokkal lenne bajuk, akkor a következő a teendő:

- fiktív kötvények esetén SEMMI, hisz a BEVA már elmondta és a QKKA elszámolóján fel is tüntette, hogy a fiktív kötvényeket csak a befizetett pénzértékén veszi figyelembe (azaz azok meg hozam NÉLKÜLI értékek)

- valós kötvények esetén a névérték helyett (10000 Ft, ez már a hozamokkal növelt érték) a befizetett kötvényértékkel kellene számolni

Ennek ügyfelenként kb 5 perc átszámolási ideje lenne. Ez nem tartana "majd 1 évig". Ha azonban visszamennek Ádámig és Éváig, elkezdve a már lejárt kötvényeknél is szétválogatni a fiktíveket és nem fiktíveket, ráadásul ha ezekből csak a fiktíveket óhajtják kifizetni, valamint ezek hozamát levonni, na az akkor eltart "egy ideig". Saját magam magammal történő elszámolása is egy nap volt, pedig itt van minden papírom, s még a lejárt kötvények fiktív/nem fiktív játékába bele sem mentem... ráadásul ki fog azokon az elszámolásokon kiigazodni ? Ki fogja elhinni, hogy pld egy 3 éve lejárt kötvényére nem 324565 Ft hanem csak 287543 Ft a hozam, ebből ugye korigálni kell majd a befizetett eho-t és kamatadót, stb, stb. S ez csak 1 darab lejárt kötvény. Majd ebből kikalkulalni, akkor ha újra beforgatta, hogy mit is vett (hisz mivel kevesebb a hozam, így nem tudott annyi kötvényt venni... s ezt így évről évre, kötvényről-kötvényre, külön amit kivett hozamot, külön amit újra beforgatott. Hozamos hozamok számítása, stb. Lesz ez olyan bonyolult, hogy ember át nem fogja látni, VISZONT egy dolog biztos, KEVESEBB lesz a megtérítendő kár. Azaz vagy vakon elfogadjuk, s "befogjuk a szánk", vagy belekezdünk egy számháborúba, ami megint nem lesz kevés idő... főleg ismerve a QKKA, a BEVA és a felszámoló "válaszadási sebességét"...