Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#4801

2015-11-25 09:15

Nincs.         


Vendég

#4802

2015-11-25 10:07

A kormany torvenyjavaslatat varjuk, az lesz szamunkra a megoldas. 


Vendég

#4803 Re:

2015-11-25 10:52

#4800: eduas -  

 Az egér és az elefánt egy kidöntött fán ül
-Ki döntötte ki ezt a nagy fát? -kérdi egy arra sétáló zsiráf.
-Természetesen én -mondja az egérke. -De azért az elefánt is segítetett.


Vendég

#4804

2015-11-25 15:46

Milyen peticiot adott at az FB csoport az IM-ben ma?


Vendég

#4805 Re:

2015-11-25 17:31

#4804: -  

 Nem petíciót, hanem azt az Orbánnak címzett levelet, ami a 4691-es komment alatt olvasható


Vendég

#4806

2015-11-25 19:39

Latjatok, megvan a jo szandek a Kormanyban hogy segitsen rajtunk. Ne korholjatok, inkabb oruljetek hogy megoldjak az ugyunket.


Vendég

#4807 Re:

2015-11-25 20:49

#4804: -  

 

Átadták követelésüket a Quaestor-károsultak

KK, 2015. november 25., szerda 15:23, frissítve: szerda 20:36
Ismét tüntettek a Quaestor-károsultak az Igazságügyi Minisztérium épülete előtt. A miniszternek átadott indítványban a Quaestor-törvény módosítását és a kártalanítás átláthatóbbá tételét követelték.
 

Vendég

#4808

2015-11-25 20:52

Völner Pál a Quaestor-károk rendezéséről

2015. november 25. 13:18

Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára vette át 2015. november 25-én a Quaestor-károsultak petícióját. A miniszterhelyettes kijelentette, hogy az átadott levelet az Igazságügyi Minisztérium át fogja tekinteni, és meg fogja vizsgálni az abban foglaltakat.

Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a kormány célja egy, a pénzintézetekkel és a károsultak érdekképviseleteivel is egyeztetett törvényjavaslat előterjesztése.

Mint mondta, az Igazságügyi Minisztériumban intenzív munka zajlik annak érdekében, hogy az Alkotmánybíróság döntése alapján a pontos elszámolás rendszerét ki lehessen dolgozni.

Völner Pál kijelentette, hogy a kormány arra törekszik, hogy a vonatkozó jogalkotási folyamat még idén lezáruljon.


Vendég

#4809 Re:

2015-11-25 21:50

#4808: -  

 De kamatok nélkül, ha jól értettem.

Visszamenőleg összeadják évekre az összes fel nem vett, visszaforgatott kamatot vagy csak az utolsót nem adják? És aki felvette mindig és csak a tőkét kötötte le újra? Ő járt jól, nem?


Vendég

#4810 Re: Re:

2015-11-26 04:38

#4809: - Re:  

Ha a végén lekötötte a tőkét, és ragadt benn pénze, akkor majd abból vonogatnak.

És aki tavaly búcsút intett a Quaestornak tőkéstől-kamatostól, attól hogyan veszik vissza? Üldözni kezdi a NAV?

 


Vendég

#4811 Re:

2015-11-26 06:10

#4806: -  

Már csak akkor hiszem, ha látom a pénzem. Eddig mintha nem így történt volna!  Bár Törvény is volt.

Tudom, a szemét bankok... A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve..


Vendég

#4812 Re: Re: Re:

2015-11-26 08:54

#4810: - Re: Re:  

 Ez,abszurd lenne és ismét,diszkriminatív!  Nem tehetnek ilyen! Ebbőt,újjabb botrány származna!  Az utolsó kamat az oké,de az azelőttieket visszafizetni az gusztustalan és megint csak perek sokasága lenne ebből!  Én,biztosan harcolnék ez ellen,ha ilyet beírnának az új törvényve!  Ez így jogilag is nagyon nem Oké lenne!   Szerintem,ha nemakarnak több balhét ebből az ügyből,,ki kell fizetni minden károsultat,( a befektetett tőkét )min.30 millió Ft.-ig. és csak az utolsó kamatokat kellene levonni attól a naptól,mikor ténylegesen becsődölt a Quaestor!  


Vendég

#4813 Re: Re: Re: Re:

2015-11-26 09:31

#4812: - Re: Re: Re:  

 pedig én sajnos nem igy értettem a Völner-nyilatkozatot. Bár úgy lenne!


Vendég

#4814 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-11-26 09:49

#4813: - Re: Re: Re: Re:  

 Én sem... eleve nem sok mindent kellene számolni, hisz ha csak az utolsó hozamokkal lenne bajuk, akkor a következő a teendő:

- fiktív kötvények esetén SEMMI, hisz a BEVA már elmondta és a QKKA elszámolóján fel is tüntette, hogy a fiktív kötvényeket csak a befizetett pénzértékén veszi figyelembe (azaz azok meg hozam NÉLKÜLI értékek)

- valós kötvények esetén a névérték helyett (10000 Ft, ez már a hozamokkal növelt érték) a befizetett kötvényértékkel kellene számolni

Ennek ügyfelenként kb 5 perc átszámolási ideje lenne. Ez nem tartana "majd 1 évig". Ha azonban visszamennek Ádámig és Éváig, elkezdve a már lejárt kötvényeknél is szétválogatni a fiktíveket és nem fiktíveket, ráadásul ha ezekből csak a fiktíveket óhajtják kifizetni, valamint ezek hozamát levonni, na az akkor eltart "egy ideig". Saját magam magammal történő elszámolása is egy nap volt, pedig itt van minden papírom, s még a lejárt kötvények fiktív/nem fiktív játékába bele sem mentem... ráadásul ki fog azokon az elszámolásokon kiigazodni ? Ki fogja elhinni, hogy pld egy 3 éve lejárt kötvényére nem 324565 Ft hanem csak 287543 Ft a hozam, ebből ugye korigálni kell majd a befizetett eho-t és kamatadót, stb, stb. S ez csak 1 darab lejárt kötvény. Majd ebből kikalkulalni, akkor ha újra beforgatta, hogy mit is vett (hisz mivel kevesebb a hozam, így nem tudott annyi kötvényt venni... s ezt így évről évre, kötvényről-kötvényre, külön amit kivett hozamot, külön amit újra beforgatott. Hozamos hozamok számítása, stb. Lesz ez olyan bonyolult, hogy ember át nem fogja látni, VISZONT egy dolog biztos, KEVESEBB lesz a megtérítendő kár. Azaz vagy vakon elfogadjuk, s "befogjuk a szánk", vagy belekezdünk egy számháborúba, ami megint nem lesz kevés idő... főleg ismerve a QKKA, a BEVA és a felszámoló "válaszadási sebességét"... 


Vendég

#4815 Re: Re: Re: Re:

2015-11-26 09:57

#4812: - Re: Re: Re:  

 Amúgy elöször is definiálni kellene mi az a befektetett tőke:

 

betettem 20 éve a Q-ba 1 milliót. Azóta van 2 millióm. Utolsó kötvényszerződés szerint 2 millióért vettem 2.1 millió névértékű kötvényt.

Mi ebben az esetben a befektetett tőke ? A 20 évvel ezelötti 1 millió ? Az utoljára lekötött 2 millió ? Mi van ha közben vettem ki hozamot, vagy akár az egész összeget, majd később újra tettem be pénzt ? Mi van ha TBSZ-t nyitottam 3 éve, s arról nem is tudtam kivenni ? Mennyi is a tőkém ? A tőkével való számolgatás eléggé veszélyes terep... ki így, ki úgy értelmezheti. Ráadásul, aki visszaforgatta, azoknál elveszik a hozamo(ka)t vagy az(ok) egy részét (hisz majd kevesebbet fizetnek ki a kárból) aki meg kivette annál otthagyják - az nem káron szerezte ? Nem lesz ez egy egyszerű menet, s gyanítom PONT ez a lényeg, hosszú számolgatás, aminek vesztese a károsult, nyertese meg a kártalanító aki időt nyer, s nem kevés pénzt fog megtakarítani ezzel az átszámolgatással... persze ez még mindig jobb, mintha azt mondanák, hogy "ennyi volt, buktatok, kész".


Vendég

#4816 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-11-26 10:04

#4814: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 A Csőd előtti,normál időszakban, még nem voltak fiktív kötvények!  Ezek e kötvényvásárlások, rendben és szabályosan voltak elkönyvelve!  Nincs olyan jog sem érv,ami az ellenkezőjét igazolná! Tehát,ha visszamanőlegesen akarnak kamatokat levonni,akkor ezt egy komoly hadüzentnek fogjuk sokan értelmezni és ezután,a harc sokkal keményebb lesz,mint ezelőtt volt!  


Vendég

#4817 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-11-26 10:12

#4816: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Azért én sajnos nem hiszem, hogy 2015 volt az első év, hogy fiktívek kerültek volna forgalomba... hisz a régebbi sorozatu kötvények közt is volt fiktív még ha nem is akkora arányban (bár magát ezt a fiktív/nem fiktív arányt is ki állapítja meg, hogy VALÓBAN ANNYI-E, nem-e csak egy "hasraütéssel" megállapított VALAMI). Az biztos, hogy a csőd elötti hozamok bolygatása meglehetősen "érzékeny" terület, mint ahogy annak az elbírálása is, hogy pld egy 5 évvel ezelötti üzlet milyen "káronszerzést" valósít(ott) is meg...


Vendég

#4818 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-11-26 10:21

#4817: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Ha,szerinted voltak 2015 előtt is fiktívek,akkor be is kell bízonyítani majd a Bíroság előtt is! és ha lett is vona,akkor arról a felügyeletnek is tudnia kellett erről!  Ha ez kiderűlne,az pont még egy lapáttal a felügyelet terhére lehetne felróni!  Lesz itt még bonyodalom,ha jól látom!


Vendég

#4819 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-11-26 10:29

#4818: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Nézd nekem 2015-ben nem volt QFH-s vásárlásom, csak 2013-ban és 2014-ben. Mégis kihozták, hogy van 20% körüli fiktív kötvényem (nem hiszem, hogy az mind 2015-ben kelt el) Ez azt mutatja, hogy valahogy a 2014-es vagy megelőző években is adtak el ilyet (fiktívet), ráadásul ezek hosszútávú kötvények voltak. Amit írsz a birósági perről, azzal kapcsolatban nekem nincs kétségem, hogy sok minden megdőlne itt (s nem a károsultak terhére, hanem javára) a kérdés csak az, ha ma kártalanítana mondjuk normálisan akkor a 6/30 millió alattiaknak érdemes-e a hosszas pereskedésbe belefogni CSAK hogy az igazuk igazolják. Szerintem nem. Apropó, az "ezer éves szerződéseket" ki és hogyan fogja tudni bemutatni mondjuk a BEVA-nak, ha lejárt a kötvényem pld 3 éve, s a szerződést kidobtam, hogyan lesz itt bizonyítva mit vettem annó, mennyiért, mikor stb...


Vendég

#4820

2015-11-26 10:46

Türelem emberek! Várjuk ki a végét!
Semmi értelme itt hipotézisekbe bocsátkozni, különféle elméleteket, jogi konstrukciókat gyártani, vagy éppen prejudikálni, s ezeket kész tényként kezelve hisztériázni. Ha minden igaz, néhány nap múlva, december elejére elkészül az új jogszabály tervezet, amit majd érdemes véleményezni.


Vendég

#4821 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-11-26 10:47

#4819: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Igazad van!  Nézd.én úgy gondolom,hogy ha a kormányunk az elején, normálisan állt volna a kártalaításhoz és kifizették volna rendesen a károsultakat,akkor már régen elfelejtették volna az emberek ezt az ügyet. Legalább is a túlnyomó tübbségük.  Ezzel a hozzáállással ami még most is csinálnak csak bajt okoznak az egész országnak! Megosztásokat,ellenszenveket,haragokat,kiábrándultságokat és még sorolhatnám  a rossz dolgokat,amiket okoztak nekünk,de maguknak is ,mert sokan elpártoltak már tőlük is!  és ezen nem is lehet csodálkozni!    Rossz politaka volt ez a részükről!  Az emberek,nem hülyék és nehezen felejtenek!   


Vendég

#4822 Re:

2015-11-26 10:50

#4820: -  

 Igazad van,de a rémhíreket,főként az ügyhöz nemértő,dilettáns vagy szándékosan provokáló újságíróknak is köszönhetjük!  


Vendég

#4823

2015-11-26 11:01

Hová tüntek azok, akik belengették a hitelezői választmány létrehozását célzó aláírásgyűjtést? Vagy csak kamu volt az egész?


Vendég

#4824 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-11-26 11:11

#4819: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 A Quaestor egy klasszikus pilótajáték volt, a kötvény csak a fedő sztori. Emiatt mar vagy húsz éve mindig volt valamilyen fiktív papír. Csak az új ügyfelek friss pénzéből fenn lehetett tartani a rendszert, és a fiktív papírokat is az új ügyfelek pénzéből vissza tudta vásárolni Tarsoly. Érdekes, hogy milyen kevesen olvasnak utána, pedig sok információ mar napvilágot látott. Persze aki csak az FB csoporton tájékozódik, az egymást hergelo bejegyzeseknek ad csak hitelt, s azokból próbálja kitalálni, mi is történt és mi lesz vele, az magára vessen!


Vendég

#4825 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-11-26 11:28

#4824: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Nem mondtál újdonságot, bár speciel nem a FB-ról tájékozódom, soha nem is tettem, s ezután sem fogok. Éppen ezért amit leírtál hihetetlen, hogy senki sem vállal SEMEKKORA felelősséget az ORRA ELŐTT zajló pilótajátékért (se a többi pénzügyi szereplő, se a PSZÁF, se MNB, se az állam - mikor mindenki tudhatta mi az ábra)