Kérem folytassák az InuYasha leadását, mely évek óta szünetel!

Eszter
A petíció szerzője

/ #24

2011-12-17 17:56

Hát ja. Én is szeretem a magyar szinkronját és úgy mégiscsak jobb nézni, hallani az anyanyelvünkön. Persze még angolul nagyjából oké, de japánul és más nyelveken nem lehet érteni. Kivéve aki megszállottan tanulja a japánt, vagy más nyelvet, vagy felirattal nézi. Én felirattal együtt nehezen tudok bármit is követni, így általában kerülöm a feliratos változatokat. Nekem bőven elég a magyar anyanyelvem és az angol, még ha nem is épp felsőfokú az angolom. Bár sajnos vannak, akiknek nem tetszik a magyar szinkronja, nekem tetszik. Legtöbben a japán szinkronját szeretik, legalábbis jó pár helyen ezt olvastam, vannak akik szeretik az angol szinkronját, vannak akik nem, ez nagyon megoszlik, hasonlóan a magyarhoz. Mindezt itt-ott olvastam, részben Youtube-on lévő hozzászólásokban, de máshol is. Ám olyat is olvastam nem olyan rég, hogy van aki a japán hangját tartja rossznak és ijesztőnek. Számomra is picit ijesztő, fura japánul, de azért nem olyan rossz. Nekem a magyar szinkronja tetszik a legjobban a 3 közül, de azért az angol is jó.