Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

/ #6876 Re: Re: Re: Re:

2016-07-13 09:07

#6875: josh - Re: Re: Re:  

Kedves Sorstárs!

De jó neked, hogy azzal vigasztalodsz, hogy "buta" voltál és elcsábultál a magasabb kamat miatt.

Én viszont pénzügyekben jártas befektető vagyok, mégis tettem pénzt a Q-ba, pedig nagyon is jól ismerem a vállalati kötvény veszélyét. Akkor miért tettem ide pénzt?

Elsősorban azért, mert tájékozodtam a Pszáf-nál, akik mindig jót mondtak a Q-ról.

Aztán tájékozódtam neves pénzügyi tanácsadóknál, akik szintén inkább rábeszéltek, mint lebeszéltek a befektetésről (az interneten is elérhető volt a pozítiv véleményük, azóta persze eltüntek.)

De nekem ez még kevés volt. Azután tett be nagyobb összeget, minekután megtudtam,  hogy a külügy is itt tart több milliárd Ft-t. Az önkormányzati befektetésekről is volt infom. Meg a moszkvai kereskedőház megnyítása a bektetés mellett szólt. De különösen bátran tettem be ide pénzt 2014 végén, amikor megtudtam, hogy a Q bank alapítására kapott engedélyt az MNB-től. Ilyen engedélyt csak átvilágított, patyolat tiszta cég kap.

Vagyis nem biztos, hogy "buta" voltál. Nem vádolom magam ezzel, és felelőtlenséggel sem. A dolog hátterében egészen más van, és ez az ügy egyáltalán nem hasonlítható össze az autó lopás esetével.