Tiltakozás a pécsi Weöres Sándor szobor ellen


Vendég

/ #21 Re: Re:

2014-11-16 13:15

#11: Az imitáció önmagában nem művészet - Re:  

Köszönöm, elolvastam, és továbbra sem tetszik a kocka, pedig elfogadom a modern művészet számos alkotását. Dehát a művészet lényege, hogy hasson a nézőre, hallgatóra, s ha ez nem történik meg, akkor számomra nem tetsző alkotásról van szó. Ilyenkor legtöbben azt mondják, hogy nem jó a műalkotás, pedig lehet, hogy a befogadóban van a hiba, elismerem, de vállalom. Ami a zenei hasonlatot illeti, elgondolkoztatott. Bár elsősorban komolyzenét szerető vagyok, számomra nem létezik ilyen műfaji megkülönböztetés, mert hiszem, hogy egy könnyűzenei műfajban is lehet jót alkotni, (Nem Fásy védelmében mondom, de nem hallgatom, nem ismerem, ezért nem mondok véleményt róla! Az Unplugged Fásy, Zsülike verzió viszont erősen morbid, hátborzongatóan hangzik. :D) sőt a komolyzenében is válogatok, nem mindenáron tetszik, csak azért, mert klasszikus zene. Ilyen nyitottan állok minden műalkotáshoz, legyen az zene, festmény vagy szobor. Nincs olyan előítéletem Kligl Sándorral szemben, mint itt egyeseknek. Megnéztem néhány alkotását, és bevallom több nem tetszik, de pl. a Szegeden felállított Utcai zene bronz szobor meg igen. Kíváncsian várom, hogy megtekinthessem a vitatott alkotást és kialakítsam a véleményemet róla. Egyet megígérhetek, senkire nem akarom majd ráerőszakolni az érzéseimet, gondolataimat, és nem fogom úgy kezelni, mint egyedüli hiteles véleményt.