Az akác legyen hungarikum!

Az akác legyen hungarikum! / Közlemények / Az akác hungarikum lett! / Hozzászólások

Akácbarát

#26 Tárgy

2014-05-18 09:26

Az egész akác-ügy számomra teljesen abszurd volt. Fel sem tételeztem, hogy valaki/valamilyen szerv kétségbe vonja az akác létjogosultságát. Ha csak a saját szakmámra, a bányászatra gondolok, az akác nélkül szinte elképzelhetetlen lett volna a bányaterek biztosítása, és ez volt az a faanyag, amely megbízhatóan jelezte előre a nyomásváltozásokat.
Ami szerintem a petíció - és az egész akác-ügy - érzelmi hatását beárnyékolja, hogy az aktuálpolitika erre is rátelepedett: a - nem kormánybarát - sajtó kellően idézte Kövér házelnök több mint tíz évvel ezelőtti nyilatkozatát, amikor az akkori kormány akácbarát tervezett intézkedését kritizálta azzal, hogy invazív faj, most meg teljes mellszélességgel rátapad az akáchungarikumra. Aljas, pofátlan banda.
Nemrég telepítettünk néhány száz négyszögöl akácültetvényt. Na és mit csináltak volna, ha nincs ez a felhajtás? Kivágatják az összes akácot Magyarországon?

Vendég

#27

2014-05-18 09:27

Örülök,hogy így együtt sikerült elérni célunkat,és ezúton kívánok további sikeres munkát!

Vendég

#28

2014-05-18 09:31

Nagyon örülök. Igazán kár lett volna az akácfáktól megválni

Vendég

#29

2014-05-18 09:32

Tisztelt Kezdeményező Uram!
Mint a Honismereti Szövetség tiszteletbeli elnöke javaslom, hogy készüljön egy rangos, színes, képes, többnyelvű kiadvány az akác biológiai,gazdasági, és művelődéstörténeti szerepéről az alföldi homok megkötésében, a klímaváltozásban, a hagyományos népi építkezésben, a folklórban, a hagyományos paraszti táplálkozásban. A címe lehetne "Tessedik Sámueltől ifj. Pályi Zoltánig".
Őszinte tisztelettel:
Halász Péter

Vendég

#30

2014-05-18 09:34

Boldog vagyok, hogy elértük célunkat! Bízom benne, hogy EZ MÁR NEM FOG VÁLTOZNI!
Tisztelettel: Deákné

Vendég

#31

2014-05-18 09:35

Nagyon örülök a döntésnek, és köszönöm a kezdeményezést. Jó, hogy egy pirinyót én is hozzájárulhattam.

Vendég

#32

2014-05-18 09:37

Kituno munka! Gratulalunk tiszta szivbol. Pfenninberger Zsuzsa

Vendég

#33

2014-05-18 09:38

Gratulálok a hülyeség ellen indított akció sikeréhez és a kitartásához. Kár, hogy az akác kiirtását támogató kezdeményező zöld-, vagy természetvédő néven nevezett ötletelő kezdeményezők napjainkig sem tanulták meg a fenntartható fejlődés elvárásai.
Tömördi Máté okl. vegyészmérnök,volt méhész

Vendég

#34

2014-05-18 09:38

Köszönet azoknak akik ezért az ügyért dolgoztak !
Kelemen család Bárdudvarnok.

Vendég

#35 Az akác legyen hungarikum

2014-05-18 09:39

Nagy tisztelettel és örömmel csatlakoztam az Ön felhívásához - az immáron elért - nemes cél érdekében. És köszönöm tájékoztatóját, mely szívet-lelket melengető.
További szép napokat kívánok:
Batta Éva
eva.batta@gmail.com)

Vendég

#36

2014-05-18 09:41

Kedves ifj. Pályi Zoltán erdőmérnök úr!
Köszönjük az AKÁCÜGYBEN tett közbenjárását, mer Ön nélkül sem sikerült volna az "Akáchungarikum".
Szeretettel köszöntöm,jó egészséget kívánva:
Polgár Éva

Vendég

#37

2014-05-18 09:43

NAGYSZERŰ!!! A levelet továbbitom!!!

Vendég

#38

2014-05-18 09:44

Egységben az erő !
Ha a sok azonos gondolat egyirányba mutat....
most is megmutattuk :)

Vendég

#39

2014-05-18 09:47

Tisztelt Ifj. Pályi Zoltán!
Köszönjük, hogy kezdeményezte és végigvitte ezt a nemes ügyet!
Csak így lehet nemes ügyet elérni a nemzetünk megmaradása érdekében, hogy, aki világosan lát, fehívja embertársai figyelmét és bátran élére áll a kezdeményezésnek.
Gratulálok Önnek, és magunknak is.
Üdvözlettel: vaderna Margit

Vendég

#40

2014-05-18 09:47

Őszinte és hálás köszönet a kezdeményezőknek.

Vendég

#41

2014-05-18 09:48

!!!! OK :-)

Vendég

#42

2014-05-18 09:51

Köszönöm a kezdeményezését, mint szarvasi.Örülök az elért eredménynek./ Tessedik emlékére is./

Vendég

#43

2014-05-18 09:54

Hala Istennek,köszönet erte. Gyönyörüek az akacerdök, es nagyon szeretem a mezet. Allandoan van a kamramban. Mindig ragaszkodni kell a tradicioinkhoz, külföldi vezereknek nincs fogalmuk
Mas orszagok fontos, es ertekes dolgaikrol. Nem elnek ott, nem tudhatjak. Ne is rendelkezzenek rola.
Tisztelet Palyi Zoltannak, minden elismeresem, hogy veghezvitte es elerte a kitüzött celt. Azert is külön köszönet.
Üdvözlettel: Steuer Ilona Bietigheim/D

Vendég

#44

2014-05-18 09:56

Fantasztikus öröm és büszkeség az aláírás gyűjtés sikere, így kell ezt csinálni, ki kell állni minden nemes ügyért, egymásért, magunkért, hazánkért, hazai termékeink megtartásáért, hírnevéért, mint jelen esetben az akác legyen hungarikum! Őrizzük és vigyázzuk értékeinket! Hálás köszönet a petíció elindítójának a szervezett kitartásáért, és minden honfitársamnak az aláíró támogatásáért!

Vendég

#45

2014-05-18 09:56

Hurrá, nagyon örülök. Ez igen szép munka volt. R. J

Vendég

#46

2014-05-18 09:58

Sajnos félre volt a magyar lakosság informálva. Az EU soha nem tiltotta, és nem is tilthatta volna az akác fennmaradását hazánkban.Ez már megint olyan hiábavaló harc, mint a rezsicsökkentés. Politika, és megvezetés.

Vendég

#47

2014-05-18 09:59

Köszönöm Önnek az értékes kezdeményezést, örülök a sikernek! Üdvözlettel, Virághalmy Géza

Vendég

#48

2014-05-18 09:59

Nagy örömmel, megnyugvással és elégedettséggel hallgattam, olvastam ezt a hírt a hungarikummá nyilvánításról.
Örülök, hogy aláírásommal egy picit én is hozzájárulhattam ehhez a sikerhez.

Vendég

#49

2014-05-18 09:59

GRATULÁLOK,ÉS NAGYON ÖRÜLÖK!!!

Vendég

#50

2014-05-18 10:01

Ugyan már az elején támogatólag nyilatkoztam, de akkor is volt (szakmai) megjegyzésem, amit most is fenntartok. Ennek szellemében azt a kijelentést, hogy "a fehér akác és az akácgazdálkodás soha nem volt és nem is lesz a Kárpát-medence közel 300 őshonos fásszárú növényfajának a vetélytársa." nem tudom elfogadni, és a gyakorlatban tapasztaltak alapján nem is igaz. Egy bármilyen fontos akcióban nem szabad valótlanságot állítani (akár tudatlanságból, akár "machiavellisztikusan", mert az az ügyet erkölcsileg rombolja, és hosszútávon a sikerességet megkérdőjelezi.
Tisztelettel Havas Tibor erdőmérnök.