Petíció az alsó tagozatos tankönyvekért


Vendég

#1

2014-04-18 05:47

1978 óta vagyok a pályán. Megéltem az ú.n. "átkos" korszakot, a rendszerváltást, és ma örülhetek az alkotmányos demokráciának. Miért érzem mégis egyre rosszabbul magam? :( Persze ez csak "költői" kérdés volt. Támogatom a petíciót.
Pedagógus

#2

2014-04-18 10:53

"Ez az eljárás a tanárokat nem kollégáknak, hanem rohammunkára kényszerített beosztottnak tekinti, ezért felháborodásuk érthető és jogos."
Prof. Dr. Sarkadi Livia Prof. Dr. Kürti Jenő
a Magyar Kémikusok Egyesületének elnöke az Eötvös Loránd Fizikai Társulat főtitkára

http://www.peticiok.com/nyilt_level_balog_zoltan_miniszterhez_a_tankonyvrendeles_ugyeben

Igen sokat elárul a minisztériumról, az államtitkárságról, a célról (!), hogy hogyan állnak a tankönyvlistához ennyi tiltakozás és szakmai érv után.


Vendég

#3

2014-04-18 11:17

A pedagógusoknak meg kell hagyni , a TÖBB és JOBB Tankönyv közül választás jogát !!!!!!! Különben az unokáink nagyon rossz irányba fognak el kallódni :

Vendég

#4

2014-04-18 19:25

Azt akarják elérni,ami Szlovákiában van? Szemétbol tanítunk, nincs választási lehetoség, ha tobbet, jobbat akarsz, dogolj bele a keresésbe és onkoltségen vegyél normális tankonyvet. Tisztelet a kevés kivételnek, hasznavehetetlenek a tankonyvek, nem az írja, aki ért is hozzá, hanem, amelyikbol lehulyébb marad a gyerek. Így neveljuk az unió jovobeni csicskásait.....
Ezidáig Magyarországról szereztuk be a jobb tankonyveket. Ezután honnan fogjuk?!?!?!
Tyúkanyó

#5

2014-04-18 21:25

Szeretünk építkezni. Ha elkezdjük az alapozást, folytatni is szeretnénk az építkezést, az általunk elképzelt, előre eltervezett módon, és az általunk választott anyagokból.Esetenként több ciklus kísérlete, tapasztalata, és a gyerekek képességeinek alapos ismerete van benne egy megfontolt döntésben. Milyen dolog az, hogy elindítottunk egy tankönyvcsaládra épülő 4 éves fejlesztő munkát, s most a 3. osztálytól, félidőben oda a szabadság, mert valaki úgy gondolta, hogy jobban tudja, hogy mi a jó nekünk, nekem és az általam jól ismert növendékeimnek, mint én magam?! Nem fogadjuk el a minket kiskorúsító, gyámság? / terror? alá helyező megmondó-embert/hivatalt sehol, semmiben! Senki, akinek van szakmai tartása, önbecsülése. Nekünk megint, itt is, most is Mohács kell, vagy inkább a pozsonyi csata győzelme? Nem hagyhatjuk negligálni a legjobb kiadványokat! Milyen katona az, aki ócska fegyverrel megy a csatába?!
Tanító

#6 Re:

2014-04-19 06:41

#5: Tyúkanyó -

Tyúkanyó! Köszönöm, hogy ezt leírtad!

Én magam kezdek attól tartani, kevesen vagyunk/leszünk. Azt tudom, hogy alig néhány kivétellel így gondolkozunk mi, tanítók, tanárok, de egyre kevesebben merik mindezt felvállani, tenni érte meg pláne. És ez szörnyű.

 

 


Vendég

#7

2014-04-19 08:20

Mivel ez a kormány csak a saját anyagi hasznával törődik, és a jövővel , a jövő generációjával egyáltalán nem, ezért az észérvek , jogok ...nem hiszem, hogy hatnak rájuk. Sajnos. Sosem gondoltam volna, hogy a renszerváltás után 25 évvel ilyen állapotok lesznek ebben az országban. Bele sem merek gondolni, mi lesz itt 20-30 év múlva, mi lesz a gyerekeink , unokáink sorsa. Milyen lesz az Ő Magyarországuk?

Vendég

#8

2014-04-19 09:44

Szerintem még akinek tetszik is ez a rendszer, annak sem hiszem, hogy az oktatási rendszer tetszene. Talán ez egy olyan kérdés amiben pártsemlegesen mindenki egyetérthet. (persze Hoffman Rózsát leszámítva) Írjátok ti is alá!

Vendég

#9 Re:

2014-04-19 11:00

#2: Pedagógus -

Véleményem szerint ez rabszolgasors! De nevezhetem feudális viszonyoknak is! A gyerek érdekét kellene nézni, a a pedagógus ésszerű szabadságát meghagyni!


Vendég

#10 Re:

2014-04-19 11:04

#8: -

A pártsemlegesek  között van, ki tiltakozna, de nem mer, hisz fél a terrortól!


Vendég

#11 Re:

2014-04-19 11:15

#4: -

Az értékeket rejtő könyvekből még Amerikában, Ausztráliában is tanítanak, s számos uniós országban is. Éppen ezek nincsenek az un. kötelező  (ajánlott) szűkebb kistán! Akinek nem mindegy miből és mit tanul a gyermeke, unokája, írja alá! A kiválasztáskor amúgy sem nézték milyen magyar hagyományokat, népi kincset közvetítenek, mennyire sokféle eljárassal tanulhatnak a különböző képességekkel rendelkező gyerekek a listából kimaradt könyvekből. Az eszes, hozzáértő emberek hol maradtak a kiválasztáskor?


Vendég

#12 Re:

2014-04-19 13:14

#7: -

Volt egy szakmailag nagyon hibás lépés. Miért következik ebből, hogy az ország vezetése egységesen káros? Ha ennyire útálod ezt a vezetést, akkor miért nem utasítottad vissza a kétszeri béremelést?


Vendég

#13

2014-04-19 14:01

Engem ebben az egész ügyben az dühít a legjobban, hogy a fejünk fölött döntenek, ráadásul teljesen ellentétesen azzal, mint amit tavaly kommunikáltak.(pl. tartós könyv)Minket miért nem kérdeznek meg? Diplomás, tanult emberek vagyunk. Lehet, hogy ezért nem!? Azt hiszem jobban a sarkunkra kellene állnunk! Azért is írtam alá a petíciót.

Vendég

#14 Re: Re:

2014-04-19 14:05

#12: - Re:

Nagyon szánalmas vagy!!!!

tankönyvfelelős

#15 Re: Re:

2014-04-19 14:37

#12: - Re:

"Volt egy szakmailag nagyon hibás lépés."
Hol lehet azt látni, hogy elismernék, hogy ez egy hibás lépés volt. Sajnos bármi butaság mellett kitartanak, csak ne kelljen beismerni, hogy hibáztak.
Kineveztek januárban egy miniszteri biztost, szándékosan olyat aki semmit sem ért ehhez a területhez, de biztosan meg volt már mit kell végrahajtania. Elvégezte a piszkos munkát és lelép a színről. Jön az új államtitkár széttárja kezeit, sajnos most már nincs mit tenni.
A tankönyvterjesztést is szétverték, a KELLO természetesen nem működött, de senki el nem ismerte. Most már a rendőrség is részt vesz a tankönyvterjesztésben, hát ez a vicc.

Elkeseredett

#16 Elkeseredett

2014-04-19 15:35

Ingyenes tankönyvek, tartós tankönyvek...Alsó tagozatban,hogy lehet tartós tankönyvről beszélni, ha munkatankönyvek vannak.Abba beleírnak a diákok, nem lehet tovább adni. A leendő elsősök azt a könyvet fogják megkapni, amit a mostani elsősök használnak.Mit kezdenek vele? Ki van töltve!Rendelni azonban,csak 3000Ft értékben enged.Ez semmire sem elég.Nem lesz matematika munkatankönyve, nem fog tudni mibe írni.Majd a pedagógus éjszakánként füzeteket fog írni(28-32 főre),ha szeretné megtanítani írni a kis elsőst.Elkeserítő!

Vendég

#17 Re: Elkeseredett

2014-04-19 17:59

#16: Elkeseredett - Elkeseredett

VAN TARTÓS TANKÖNYV.AKI A KORÁBBI ÉVEK LISTÁJÁT MEGNÉZI, MEGTALÁLJA ! ISMERNI KELL AZ ALSÓS KÖNYVEKET. VANOLYAN, MELYHEZ CSAK  MUNKAFÜZET KELL A DIÁKOKNAK, DE HA AZ SINCS, AZ SEM BAJ, MERT EZEKBEN A KÖNYVEKBEN OYAN FALADATOK VANNAK EGY- EGY ANYAGRÉSZ UTÁN, MELYEKET FÜZETBE KELL MEGOLDANI, S ELEVE A KÖNYV NEM AD LEHETŐSÉGET A BELE VALÓ ÍRÁSRA. TÖBB ISKOLÁBAN KÖNYVTÁRAKBÓL ADJÁK A GYEREKEKNEK.

AKI HOZZÁSZÓL, TÁJÉKOZÓDJON!!!!


Vendég

#18 Re: Re:

2014-04-19 18:00

#12: - Re:

ÉN NEM KAPTAM BÉREMELÉST!!!!!!!


Vendég

#19

2014-04-19 22:46

A választás lehetősége fontos!
uniform

#20

2014-04-20 04:35

Hova léptünk vissza?
drphil.

#21 Re: Re: 12 Vendég

2014-04-20 07:39

#12: - Re:

A harmadik kérdés mutatja meg igazán a fideszes hatalom természetét. A tankönyvválasztás szabadsága, a tanszabadság és a bérkorrekció nem függ össze. Vagy a hálásnak kell lenni, s ez azt jelenti, hogy nem szólunk semmiért? Most húsvétkor Júdás is eszünkbe kell hogy jusson!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-04-20 07:41



Vendég

#23 vicces

2014-04-20 07:55

Annak aki az elkeseredettnek írt választ: ne haragudj már, de tanítottál már elsőst? Van gyereked? Ha van biztos csak zseni lehet, aki tartós könyvből tanul! Láttál már egy 6 évest aki nem tud még olvasni se?! Tartós könyv! Vicc az egész! Ők még füzetbe se tudnak írni, sőt még írni se!! Mielőtt bárkire ráírod, hogy tájékozódjon, te is ismerd meg azt a korosztályt akiről írsz! Mert nálunk ki lett próbálva a tartós könyv...de azt csak válogatott gyerekekkel lehet...de azok se élvezték...és de jó dolog, hogy már ebben a korban elvesszük a gyerek tanulástól való kedvét!! Valóban.... tartós könyv első osztályban....GONDOLKODJ!! Vagy szülj és tapasztalj!!
Barkuci

#24 SNI-s tanulók

2014-04-20 08:11

Sajnos azon kívül. amit a kollégák leírtak, és maximálisan egyet is értek, a tanulási zavarokkal küzdő, speciális tankönyvekre szoruló tanulóknak írt könyvek nincsenek is a listán!!!!!!!!!!!!
Már a kormányhivatal felé is ment tiltakozás, petíció az érintettektől-tőlünk.Talán április 30-ig, a határidőig ki is derül valami......Mélyen le vagyok sújtva, ezek a gyerekek nem is léteznek a közoktatásban?A kapkodó, átgondolatlan, csakis az üzletpolitikát szem előtt tartva intézkedtek a fejünk felett.Nem tudom , mi lesz így, mikor 1996 óta a pályán még ilyen nem fordult elő.Le vagyok teljesen lombozva.
Egy gyógypedagógus-tanítónéni
Barkuci

#25 Re: Re: Elkeseredett

2014-04-20 08:26

#17: - Re: Elkeseredett

Sajnos Ön úgy ír  információkat, amik nem életszerűe:mert a tanítás során pl. a szövegértéses feladatok egy-egy feladata megkívánja az aláhúzásokat, kijelölést, karikázást.Mivel mindent leíratni hosszadalmas és időtrabló, ezért sem élünk a folyamatos füzetben dolgaztatással.Tehát Ön ne pedagógus, vagy egy ritka típusa rétegünknek.Írhattam volna környezetet, történelmet, matematikát(húzd alá a szöveges feladatban az adatokat)magyart, idegen nyelvet..., és a munkatankönyvekről még nem is tettem említést.Mellesleg az 1.-2. és az 5.-6. évfolyamon csak 3000 ft értékben lehet munkafüzetet rendelni,amikor 1db. munkafüzet a hivatalos listán legalább 800-900 ft.Ugye abban azért megegyezhetünk, hogy nem 3 tárgyat tanul a gyerek bármely említett évfolyamon.A BUKOTT TANULÓKNAK VISZONT JÁR A 12.000 FT.A kislányom most lesz elsős, én örömmel kifizetném inkább az új könyvet, minthogy tartós , leamortizált , nem szabadon választott tankönyvből tanuljon, amiben még egy aláhúzást sem tehet....Tessék gondolkodni.