Az akác legyen hungarikum!

Az akác legyen hungarikum! / Közlemények / Erdészettudományi és erdőökológiai szakmai vélemény a X. Flóra Konferencia egyoldalú Akácállásfoglalására / Hozzászólások


Vendég

#151

2014-04-05 11:14

Legyen Hungarikum!

Vendég

#152

2014-04-05 11:15

Az AKÁC LEGYEN HUNGARIKUM!
EZ A KINCSÜNK!
HA NEM TUDJUK MEGVÉDENI,SZÉGYELLJÜK MAGUNKAT A MAGYARSÁGUNKKAL EGYÜTT.

Vendég

#153

2014-04-05 11:27

Hálás köszönet jár Önnek, hogy helyettünk felvállalta ezt a harcot. Mindenben Ön mellett állunk, további sok sikert kívánunk.
Tisztelettel: Csabai Gézáné, Budaörs

Vendég

#154

2014-04-05 11:28

Már egyszer aláírtam a peticiót

Vendég

#155

2014-04-05 11:41

Elképesztő, hogy ezek a brüsszeli diplomaták félredobnak minden egyezményt, amikor valami Magyarországot érintő kérdésben kell hülyébbnél hülyébb döntéseket hoznia. Sajnos a mi kárunkra, ez egyszerűen siralmas és számomra fájdalmas. Nincs olyan része ennek a gyönyörű hazánknak, amit ne akarnának megváltoztatni, tiltani és az emberek megélhetését a nullával egyenlővé tenni. Fogjunk össze, és ne hagyjuk magunkat, mert mire felébredünk már teljesen rabszolgasorsban leszünk és onnan nincs kiút, vagy legalábbis nagyon nehéz. Ne hagyjunk a gyermekeinkre és unokáinkra olyan országot, mely már nem a miénk esetleg csak a nevében magyar. Ha hagyják a hatalmasok. A magyart eddig nem tudták legyőzni, csak ideiglenesen, gondoljunk csak 907-re a pozsonyi csatára, mely megalapozta Magyarország helyét Európában. Nem lehetunk olyan silány és gyáva nép, hogy megengedjük, hogy idegenek döntsenek a fejünk felett és a mi érdekünk ellenére. Szép napot: Ági
Vendég

#156 akác

2014-04-05 11:48

Tisztelt Uram!

Minden tiszteletem az Öné, hogy van ereje harcolni e gyalázat ellen. Kíváncsi lennék, kiknek az érdeke ez, mert hogy van érdeke valakinek,az biztos.Jó lenne, ha volna rá lehetőség, minden újsághoz ,TV-hez, ( helyi kis adókhoz,ATV, stb.) (Nagyobb falvakban létezik helyi témákat közvetítő adó )eljuttatni ezt az információt, mert szerintem nem sokan tudnak erről.Nem internetezik mindenki. Magam részéről terjesztem, ahol csak tudom. A magyar képviselőktől is többet várna az ember. Kívánok sok energiát a további harchoz.

Vendég

#157

2014-04-05 11:55

Legyen Hungarikum!!

Vendég

#158

2014-04-05 11:58

Hova lyukadnánk ki ha minden olyan növényt kiirtanánk ami más országból került hozzánk több száz évvel ezelőtt? Az akác már a mienk, még többet kellene ültetni, már csak az akácméz miatt is.

Vendég

#159

2014-04-05 12:21

az akác magyar hungarikum, de ne engedjük azt, hogy más fák létét terjedésével megakadályozza!pl:tölgyek.

Vendég

#160

2014-04-05 12:30

Bot csinálta akácellenes erdészeink viselkedése hasonlatos a ma divatos reform táplálkozás szakértőiéhez. Ma harcolnak a sófogyasztás ellen, közben a nátriumszegény sóval megölnek sok embert. Nem a körültekintő tudományosság, hanem a szűklátókörű vallásosság útjára léptek. Sajnálom őket, de ilyenekkel van teli a politika is, mit várjunk mást az ál-erdészet-tudósoktól. Magam is úgy gondolom, hazánkban egy négyzetméter őserdő sincs. Akkor mit sírnak az invazív fajok terjedéséről? A válasz cikk körültekintő, alapos és meggyőző. Köszönöm, hogy vannak ilyen erdészek is.

Vendég

#161

2014-04-05 12:30

ÉLJEN AZ AKÁCFA !!!

Vendég

#162

2014-04-05 12:32

2009.11.16.



Erdészeti konferenciát rendeztek a hétvégén Nyírbogáton, ahol hangsúlyozták a fa fontosságát és hasznosságát.



Nyírbogát polgármestere, dr. Simon Miklós köszöntőjében, illetve bevezetőjében elmondta, hogy a megye gazdaságában kitörési pont lehet az erdősítés és a fafeldolgozás. A telepítés, a gongozás és a feldolgozás munkahelyeket teremthet. A nagyközség körül jelentős erdőségek vannak, de újabb erdőket is telepítenek a nyírbogátiak. Előadásában dr. Bartha Dénes egyetemi tanár az egykori őserdőkről és napjaink erdeiről is szólt. Mint mondta, egyre gyérítették az erdőket, mert sok fára és több hasznosítható területre volt szükség. Az emberi élethez ma is fontosak az erdők, ezért becsülni kell minden fát – hangsúlyozta. Előadást tartott dr. Kovács Gábor egyetemi docens is, aki a baktalórántházi és a bockereki erdő vízkészletének csökkenéséről és a hőmérséklet emelkedéséről beszélt.

Imre, a Nyírerdő Zrt. erdészeti igazgatója Az akác a Nyírség aranya címszó alatt tartott érdekes előadást. Bevezetőjében így szólt: "Gyakorló erdészként mondom, hogy a fakitermelések miatt az erdészek manapság nem népszerűek. Ám nem csak kitermelünk, hanem telepítünk is." Megemlítette, hogy több vers és dal szól az akácról. Szabolcsban az akác dominál. Számos hasznos tárgy készíthető belőle. Örömmel jelentette be, hogy az erdőgazdaság a közelmúltban fejlesztette fafeldolgozó üzemét. A világhírű francia borvidéken például kedvelik az akácból készült szőlőkarókat. Idehaza növekszik a tűzifa iránti igény. Az akácfák alatt jól teremnek a gombák, az akácvirágból gyűjtött méz világhírű.

Nem értem a szemléletváltást.Kinek használ?

Vendég

#163

2014-04-05 12:57

A jó édes anyjukat az összes EU véleményezőnek! Mi közben szavaz, addig itt van közép Európában (nem biztos, hogy Mo-n!) méz forrása! -f-

Vendég

#164

2014-04-05 13:21

Az érthető, hogy a méhészek ragaszkodnak az akáchoz (bár magam a vegyes virágmézet jóval többre becsülöm), de tudomásul kell venni, hogy egy akácosban a flóra és a fauna rendkívül ledegradálódik, a talaj elsívárosodik. Egy elvadult akáccserjésben ez a jelenség még fokozottabban tapasztalható. Szerintem az akác nem idevaló növény. Egy bizonyos egyensúly érthető lenne. Nagyon sajnálatos, hogy pl. a hortobágyi őstölgyeseket az akác kiszorította, már csak nyomokban találhatók (lásd: az ohati erdő).

Vendég

#165

2014-04-05 13:43

Nekem az akácfa még gyermekkoromból nagyon kedves fa. Egyszer már aláírtam egy peticiót, de az a véleményem, hogy az akácfa nagyon fontos számunkra, annak meg kell maradnia az országban.

Vendég

#166

2014-04-05 13:48

A 165-ös hozzászóló én voltam: Dávid Szaniszla Szeged

Vendég

#167

2014-04-05 13:53

Kérésedet mint Mg.-i szakember szintén támogatom
porcelán

#168

2014-04-05 14:59

Ez a brüsszeli diktatúra minden határon túlmegy!!Ilyen alapon az egész világ növénytermesztését fel lehetne borítani,országok gazdasági rendjét tönkretenni.Vagy ez is a cél??!!hisz akkor Európában nem termeszthetünk
krumplit,paradicsomot,paprikát,ezek itt nem ÖSHONOSOK!Megáll az ész.Ez már tényleg türhetetlen.Szeretném tudni,
melyik brüsszeli bürokrata buggyant agyában fogamzott meg ez az ötlet.Abban biztos vagyok,hogy semmiféle illetékessége akácügyben nincs,mert ott idióták gyülekezete osztja az észt!Meddig hagyjuk még,EMBEREK??!
farcsa
Vendég

#169

2014-04-05 16:06

Támogatom a Hungarikummá nyilvánítást, mivel imádom az akácmézet, a családom 60-80 kg-ot fogyaszt el egész évben.A fája jó szerszámfa, rövid deszkáiból ragasztott íves fatartók készülnek, a szegénység megmentője a tűzifa volta miatt.Az Alföld futóhomok lenne ma is, ha gyorsan növő volta miatt nem, telepítették, ültették volna a mező védő erdősávként.szabályozottan meg kell tartani és nem kell engedni a területfoglalását. Energiafű???!!!


Vendég

#170

2014-04-05 16:24

ELMEGY AZ UNIÓ A JÓ ÉDES ANYJÁBA, SOK ROHADÉK!!!!!!!!!!!!

Vendég

#171

2014-04-05 17:10

Igen!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#172

2014-04-05 17:39

Támogítom!

Vendég

#173 Re:

2014-04-05 17:40


Vendég

#174

2014-04-05 18:17

Legyen!!!! Nélküle nem lesz illat, méz, az embereknek megélhetés. Ragaszkodunk az AKÁCHOZ!!!

Vendég

#175

2014-04-05 18:20

Szerintem az Unió foglalkozzon fontosabb dolgokkal, mint a mi AKÁCUNK, mert ez a miénk és az is marad!